Skocz do zawartości
Krzysztof036

Koniec Chiefteca?

Rekomendowane odpowiedzi

no ja swojego kupilem w styczniu zeszlego roku... ciagnal bartona @ 3200+ , pozniej a64 napiecia byly piekne..ale od jakis 3 tyg szalaly jak glupie :| no i w koncu .... bum - huk na cale mieszkanie, chmura dymu i po wszystkim ;/ ehh dobrze ze przeynajmniej dfi i reszta sprawna ale szkoda proca :( †

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że A64 @ 2,8 pobiera mniej prądu niż Barton@2,5

nie mam w zasadzie wątpliwości, że tak jest. Jednak porównując specyfikacje http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Techni...82_9417,00.html to AthlonXP 3200+ 2200MHz pobiera (oddaje na ciepło?) 76W a A64 2400MHz Venice E3 67W, natomiast E6 85W.

 

Poza tym A64@ 2,8MHz też miał prawo paść, takie przypadki były opisywane na forum. Nie wszyscy robią też tak jak grzesiu i nie czyszcza regularnie zasilacza, po kilku latach może być w nim wiecej kurzu niż w nie jednym worku odkurzacza. Nie pozostaje to bez wpływu na żywotność zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam problem przypalone wtyczki molex oraz wtyczka 20 pin do plyty glownej od pewnego czasu karta graficzna pokazywala komunikaty ,ze kabel z zasilaniem nie jest podloczony oraz HDD caly czas sie resetowal .

Mam zasilacz Chieftec HPC-420 dzis pojechal na serwis, mialem go caly rok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom u mnie tylko jeden molex przy 12v byl lekko owędzony, ale wydawalo mi sie ze to przez to ze kiedys jakis przeskok iskierki byl jka wentyla podlaczalem .. ale coz :| nigdy wiecej szefa :mur: juz nawet nie bede sie jebal w serwisy..bo i tak widac,ze byl rozkrecany..a dzis byl test czy moze jednak cos teges ten zasilacz..poodlaczalem wszystko w mieszkaniu z gniazdek..podpialem szefa(oczywiscie samego, nie do kompa) przelaczam z tylu na "1" i ... pikny pokaz ogni sztucznych.. ale dzis korkow nie wywalilo ;D no coz.. bede mial troche kabelkow i 2 wentylki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie mojego chiefa 420 v od sierteca(rev 2) zminielem na seaosnica 401ht czy jakos tak , w stresie podobie halasuja , w idle juz seasonic cichszy . a co do napiec to chef sobie dawal rade z kreconym x2 i 7800Gt i innymi bajerami i ten seasonic tez sobie daje rade (narazie tylko z opteron 2.9gzh) napiecia mierzone miernikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...