Skocz do zawartości
pentliczek

Masło Czy Margaryna?

  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym smarujesz swoje pieczywo ?

    • masłem
      69
    • margaryną
      16
    • serkami topionymi
      1
    • majonezem
      6
    • niczym
      10


Rekomendowane odpowiedzi

mozna prosic o opcje "majonez"? :)

edytować sondy już nie moge :P zapomniałem bo mogłem dać też opcje 'tym i tym' :) ale już trudno.

 

ja smaruje tym i tym, bardzo dobra jest osełka i masła śmietankowe

 

a z margaryn ten manuel nawet dobry i masmix. delma, rama ochyda :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyści podać, jakie konkretnie to masło (nazwa)?

Pytam, bo ja jakoś się przemóc nie mogę do smarowania masłem. Raz, że jakoś tak w smaku nie tego. Dwa to smarowanie - na miękkim chlebie nie ma szans.

Te są dobre - http://www.jagr.com.pl/masla.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że masłem smaruje kromki, chociaż nie zawsze, czasami jakimś serkiem lub Nutellą, a margaryną- nigdy!

Jedliście kiedyś masło domowej roboty? Jest najlepsze, moja babcia kiedyś takie robiła, mniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj wyjątkowo posmarowałem masłem.

Plus: Całkiem nieźle smakuje.

Minus: Strasznie szybko go ubywa - prawie całą kostęk zjadłem sam z bratem (na jedno posiedzenie). Przy takim podejściu do sprawy, to masło jest drogą przyjemnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslo bardzo chetnie ;)

 

ale margaryna wychodzi taniej :lol:

 

wlasnie zjadlem truskawki z bita smietna (z braku miksera, bilem trzepaczka :lol: )

czy ja wiem? jesli mieszka się w strefie przygranicznej to kilogram masła jest za 6 zł :) i to nie byle jakiego bo śmietankowego, moim zdaniem jest ono lepsze od jakiejkolwiek polskiej podróbki nafaszerowanej chemią (jedyny minus to że trochę twardnieje w lodówce, ale takie jest właśnie prawdziwe masło, które tłukła jeszcze moja babka kiedyś) :).

 

PS nie próbujcie przewozić masła przez granicę - to jest zabronione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jeść i masło i margarynę, ale bez dwóch zdań wolę MASŁO! :) Chociaż ma malutką wadę: Jak za długo poleży w lodówce to potem ciężko chleb posmarować takim twardym masłem :lol: Masełko RoX! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...