Skocz do zawartości
aftershocK

Zasiłka I Mobo Do Sli

Rekomendowane odpowiedzi

strzeliło mi do mojej nędznej mózgownicy żeby powoli zacząć konstruować sli... ALE! potrzebuje przede wszyskim płyty i zasliacza [o karcie nie wspominająć] $ tak max 300pln na zasiłke i 300pln na płyte.... mam nadzieje ze wystarczy.... :huh: wyliczyłem na http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp że potrzebuje 435W tak myśle czy by 500W od ModeComa za 270zł nie kupić [zenfist] i asrocka z sli? co myślicie

 

2x Galaxy 7600GS@GT + Athlon64 @ 2515mhz + 2 kości ramu po 512mb... coś takiego

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko... Topower 527p6 ;) Ale widzę, że kasiory troszkę mało. Zależy czychcesz zasilacz przyszłościowy czy "tylko i wyłącznie do tego konfigu". Jakbym był ograniczany do 300zl na zasiłkę to dołożyłbym te 30zł do topowera P7.

Płytę polecam Asrock'a SLI32.

Edytowane przez methyl1test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zasilacz ja bym wybrał TAGANA TG430-U15.

2 linie 12V po 20 A i 2 wtyczki PCI-E za ok. 320zł :)

Hyhy dobre sobie, obciążalność linii +12V to zaledwie ponad 300W :? Dodatkowo przestarzała konstrukcja i cena z kosmosu przekreśla ten zasilacz :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Albo:

 

SLI:

Tagan TG480-U15 Easy-Con RoHS 480W obgciążenie lini +12V do 380W i 20A (max. 30A) daje spore możliwości. Cena do przełknięcia: 380,-

 

Bez SLI:

7900GT & Tagan TG430-U15 Easy-Con RoHS 430W za 330,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 cze 2006, 14:06' post='2174898']

Albo:

 

SLI:

Tagan TG480-U15 Easy-Con RoHS 480W obgciążenie lini +12V do 380W i 20A (max. 30A) daje spore możliwości. Cena do przełknięcia: 380,-

 

Bez SLI:

7900GT & Tagan TG430-U15 Easy-Con RoHS 430W za 330,-

Polecam oby dwie zasilki z serii easy-con mam ta 480W i elegancko trzyma napiecia i wkoncu cisza. Wykonaie wzorowe, masa kabelkow do podlaczenia super wyposazenie. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taniej dało by rade? niestety jeszcze nie pracuje i każdy grosz sie liczy :P może uda mi sie oszczędzić na zasiłce [zostane przy tej, ale to jeszcze nie pewne] proponuje

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/23770

/

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2726

 

no pamiętajcie że musze jeszce kupić galaxy 7600 gs z 256mb co mnie wyniesie ~440zł

 

NO I PYTANIE: czy zasilacz wystarczy taki jaki mam?

z moich wyliczeń{http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp} wynika:

 

43 waty liczone są jako pobierane przez mobo albo co tam.

+ procek = athlon 3800+ venice 1.4 [na tyle jest o/c] = 132W

+ grafa 7600GT [GS@GT] = 168W [sLI= 219W]

+Surge Compensation 25% + Capacitor Aging 20% [jak zalecają] = 335W

+ IDE 7200 rpm + DVD/CDRW = 400W

+ 2 koscie ramu = 415W

+ inne zbędne bajery

 

no licze wszystko bo nie kce zeby mi padł jak bede kopiowal z cd na dysk i w tym czasie sciagal z netu a przy okazji grał i oglądał tv icon_lol.gif

 

żartuje ale powiedzcie sam procek + SLI bierze 219W czy w takim wypadku potrzebuje wiecej jak 365W na moim Enermax ie??

 

aaa no i + sugre comp.... i Capacior Amb.... to jest 318w

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być nowa płyta, to bierz tego Asrocka.

Jeśli interesowałoby Cię krótko używane mobo, do wiem, że Malik miał do spylenia Asusa AN8 SLI Deluxe. Zgadaj do niego, może jeszcze to aktualne.

 

Za 300 zł mogę polecić Enermaxa Liberty 400W. Jest to mocna konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Topower P6/P7. Tagan przereklamowany kompletnie, a Seasonic wyskoczyl ni z gruchy ni z pietruchy i wszyscy go polecaja nie majac nawet w rekach :blink: (zasilki w cenie prawie Topwer'a a obciazalnosc linii 12V powoduje u mnie ataki smiechu :lol2: )

 

Przejdzmy do konkretow:

Topower P7 420W, ale bez odpinanych kabli to koszt ok 320zł, P6 420W z odpinanymi 350zł. Pozatym wyjatkowa obciazalnosc na linii 12V!! Spytaj sie tych co w tym siedza czym sie dokladnie rozni P6 od P7 bo ja sie nie orientuje.

 

ps. widze, ze ludzie zaczynaja isc po rozum do glowy bo jeszcze rok temu jak kupowalem swoje P6 to wszyscy wciskali smiesznego tagana.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Seasonic wyskoczyl ni z gruchy ni z pietrychu i wszyscy go polecaja nie majac nawet w rekach

Seasonic to bardzo dobra konstrukcja, ośmielę się powiedzieć, że jest to chyba obecnie jedna z najlepszych konstrukcji. Miałem ten zasilacz i mam po nim tylko same pozytywne wspomnienia. Najlepsze było to, że w ogóle go nie było słychać.

Seasonic = moc + cisza

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale to bardzo dobra konstrukcja, ośmielę się powiedzieć, że jest to chyba obecnie jedna z najlepszych konstrukcji. Miałem ten zasilacz i mam po nim tylko same pozytywne wspomnienia. Najlepsze było to, że w ogóle go nie było słychać.

Seasonic = moc + cisza

A tabliczki znamionowej wynika, ze topwer przy naprawde mocnych konstrukcjach go zmiazdzy.

I nie chwale ich dlatego, ze posiadam topwera po prostu to czolowka.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tabliczki znamionowej wynika, ze topwer przy naprawde mocnych konstrukcjach go zmiazdzy.

I nie chwale ich dlatego, ze posiadam topwera po prostu to czolowka.

Gdybyś czytał coś więcej niż tylko rodzime fora/serwisy to byś wiedział, że firma Seasonic jest już dość długo na rynku i na zachodzie cieszy się sporym uznaniem :) Ale jak widać masz ograniczone pole widzenia i znowu gadasz farmazony :mur: Nie zamierzam Cię w niczym uświadamiać, ale zanim znowu palniesz głupotę pomyśl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś czytał coś więcej niż tylko rodzime fora/serwisy to byś wiedział, że firma Seasonic jest już dość długo na rynku i na zachodzie cieszy się sporym uznaniem :) Ale jak widać masz ograniczone pole widzenia i znowu gadasz farmazony :mur: Nie zamierzam Cię w niczym uświadamiać, ale zanim znowu palniesz głupotę pomyśl :lol:

 

Za nim Ty palniesz glupote tez pomysl. Napisalem wyraznie, ze topower to czolowka, a nie najlepszy ze wszystkich. Poza tym gdybym kierowal sie tylko rodzimymi forami to pewnie dzis w kompie siedzial by u mnie tagan :lol: . Dla 2x7600gt to 400 w miare markowa wystarczy, ale raczej nie zainwestowal bym tyle kasy w seasonica gdybym mial sprzet typu 2xX1900xt lub 2x7900gtx. 2x20A bardziej do mnie przemawia niz 2x15A w zasilce za 400zł :mur:

Ale oczywiscie to dopiero wychodzi przy naprawde wysokich obciazeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...