Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje od jakiegoś czasu zakup laptopa - wstępnie byłem zdecydowany na HP nx6110.

Niedawno do sprzedaży wszedl nowy model HP - tytułowy nx7400.

Czy mógłby ktoś opisać wrażenia z obcowania z tym laptopem?

Dla zainteresowanych podaje specyfikacje modelu o który mi konkretnie chodzi:

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=449

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko bedzie Ci znaleźć kogoś, kto miał do czynienia z tym modelem ponieważ dopiero co pojawił sie w sprzedaży. Mnie wydaje się, że jest to model przejściowy pomiędzy nx6110 a nx 8220. Posiada panoramę tak jak nx8220 natomiast karta graficzna jest zintegrowana jak w nx6110 (w 8220 jest x600) Oczywiście nx7400 posiada nowszy chipset, ddr2 no i nowy procesor co z pewnością zwiększy jego wydajność. Ogólnie mówiąc - model na pewno godny polecenia

 

Pozdrawiam

Piotr Morawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja wygląda bardzo przyjemnie... tani lapek biurowy z szeroką panoramą i niezłą konfiguracją. Ja bym się skusił zamiast nx6110, zwłaszcz, że jakość pewno podobna co 6110

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyczuć...

 

Jak dla mnie 6110 z panoramą!

Proponuje obejrzeć IBM seria N100 - oczywiście żywego organizmu nie widziałem.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz porownywac to bardziej nx8420(nastepca nx8220) tylko z grafika intelowska GMA950(podobno niewiele szybsza od 900).

Procek to celeron z magistrala 533hmz.

Podobnienstwo do nx8220 uderzajace,moze posiadacze nx8220(ktorzy widza wiecej szczegolow) sie wypowiedza co do podobienstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 6110 z panoramą!

Proponuje obejrzeć IBM seria N100 - oczywiście żywego organizmu nie widziałem.

No faktycznie ciekawy ten Lenovo N100... Tylko wydaje mi się zbyt tani, żeby mógł mieć jakość zbliżoną do dawnych IBM'ów. Poza tym te nowe serie (C100 i N100) są już od poczatku projektowane przez Lenovo, i de facto z IBM nie mają nic wspólnego. Co o tym sądzicie?

Poza tym ta srebrna obudowa wydaje mi się paskudna.

 

Wygląd HP nx7400 zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hp wyglada niezle i calkiem niezla ma konfiguracje. Szkoda tylko ze ma 3xUSB (ale moze i wystarczy) oraz bateria nie trzyma tak dlugo jak by sie chcialo, podobno 3,5 godz jak pisza na jakiejs stronce (w porownaniu do 9420 ktory z x1600 trzyma do 4,5) poza tym to jest to czego szukam. W koncu nie dla kazdego piorytetem jest ilosc pkt w 3D marku. IBM N100 tez fajna seria z matryca w wiekszej rozdzielczosci ale drozsze i lepsza grafa skraca czas na pracy na baterii.

Moze pojawi sie wreszcie fajny laptop z mocna konfiguracja ktory nie bedzie nastawiony na granie a i cena bedzie w miare normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną dość ważna rzecz odróżniającą ten laptop od reszty, a mianowicie matryce. Jest ona wykonana w technologi WVA co zapewne przejawia się wkońcu dobrymi kątami widzenia, pewnie dobrym nasyceniem barw i takimi tam "[ciach!]łami" polepszającymi odbiór.

Tu jest lekka wzmianka o tej matrycy http://www.mobile.benchmark.pl/r.php?file=...p/strona-1.html

Ciekawe jak to się ma do porówniania z hp nx6110 z matrycą brightview?

 

Jak ktoś miałby możliwość porównania tych modeli to fajnie by bylo:)

 

Pozdrawiam

Piotr Morawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Dzisiaj macałem w MM Lenovo N100 - i zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie wyglądem i wykonaniem. Ale to rzeczywiście już nie IBM - zupełnie inna stylistyka. Co do matrycy to się nie wypowiem-był wyłączony a nie miałem czasu szukać jakiegoś Rogera aż mi pokaże.

 

Teraz pozostało czekać na starcie z 7400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogladalem test LG z matryca majaca WVA (wide viewing angle ) i ponoc ma katy 120/90 - z tego co widze tego typu matryce zaczynaja wchodzic na rynek i bardzo dobrze ;) ale to nie WXGA tylko WSXGA wiec w tych 7400 tanszych nie bedzie super matrycy ;) - na stronie hp sklep i innych sklepów jest blad - tylko wsxga ma WVA, a tansze sa tylko brightview czyli zwykle glare z cienkimi katami itp itd

Edytowane przez kamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie WXGA tylko WSXGA wiec w tych 7400 tanszych nie bedzie super matrycy ;)

 

 

myslisz,ze ta martyca wsxga bedzie naprawde super? w wyzszym modelu wlasnie ona jest http://sklep.benchmark.pl/pelny_28321.html i sie zastanawiam czy nie postawic na ten model...grafika mniej wazna,bo gram na konsoli,a i na tej mozna bedzie pograc w starsze rpg wiec dla mnie bylby super. tylko wlasnie ta martyca-duzo ludzi uskarza sie na lcd w nizszych modelach hp(choc nie tylko nizszych). ktos widzial ten model z wsxga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje od jakiegoś czasu zakup laptopa - wstępnie byłem zdecydowany na HP nx6110.

Niedawno do sprzedaży wszedl nowy model HP - tytułowy nx7400.

Czy mógłby ktoś opisać wrażenia z obcowania z tym laptopem?

Dla zainteresowanych podaje specyfikacje modelu o który mi konkretnie chodzi:

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=449

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Ja mam takiego laptopa od ok tygodnia.

Jestem zadowolony... denerwuje mnie tylko ze jak działa na baterii to obraz jest duzo gorszy niz jak działa na zasilaniu.

Ogolnie fajny laptopik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś jasność matrycy przy pracy na bateriach. Powinieneś mieć odpowiednie klawisze na klawiaturze. Poprawa jakości obrazu, będzie jednak okupiona krótsza pracą na bateriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś jasność matrycy przy pracy na bateriach. Powinieneś mieć odpowiednie klawisze na klawiaturze. Poprawa jakości obrazu, będzie jednak okupiona krótsza pracą na bateriach.

Niom, znalazłem, poradziłem sobie :-P

Laptopik śmiga...

 

+ wygląd

+ matryca

+ cicho pracuje, w ogole go nie słychać, nic!

+ szybkość

+ lekki

 

- spacja jak sie naciska działa głośniej niz inne klawisze

 

 

Jak znajde nowe + i - to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- spacja jak sie naciska działa głośniej niz inne klawisze

 

jesli to mialby byc jedyny minus tego modelu to zyczyc kazdemu takich problemow :wink:

 

masz dokladnie taka sama konfiguracje tego lapka jak ten z linka wyzej?

 

co do rozdzielczosci ta nie wiadomo komu wierzyc: w linku,ktory podalem z benchmark.pl jest wsxga,podobnie tu http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28321 .Natomiast w wiekszosci innych sklepow, np tu http://www.mobilworld.pl/produkt/nx7400_ey252ea.php

http://www.awnet.pl/product_info.php?products_id=4061

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C2161527

http://www.inttel.com.pl/product_info.php?products_id=708

jest jednak wxga :blink:

niby to jest jedna literka ale moze to wkurzyc zwlasza ze ta literka ma duze znaczenie-1680x1050 to zawsze lepiej niz 1280x800. problem wywoluja chyba same sklepy,bo w ulotce hp ten model ma dwie rozdzielczosci. zgaduje ze wsxga ma ten za ok 5000,natomiast te nizsze wxga lub wxga z bv(czyli sa 3 opcje).denerwuja mnie takie bledy :mur:

Edytowane przez kidnap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to mialby byc jedyny minus tego modelu to zyczyc kazdemu takich problemow :wink:

 

masz dokladnie taka sama konfiguracje tego lapka jak ten z linka wyzej?

 

Oto mój HP:

 

Klasa produktu: Notebook; Rodzina produktów.: hp compaq nx7400; Klasa procesora: Intel Celeron M; Kod procesora: 420; Prędkość procesora: 1,6 GHz; Częstotliwość szyny FSB: 533 MHz; Pojemność pamięci podręcznej: 1 MB; Technologia Hyperthreading: Nie; Technologia Centrino: Nie; Technologia Centrino Duo: Nie; Pojemność dysku: 60 GB; Zainstalowana pamięć: 512 MB; Maksymalna wielkość pamięci: 4 GB; Ilość banków pamięci: 2 szt.; Ilość wolnych banków pamięci: 0 szt.; Przekątna ekranu LCD: 15,4 cali; Typ ekranu: TFT WXGA BrightView; Maksymalna rozdzielczość LCD: 1280x800; Maksymalna rozdzielczość karty: 2048 x 1536; Typ karty graficznej: Intel Graphics Media Accelerator 950; Karta dźwiękowa: Sound Blaster Pro compatibile; Napędy wbudowane: DVD±RW DL (Dual Layer); Typ gniazd PCMCIA: 1 x PC Card Slot type I lub II; Urządzenia wskazujące: Touchpad, Dwukierunkowy scroll; All-in-one: Tak; Rodzaj baterii: Li-Ion; Przybliżony czas pracy na bateriach do:: 3,5 godz.; Złącza zewn.: 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor), FireWire (IEEE 1394), wejście na mikrofon, słuchawki, RJ-45, RJ-11, 3 x USB 2.0, Replikator Portów, 1x HP Travel Battery Connector; Bezprzewodowa karta sieciowa: Tak; Typ bezprzewodowej karty sieciowej: IEEE 802.11b/g; Bluetooth: Tak; IR (podczerwień): Nie; Czytnik kart pamięci: Nie; Wyposażenie standardowe: 1x10/100/1000BaseT Gigabitethernet (RJ45), Modem 56K V.92, głośniki stereo; Dołączone oprogramowanie: Acrobat Reader, Sonic MyDVD, Sonic RecordNow; Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows XP Home PL; Gwarancja/rękojmia: Gwarancja producenta 12 msc; Podstawowa gwarancja: 12 miesięcy; Dodatkowe informacje o gwarancji:: 12 miesięcy w serwisie; Głębokość: 26 cm; Wysokość: 3 cm; Szerokość: 35,7 cm; Masa brutto: 2,54 kg.

 

cena; 3200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadowolony jestes z matrycy?jesli nie to co jest w niej denerwujace?

To mój 1 laptop, nie mam porównania.

Denerwuje mnie to ze jest milion róznych opcji wygladu, jasnosci itp, i sie zdecydować nie mogę :lol:

a tak to jest fajna... żywe kolory... tylko ze trzeba na nią patrzec idealnie na srodku, bo np. z boku, czy z gory jest jasniejsza i jak za mgłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos juz czasu szukam dla siebie laptopa i ten Hp 7400 (chodzi o wersje z prockiem Duo za ok 5 tys) byl by teoretycznie tym czego szukam czyli dobry procek, sporo ramu (akurat to sie latwo rozszerza) duzy dysk, jak by trzymal na baterii tyle ile podaja czyli ok 3,5 godz to by bylo super itp... ale ma dwie zasadnicze wady.

Po pierwsze jego cena, toshiba A100-234 ma moze mniej ramu i troche mniejszy dysk ale kosztuje prawie 1000 mniej, a za 5tys to mozna juz kupic laptopa z podobna konfiguracja i grafa pokroju x1600 (choc na grafie mi nie zalezy). Druga wada ze przy tej cenie nie ma nawet wyjscia Tv, czytnika kart i tylko 3xUSB. Mam nadzieje ze w tej cenie chociaz matryca jest niezla a przynajmniej lepsza niz w innych tanich laptopach.

 

Przydal by sie dobry test tej serii laptopow bo wygladaja na calkiem niezle. Moze MASSlbn mogl by napisac cos wiecej o nim bo nigdzie nie widzialem testu tego laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos juz czasu szukam dla siebie laptopa i ten Hp 7400 (chodzi o wersje z prockiem Duo za ok 5 tys) byl by teoretycznie tym czego szukam

czyli szukamy pewnie tego samego

 

Druga wada ze przy tej cenie nie ma nawet wyjscia Tv, czytnika kart i tylko 3xUSB.

no fakt, usb przeboleje,ale czytnik kart i wyjscie na tv to juz szkoda <_<

zaleta jest szybki ram,pojemny i szybki dysk-choc od czego jest dvd,a takze (zapewne) matryca wsxga w modelu za ok 5k.

 

Moze MASSlbn mogl by napisac cos wiecej o nim bo nigdzie nie widzialem testu tego laptopa

taka drobna sugestia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do MASSIbn

 

W podanej przez Ciebie specyfikacji matryca według opisu jest BRIGHT VIEW jednak w linku do sklepu podane jest ze matryca jest zwykła matowa.

 

Jak to w końcu jest - BRIGHT VIEW czy matowa jest w modelu nx7400 EY458ES

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do MASSIbn

 

W podanej przez Ciebie specyfikacji matryca według opisu jest BRIGHT VIEW jednak w linku do sklepu podane jest ze matryca jest zwykła matowa.

 

Jak to w końcu jest - BRIGHT VIEW czy matowa jest w modelu nx7400 EY458ES

 

Pozdrawiam

Wedlug danych mam Typ ekranu: TFT WXGA BrightView

a po czym to poznać? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale wyglada na to że w sklepie najzwyczajniej Cie okłamali. Z tego co sie pytałem innych uzytkowników w tym modelu hp jest matowa matryca.

 

Co do rozróżnienia to nie powinienes mies problemów, Bright View to praktycznie "lustro", mtryca jest szklana, na ciemny tle można się w niej przeglądać, natomiast matryca matowa jest jakby "za mgła", nie ma efektu lustra. Nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć.

 

Jeżeli u Ciebie jest faktycznie matowa matryca to śmiało możesz uderzać do sklepu z reklamacją i pewnie coś zejdą z ceny albo dorzucą jakiś bajer skoro jesteś zadowolony i nie potrzebujesz zmiany laptopa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale wyglada na to że w sklepie najzwyczajniej Cie okłamali. Z tego co sie pytałem innych uzytkowników w tym modelu hp jest matowa matryca.

 

Co do rozróżnienia to nie powinienes mies problemów, Bright View to praktycznie "lustro", mtryca jest szklana, na ciemny tle można się w niej przeglądać, natomiast matryca matowa jest jakby "za mgła", nie ma efektu lustra. Nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć.

 

Jeżeli u Ciebie jest faktycznie matowa matryca to śmiało możesz uderzać do sklepu z reklamacją i pewnie coś zejdą z ceny albo dorzucą jakiś bajer skoro jesteś zadowolony i nie potrzebujesz zmiany laptopa.

 

Pozdrawiam

to mam matową :lol: jade do sklepu :)

juz rozmawiałem ze sprzedawcą, i dostane myszkę do laptopa :P gratis

Edytowane przez MASSlbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche małe zamieszanie powstało odnośnie tego modelu HP a więc prostuje:

 

- w modelu HP nx7400 ey461es jest matryca brightview

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874506

Z tego co się zorientowałem model ten dostepny jest tylko w Vobisie

 

- w modelu HP nx7400 ey458es jest matryca matowa choć niektóre sklepy błędnie podają że jest to matryca szklana, trzeba uważać

 

- ostatnio w sprzedaży pojawił się jeszcze jeden model nx 7400 w dość przystępnej cenie, myśle że warty polecenia tzn. model EY507ES http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30410 który pewnie można znaleźć po jeszcze niższej cenie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...