Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

K9N ma odblokowane pamieci w standardowym biosie. Bios 1A4 dodaje mozliwosc zniany vCore do 1.335V i mnoznika.

 

A sam bios wgrywam przez pendrive'a. Jest taki program jak HP USB Disk Storage Format Tool. Dzieki niemu zrobisz sobie bootowalnego pendrive'a. Tylko sciagnij sobie rowniez jakis dos zeby mial z czego pliki pobrac. Potem tylko bios na pendrive'a i masz.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Mógłby ktoś dać linka do BIOSU K9N Neo najnowszego ? Bo mam wgrany bios Platinum, i autoupdate wgrywa biosy Platinum, a na stronie MSI jest możliwość aktualizacji tylko poprzez ich programik :mur: Nie ma normalnego Downloadu do Neo-F .....

 

---edit--

Dobra jakoś znalazłem, ale z problemami bo jestem lewy z niemieckiego ;P

Macie link :

http://rapidshare.com/files/100014385/A7260NMS.1A4.rar.html

Edytowane przez sithmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z płytą. Po flashowaniu na bios 1A4 (przez winde) nie zapisuje mi zadnych ustawien, nie mam FDD wiec wylaczam go ale po kazdym restarcie pluje sie o brak stacji, a nie wspomne juz o podkrecaniu.

Czy moglo wplynac to ze nie ustawilem deafult na procku?

 

EDIT:

i zapomnialem, pojawila sie informacja: cmos cheksum bad

Edytowane przez jaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw dlaczego płyty główne MSI z chipsetami nforce 5xx nie wspierają procesorów phenom inni producenci wspierają nowszą architekturę, a może ktoś z Was próbował zainstalować na tej płycie procesor z serii K10 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić MSI K9N Ultra za 150zł? (poserwisowa, 6m-cy gwarancji)

 

---EDIT---

Jednak po przejrzeniu tematu, chyba zrezygnuję z MSI..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

ODswierze nieco temacik, bo jestem posiadaczem tego mobaska.

Czy mozna do niej wstawic jakis procesor z 4ma rdzeniami ??

Na stronce w zasadzie nie pisze ze mozna, ale kto tam wie kiedy to bylo aktualizowane...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadam:

- K9N SLI Platinum - Bios 1.11

- Athlon 64 x2 6400 Black Edition

- Patriot 6400 2x512GB, Patriot 6400 2x2GB

- Radeon HD 4890

- Chieftec 750 W

 

oraz kartę X-Fi Titanium i tu pojawia się problem mianowicie

 

Gdy odpalę muzykę wszystko śmiga jakieś 5 minut i nagle gaśnie. Włączam kompa, odpalam muzykę i dalej tak samo.

Na zintegrowanej muzyce nie ma takich problemów.

Wcześniej miałem Athlon 64 x2 3800 i X-Fi grał bez żadnych problemów po zmianie proca wywala kompa.

 

Miał ktoś podobny problem ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z Athlonem 64 x2 6000+(Windsor) i płytą K9N SLI, u mnie pomogło chłodzenie sekcji zasilania (samoróbka bo oryginalnie nie było żadnego). Co więcej częstotliwość "restartów" zależy od systemu, na XP jest to na tyle uciążliwe, że czasami nawet się nie bootuje, w Win7 "restart" występuje przy przeglądaniu stron www. Jedynie Linuxa mi nie wywala :) Problem jest w sekcji zasilania i TDP procesora, które wynosi 125W, także cały sprzęt powinien być ok. Co dziwne przy maksymalnym obciążeniu obu rdzeni nie występują te "anomalie". MSI po prostu trochę przesadziło pisząc, że te płyty obsługują procesory z TDP większym niż ~ 90W.

Edytowane przez Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię bo potrzebuję porady.

 

Dostałem od kolegi do sprawdzenie komp bo mu nie odpalał. Przyczyna znalazła się od razu - psu tracer 4life 400w. Po podłączeniu mojej zasiłki sprzęt ożył, wiatraki się kręciły, dyski też pracowały, jednakże monitor przechodził w stan gotowości, na jego karcie i na mojej. Czy w związku z tym uszkodzeniu uległ port pci-e ? Płyta nie wydaje żadnego piknięcia przy włączaniu, msi k9n-ultra, ver. 2.1.

Po mojemu to mobo do wymiany razem z zasiłką. Zamontowano tam A64 X2 5400+, msi 9600gt, 2x1 gb kingstona.

To chyba byłoby odpowiednie oraz ta zasiłka, trochę na wyrost ale, jak zwykle, chodzi o czas i pieniądze.

 

e: sprawdziłem memki i się okazało, że również u mnie jedna kostka powoduje nie wyświetlanie się obrazu, w takim razie poprzestanę na razie na kupnie zasiłki i kostki ram-u

Edytowane przez Ademu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebna pomoc!

 

Przycisk reset CMOS nie robi absolutnie nic.

 

Znalazłem taką informację na necie:

Also I wold like to add, on the K7N2 Delta, resetting the bios will NOT reset the bus/fsb to default, so if you were unfortunate like me, and overclocked the FSB to high, and the computer refuses to boot, you need to move another jumper, that enables the motherboard's "Safe Mode" biggrin.

 

I belived that my mother board was broken/faulty and was about to RMA it, since I coldnt find a reffrence to this jumper in the manual that shipped out with my board angryfire angryfire angryfire..

 

After three long days with a dead motherboard, I had done just about everything i could think off..

 

I only found the solution by chanse when I read a Review of the mother board....

 

Iv'e later seen others here on the forum with the same problem.

 

Some actually RAM'ed their motherboard....

 

This is the J10jumper, wich wil set the fsb to 100 mgz when in safe mode.. short pins 2-3 and "user settings"(default) if you short pins 1-2.

 

The "safe mode" jumper is placed just behind the USB connectors on the mother board.

Jednak u siebie nie widzę jumpera. Przyciskałem guzik tak samo ze 100 razy. Bez zmian. Komp przestał wstawać podczas podnoszenia FSB o kolejne 5MHz.

 

Proszę o pilną radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może daje a nie wiesz o tym. U mnie na MSI K9NU czy jakoś tak po clear cmos włącza się Command Rate 1T, na CR 1T płyta nie wstaje na obsadzonych 4 bankach pamięci. Musiałem wyjąc dwie kości, wejść do biosu dać CR 2T i dopiero brać się dalej za OC.

 

Przy wyjętej baterii komp był wyłączony z gniazdka?

Przydała by się pełna konfiguracja bo jak widać wyżej, najważniejsze mogą być mało istotne na pozór szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - pamięć 2x2GB 800MHz, proc 5600+ AM2 85W, reszta odłączona. Zasilacz Chiefteca 450W. Sprawdzałem też na Taganie, myślałem już, że PSU padło.

Płyta ostatecznie wyjęta z kompa, na sucho to samo. Bateria wyjęta przez parę dni a płyta w szafie. Sprawdzałem też na innych pamięciach.

FSB zostało podniesione dosłownie o 5MHz ponad standard, procek i pamięci sprawdzone na innym kompie - w pełni sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że padła płyta. 5MHz raczej jej nie mogło ubić, mogło się zbiec z czasie.

Na jednej kości ram rozumiem, że testowałeś i w różnych slotach.

 

Może ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...