Skocz do zawartości
Gość Antar1us

Więzienie Za Nagranie Płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antar1us

Wkrótce większość posiadaczy komputera stanie się przestępcami. Ministerstwo Kultury przygotowuje ustawę, zgodnie z którą każdemu, kto posiada nagrywarkę CD lub DVD, grozi więzienie.

 

Ministerstwo Kultury opracowało projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nielegalne stanie się nie tylko posiadanie oprogramowania, które umożliwia łamanie zabezpieczeń na płytach, ale również posiadanie zwykłej, komputerowej nagrywarki płyt.

 

Zabronione ma być również produkowanie takiego sprzętu. Producentowi będą groziły trzy lata więzienia, a klientom - rok. Specjaliści alarmują, że nowe przepisy to absurd. Nie można zakładać, że każdy, kto ma możliwość skopiowania nielegalnego oprogramowania, zrobi to – komentuje dr inż. Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

 

Skonfiskujmy laptopy posłom. Większość ma nagrywarki płyt - mówi Piotr Gadzinowski, poseł SLD i członek Sejmowej Komisji Kultury, który zapowiada walkę z absurdalnymi przepisami.

 

Projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Europejski Rady Ministrów. Rzecznik ministra kultury Jan Kasprzyk twierdzi, że najbardziej kontrowersyjne elementy projektu ustawy będą konsultowane.

Więcej w Życiu Warszawy

 

Pomysl jest absurdalny i niedorzeczny... Przeciez to glupota... o_O Tym ludziom na serio sie nudzi za swoimi wielkimi biurkami :mur:

 

Majac nagrywarke jestem przestepca... Produkujac nagrywarki jestem przestepca... W tym kraju kazdy jest za cos przestepca :lol2:

 

Jak mam teraz zrobic sobie archiwizacje danych na DVD, skoro w swietle prawa bede przestepca :lol: Oby nie weszlo to nigdy w zycie... :huh:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najwiecej do powiedzenia w jakims temacie maja ludzie, ktorzy w ogole sie na tym nie znaja :?: :mur: Witamy w Polsce tzn. Leppero-Giertycho-Kaczylandzie :ploom:

 

A czy "przedmioty" sa legalne? Przeciez mozna ich uzyc do popelnienia przestepstwa :D Chyba trzeba zdelegalizowac wszystkie materialne dobra :lol2:

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy, zaraz ktoś to zaskarży do Trybunału Europejskiego i nawet jeśli wejdzie w życie to szybko wycofają taką ustawę. Z drugiej strony na polskim rynku nie ma siły, żeby skontrolowali wszystkie mieszkania. To tak jak mieli sprawdzać legalność Windowsów :D :D :D To jest nie do wykonania. Dajmy przykład: Policja nie wejdzie do mieszkania bez nakazu. Żeby mieć nakaz muszą mnie podejrzewać. Nawet jak będą mnie podejrzewali to najpierw będę musiał stawić się na komendę i tam mnie o tym poinformują, bo to nie jest morderstwo żeby ukrywali to przede mną. A jesli to będzie policja skarbowa, to co prawda moga wejść bez nakazu, ale zanim by to zrobili, to upłynnił bym kompa do kumpla i nic by nie znaleźli. A przecież tych ze skarbówki nie ma tylu żeby pukali na raz do wszystkich moich znajomych. A nawet jak zobaczą, że mam sieć to co ??? Netu nie można mieć ??? :rolleyes: Nie mam kompa ale mam net, to zabronione nie jest hehe.

 

Naskoczą nam jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dokladnie, to jest smieszne i pokazuje tylko glupote naszych organow panstwowych :lol:

 

A ile mozna dostac za nagrywarke DVD na S-ATA ? :lol2:

 

@jonathan, dajmy na to, ze za DVD - 2 lata, za CD - rok... Reasumujac: dostaniesz jakies 8 lat :plum:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: (tu jeszcze 1000 takich emotków, ale regulamin zabrania)

 

Innymi słowy debile rządzą tym krajem! I potem się ktoś dziwi, że co bardziej odważni/inteligentni zaraz po studiach biorą nogi za pas i przekraczają granicę nie kupując biletu powrotnego.

 

Idąc tym tokiem rozumowania sprzedaż broni (nawet białej) oraz normalnych noży, nożyczek i... widelców też powinna być nielegalna - tym można zabić.

 

A na koniec wykastrować wszystkich facetów - oni też mogą złamać prawo - mają narzędzie zbrodni cały czas przy sobie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile moge dostac za 3 nagrywarki DVD i 2 CD??

Buhahahahahahahahaha

A co ma powiedziec hurtownia sprzetu komputerowego lub fabryka nagrywarek? :D

 

Niedlugo net bedzie nielegalny bo mozna z niego sciagac nielegalne "rzeczy" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Do zabicia kogos mozna uzyc rak, nog, glowy...

 

Ja nie rozumiem skad sie biora takie pomysly w ludzkich lbach :huh:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No to chyba dostane dożywocie :lol: Niech sie zajmą przestępcami a nie ludźmi takimi jak my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :blink: Co się w tym kraju dzieje :angry: Szkoda słów...

 

 

Najwyżej może wszyscy trafimy do jednego więzienia B) I będziemy tam jedną wielką mafijną rodziną :lol2:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mogę uwierzyć - cały czas mam wrażenie, że to jakiś wałek, ale jeśli to prawda, to osoby które to zaproponowały powinny być odwiezione do zakładu dla psychicznie chorych. Można to porównać do zakazu grania w gry komputerowe, który swego czasu panował w Grecji.

 

Do tej pory prawo faktycznie mówiło o tym, że usuwanie zabezpieczeń z płyt, czy samych programów jest nielegalne, ale nie posiadanie sprzętu, któy to umożliwia. Większość osób i tak ściąga nielegalne oprogramowanie z netu, albo kupuje, a nie kupuje oryginał i go kopiuje.

 

Konsekwencje takiego prawa - jeżeli miało by to obejmować również nagrywarki sprzed jego wprowadzenia były by fatalne - nagrywarki są w każdym nowym laptopie i komputerze - czasem ludzie mają po 2 w kompie. Nie wiem, czy na rynku w ogóle są urządzenia bez możliwości łamania zabezpieczeń.

 

 

Dla mnie ta ustawa w ogóle nie wejdzie w życie, albo w mocno zmienionej formie - jeżeli nie, to już widzę te demonstracje - ludzie już chyba nie wytrzymają. Fakt, że w ogóle przedstawili taki projekt świadczy o totalnej głupocie.

 

Mam wrażenie, że PiS już jest spalony - żadna partia nie budziła tyle nienawiści nawet AWS czy ostatnio SLD ze swoimi przekrętami... Ciekawe, czy można obalić rząd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us
Varrol, przeczytalem bardzo uwaznie to co napisales i nie mozna sie z tym nie zgodzic ! Gdyby byla taka mozliwosc, zeby obalic rzad, to bym sie podpisal pod petycja 'recamy i nogamy' ! Juz wolalem SLD u steru... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt SLD nie nawidze, ale wolę żeby już kradli niż mają wprowadzać tak bezsensowne przepisy niech jeszcze Gierych z Lepperem coś wymyślą i pozostaje tylko spier... jak najdalej stąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co z ludzmi ktorzy zajmuja sie fotografia lub amatorskim kreceniem filmow(w tym ja :>) i potrzebuja swoje "dzieła" nagrac na plyte zeby zrobic miejsce na nowe o_O to powinno dostac nominacje na najglupszy pomysl polskich politykow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory prawo faktycznie mówiło o tym, że usuwanie zabezpieczeń z płyt, czy samych programów jest nielegalne, ale nie posiadanie sprzętu, któy to umożliwia. Większość osób i tak ściąga nielegalne oprogramowanie z netu, albo kupuje, a nie kupuje oryginał i go kopiuje.

 

Konsekwencje takiego prawa - jeżeli miało by to obejmować również nagrywarki sprzed jego wprowadzenia były by fatalne - nagrywarki są w każdym nowym laptopie i komputerze - czasem ludzie mają po 2 w kompie. Nie wiem, czy na rynku w ogóle są urządzenia bez możliwości łamania zabezpieczeń.

Dla mnie ta ustawa w ogóle nie wejdzie w życie, albo w mocno zmienionej formie - jeżeli nie, to już widzę te demonstracje - ludzie już chyba nie wytrzymają. Fakt, że w ogóle przedstawili taki projekt świadczy o totalnej głupocie.

Dokladnie to samo chcialem napisac, przeciez nie ma szans by to przeszlo. Teraz sam naped cd/dvd jest ciezej dostac niz nagrywarke cd/dvd.

Szkoda slow.

 

Ps. Bedzie jak za starych czasow, bedzie trzeba obchodzic cale miasto za osoba ktora ma nagryware :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co? ktos sobie chyba jaja robi... po prostu bez sensu :/

myslicie ze jak to przejdzie to wreszcie ludzie wyjda na ulice? bo to bedzie przynajmiej połowy społeczeństwa dotyczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co z ludzmi ktorzy zajmuja sie fotografia lub amatorskim kreceniem filmow(w tym ja :>) i potrzebuja swoje "dzieła" nagrac na plyte zeby zrobic miejsce na nowe o_O to powinno dostac nominacje na najglupszy pomysl polskich politykow...

No jak to co? Nikogo nie obchodzą, to przeciez logiczne. Ważne, że moherowa babka, która na nich głosowała będzie szczęśliwa, że te pomysły szatana nareszcie zwalczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś palnął głupotę wymyślając tą ustawę, a życie warszawy doszukuje się sensacji...ta ustawa nie przejdzie, przeciez to logiczne.

W tym kraju z tymi rządzącymi jest możliwe, a ktoś kiedyś wogóle myślał, że Lepper i Giertych bedą wcpremierami. Poza tym ciekawe co mają zrobić Banki i inne instytucje, które archiwizują dane w tym dane o stanie majątkowym tych posłów co nie wciskają kasy do skarpetek.

 

Pewnie ta ustawa nie przejdzie, ale fakt jest taki że już jakaś tam komisja to przyjęła czyli ci kretyni nie wiedzą o co chodzi, albo tego wogóle nie czytali.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce większość posiadaczy komputera stanie się przestępcami. Ministerstwo Kultury przygotowuje ustawę, zgodnie z którą każdemu, kto posiada nagrywarkę CD lub DVD, grozi więzienie.

 

Ministerstwo Kultury opracowało projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nielegalne stanie się nie tylko posiadanie oprogramowania, które umożliwia łamanie zabezpieczeń na płytach, ale również posiadanie zwykłej, komputerowej nagrywarki płyt.

 

Zabronione ma być również produkowanie takiego sprzętu. Producentowi będą groziły trzy lata więzienia, a klientom - rok. Specjaliści alarmują, że nowe przepisy to absurd. Nie można zakładać, że każdy, kto ma możliwość skopiowania nielegalnego oprogramowania, zrobi to – komentuje dr inż. Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

 

Skonfiskujmy laptopy posłom. Większość ma nagrywarki płyt - mówi Piotr Gadzinowski, poseł SLD i członek Sejmowej Komisji Kultury, który zapowiada walkę z absurdalnymi przepisami.

 

Projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Europejski Rady Ministrów. Rzecznik ministra kultury Jan Kasprzyk twierdzi, że najbardziej kontrowersyjne elementy projektu ustawy będą konsultowane.

 

Źródło: wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie przejdzie :D bo każdy ma prawo do posiadania kopii (na własny użytek ) zakupionego przez siebie orginalengo programu. To gazety komputerowe też zamkną ...... :lol2: +sklepy z rtv agd (w końcu są tam też nagrywarki dvd :>?). Zapomniałem że piracić można za pomocą zip kart pamięci flash mmc sc (pendrive) .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem... I uświadomiłem sobie, że żyję w jakimś chorym kraju.

 

W domu mam też śrubokręty, piłę spalinową, tarczową, zamrażarkę i pick-upa.... wedle polskiego rządku będę pewnie seryjnym mordercą...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem... I uświadomiłem sobie, że żyję w jakimś chorym kraju.

 

W domu mam też śrubokręty, piłę spalinową, tarczową, zamrażarkę i pick-upa.... wedle polskiego rządku będę pewnie seryjnym mordercą...

 

pzdr

W imię solidarności przyślę ci ciasto z pilnikiem do paki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można mieć noże? No bo nożem można zabić... Czyli już nie mogę sobie zdjęć z aparatu albo filmu z kamery zgrać żeby pokazać znajomym, bo musiałbym użyć "narzędzia zbrodni" czyli nagrywarki. Polska - prawie jak kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kto głosował na PiS ? icon_lol.gif

Armia mocherowa i nieboszczycy, ostatnio czytałem że dużo osób już umarło a nadal są zapisani że mogą głosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś palnął głupotę wymyślając tą ustawę, a życie warszawy doszukuje się sensacji...ta ustawa nie przejdzie, przeciez to logiczne.

Taa.. ale zauważ, że znalazła się grupa ludzi, którzy zrobili coś jeszcze bardziej głupiego:

Projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Europejski Rady Ministrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...