Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

witam pisze tu bo jusz niemam pomyslu :(

sprawa jest taka:

kiedy ustawnienia biosu sa standardowe(nieporkdrecany proc) to jest ok chodzi wszystko i plyty sie nagrywaja (nagrywarka podpieta do IDE), kiedy podkrecam proca np: do 2420Mhz to komputer pracuje stabilnie bez problemow ale nieda sie nagrywac ply bo komp sie wylacza:( co jest nietak??

 

płyta MSI K9N Platinum, nomer seryjny: 601-7250-020k0605016203

zasilacz tagan 430W

pamieci Geil 2x 512MB 667

biosy probowalem cala palete od 1.1 do 1.45 z tad bios 1.45

zapomnialem :) sprawdzalem nagrywanie plyt po podkreceniu zarowno na windows xp SP 2 jak i na Suse 10.2

Edytowane przez JuniaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 jest już na LiveUpdate. Niestety po wgraniu go jest problem - jeżeli wyłączyć kompa i włączysz ponownie, to podczas startu Windowsa nie zostanie wykryta myszka i trzeba ją odpinać i wpinać ponownie.

 

Co do zmian - nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielą prośbe.

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem komputera z fatalną płyta MSI K9N SLI i jak sie okazało później gdy zaczałem czytać to forum z chipsetem 570 :mur: szkoda ze tak póżno tu zagladnąłem. Mam wgrany BIOS v3.3 i nadal traca się z menedżera urządzeń napędy optyczne.Przy starym biosie było podobnie,myślałem że nowy to rozwiąże, ale niestety nie.Mam system XP Pro z SP2

Pozdrawiam i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem dzis nowy bios 1.5 i mialem to samo z mysza na usb.

Nie wiem jak pod Xp ale pod Vista pomoglo przestawienie opcji ZASILANIA z S1 na S3 w biosie.

 

Poprawka...dziala ale tylko raz po wejsciu do biosa , po ponownym uruchomieniu to samo ;/

Edytowane przez SulecK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj "SulecK", niestet mam troche inna płyte i Bios 3.3. sformatowałem twardziela i od nowa zainstalowałem system, zaniepokoił mnie jeden mój napęd 52x bo mam i DVD RW, bo nie chciał za dobrze wgrywać, wię go odłączyłem i jak dotąd nic sie nie dzieje..Dzieki za dobre chęci i odpowiedz :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

MAm taki problem niedawno kupiłem sobie płytę MSI K9N Sli Platinium, grafe geforce 7600GT i proca athlona X2 3800, podłączyłem wszystko i oto jaki mam problem:

dysk wziąłem ze starego kompa 40GB SEAGATE (Ata133) jak chce winde instalować to wyskakuje taki błąd brak pliku NTLD (ale on jest na dysku bo sprawdzałem na starym kompie) i instalacja wisi może mi ktoś pomóc proszę o szybką odp. z góry serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a problemy z myszką na usb jak były tak są,wgranie biosu najnowszego 1.6 nie pomogło ;/;/;/;/ i dalej jak sie wyłączy kompa i włączy to są problemy i z myszką i z klawą ;/;/;/,niby sie świeci ale nie działa,pomaga ustawienie w biosie włączanie kompa z mychy i klawy ps2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem plyty msi k9n sli platinium, i mam z nia same klopoty, pomijajac to ze juz mi wymienili jedna bo calkowicie siadla. Teraz podczas uruchomiania komputera nie wykrywa mi dysku twardego, dopiero tak po trzecim restarcie system go wykrywa( wczesniej tez tak bylo- wiec moze dysk, ale tak pozatym to dysk chodzi super). Dysk(wdc 2500yd- 250GB) jest podlaczony przez kabelek sata, w systemie: Lokalizacja 0 (Primary ATA Channel). Robilem updata biosu i innych sterownikow ze strony msi nic nie pomaga, do dysku tez istalowalem odpowiednie sterowniki.

Moze ktos ma pojecie czym to moze byc spowodowane, bo plyta raczej nie bo 2 tygodnie temu funkiel nowke sztuke dostalem- numer mojej plyty to s/n:601-7250-060k0607010780. Config na ktorym pracuje to athlon 3500+(na am2), 2x512 kingston 667 Mhz, Geforce 7600 GT, zasilacz Forlive 450 W

 

Druga sprawa wyglada tak, w najblizszym czasie planuje wymienic zasilacz i ramy. Do zestawu chce dokupic pamiec

1) geil 800 Mhz- http://www.techplanet.pl/index.php?id=6033( moj kingstony sprzedam),

2) oraz zasilacz http://www.techplanet.pl/index.php?id=3578

Czy te pamieci bezproblemowo wspolpracuje z ta plyta?, w intrukcji jest co prawda napisane ze plyta obsluguje pamieci 800 Mhz

 

Wszystkim dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem plyty msi k9n sli platinium, i mam z nia same klopoty, pomijajac to ze juz mi wymienili jedna bo calkowicie siadla. Teraz podczas uruchomiania komputera nie wykrywa mi dysku twardego, dopiero tak po trzecim restarcie system go wykrywa( wczesniej tez tak bylo- wiec moze dysk, ale tak pozatym to dysk chodzi super). Dysk(wdc 2500yd- 250GB) jest podlaczony przez kabelek sata, w systemie: Lokalizacja 0 (Primary ATA Channel). Robilem updata biosu i innych sterownikow ze strony msi nic nie pomaga, do dysku tez istalowalem odpowiednie sterowniki.

Moze ktos ma pojecie czym to moze byc spowodowane, bo plyta raczej nie bo 2 tygodnie temu funkiel nowke sztuke dostalem- numer mojej plyty to s/n:601-7250-060k0607010780. Config na ktorym pracuje to athlon 3500+(na am2), 2x512 kingston 667 Mhz, Geforce 7600 GT, zasilacz Forlive 450 W

 

Druga sprawa wyglada tak, w najblizszym czasie planuje wymienic zasilacz i ramy. Do zestawu chce dokupic pamiec

1) geil 800 Mhz- http://www.techplanet.pl/index.php?id=6033( moj kingstony sprzedam),

2) oraz zasilacz http://www.techplanet.pl/index.php?id=3578

Czy te pamieci bezproblemowo wspolpracuje z ta plyta?, w intrukcji jest co prawda napisane ze plyta obsluguje pamieci 800 Mhz

 

Wszystkim dziekuje za pomoc

Witam,

 

Przez sentyment znowu wpadłem do tego wątku :-P bo kiedyś walczyłem z MSI Platinium (a miałem 3 sztuki) póki nie przesiadłem się na ASUS'a a potem zmieniłem platformę. Widzę w dalszym ciągu, że niektórzy nie czytają o problemach z płytami firmy MSI pod AM2 (pod Intela też są - a jakże :blink: ).

Dla niezorientowanych jeszcze raz: płyty poprawionej serii muszą mieć w numerze seryjnym 7 (siódmą) cyfrę od końca równą lub mniejszą 8 (osiem). Inaczej jest to produkt z wadliwej serii (zastosowanie wadliwego kondensatora -> patrz fora MSI polskie, angielskie, niemieckie). A po numerze seryjnym twojej płyty kolego/koleżanko (jeśli można tak powiedzieć) matika 22 WIDZĘ, ŻE JEST PŁYTA Z WADLIWEJ SERII :lol2: A może jestem już tak stary, że mam kłopoty ze wzrokiem. Poczytaj sobie informacje na listach dyskusyjnych, forach internetowych MSI oraz polskich serwisów lub chociaż moje tematy kilka postów wyżej. Nie wiem czy natura ludzka jest taka czy są ludzie, którzy są naiwni. Jeśli kupujesz sprzęt jakiegoś producenta poświęć trochę czasu na net'a i polukaj w różne miejsca. Opłaci się bo stracisz mniej czasu, nerwów i pieniędzy.

Generalnie trzymaj się od MSI z daleka. Nawet od poprawionych wersji :? Kiepski serwis, kiepska obsługa klienta przez Polski oddział itd.

Daj sobie spokój z MSI. Jeśli masz możliwość (a wiem, że masz *) wymień sobie MSI na ASUS'a SLI DELUX'e. To bardzo dobra płyta, z wysokim przedziałem częstotliwości/napieć do kręcenia, stabilna, dobrze zrobiona (dobry gruby laminat), porządne luty. Wiadomo ASUS. AM2 3600 65W wykręciłem na niej do 2700 a gdyby nie procesor to bym kręcił dalej :) . Na tej płycie działały u mnie Patrioty 800LLK cl4 a podejrzewam, że inne bez problemu pójdą. Z pamięci tańszych i wydajnych (łatwych do kręcenie) a także bezawaryjnych mogę polecić: OCZ Special Ops 667 cl4, Geil 667 cl3, Corsair 667 cl4 lub Patriot 800 cl5.

Co do płyt jeszcze jeśli nie lubisz Asus'a weź Abit'a. Ale Asus ma 36 gwarancji :D

Co do zasilacza od kilku lat jadę wyłącznie na firmie TopPower w pracy i w domu. Polecam modele U12 P3 lub P6 (P7 chyba już nie produkują). Oczywiście biorąc pod uwagę moje kryteria tj. 1. sprawność (wydajność) min. 83% 2.stabilność napięć (stabilnosć pracy) 3.głośność (nawet przy wyższym obciążeniu) 4.małe oddawanie ciepła :). Ewentualnie jakiś Revoltec Chromus 2 lub Seasonic (polecałbym te wersje z oplotem na kablach). 430W/450W spokojnie starczy jak do twojego konfigu. Ja mam TopPower U12 P3 EZ 550W ale mam bardzo rozbudowany konfig.

Jeśli Cię stać to bierz. Jeśli pieniążki są priorytetem to weż TopPowera ale wersję OEM. Tam jednak nie będzie odpinanych kabli, oplotów oraz innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. W sprawie fachowej porady polecam www.zenfist.pl. Nie musisz kupować - spytać się zawsze możesz. Pisz do Marcina Chrobaka.

Wszystko kupuj przez internet. Masz zawsze 10 dni na oddanie. :D (przetestowanie). Sklepy, które polecam to:www.zenfist.pl www.bitcomputer.pl www.apollo.pl www.esc.pl www.x-kom.pl www.agito.pl

 

* zgodnie z polskim prawem sprzedawca odpowiada za sprzedany towar (odpowiedzialność sprzedawcy) w przeciągu 24 miesięcy od daty zakupu. Nie jest to gwarancja bo gwarancję daje producent albo i nie daje. Co więcej jeśli w przeciągu 6 miesięcy od daty kupna jeśli towar ulega popsuciu/zepsuciu można domniemywać, że w chwili sprzedaży był wadliwy. W takim wypadku należy powołać na "niezgodnośc towaru z umową" (jest to ta sama odpowiedzialność sprzedawcy). Biorąc pod uwagę wadliwość płyt MSI twoja sytuacja się do niej zalicza. Sprzedawca ma obowiązek na twoje życzenie: oddać pieniądze (kwota kupna), wymienić towar na taki sam lub o podobnych parametrach (możliwa jest dopłata jeśli to będzie o lepszych parametrach). Jeśli sprzedawca skacze to kontaktujesz się z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK na nr tel. 0-800-800-008) lub przez internet (znadź sobie stronę) i opisujesz sprawę. Jest jeszcze Miejski Rzecznik Praw Konsumenta (w każdym mieście chyba).

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez pikus73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka !!!

mam plyte K9N platinum

i przy podkrecaniu procka x2 4200+ z 200 do 210 jest oki ale juz do 215 ,220 siada mi monitor albo ram widzi mi tylko 1 Gb !!

sprawdzalem wszystkie mozliwosci !!

obnizalem ramy i szyne tez !!! i zawsze jest tak samo !!

Czy ktos mi moze cos poradzic >>??<< Czy poprostu to ta plyta jest taka do du... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam odnoscie czy kupno brisbiego jest dobra inwestycja na moj config.

Mobo MSI K9N Neo-F (MS-7260)

ramy noname 533Mhz(blitzy) teraz chodza na 648Mhz

Zasilka noname akyga 400w

 

Na mobo nie mam mozliwosci zmiany napiecia... A dzielniki ram to FSB:10/8/6

 

Moj obecny procek athlon 3200+ am2 chodzi na 2.6(260HTT) bez bledow... na 2.7 (270HTT) Wysypuje sie w orthosie... przyczyna jest chyba za male napiecie.

 

Mam mozliwosc kupna brisbiego, ktory robi 2.6-2.7 na stockowym napieciu... Czy bede jakies problemy w osiagnieciu tego wyniku na tym mobo? Np. z duzym HTT potrzebnym do takiego taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem kupiłem wcześniej kość 512Mb Patrioty i dzisiaj dokupiłem 1GB też Patrioty i wykrywa mi tylko jedną kość to gigową co może być przyczyną ? płyta oczywiście MSI K9n sli platinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić płytę

 

MSI K9N SLI-2F nForce570 SLI Socket AM2

 

+

 

GEIL DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 ULTRA

 

+

 

AMD ATHLON 64 X2 5000+BOX (AM2) (65W,65nm)

 

 

 

CZY TO WSZYSTKO BĘDZIE ZE SOBĄ DZIAŁAŁO BEZ ZGRYZÓW ??? ??? ???

 

.

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Witam. Posiadam MSI k9nu NEO i jego Vcore max jakie moge dać to 1.45v a na memy 2.05v chociaż inni piszą że mogą dać 2.2v. MAX htt to 273HTT więc spoko na biosie 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy K9N neo-f: Czy ktoś pobił mój rekord 2,7 Ghz na tej płycie? Bios 1,45 beta (proc wykręcony Clockgenem) :)

O matko jak to uczyniles?? :blink:

Czyzby nowszy bios az tyle dawal mozliwosci w oc? :>

Edytowane przez jaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios to 1.4 beta :) Sprawdzalem z nowszymi i clockgen nie pozwalał już na kręcenie :) Sprobuj z biosem 1.4

post-140241-1180552439_thumb.jpg

Proc działa na standardowym napięciu, ale niestety pamiątki dalej mnie ograniczają... :( Kupię w najbliższym czasie jakąś 800-setkę i sprobuje pobić ten mój mały rekordzik ;)

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ile wam robią te msi? U mnie max 273HHT na msi k9nu neo. Pomocy!! Dajcie biosa lub moda gdzie V będe mógł dać większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...