Skocz do zawartości
Sid.

Nowe Forum O Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne pytanie, kto by nie chcial. Sam myslalem swego czasu nad rozkrecaniem takiej akcji ale to jest generalnie przegrana sprawa bez wsparcia. Chodzi mi o to, ze na takim NBR widac bardzo duza wspolprace z resellerami wszelkich marek a co za tym idzie info tam udzielane jest bardzo precyzyjne i co wazniejsze : bardzo szybko. U nas (nawet tutaj) nie widze raczej osob siedzacych zawodowo w temacie, wiekszosc to raczej pasjonaci. Udzial sprzedawcow przynioslby wieksza ilosc recenzji, testow itd. Ale generalnie jestem jak najbardziej za, jesli ktos by chcial na powaznie do tego usiasc i szukalby pomocy/wsparcia to bez oporu moze do mnie uderzyc.

 

EDIT.

Inny pomysl mialem zeby organizowac raz w miesiacu spotkania milosnikow laptopow w jakiejs knajpie, cos na wzor spotkan uzytkownikow pdaclub.pl. Takie meetingi zeby podzielic sie wrazeniami, pochwalic sprzetem (a noz ktos ma zamiar kupic cos podobnego) itd. Ewentualnie ktos "z kontaktami" mogly raz na jakis czas zalatwic prezentacje linii ktorejs z firm itd. Generalnie pomyslow troche jest, tylko ciezko zabierac sie do tego solo.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie spotkania wpadałaby tez ekipa pruszkowska w celach barterowych "pieść-za-lapciaka" ;)

 

ALe pomysł jak najbardziej do rozważenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie no moze az tak zle nie bedzie, przeciez nie trzeba sie umawiac o 23 centralnie na Pradze Pln czy innym ciekawym rejonie. Nie wiem jakie jest rozmieszczenie userow na mapie Polski ale cfaniacy ze stolicy i okolic mogliby gdzies przybyc na jakies piwko i rozmowe o laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Sidem, absolutnie nie krytykuje pracy tamtejszych tworcow ale na razie malo sie tam dzieje. A co wazniejsze wlasnie musi byc tez jakis kontakt poza forumowy - spotkania, prezentacje. Wszystko da sie zrobic a takie rzeczy bardzo napedzaja forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak maSTHa212 powiedział wyżej... Ja również myślałem o czymś takim. Ale to by właśnie wymagało rozkręcenia jakiegoś porządnego servisu sprzeowego ze sporą liczbą dobrych recenzji na czasie. Tu się zaczynają kłopoty, dojścia do sprzętu itd. Zajęcie jak z bajki, żeby jeszcze z tego kasę wyciągać, np. servis>forum>sklep! :D Poza tym, tu nie jest źle ;). Po co nam inne forum?!

 

Ewentualnie ktos "z kontaktami" mogly raz na jakis czas zalatwic prezentacje linii ktorejs z firm itd.

Było by CUDOWNIE! Jeśli wchodzi jakaś lustrzanka cyfrowa na rynek, lub zwykły kompakt, który z góry wiadomo, że zdobędzie sporą część rynku. To producenci robią przedpremierowe pokazy, dostarczają sprzęt jeszcze przedprodukcyjny, w fazie testów, liczącym się serwisom w światku foto. A na rynku notebooków posucha ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ten pomysł z portalem tylko o notebokach. Tylko jak juz mówili poprzednicy pasuje miec kontakty z dostawcami sprzetu, aby moc robic recki lacaików ktore dopiero co wchodza na rynek. No i tych recek musiało by byc duzo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a co juz tak od razu, bez planu, na zywiol? ;) Poza tym moim skromnym zdaniem nie oplaca sie w tym momencie za to zabierac bo praktycznie juz sa wakacje wiec nei wiem czy ktos bedzie miec powera do robienia tego. Za to po wakacjach, wrzesien pazdziernik, mozna sie powaznie nad tym zastanowic. Ale zeby nie bylo moja propozycja to LOL - Lords Of Laptops ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

notebookreview.pl ;)

 

Zamierzasz coś działać Sid. ?

 

Wiesz... Wykupić serwer, postawic na nim forum, to żadna sztuka. Ale rozwinąć takie przedsięwzięcie, puścić w ruch całą machinę marketingową, to już jest sztuka. Wymaga albo pieniędzy, albo dużych nakładów ciężkiej długiej pracy... Więc jeśli ma powstać drugie to: http://forum.laptopy.info.pl szkoda zachodu moim zdaniem. Chyba, że masz koncepcję i plan jakiś?!

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja uwazam ze jesli juz cos robic to od razu celowac w portal, wiadomo ze nie tylko o laptopach ale o szeroko pojetym sprzecie przenosnym. Choc oczywiscie wszystko opieraloby sie na laptopach. Nieo dobrze mowi, ze jesli to ma byc kolejne "tylko" forum to raczej nie ma co sobie flakow wypruwac bo tylko sie to wszystko rozdrobni. Z mojej strony moge dodac ze popytalem "w rodzinie" i bardzo niewykluczone ze bedzie kontakt z jedna firma IT ktora miedzy innymi sprzedaje tez laptopy, wiec z paroma reckami na start nie powinno byc problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym forum...z tego co widze to samo jest na tweak.pl forum . wiem ze mieli kiedys problemy z serverem...teraz serwis powrocil....no i tu i tam jest to samo forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj troche na jednym i drugim forum to sie dowiesz, bylo pelno tematow, wiekszosc pozamykali. Generalnie sa dwa fora na tej samej bazie tyle ze tamto upada a to jedzie dalej (cala administracja jak i zdecydowana wiekszosc moderacji jest tutaj). Popatrz sobie nawet na sam dzial laptopow na Tweaku jaki smietnik sie tam zrobil. Nic tam nie jest aktualizowane. Tyle, koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca.

na poczatek powstalo by forum, z wiadomych wzgledów - testy robili by wszyscy chetni.

nastepnie caly portal - dlatego szukam chetnych.

Czyli standardowy scenariusz, takich "inicjatyw" są setki w sieci. Lepiej było by moim zdaniem, skoncentrować się na rozwoju części laptopowej servisu purepc. Forum ma niezłą poczytność, od czasu do czasu ktoś wyskoczy z recenzją itd. Poza tym, to zawsze jest jakaś baza, na której można dalej coś budować. Myślę, że gdyby np. zagadać z Romkiem to dało by się załatwić jakieś stałe źródło sprzętu do testowania. Więc może wcale nie warto się rozdrabniać i należy dołączyć do purepc ;)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylby nawet nie glupi pomysl, nie wiem tylko jak sie administracja na to bedzie zapatrywac. Problem jest w tym ze PPC, jak zreszta Tweak i PCLab sa wprawdzie forami o szeroko pojetych komputerach ale dzialy o laptopach i sprzecie przenosnym sa w nich male, jesli nawet nie najmniejsze. O wiele bardziej "oplaca sie" wrzucic na glowna strone recke nowej karty graficznej niz laptopow, fakty sa takie ze lapki to w naszym kraju zdecydowana mniejszosc. W zeszlym roku juz chyba sprzedano wiecej notebookow niz desktopow ale to jakby nie bardzo sie odnosi do naszego pieknego kraju. Dlatego stworzenie osobnego portalu skupionego na tym co poruszamy w tym dziale bylby IMO lepszym pomyslem. Mozna nawet zrobic transakcje wiazana : forum nowego portalu bedzie tutejsze forum. Cos na zasadzie subportalu, nie wiem jak to okreslic. Zeby wyjsc z cienia, bo jestesmy piekni a trzymaja nas z dala jak jakiegos Quasimodo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, cyz jest sens robic takie forum ;) - otoz np asus oficjalnie zapowiedzial, ze zmienia politykę i od tej pory produkuje laptopy wylacznie dla jednego rodzaju klientów

 

jakich klientów? : oto odpowiedz

;)

Edytowane przez kamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie udalo sie jeszcze nikomu stowrzyc portalu o tematyce stricte notebookowej :(

 

-Mial powstac portal z newsami i testami na stronach KARENu lecz upadl z braku czasu pomyslodawcy(tak samo jak poda forum pod zamordystycznymi rzadami pana K.)

 

-www.xmobile.pl zapowiadalo sie ciekawie .... i na zapowiedziach sie niestety skonczylo.

 

-Forum.tanienotebooki.pl nigdy nie ruszylo jak powinno.

 

-Forum THG jest nieprzyjzne urzytkowinowi przez forme... i tresc merytoryczna.

 

-http://forum.mtigra.pl/ to smiech na sali,admin tego forum pisze sam do siebie,jego faq ma bledy ktorych nie chce zmienic,testy byly delikatnie mowiac tendencyjne ;) Pozatym to forum nigdy nie ruszylo :lol:

 

-Mobilne.benchmark.pl cos tam sie ukazuje,ale tempo spadlo praktycznie do zera... pozatym wiarygodne tak jak komputronik.pl :lol:

 

-forum.latopty.info.pl Trafilem tam ostatnio,spodziewalem sie czegos wiecej,kilka manuali to jednak za malo.Zawiodlem sie choc na bezrybiu i rak ryba ;)

 

-forum.pclab.pl notki i zestawy komputerowe czyli pomieszane z poplontanym :(

 

-Forum.tweak.pl -> dzial o notebookach umarl gdyz transplantacja sie nie udala... Sam P_M ktory uwaza ze tweak zostal okradzione nic nie zdzialal :lol:

 

 

Wg. mnie ciezko bedzie rozkrecic cos nowego.Wiec moze skupmy sie na tym co tu jest ;) mobile.purepc.pl ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby zrobic cos takiego jak mówi własnie baxxxio, czyli mobile.purepl.pl. Ukazywałyby sie tam tylko newsy ze świata mobile jaki i równiez testy lapciaków, palmtopów, telefonów kom itp. A jako forum słuzyło by dział o notebookach ktory by sie rozszezyło, pododawało szczególowe subfora tyczace sie konkretnego tematu. Dotatkowym atutem byłaby już samam marka purepc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wyslalem stosowna wiadomosc do romka, zobaczymy co odpisze. Zawarlem tam pare pomyslow ale nie bede zapeszac. Co do tego zeby trzymac sie samego forum...hmm...moze i ok, ale jakis taki niedosyt czlowiek czuje, chcialby czegos wiecej tak juz tylko o lapkach. Tak jak mowilem, myslalem o tym kiedys ale samemu to ciezko cos rozkrecac. Ale skoro jak widze jest wiecej zapalencow i entuzjastow to czemu nie. Jesli nie wypali to przynajmniej bedzie sumienie spokojne ze byla proba stworzenia czegos. Takze nie poddawajmy sie gdy jeszcze nie zaczelismy, wiecej wiary ;)

 

EDIT.

Dokladnie to napisalem w wiadomosci : ze nowy vortal ale forum tutaj.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...