Skocz do zawartości
KAMILcom

Jak Zamienić Plik Rar Na Iso

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec mam problem bo musze zamienić plik rar na iso lub podobny

ale np. takimi programami jak cloneCD lub ultraISO nie wiem jak

wiem jak zrobić obraz ale brakuje mi funkcji co przekonwertuje mi rar lub rozpakowany rar na obraz płyty :?

 

jakiego programu do tego potrzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

Najprostrzy sposób "zamiany na iso" to...rozpakowanie go np. programem WinRar do katalogu, a następnie nagranie zawartości katalogu na CD/DVD, przy czym w Nero wybieramy nagrywarkę ImageRecorder, a w opcjach zaznaczamy "Włącz wszelkie obsługiwane formaty dla Image Recorder" (czy jakoś tak).

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

RAR to plik spakowany. Najprostrzy sposób "zamiany na iso" to...rozpakowanie go np. programem WinRar. Zalecam poszukania wersji w języku polskim.

BTW: Topic of the year (2006)

myślisz że nie wiem co to jest rar ? :mur:

 

 

hm...

nagraj rara na plytke i zrob obraz :P

masz *.iso

P.S. czego to ludzie nie wymysla ^^

po 1. nie mam nagrywarki

po 2. szkoda płyty

 

 

innaczej to wytłumacze:

mam kilka plikow na dysku i chce z tego zrobić obraz płyty w *.ISO lubo podobnym, nie wiem jakiego programu uzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem posta. Początkowa wypowiedź wynikała z niedoczytania ;)

 

Jedno z rozwiązań podałem wyżej. Wybierasz w Nero "Image Recorder" i nagrywasz tak, jak byś miał nagrywarkę. Różnica polega na tym, że zamiast informacji o czystej płytce, dostajesz pytanie o miejce docelowe dla pliku oraz jego format (domyślnie jest NRG, można zmienić na ISO).

 

Podejrzewam też, iz "ISO Commander" może też coś zdziałać w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się domyślam, że chcesz przegrać sobie jakąś grę i grać na kopii, aby oryginał się nie niszczył ;)

 

Skąd bierzesz ten plik? Z CD/DVD? Jeśli tak, to zabezpieczenie (w tym momencie nie pamiętam jakie) nie pozwoli Ci na tą sztuczkę - przy kopiowaniu zapętla strumień danych i można plikiem mającym np. 1 GB zapakować dysk 300GB i on nadal będzie się kopiował.

Może prościej będzie jednak zrobić obraz CD/DVD?

Ewentualnie zrobić obraz i ewentualne potrzebne pliku dorzucić do obrazu programem ISO Commander - o ile pamiętam można nim takie sztuczki robić.

 

Jeśli natomiast bierzesz go z dysku, to może on się nie mieści..? Upewnij się, iż w Nero masz ustawione, iż chcesz nagrać DVD. Ostatecznie możesz ustalić mocny Overburning - nagrywasz do pliku, wiec CD mające 1GB lub DVD 6GB to żaden problem :]

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...