Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Do posiadaczy K9N neo-f: Jak pokazuje wam cpu-z 1.35 jak najedziecie na zakładkę MEMORY, bo u mnie wygląda na to, że płyta działa z "Command rate" 1T !! Mogę podać screena jakby co ;]

 

A tu podaję tekst z artykułu PC Lab:

 

"Nawet tania płyta MSI K9N Neo-F (wyceniona na 300 złotych) bez problemów współpracowała z procesorem Athlon 64 X2 5000+. Gdyby nie fakt, że na płycie nie można ustawić parametru Command Rate dla pamięci (który jest ustawiony na sztywno na 2T), K9N Neo-F byłaby zapewne tak samo szybka, jak najdroższe w porównaniu płyty ASUS M2N32-SLI Deluxe, Foxconn C51XEM2AA czy Gigabyte GA-M59SLI-S5. Niestety z racji nieco gorszych parametrów, tania płyta MSI nieco odstaje od reszty"

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock - co z tą zapinką? Udało się zablokować jakoś dźwignię?

Na zapadkę dźwigni niestety nie ma żadnego haczyka na sockecie. Przywiązałem dźwigienkę powlekanym drutem do tej czarnej podstawki.

Niby zapięcie jest solidne, ale wolę mieć 100% pewności. Na s939 zapinało się dźwignię, a tu nie.

 

Drugie wrażenie - szkoda, że nie wziąłem DFI Infinity II AM2, której jeszcze nie było.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj jak mi kazano:

 

Zakupilem nowy z w/w płyta i borykam sie z takimi oto problemami:

 

Na wstepie mowie, ze posiadam zasilacz typu noname z obudowy raidmax ninja

 

Problemy:

 

1. To co zwykle w am2, czyli pamieci. Mianowicie posiadam kingmaxy 667 cl5, ktore dzialaja tylko przy 533 cl3/cl4, inaczej winda nie wstaje.

 

2. Bardzo niepokojacy problem: Po jednym z testow z sandry 2007 komp sie zawiesil i po jego resecie winda nie chciala wstac. Przechodze na tryb awaryjny, odpalam speedfana,a tam komp sie pali temp2,3 i core z ikonka alarmu(takie ognisko) smilies/lol2.gif . Mysle sobie pewnie przez testy czipset sie przegrzal. Wylaczylem komp'a na 5 godzin, ponownie odpalam i to samo(temperatury bardzo wysokie). Wchodze do biosa, zaladowalem bezpieczne ustawienia i windows wstaje a temperatury kazda o 10 stopni mniej na poziomie 35 stopni. Mysle sobie, ze benchmark zmienil cos w biosie smilies/scratchhead.gif , jednak dzisiaj powtorzyla sie ta sama sytuacja i tak samo ja rozwiazalem smilies/kwasny.gif Nie mam pojecia czego jest to wina czyzby kapnieta plyta, czy moze zasilacz(21 sierpnia dostane chiefteka 450w). Przez 99% czasu komp'a temp sa wysmienite, nawet po grach nie ma mowy o grzaniu sie czipsetu, tylko dlaczego od czasu do czasu płyta szaleje smilies/scratchhead.gif

 

Reszta konfigu:

Athlon x2 3800

kingmaxy 2 x 1gb 667

galaxy 7600gs

sigejt 7200.10 250gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj jak mi kazano:

 

Zakupilem nowy z w/w płyta i borykam sie z takimi oto problemami:

 

Na wstepie mowie, ze posiadam zasilacz typu noname z obudowy raidmax ninja

 

Problemy:

 

1. To co zwykle w am2, czyli pamieci. Mianowicie posiadam kingmaxy 667 cl5, ktore dzialaja tylko przy 533 cl3/cl4, inaczej winda nie wstaje.

 

2. Bardzo niepokojacy problem: Po jednym z testow z sandry 2007 komp sie zawiesil i po jego resecie winda nie chciala wstac. Przechodze na tryb awaryjny, odpalam speedfana,a tam komp sie pali temp2,3 i core z ikonka alarmu(takie ognisko) smilies/lol2.gif . Mysle sobie pewnie przez testy czipset sie przegrzal. Wylaczylem komp'a na 5 godzin, ponownie odpalam i to samo(temperatury bardzo wysokie). Wchodze do biosa, zaladowalem bezpieczne ustawienia i windows wstaje a temperatury kazda o 10 stopni mniej na poziomie 35 stopni. Mysle sobie, ze benchmark zmienil cos w biosie smilies/scratchhead.gif , jednak dzisiaj powtorzyla sie ta sama sytuacja i tak samo ja rozwiazalem smilies/kwasny.gif Nie mam pojecia czego jest to wina czyzby kapnieta plyta, czy moze zasilacz(21 sierpnia dostane chiefteka 450w). Przez 99% czasu komp'a temp sa wysmienite, nawet po grach nie ma mowy o grzaniu sie czipsetu, tylko dlaczego od czasu do czasu płyta szaleje smilies/scratchhead.gif

 

Reszta konfigu:

Athlon x2 3800

kingmaxy 2 x 1gb 667

galaxy 7600gs

sigejt 7200.10 250gb

 

Poczekaj, aż dostaniesz ta zasiłke, ewentualnie skołuj od kogoś na czas testu, bo athlonik x2 bierze sporo pradu, do tego reszta sprzętu i taki no-name może nei starczyć;) a jeśli nadal to sam to wyjmij jedna kość..i spra jesli nadal to wez od kogoś kostki do spr i zmień bios ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jajca na boczku gosciu rozsyla jakis modowany - czy nie zatwierdzony bios :)

 

a potem chce chetnych zeby go testowali i ryzykowali sprzetem :)

 

tez czekam az ktos sie skusi i na chetnego -- na ochotnika bez bicia i proszenia sie wyprubuje za nas ten nowy bios

 

swoja droga ciekawi mnie dlaczego na stronce msi jeszcze go nie ma -- czy tak im ciezko go zamiescic jako oficjalny zeby czlowiek sie nie bal ze spali plyte wgrywajac ten softwaredo niej .

 

 

bez obrazy ale sadze ze 99,9 % tych co otrzymali nowy nie oficalny bios tylko czeka az ktos bedzie chętny na zaryzykowanie swoja plytą.

 

co mozna dodac mogli zrobic do tego k9n neo -f leprze sterowniki pod windows x64 bo te co sa na stronce sa nie za dobre.

 

wogole to dlaczego oprogramowanie pod x64 jest tak slamazarnie pisane -- procki sa od jakiegos czasu juz na rynku plyty pod juz kolejne wersje socketow a software stoi jak stal w miejscu

 

czy to was nie denerwuje ? bo mnie ogromnie ze trzeba sie naszukac oprogramowania co zechce dzialac z x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do pomocy technicznej MSI :

 

Hi! On your website I can only find 1.3 bios version for my motherboard. That Bios was relased 2 06 2006. When the new one will be availible? Thank you in advance.

 

A oto ich odpowiedź:

 

Dear Janusz,

 

Because of risk of updating bios, please try not to update the new bios unless you meet with some issue.

If you really want to the latest bios, you can find a7260nms.145 (/bios/7260)on MSI FTP(ftp://jerryuser:jerryuser@ftp.msi.com.tw/(user name:jerryuser ; Keywords: jerryuser).

 

Best wishes,

MSI Technical Support Team

 

Wygląda na to, że nowy bios jest dostępny, ale nie na oficjalnej stronie MSI, oni chyba sobie jaja robią - nie udostępniając go potrzebującym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............................

A że sie tak spytam....K9N ile wydaje pisków po włączeniu ?? bo u mnie dwa ale wszystko działa idealnie ;]

............................

W przypadku płyt MSI jest to normalne...zalezy to od typu biosu :P

............................

Dwa beepy płyta wydaje przy starcie, jeśli są do niej podłączone jakieś urządzenia USB.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do pomocy technicznej MSI :

 

Hi! On your website I can only find 1.3 bios version for my motherboard. That Bios was relased 2 06 2006. When the new one will be availible? Thank you in advance.

 

A oto ich odpowiedź:

 

Dear Janusz,

 

Because of risk of updating bios, please try not to update the new bios unless you meet with some issue.

If you really want to the latest bios, you can find a7260nms.145 (/bios/7260)on MSI FTP(ftp://jerryuser:jerryuser@ftp.msi.com.tw/(user name:jerryuser ; Keywords: jerryuser).

 

Best wishes,

MSI Technical Support Team

 

Wygląda na to, że nowy bios jest dostępny, ale nie na oficjalnej stronie MSI, oni chyba sobie jaja robią - nie udostępniając go potrzebującym ;]

 

Podaje normalnego linka do tego biosu : ftp://ftp.msi.com.tw/BIOS/7260/

Nie za bardzo kumam angielskiego ? , oco tam chodzi ?? że wgrywam go na własną odpowiedzialność?

 

login/hasło : jerryuser

 

 

malkovich dzięki za odpowiedź na moje pytanko :)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie CPU-Z odnotowywał - 2T, czyli dokładnie tak jak miałem ustawione w BIOSie.

Na 1T platforma była niestabilna i z byle powodu następował w systemie restart. BIOS v1.3

Pozdrawiam

Ja kupiłem kości Dual 2x512 i spokojnie chodza mi na 1T (533MHz). Prędkość jest moim zdaniem rewelacyjna.. wkleiłbym screeny ale nie mam serwera żeby je zamieścić, może ktoś poradzi gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..........

malkovich dzięki za odpowiedź na moje pytanko :)

na forum.msi.com.tw w dziale AMD64 Nvidia Mainboards jest dużo ciekawych informacji, m.in. ta którą już wcześniej wspominałem, że na referencyjnej płycie NVidii działały wszystkie pamięci, które sprawiały kłopoty z płytami ABITA ASUSA MSI.... sam kupuję płytę za miesiąc, i zbieram jak najwięcej informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak wgrałem tego nowego biosa,narazie wszystko ok,2 pliki ściągnięte z ftp msi wgralem na dyskietke,urochomilem kompa z dyskietki startowej win98,wsadzilem dyskietke z tymi dwoma plikami i wpisałem ; AFUD4061.exe a7260nms.145 i enter,potym sie wszystko zrobilo samo,ALE MNIE JEDNO ZASTANAWIA :| po włączeniu kompa windows wykrył nieznane urządzenie,wie ktoś oco może chodzić?:|

 

 

 

 

 

 

Edit:

 

Dla bezpieczeństwa wgrałem z powrotem biosa 1.2 ze strony,włączam live update żeby wgrać 1.3 z pod windowsa a tu nie ma opcji wgrania z pod windowsa :| utworzyło mi tylko dyskietke startową :|

Dziwne,jak kupiłem kompa i był fabrycznie biosik 1.2 to bez problemu liveupdate wgrało 1.3 z pod windowsa heh

 

no cóż,jakiś dziwny ten bios 1.45 ,po jego wgraniu nowe urządzenia mi dodało w menadżerze urządzeń <lol> ekhm nieznane urządzenia......

post-140251-1155572443_thumb.jpg

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie nowy BIOS dodał opcję AMD Live! (opcja aktywowana w BIOSIE, póki co bezużyteczna, albo tak SAMO użyteczna jak wirtualizacja...) poszukaj ją i wyłącz i zobacz czy to właśnie to. wiem, że tak było w ASUSIE M2N-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bad boy

 

1.gratulacje

2.czemu nie dziala ci sieciowka nvidi ? a tylko jakis realtek .

3.zmienilo sie cos przy podkrecaniu procka ?

---------------

kto nastepny bo jak widze ze 1 osoba juz wgrala to jeszcze dla mnie ten bios nie jest na 100% ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ;]

 

a są jakieś sterowniki do amd live ?:D kurde może bym sie pobawił tym biosikiem jeszcze :>

 

kiedy będzie oficjalnie na www msi ?:>

 

Wgrywać biosik wgrywać,zobaczymy jak będzie sie spisywać :D , aha wie ktoś dlaczego nie mogłem zaktualizować biosa ze strony msi pod windowsem tak jak kiedyś ?:>

 

ps:poco mam używać lanu integry jak mam pci ??:>

 

 

Procka nie kręce :D bo poco ?

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pękacie przed wgraniem tego biosu w wersji 14Beta5 :)

 

Sflashowałem w wolnym czasie BIOS z pendrive'a - plik z maila Janka. W BIOS'ie nie pojawiło się nic nowego poza tym, że w System Information mój procek X2 3800+ ma wyświetlany prawidłowy rozmiar cache'u L1 czyli 256KB zamiast 64KB.

 

Flash przebiegł prawidlowo, komp po resecie i ustawieniu czego trzeba w BIOS wystartował normalnie.

Pod Windą w menedżerze urządzeń przybyło pewnie AMD Live!, do którego musże poszukać driverów.

 

Wrzucę na 0,5h SP2004, 3DMarka2006, pogram w coś, ale jak na razie komp pracuje ok.

 

UPDATED:

 

Po flashu MSI Live Update znalazł driver dla AMD Away:

 

Dołączona grafika

 

Pod instalacji drivera:

 

Dołączona grafika

 

I nowe urządzenie w menedżerze:

 

Dołączona grafika

 

Ciekawe tylko do czego mi się przyda to AMD Away :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...