Skocz do zawartości
Adrian767

Karta Pci-e Do 800zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy moglibyscie mi doradzic jaka najlepsza karte moge kupic do 800zł bo nie jestem zabardzo rozeznany w cenach i jaka bedzie najlepsza podkrecania. Musi obsuzyc nowe gierki jak TES4.

Z gory dzieki:)

Edytowane przez Adrian767

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chyba że znajdzie używanego 7800gt na allegro lub 7900gt, ostatnio wypadłem lekko z obiegu więc nie jestem pewien czy sie znajdzie, ale może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam porównanie kart graficznych optymalnych pod Obliviona na benchmarku. Z tego co pamietam do grania w rozdzielczosci 1280x1024 i detale high wystracza 7600GT,a x1800 gto jest minimalnie lepszy.

 

benchmark.pl

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1800gto to tez budzetowka z tym sie zgadzam.

Ale widzialem ostatnio test na ktorym 7600gt wcale tak dobrze sobie nie radzil. Jak juz wspomnialem potrafil byc daleko w tyle za x850xt pe. Mysle, ze lepiej dolozyc 30zł i miec lepsza grafe.

 

No chyba, ze dolozy 200 stowki i kupi 7900gt/x1900gt

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ze sie czepiam , ale jaki jest zwiazek logiczny miedzy tymi dwoma faktami? :)

Taki, ze x1800gto jak sadze bedzie juz we wszystkich grach lepszy, a nie tylko w niektorych.

No chyba x1800gto nie jest gorszy od x850xt?? :blink:

Juz widzisz logiczny zwiazek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, ze x1800gto jak sadze bedzie juz we wszystkich grach lepszy, a nie tylko w niektorych.

Radze przestań się domyślać i pisać głupoty tylko jakieś testy poczytaj.

 

GF 7600GT jest ok 100 zł tańszy od R 1800 GTO a ich wydajność jest niemalże identyczna

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, ze x1800gto jak sadze bedzie juz we wszystkich grach lepszy, a nie tylko w niektorych.

No chyba x1800gto nie jest gorszy od x850xt?? :blink:

Juz widzisz logiczny zwiazek??

Lepszy bo ma wiekszy numerek? :) Zreszta niby czemu mialby byc bezapelacyjnie lepszy od x850 (12 potokow na 500Mhz w nowoczesniejszej architekturze kontra 16 na 520Mhz).

 

Zreszta znalazlem tu jakies testy obliviona

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=7

w niektorych demkach 1800 przegrywa nawet z x800xl :D

 

 

Stosunkowo dobre porownania:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...r-x1800gto.html

http://pclab.pl/art18890-9.html

Wiec trzeba spojrzec pod co optymalizowana jest czyjas ulubiona gra i na tej podstawie wybierac.

 

Do podkrecania radeon bedzie lepszy, ale 7600 mozna kupic w wersji pasywnej i cieszyc sie cisza co tez nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bo ma wiekszy numerek? :) Zreszta niby czemu mialby byc bezapelacyjnie lepszy od x850 (12 potokow na 500Mhz w nowoczesniejszej architekturze kontra 16 na 520Mhz).

Lepszy bo nowszy technologicznie, a i drozszy. No coz jak widac nie zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem ceny 7600GT i X1800 i roznica w cenahc jest minimalna okolo 20-30 pln a nie tak jak ktos napisal 100. Poza tym co to za stwierdzenie ze 7600GT po OC jest szybszy niz x1800gto?? A x1800gto sie nie podkreca?? Polecam lekture tematu o x1800gto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

taki temat wlasnie ostatnio byl ;P @luki2 moze nie mowimy o tym samym... ja mowie o takim sprzed okolo 1,5 miesiaca ;P

 

IMO x1800gto bedzie lepszy :)

ale przeciez na allegro mozna czasem wyrwac za 850zl 7800gt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że również nie błyszczysz intelektem kupując x800 i "czekając na nową platforme" :lol2: pozdro

 

A niby skad wiesz smieszny czlowieku w jaki sposob jak ta karte zdobylem :lol2:

Ta karte dostalem nowke komplenie za darmo w zamian za r9800pro.

A socketA wlasnie jest wystawione na sprzedaz.

 

Przykre, ale prawdziwe. :sad:

Osmieszasz sie. Wypowiadajac sie na jakis temat nie znajac go to konca sam nie blyszczysz intelektem

i to jest wlasnie bardzo przykre.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby skad wiesz smieszny lolku w jaki sposob jak ta karte zdobylem :lol2:

Ta karte dostalem nowke komplenie za darmo w zamian za r9800pro.

...

Nie lolkuj mi tutaj, bo jest to co najmniej niegrzeczne :?

 

Twoja sprawa w jaki sposób dostałeś grafe, ale zamieniłeś r350 na "r350 po liftingu" to się tym nie chwal, bo imo nie ma czym :-| Jak już dostaniesz te nowe zabawki to zobaczysz jaki to ból mieć karte która może, ale nie obsługuje pewnych efektów i zamiast jeść pyszną pizze musisz się rozkoszować samym ciastem :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

Ta karte dostalem nowke komplenie za darmo w zamian za r9800pro.

hyhy

 

to gratuluje 'swietnego' interesu :)

 

a tak poza tym, to x800gto moze jest szybszy od 6600gt, ale jest taka jedna rzecz. nie posaiada tych roznych bajerow ;P

na dzien dzisiejszy jest to dobra karta, ale za jakis czas bedziesz zalowal ze nie wziales 6600 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa w jaki sposób dostałeś grafe, ale zamieniłeś r350 na "r350 po liftingu" to się tym nie chwal, bo imo nie ma czym :-| Jak już dostaniesz te nowe zabawki to zobaczysz jaki to ból mieć karte która może, ale nie obsługuje pewnych efektów i zamiast jeść pyszną pizze musisz się rozkoszować samym ciastem :D pozdro

Smaczna pizza to ty masz na swoim 7800gt, ale napewno na 6600gt juz bys nie mial. Pozatym co mi po smacznej pizzy, kiedy nie moglem jej ugryzc bo ciasto twarde. Sam widok nic nie daje ja chce ja jesc. :wink:

ps. nie chwale sie tylko odpieram ataki co do ponoc bezmyslnego kupienia x800 nie majac jeszcze w posiadanie odpowiedniej platformy

a tak poza tym, to x800gto moze jest szybszy od 6600gt, ale jest taka jedna rzecz. nie posaiada tych roznych bajerow ;P

na dzien dzisiejszy jest to dobra karta, ale za jakis czas bedziesz zalowal ze nie wziales 6600 ;]

Nie bede, gwarantuje ci, potoczki odblokuje, podkrece i bedzie smigac. Mialem przez tydzien 6600gt i podziekowalem. Obęde sie bez SM3.0 i HDR.

Pozatym dla mnie ma to sens w karcie pokroju conajmniej 6800gt.

 

EOT

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...