Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

HT z przedziału 300-1000 nic nie zmienia, podobnie jak zmniejszenie częstotliwości pamięci. Tak więc te wielkości mnie nie ograniczają. HT i MEM są dobrane pod CPU a nie odwrotnie. Zresztą patrząc na mnożnik mojego procesora to i tak 232 chyba nie jest żle :)

Pracuje jeszcze z Cool'n'Quiet ale to też nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wgrywaliscie tego biosa 1.49 bo tego 1.45 trza bylo z jakimis opcjami wzucac ale zapodalem i leci mi jak w podpisie czasami pokazuje core speed 2314Mhz / cpu-z tez 2314 core

 

czy wystarczy tylko podmienic te dwa pliczki na dyskietke z 1.45

jesli jakies opcje- przelaczniki to jakie( najlepiej poda pelna komende jaka trza wpisac) to se zapodam i zalukam czy 257 to u mnie max

 

SQRWIELEC A NIE CHIPSET MI SIE TRAFIL I TYLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie to szybciej dwa pliczki na dyskietke: Afud408 i a7260nms.149. Potem uruchamiam komputer z dyskietki startowej. Następnie ładuje dyskietke plikami i komenda AFUD408 A7260NMS.149 . Gdyby wysiadło zasilanie to ratunkiem jest dyskietka z wczesniej przygotowanym plikiem a7260nms.145 ktorej zmieniam nazwe na AMIBOOT.ROM i przy starcie kompa CTRL+HOME i po krzyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem plytke msi K9n neo-f do tego 2x512 Goodram667Mhz i Athlon3000+.Po zlozeniu wszystkiego jest drobny problem nic nie dziala :mur: .Teraz pytanie czy ta plytka moze sie gryzc z tymi pamieciami czy jest walnieta.Bios nic nie pika nie ma postu nic.Aha moze jeszcze ma znaczeniewtyczka od zasilki boumniejest 20pin a w plycie 24.Zasilka to Neotec4200 420W

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam nie wiem co o tym myśleć. Płyta chyba z czerwca bo 6 masz na siódmej pozycji. Cool'n'quiet raczej wyłącza się przy podkręcaniu ale przy normalnej pracy nie powinno się nic dziać. Spróbuj wgrać bios beta do tej płyty (na dole strony) może pomoże ale na anglojęcznym forum o ile mój angielski jest wystarczający dobry przewija się jeden wątek: :mur: podawane są tylko przypadki, które zostały stwierdzone tzn. na skutek zastosowania układu o nieodpowiednich parametrach mogą dziać się bardzo rózne rzeczy a to, że u ciebie działa to co u innych nie działa nie świadczy o tym, że twoja płyta jest w 100% sprawna. MSI podaje tylko ogólne informacje. A ile jest osób, kóre po prostu wymieniają model na innej firmy nie zgłaszając usterek kdziekolwiek ? :gitarzysta: U mnie działo się tyle rzeczy, że i bez cool'n'quiet miałem dość chociaż akurat zawsze ta opcja była raczej wyłączona. W twoim przypadku stawiałbym raczej na wadę płyty niż na kiepski bios chociaż w poprzedniej przy zmianie biosu z 1.2 na 1.3 HTT spadło mi z 230 do 220. Więc bios ma znaczenie. Dla mnie jesli przy normalnej pracy (ustawienia domyslne) komputer się resetuje to jest wina układu.

 

Ps.

Nie mogę tego zrozumieć. Duża firma obracająca milionami/miliardami dolarów wypuszcza wadliwy produkt. :mur: Po skargach ze strony klientów przyznaje z trudem, że i owszem była wpadka ale wszystko da się naprawić lub załatać przez nastepną wersję bios'a. :mur: Ludzie z pomocy technicznej kręcą jak mogą :mur: Firma nie dała znać dystrybutorom, a może dała tylko ci siedzą cicho i chcą za wszelką cenę wypchnąć zapasy z magazynu, :mur: Sklepy biorą i tak mają gdzieś klientów :mur: A kto za to płaci !!!!!!!!!. A wystarczy żeby w momencie spostrzeżenia się o co chodzi wycofać wszystkie płyty z określonej serii i wymienić (nie naprawić) wszystkim klientom na nowe sztuki. Zdaj sobie sprawę, że naprawa odbywa się nie w fabryce MSI ale w serwisie pod Wrocławiem (o ile się nie mylę) a produkt naprawiony nie jest produktem nowym. Przy okazji. Znana sieć sklepów komputerowych z miasta smoka wawelskiego Axxxxo podaje na swojej stronie obok produktów MSI numery serii. Zadaj sobie pytanie: PO CO ??? Paranoja. To tyle bo się mocniej wkurxxx. :twisted:

7250v144.zip

 

Witam,

 

Ponieważ dużo ludzi się pyta zamieszczam jeszcze raz nowy bios do płyt MSi K9N Platinum /// K9N_Plat1_44.zip ///. Instrukcja aktualizacji:

1. Na dyskietkę startową proszę przekopiować rozpakowane pliki z załącznika.

2.Uruchomić komputer z dyskietki startowej

3.W linie poleceń proszę wpisać: AFUD408 A7250NMS.144 /P /B /N /C /REBOOT

Aktualizacja przebiegnie automatycznie.

 

Z sympatii do użytkowników wyrobów firmy MSI ponieważ sam byłem takim użytkownikiem (wymieniłem swoją płytę na model innego producenta) informuję, że informacje podawane oficjalnie trochę różnią się od stanu faktycznego. Na podstawie danych uzyskanych z MSI (zanim jeszcze nie wprowadzili blokady informacyjnej):

 

"Centrala informuje, że płyty z >=8 na pewno są już we wszystkich fabrykach produkowane zgodnie z poczynionymi poprawkami. Z informacji nam wiadomych wynika, że na płytach z numerem seryjnym zaczynjących się od 601-7250-020K00608xxxxxx i wyższym jest już fabrycznie montowany "mocniejszy" kondensator. Jakkolwiek obecnie na rynku polskim dostępne są już również starsze płyty po firmowej wymianie owego kondensatora, zatem równie "pewne. Cyfra o której cały czas mowa wskazuje na okres, w którym płyta została wyprodukowana"

 

Więc jeśli ktoś ma płytę, w której 7 cyfra od końca jest < od 8 to jest duże prawdopodobieństwo, że jest z wadliwej serii (choć nie musi). Nie wiem czy wymiana biosu coś da bo nie da się załatać programowo faktu zastosowania wadliwego układu (konkretnie C565 pojemność 100pf zamiast 220pf). Jest to fizycznie NIEMOŻLIWE !!!. Moja rada jest taka. Dać sobie spokój z MSI i wymienić np. na ASUS'a M2N-SLI Deluxe (ale nie M2N-E - również problemy) lub GIGABYTE w ostateczności. Z daleka od produktów MSI. Radzę dobrze.

 

Pozdrawiam

 

Ps.

Proszę nie patrzeć na oznaczenia w środku tzn. np. 020, 070 one nie oznaczają serii dobrych bo płyty z tymi seriami również miały wypadki - patrz forum niemieckie MSI i angielskie !!!. Ważna jest 7 litera od końca w numerze seryjnym. Jest to mój ostatni post w tym dziale. Powodzenia dla użytkowników tego bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o k9n neo-f to mogę się myli ale chyba obsługuje pamięci ddr2 400mhz bo w biosie można ustawic wartośc na 400 dla pamięci tzn jest zakres 400,533,667,800.

jak dla mnie to ona to obsługuje ale pozycz od kolegi inne pamięci i sprawdź

Płyta nie wstaje tzn jest ciemny obraz i nic się nie dzieje.Podłączylem wtyczke 4 pinową i 24 pinową i nic.Właśnie problem w tym że nie zabardzo mam od kogo pożyczyć pamięci :( Procka mam nowego.

Więc raczej on odpada.Pamięci to microny d9 2x256ddr2 400.Nie wiem co jest grane.Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z goodramami 667Mhz.Rozwiazanie to inne pamieci narazie jestem na 256Mb corsairach i chodza.Mam za to nowy problem z resetowaniem ale moze to od htt278Mhz.Beda ramy w dualu to pobawie sie w stabilne ustawienia.Jest na ta plyte jakis mod sprzetowy na vcore ??

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić np. na ASUS'a M2N-SLI Deluxe (ale nie M2N-E - również problemy)

 

 

Bzdury wypisujesz kolego - ASUS M2N-E po update biosu nie sprawia najmniejszych problemów - śmiga aż miło - jedyny minus to max napięcie na pamiątkach , ale moje A-data Vitesta 667 na 1.95V śmigają na 833 MHz z timingami 4-4-4-12 , a jest duża szansa , że nowy bios pozwoli na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wypisujesz kolego - ASUS M2N-E po update biosu nie sprawia najmniejszych problemów - śmiga aż miło - jedyny minus to max napięcie na pamiątkach , ale moje A-data Vitesta 667 na 1.95V śmigają na 833 MHz z timingami 4-4-4-12 , a jest duża szansa , że nowy bios pozwoli na więcej :)

 

Witam,

 

Nie jestem twoim kolegą GOŚCIU :angry:. A co do płyty ASUS M2N-E swoją opinię opieram na rzeczywistej wiedzy. W sklepie, w którym kupowałem od początku miesiąca sprzedali około 25 płyt głównych tego modelu a z tego na serwis wróciło 15 z różnymi dolegliwościami. To o czymś świadczy. Nie mam udziałów w firmie ASUS, nie pracuje dla żadnej firmy komputerowej, nie sprzedaję na aukcjach itd. Dałem tylko dobrą radę dla osób, które kompletnie nie mają pojęcia bo wiem jak to jest kupić wadliwy produkt. Sam walczyłem przez kilka miesięcy z MSI i np. nie polecałbym nikomu wyrobów tej firmy chociaż są tacy co nie mieli problemów. Grzanie z grubej rury od razu w kolokwialnym stylu "Bzdury wypisujesz kolego" nie mając pojęcia o czym i do kogo się pisze chyba jest nie na miejscu. Model M2N- SLI Deluxe poza tym ma lepszy bios, wyposażenie (również chyba Fire Wire, na którym mi zależało) a przede wszystkim nie słyszałem aby ktoś miał z nim kłopoty co nie oznacza oczywiście, że jest to model bezawaryjny.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie, w którym kupowałem od początku miesiąca sprzedali około 25 płyt głównych tego modelu a z tego na serwis wróciło 15 z różnymi dolegliwościami. To o czymś świadczy.

 

 

Świadczy tylko o tym , że wydajesz opinię nie posiadając tejże płyty - ja ją mam i nie mam z niczym najmniejszych problemów , podobnież jak kilku moich znajomych , którzy również zakupili Asusa - nawiasem mówiąc M2N-E i M2N SLI są na tym samym chipsecie - nforce 570 .

 

 

PS. I nie unoś się tak , bo nie masz powodów GOŚCIU :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadczy tylko o tym , że wydajesz opinię nie posiadając tejże płyty - ja ją mam i nie mam z niczym najmniejszych problemów , podobnież jak kilku moich znajomych , którzy również zakupili Asusa - nawiasem mówiąc M2N-E i M2N SLI są na tym samym chipsecie - nforce 570 .

 

Moim zdaniem Asus M2N-E z najnowszym biosem jest dość dobrą płytą i do o/c i do zwyklego uzywania. Mam znajomego z taką mobo i X2 3800, na początku sprawiała troche problemów z pamięciami, ale po wgraniu nowego biosu wszystko chodzi bez zarzutu, nawet z podkręconym prockiem i pamięciami. BTW, po odklejeniu nalepki na płycie "M2N-E" ujrzymy na PCB napis "M2N SLI-DELUXE.

 

EDIT: Niestety bez najnowszego biosu, nie chciałbym być uzytkownikiem Asusa ;) a teraz kończmy OT, bo zaraz wpadnie jakis moderator i wlepi % ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...