Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

To jak, ktoś wgrał nowy bios (1.49) :) ?

 

Myślę, że jakby każdy z posiadaczy K9n neo-f pisał o braku opcji vcore (i innych służących do O/C) opcji w biosie do MSI POLSKA to może "nasi" coś z tym by wreszcie zrobili...

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić do mojego konfigu (głownie o płyte chodzi i kompatybilność)

2x512 mb ddr2 800 patrioty cl4/cl5 / geile ddr2 800 cl4/cl5

czy jakieś pamięci ddr2 533 mhz ale 2x1 gb ??

nie będzie jakiś problemów z kompatybilnością ?:>

 

 

ps: tak czytam różne opinie i stwierdzam że na dzień dzisiejszy msi k9n neo f jest najlepszą płytą pod am2 w tej cenie,ZERO PROBLEMÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym wiecej GB tym lepiej nawet gdyby to byly 533 czyli najgorsze nawet produkcji wilka czy goodrama( polskie to tylkosa dobre kiszone ogorki/kapustaz kminkiem i oscypek prosto z gór)

 

ja polecam 2 X 1 GB KINGMAX-A ddr667 albo 533 byle najtaniej i byle najwiecej ramu zwlaszcza przy twoim konfigu --SZKODA KASY

 

2 GB to zawsze 2 GB a nie mniej a co z tego ze beda 533/667-- zawsze mozesz je podkrecic przeciez

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy K9N Platinum:

Ile osciagacie HT na nich ? U mnie komputer nie wstaje na 230 x 10 na defaultowym napieciu, dodatkowo pamieci obnizone z 667 na 533. Sam juz nie wiem. Nieudany procek, czy moze plyta? Albo cos zle robie :).

Witam,

 

Mam podobny problem. Nie idzie dalej stabilnie niż 220 przy 230 i 240 przechodzi POST ale system się nie ładuje. Procesor AM2 X2 3600 (mnoznik 10) więc ma spory zapas z 2000 MHz tym bardziej, że jest to wersja z obniżonym poborem "prądu" :razz: . Pamięci Patriot LLK 800 MHz cl4 obiżone do 667 i 553 a nawet 400. HTT nawet do 1x/2x, mnożnik procesora również obnizony do 9 lub nawet 8. Bios beta 1.44 przysłany z MSI. Żadnej poprawy. Problemem może być płyta. W wczesnych/określonych partiach na skutek zastosowania kondensatora C 565 100pf zamiast 220pf :mur: dzieją się różne "cuda" :reset podczas nagrywania, pracy w necie przy przesyłaniu dużych plików itp. Nie jest to pewne ale moim zdaniem problem z podkręcaniem płyt z trefnej produkcji nawet gdy praktycznie płyta pracuje stabilnie może mieć z tym związek. Na podstawie info z msi-polska wszystkie płyty serrii K9N Platinum, w których numerze seryjnyjnym (z pudełka) S/N:... 7 cyfra od końca jest < od 8 są płytami z starej serii i mogą mieć problemy ale nie muszą. Jedynym wyjściem jest kontakt z MSI i odesłanie płyt na ich koszt kurierem celem sprawdzenia i wymiany wadliwego układu :angry: Proszę sprawdzić numer wtedy będzie wiadomo. W testach w serwisach polskich i zagranicznych płyta osiąga wynik około 290. Nie wiem tylko skąd ta wartość 8-O chyba z księżyca :zonk: Tak na marginesie dużo płyt pod AM2 ma jakieś problemy :wisielec: Tylko dlaczego kosztem gości, którzy płacą za produkt. Wiadomo każdy kombinuje jak może. Na anglojęzycznym forum MSI ludzie jadą po firmie na całego bo powinni wycofywać wadliwe płyty z określonymi numerami a nie dalej je sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem. Nie idzie dalej stabilnie niż 220 przy 230 i 240 przechodzi POST ale system się nie ładuje. Procesor AM2 X2 3600 (mnoznik 10) więc ma spory zapas z 2000 MHz tym bardziej, że jest to wersja z obniżonym poborem "prądu" :razz: . Pamięci Patriot LLK 800 MHz cl4 obiżone do 667 i 553 a nawet 400. HTT nawet do 1x/2x, mnożnik procesora również obnizony do 9 lub nawet 8. Bios beta 1.44 przysłany z MSI. Żadnej poprawy. Problemem może być płyta. W wczesnych/określonych partiach na skutek zastosowania kondensatora C 565 100pf zamiast 220pf :mur: dzieją się różne "cuda" :reset podczas nagrywania, pracy w necie przy przesyłaniu dużych plików itp. Nie jest to pewne ale moim zdaniem problem z podkręcaniem płyt z trefnej produkcji nawet gdy praktycznie płyta pracuje stabilnie może mieć z tym związek. Na podstawie info z msi-polska wszystkie płyty serrii K9N Platinum, w których numerze seryjnyjnym (z pudełka) S/N:... 7 cyfra od końca jest < od 8 są płytami z starej serii i mogą mieć problemy ale nie muszą. Jedynym wyjściem jest kontakt z MSI i odesłanie płyt na ich koszt kurierem celem sprawdzenia i wymiany wadliwego układu :angry: Proszę sprawdzić numer wtedy będzie wiadomo. W testach w serwisach polskich i zagranicznych płyta osiąga wynik około 290. Nie wiem tylko skąd ta wartość 8-O chyba z księżyca :zonk: Tak na marginesie dużo płyt pod AM2 ma jakieś problemy :wisielec: Tylko dlaczego kosztem gości, którzy płacą za produkt. Wiadomo każdy kombinuje jak może. Na anglojęzycznym forum MSI ludzie jadą po firmie na całego bo powinni wycofywać wadliwe płyty z określonymi numerami a nie dalej je sprzedawać.

No akurat mam cyfre mniejsza od 8, napisalem e-maila i czekam na odp. od nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tylko na K9NUltra@msi-polska.pl bo na ogólny to raczej nie odpowiedzą. Sam tak miałem. Jeśli odpowiedzą :angry:

:angry: :angry: :angry: Odpisali,że producent nie gwarantuje niczego ponad standardowe parametry..... <_<

 

Opisalem im jeszcze pare irytujacych uchybień, wspomniałem o biosie beta i czekam na odp.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem. Nie idzie dalej stabilnie niż 220 przy 230 i 240 przechodzi POST ale system się nie ładuje. Procesor AM2 X2 3600 (mnoznik 10) więc ma spory zapas z 2000 MHz tym bardziej, że jest to wersja z obniżonym poborem "prądu" :razz: . Pamięci Patriot LLK 800 MHz cl4 obiżone do 667 i 553 a nawet 400. HTT nawet do 1x/2x, mnożnik procesora również obnizony do 9 lub nawet 8. Bios beta 1.44 przysłany z MSI. Żadnej poprawy. Problemem może być płyta. W wczesnych/określonych partiach na skutek zastosowania kondensatora C 565 100pf zamiast 220pf :mur: dzieją się różne "cuda" :reset podczas nagrywania, pracy w necie przy przesyłaniu dużych plików itp. Nie jest to pewne ale moim zdaniem problem z podkręcaniem płyt z trefnej produkcji nawet gdy praktycznie płyta pracuje stabilnie może mieć z tym związek. Na podstawie info z msi-polska wszystkie płyty serrii K9N Platinum, w których numerze seryjnyjnym (z pudełka) S/N:... 7 cyfra od końca jest < od 8 są płytami z starej serii i mogą mieć problemy ale nie muszą. Jedynym wyjściem jest kontakt z MSI i odesłanie płyt na ich koszt kurierem celem sprawdzenia i wymiany wadliwego układu :angry: Proszę sprawdzić numer wtedy będzie wiadomo. W testach w serwisach polskich i zagranicznych płyta osiąga wynik około 290. Nie wiem tylko skąd ta wartość 8-O chyba z księżyca :zonk: Tak na marginesie dużo płyt pod AM2 ma jakieś problemy :wisielec: Tylko dlaczego kosztem gości, którzy płacą za produkt. Wiadomo każdy kombinuje jak może. Na anglojęzycznym forum MSI ludzie jadą po firmie na całego bo powinni wycofywać wadliwe płyty z określonymi numerami a nie dalej je sprzedawać.

 

A jaką masz dokładnie płytę? Bo miałem K9N SLI Platinum, i Athlonik 3000+ leciał na HTT 310 na niej, ale przy 315 już sie wysypywał, na athlonie X2 3800+ powyżej HTT 270 nie sprawdzałem bo miałem chłodzenie box.

Możliwe, że są lepsze i gorsze sztuki :mur: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz dokładnie płytę? Bo miałem K9N SLI Platinum, i Athlonik 3000+ leciał na HTT 310 na niej, ale przy 315 już sie wysypywał, na athlonie X2 3800+ powyżej HTT 270 nie sprawdzałem bo miałem chłodzenie box.

Możliwe, że są lepsze i gorsze sztuki :mur: :blink:

Witam,

 

Mam K9N Platinum bez SLI. Jesli możesz podaj dokładne ustawienia dla X2 3800+ a potem dla 3000+ tzn. HTT, pamiec, napiecia itd. przy ktorych system byl stabilny. Bede bardzo wdzieczny :D Jesli mozesz podaj numer z pudelka tzn. S/N : .......

Edytowane przez pikus73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no to krótko - zakładając , iż znane błędy już zostały usunięte , opłaca się brać K9N Platinum ?? Zwłaszcza że jeśli dobrze wyczytałem , jeden z biosów odblokowuje tryb SLI , czy iść w stronę innego producenta ( GB , ASUS , Abit ) ??

 

 

PS. Biegać ma toto z Athlonem 3200 i Gf 7600GS plus 2x256 DDR2 667 MHz .

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To może ja wtrącę swoje 3 grosze.

Co do maili do msi-polska, to przed zakupem napisałem czy problemy z K9N Ultra-2F dotyczą również wersji Platinum. Odpisali nawet, ale że nie znane są im problemy z tym modelem. Chyba trochę ściemniali.

Zauważyłem natomiast u siebie pewną regułę. Ciekawe czy potwierdzicie i czy faktycznie płyta nadaje się do wymiany. Mam K9N Platinum, Athlon 64 3500+, 7600 GS, 2x512 667 Patriot dual.

Gdy ustawię na default wszystko chodzi OK. Gdy podkręcę troszkę z 200 na 212 żeby pamięć wskoczyła na swoje 667 to również wszystko OK. Sprawdzałem nagrywanie płytek i kopiowanie w necie, również OK. Gdy ustawię więcej niż 212 to się wywala, ale nie o to chodzi.

Gdy tylko ustawię na cool'n'quiet, nawet na reszcie default, zaczyna się jazda. Podczas pracy parę razy dziennie wyłącza się. Wystarczy przeglądanie w internecie lub też przelogowywanie się. Gdy ustawię tą funkcję w biosie na disable chodzi stabilnie. W windzie stery są pewnie dobre.

Na zagranicznych forach coś wyczytałem, że gościowi potrafił się wyłączać komp np. przy próbie przewijania stron w necie za pomocą kółeczka. U mnie też kilka razy dokładnie tak samo się zdarzyło. Nigdzie natomiast nie doczytałem, ale pewnie kiepsko szukałem :wink: , o włączaniu i wyłączaniu cool'n'quiet.

Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami.

 

PS

Moja siódma cyferka od końca w numerze seryjnym to 6 :cry:

 

Pozdrawiam

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no to krótko - zakładając , iż znane błędy już zostały usunięte , opłaca się brać K9N Platinum ?? Zwłaszcza że jeśli dobrze wyczytałem , jeden z biosów odblokowuje tryb SLI , czy iść w stronę innego producenta ( GB , ASUS , Abit ) ??

PS. Biegać ma toto z Athlonem 3200 i Gf 7600GS plus 2x256 DDR2 667 MHz .

Witam,

 

To jest moja druga płyta na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy. :) Na plusy mógłbym zaliczyć :, dobre chłodzenie pasywne (nie wierzcie w opowieści o grzaniu się radiatora na całego - jest lekko ciepły ale nie gorący przy dobrze wentylowanej obudowie: dwa wiatraki plus Arctic Cooling Freezer 64 CP), dobre rozplanowanie wnętrza, cena, wyposażenie. Z AM2 3800 pracował bez problemów 2 dwa miesiące. Kłopoty z podkręcanie zaobserwowałem ale może to być wynik walniętej serii. Zakładając, że kupisz płytę wyprodukowaną w wrześniu lub pod koniec śierpnia (7 cyfra od końca musi być większa lub równa "8") i uaktualnisz bios to wszystko będzie dobrze. Z płyt które mógłbym ci polecić jeszcze to: Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI (pasywne chłodzoenie) lub Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI chociaż co do tego ostatniego to nie jestem zbytnio przekonany. Abita sobie daruj. Kiedyś robili dobre wyroby teraz zeszli na psy. Gigabyte ogłądałem i podobami się. Biosy nowe szybko wypuszczają i nie ma dużych kłopotów z nimi. Zresztą niech powiedzą ludzie, którzy użytkują te wyroby. Jest jeszcze EPOX MF570 SLI, którego sam bym kupił na 100% ale nie wiem kto nimi handluje w Polsce.

 

Pozdrowienia

 

PS. Jakby ktoś miał dostęp do tego EPOX'A MF570 SLI to niech da znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To może ja wtrącę swoje 3 grosze.

Co do maili do msi-polska, to przed zakupem napisałem czy problemy z K9N Ultra-2F dotyczą również wersji Platinum. Odpisali nawet, ale że nie znane są im problemy z tym modelem. Chyba trochę ściemniali.

Zauważyłem natomiast u siebie pewną regułę. Ciekawe czy potwierdzicie i czy faktycznie płyta nadaje się do wymiany. Mam K9N Platinum, Athlon 64 3500+, 7600 GS, 2x512 667 Patriot dual.

Gdy ustawię na default wszystko chodzi OK. Gdy podkręcę troszkę z 200 na 212 żeby pamięć wskoczyła na swoje 667 to również wszystko OK. Sprawdzałem nagrywanie płytek i kopiowanie w necie, również OK. Gdy ustawię więcej niż 212 to się wywala, ale nie o to chodzi.

Gdy tylko ustawię na cool'n'quiet, nawet na reszcie default, zaczyna się jazda. Podczas pracy parę razy dziennie wyłącza się. Wystarczy przeglądanie w internecie lub też przelogowywanie się. Gdy ustawię tą funkcję w biosie na disable chodzi stabilnie. W windzie stery są pewnie dobre.

Na zagranicznych forach coś wyczytałem, że gościowi potrafił się wyłączać komp np. przy próbie przewijania stron w necie za pomocą kółeczka. U mnie też kilka razy dokładnie tak samo się zdarzyło. Nigdzie natomiast nie doczytałem, ale pewnie kiepsko szukałem :wink: , o włączaniu i wyłączaniu cool'n'quiet.

Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami.

 

PS

Moja siódma cyferka od końca w numerze seryjnym to 6 :cry:

 

Pozdrawiam

Bogdan

Witam,

 

Sam nie wiem co o tym myśleć. Płyta chyba z czerwca bo 6 masz na siódmej pozycji. Cool'n'quiet raczej wyłącza się przy podkręcaniu ale przy normalnej pracy nie powinno się nic dziać. Spróbuj wgrać bios beta do tej płyty (na dole strony) może pomoże ale na anglojęcznym forum o ile mój angielski jest wystarczający dobry przewija się jeden wątek: :mur: podawane są tylko przypadki, które zostały stwierdzone tzn. na skutek zastosowania układu o nieodpowiednich parametrach mogą dziać się bardzo rózne rzeczy a to, że u ciebie działa to co u innych nie działa nie świadczy o tym, że twoja płyta jest w 100% sprawna. MSI podaje tylko ogólne informacje. A ile jest osób, kóre po prostu wymieniają model na innej firmy nie zgłaszając usterek kdziekolwiek ? :gitarzysta: U mnie działo się tyle rzeczy, że i bez cool'n'quiet miałem dość chociaż akurat zawsze ta opcja była raczej wyłączona. W twoim przypadku stawiałbym raczej na wadę płyty niż na kiepski bios chociaż w poprzedniej przy zmianie biosu z 1.2 na 1.3 HTT spadło mi z 230 do 220. Więc bios ma znaczenie. Dla mnie jesli przy normalnej pracy (ustawienia domyslne) komputer się resetuje to jest wina układu.

 

Ps.

Nie mogę tego zrozumieć. Duża firma obracająca milionami/miliardami dolarów wypuszcza wadliwy produkt. :mur: Po skargach ze strony klientów przyznaje z trudem, że i owszem była wpadka ale wszystko da się naprawić lub załatać przez nastepną wersję bios'a. :mur: Ludzie z pomocy technicznej kręcą jak mogą :mur: Firma nie dała znać dystrybutorom, a może dała tylko ci siedzą cicho i chcą za wszelką cenę wypchnąć zapasy z magazynu, :mur: Sklepy biorą i tak mają gdzieś klientów :mur: A kto za to płaci !!!!!!!!!. A wystarczy żeby w momencie spostrzeżenia się o co chodzi wycofać wszystkie płyty z określonej serii i wymienić (nie naprawić) wszystkim klientom na nowe sztuki. Zdaj sobie sprawę, że naprawa odbywa się nie w fabryce MSI ale w serwisie pod Wrocławiem (o ile się nie mylę) a produkt naprawiony nie jest produktem nowym. Przy okazji. Znana sieć sklepów komputerowych z miasta smoka wawelskiego Axxxxo podaje na swojej stronie obok produktów MSI numery serii. Zadaj sobie pytanie: PO CO ??? Paranoja. To tyle bo się mocniej wkurxxx. :twisted:

7250v144.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem od msi polska najnowszą wersje biosu do k9n neo-f ale nie wiem jak go wgrać? pomoze ktoś?

plik dostałem bo poprosilem o bios w którym da sie zmieniać vcore itp.

daje linka do biosu.

http://rafael_edi.w.interia.pl/K9N%20Neo%20(MS-7260).zip

 

dobra juz sobie poradzilem i wgralem nowy bios v1.49 i na mój rozum to nic nowego w biosie sie nie pojawiło :( szkoda

Edytowane przez RafaelEdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją płytę MSI K9N Platinum kupiłem gdzieś koło 30 sierpnia i S/N: 601-7250-070k0607007XXX . Na ustawieniach defaultowych nie mam żadnych problemów, natomiast za podkręcanie się nie zabieram.

 

pikus73: dla mnie to, że MSI wypuściła taką wadliwą płytę jest objawem zażartej konkurencji między producentami, niestety wszystko to odbywa się kosztem klienta, który dostaje płytę nie przetestowaną do końca. Tym samym MSI stało się dla mnie marką w którą już nigdy nie zainwestuję ( przez dłuższy czas uważałem ją za jedną z najlepszych ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak tak zbojkotujmy MSI zwłaszcza ich oddział w europie wschodniej ten we wrocławiu -- nalezy im się za chamskie traktowanie klienta.

 

wyślijmy petycję to msi żeby już przestali EXPERYMENTOWAC w polsce bo to nam szkodzi.

 

najlepiej niech MSI WYCOFA SIĘ Z PRODUKCJI PŁYT I WSZYSTKIEGO INNEGO OD RAZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to sprawa dla Rzecznika Praw Konsumenta albo nawet dla prokuratury. MSI świadomie sprzedawała/sprzedaje produkt wadliwy nie informując o tym klienta i tym samym naraża go na straty materialne i moralne :] . Tylko komu by się chciało zająć tą sprawą ? Może dać cynk jakiejś gazecie albo stacji telewizyjnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazaje pobawic sie chwile kompem z MSI K9N Neo-F z Sempronem 2800 na pokładzie oraz 2x512MB 533MHz Samsunga. Nie miałem zbyt duzo czasu ale do nawet minimalnego OC sie to nie nadaje :|

Myslałem ze na luzie poleci na 250HTT, a tu zonk. Mobo wogole nie chciało wstac :| clr cmos nic nie dawał, dopiero wyjecie jednej kosci ramu pozwoliło na uruchomienie kompa. Jak dla mnie porazka. To 'syfskie' Asrocki bija na głowe te wynalazki pod wzgledem OC, a kosztuja mniej.

 

MSI dziekujemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam k9n neo-f, procesor amd64 3000+ (1,8GHz), pamieci 533mhz(spokojnie ida na 667) i moje pytanie do tych którzy maja taki sprzęt: do ilu podkręciliście swój procesor?

wgrałem nowy bios v1.49 i teraz o wiele lepiej sie podkręca tzn przedtem bios (1.3) przy "bus link" 232 juz nie wstawał a teraz bez problemu do 280 = ok 2,52GHz dochodze i narazie wiecej nie próbowałem a temperatura nie przekracza 40C w stresie. wiem ze mozna wiecej bo jakis gosc tu na forum 2,7 wykrecił ale ja niebede próbował :)

Edytowane przez RafaelEdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...