Skocz do zawartości
Strongmen

"syczacy" Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam maly problem

 

Zasilacz Podpiety do pradu i przelacznik wlaczony na ON

Komp wylaczony na tzw Czuwaniu

 

- slychac wydobywajace sie SYCZENIE zasilacza - tak jakby prad przeplywal - nie jest to glosne aczkolwiek slyszalne

 

 

co ciekawe po wlaczeniu kompa efekt jakby ustepowal

 

zalisacz jest nowy

 

Jakies Sugestie - oddawac na gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo WSZYSTKIE Huntkeye tak mają (tak samo zresztą jak Neotec Maximusy- bo to w gruncie rzeczy tez Huntkeye)- taki ich urok i koniec. Więc wymiana na gwarancji raczej nie ma sensu. Nie ma się czym przejmować, bo poza tym to dobre zasilacze. Te "syczenie" nie jest w zasadzie słyszalne przy zamknietej budzie- chyba, że ucho przystawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Huntkey'a i dokladnie ten sam problem. niepokoi mnie jednak, że czsami slyszę podobne "skwierczenie" nawet przy dzialającym kompie. oczywiscie mam listwe, a napiecia niby sa w normie. czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Huntkey'a i dokladnie ten sam problem. niepokoi mnie jednak, że czsami slyszę podobne "skwierczenie" nawet przy dzialającym kompie. oczywiscie mam listwe, a napiecia niby sa w normie. czy to normalne??

tak normalne u mnie to samo - czasami sie dzialo

 

nie mam pojecia dlaczego tak jest - niby zasilacz ma byc Fest dobry

 

a jak zagladam do srodka to jakos tak biednie wyglada w porownaniu do Chiefteca (ktorego mialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak normalne u mnie to samo - czasami sie dzialo

 

nie mam pojecia dlaczego tak jest - niby zasilacz ma byc Fest dobry

 

a jak zagladam do srodka to jakos tak biednie wyglada w porownaniu do Chiefteca (ktorego mialem)

 

 

 

to 'syczy' przetworniczka dająca +5V przy stanby i zasilająca układy zasilacz

raczej nic z nią się nie da zrobić

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż boje się zapytać co się działo na platformie socket A na ktorej procki troszku wiecej pradu ciagna...

Na socket A - mysle ze nie bylo lepszego zasilacza - szef mial mocne linie 5v a glownie z tej lini ciagna procki na soc A

(bynajmniej gdy bylem na poprzedniej patformie to szef dawal rade az milo)

 

ale teraz na nowej platformie jest obciazona glownie linia +12 a tej szef nie mial najmocniejszej - i jak sie dociazylo CPU i Grafe na maxa -- to nie bylo milo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, zależy jakie mobo miałeś, wiele ciągnęło z +12 dla proca a nawet wiekszość tak robiła... Pozatym ja wiem jak sie przesiadłóem z bartona socketA na s64 s754 o ile mniej nowa platforma meczy psu (na moim poprzednim psu miałem w stresie na socketA 11,75V przy mocniej wykręconym CPU a na s754 jakbym sie nie gimnastykował nie udało mi się zbić poniżej 11,85V, nigdym, nawet przy 3100MHz @ 1,76V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio nie mialem BArtona -a athlona 1700+ DLt3c (nie wiem jaka jest roznica w poborze pradu miedzy antkiem a bartkiem) mobo bylo Abit Nf7 2.0

 

wiem tyle ze po zmianie na HK -(zanim nie padlo mi mobo) roznica byla taka ze procek byl stabilniejszy przy Prime (po o/c) na tym samym napieciu jak na szefie

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 daje prockowi V z linii +12. Takich podstawowyrz rzeczy nie wiedzieć... wstyd :lol:

A skad mam o tym wiedziec? nie interesuje sie takimi rzeczami - dlatego pytam sie na forum i nie widze powodu do wstydu - panie "wszechwiedzacy"

 

to że s64 był stabilniejszy to mogło mieć wiele przyczyn, np. temperatura itp.

Wlasnie nie bardzo @ na odwrot jak zmienilem na 64 a zasilacz pozostal bez zmian

i po dociazeniu wahania byly sporawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wam się HK zachciało ;) Teraz macie za swoje smyki!

Ja tam jestem zadowolony, napięcia są naprawde stabilne -jeszcze mi sie nie zdarzylo żeby blaszak łapał z tego powodu zwieche, a mam P820D wiec troche mocy on bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem czy ten temat odświeżyć, czy założyć nowy w Laptokach. Wygrała ta opcja, bo chodzi mi praktycznie o zasilacz (tyle że do notebooka).

 

Proste pytanie: Czy syczenie (skwierczenie, trzeszczenie, wiadomo OCB) w liteon pa-1900-05 jest normalne, czy mam się z tym zasilatorem udać na gwarancję?

Przy większym obciążeniu kompa syczy głośniej, przy mniejszym słabiej. Dość mocno się grzeje... Ale co w tych czasach się nie grzeje... szczególnie bez wentylacji?

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu - zamierzam (albo zamierzałem) kupić zasilacz TACENS VALEO 460, który jak wiadomo pracuje pasywnie (14cm wentylator sie nie obraca) do jakiegoś poziomu mocy (hmmm tylko jaką metodą mierzonego...) potem włącza się cichy wentylator. Moje pytanie brzmi (do posiadaczy tego zasilacza oraz do osób obeznanych w temacie) czy w tym TACENSIE też występuje takie syczenie (jak w zasilaczach wyprodukowanych przez koncern ANDYSON)?

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...