Skocz do zawartości
Sid.

Nowe Forum O Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się że i ja swego czasu dużo rozmyślałem o jakimś projekcie związanym z laptopami/sprzętem mobilnym, ale na przemyśleniach się skończyło :-| Niemniej popieram ten pomysł, ale jak już wcześniej wzpomniano najlepiej jako odłam PurePC ( np. mobile.purepc.pl etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie forum byłoby fajne, szczególnie że sporo osób ma laptopy a liczba ta będzie się sukcesywnie zwiększać z każdym miesiącem. Nawet u nas-w biednej Polsce udział w rynku jest coraz większy. Jestem zdecydowanie za.

 

P.S Moja propozycja domeny to laptopnews dla vortalu,wiem że mało oryginalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można by podpiąć czegoś po purepc jak nie patrząc to purepc już jest troche wykreowane. Ale jak będzie coś nowego to będzie git.

zobaczymy , a jak wlasciciel domeny sie nie zgodzi ? - to zalezy wszystko od wlascicieli domeny purepc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz odpowiedz od romka. Sprawy maja sie tak :

- nie bedzie mozliwosci podpiac tego subforum pod vortal jesli takowy mialby powstac

- co do recenzji na PurePC : okazalo sie ze ich nie ma bo nie bylo odpowiedniej osoby do robienia takowych. To samo tyczy sie newsow. Musze powiedziec ze sie troche zdziwilem tym stwierdzeniem.

- dostalem propozycje zeby dolaczyc do redakcji PurePC a ponadto mam napisac jakiego lapka chcialbym na poczatek to moze juz teraz uda sie cos zorganizowac.

 

No i teraz ciezka sprawa. Moj pomysl (vortal + podpiecie go pod ten portal) wlasnie upadlo bo robienie samego nie ma sensu, chociaz jesli mimo to bedzie pragnienie zrobienia czegos to z mila checia pomoge. Postaram sie pogadac w takim razie nad utworzeniem mobile.purepc.pl i teraz tylko prosba do Was : o co mam poprosic, jak widzicie ten projekt, co tam wsadzic? Podobnie jak przy sprzataniu na poczatku roku, te decyzje tez chcialbym raczej podejmowac nie solo ale w zespolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ciezka sprawa. Moj pomysl (vortal + podpiecie go pod ten portal) wlasnie upadlo bo robienie samego nie ma sensu, chociaz jesli mimo to bedzie pragnienie zrobienia czegos to z mila checia pomoge. Postaram sie pogadac w takim razie nad utworzeniem mobile.purepc.pl i teraz tylko prosba do Was : o co mam poprosic, jak widzicie ten projekt, co tam wsadzic? Podobnie jak przy sprzataniu na poczatku roku, te decyzje tez chcialbym raczej podejmowac nie solo ale w zespolo.

ja bym mogl napisac juz teraz recke Asusa A6U (w sumie juz jest tutaj na forum ale moglbym wg szablonu na nowo), moglbym co 2-3 tygodnie pisac recki jakiejs komorki bo czesto zmieniam no + moge zrobic recke palmtopa MIO168 z GPS'em :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za pozostaniem tutaj tylko za lekkim przemeblowaniem.

Bez sensu jest opuszcanie tego statku jak jeszcze nie wyplynal na szerokie wody !

Popieram w całej rozciągłosci.

Profesjonalna recenzja wymaga sprzętu pomiarowego i winna być rozciągnięta w czasie bo to co robimy to tylko są opinie użytkownika poparte paroma benchmarkami i zdięcjami mniej lub bardziej udanymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ciezka sprawa. Moj pomysl (vortal + podpiecie go pod ten portal) wlasnie upadlo bo robienie samego nie ma sensu, chociaz jesli mimo to bedzie pragnienie zrobienia czegos to z mila checia pomoge. Postaram sie pogadac w takim razie nad utworzeniem mobile.purepc.pl i teraz tylko prosba do Was : o co mam poprosic, jak widzicie ten projekt, co tam wsadzic? Podobnie jak przy sprzataniu na poczatku roku, te decyzje tez chcialbym raczej podejmowac nie solo ale w zespolo.

Generalnie to było do przewidzienia. Jeśli już tworzyć własny vortal to tylko i wyłącznie z własnym forum. Takie "pożyczki" nigdy nie wychodzą na dobre, z tego względu że po pierwsze: w końcu dochodzi do konfliktu interesów, a dwa: brak pełnej kontroli nad forum/serwerem, a zatem konieczność zapytań/uzgodnień w razie jakiejkolwiek np. rozbudowy, jest oględnie powiedziane mało komfortowa. Dlatego imho albo całkowicie własny serwis/forum albo jako odłam PurePC.

Co do treści projektu to ja tam widze generalnie całą otoczke związaną z "mobilnym rynkiem" z dominującą pozycją laptopów i sprzętem blisko z tym związanym. Unikał bym raczej pójścia w stronę telefonii komórkowej a to z tego względu że serwisów o takim profilu jest troche i generalnie bylibyśmy dla nich żadną konkurencją. Z PDA sprawa też jest trochę niezbyt ciekawa, bo prawde mówiąc jak ktoś chce coś znaleść w tym zakresie to odwiedza pdaclub.pl

Podsumowując: laptopy i sprzęt z tym związany + jeśli coś akurat jest ciekawe, wyznacza jakiś trend albo cokolwiek ciekawego wnosi.

Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłosci.

Profesjonalna recenzja wymaga sprzętu pomiarowego i winna być rozciągnięta w czasie bo to co robimy to tylko są opinie użytkownika poparte paroma benchmarkami i zdięcjami mniej lub bardziej udanymi.

Lucek a wyjasnij mi wg Ciebie jaka jest definicja recenzji? Bo dla mnie to jest wlasnie wrazenia kogos kto posiada dany sprzet, testuje go ogolnie dostepnymi programami, robi zdjecia ogolu i dzieli sie wrazeniami. A druga sprawa : jaki sprzet pomiarowy masz na mysli? Wage mozesz pominac.

 

EDIT.

@ L.Asten + @ wszyscy : ok, w takim razie forsujmy wersje "odlamu" czyli mobile.purepc.pl ale nadal to oznacza pomysly takze walcie co wam wpadnie do glowy i ma jako tako rece i nogi.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ciezka sprawa. Moj pomysl (vortal + podpiecie go pod ten portal) wlasnie upadlo bo robienie samego nie ma sensu, chociaz jesli mimo to bedzie pragnienie zrobienia czegos to z mila checia pomoge. Postaram sie pogadac w takim razie nad utworzeniem mobile.purepc.pl i teraz tylko prosba do Was : o co mam poprosic, jak widzicie ten projekt, co tam wsadzic? Podobnie jak przy sprzataniu na poczatku roku, te decyzje tez chcialbym raczej podejmowac nie solo ale w zespolo.

No ja to widze jakos tak na styl benchmarka. Czyli byłby tak jakby sub serwis ktory traktowałby tylko o urzadzeniach mobile.

 

 

@EDIT: Pewnie chodzi o o linijke, bo inne sprzety "pomiarowe" mi nie przychodza na mysl poza benchmarkami no i grami, programami ;)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa komorka co 2-3 tygodnie?!?!?!? :blink: Kiedys mialem po 2-3 rocznie i ludzie juz mowili ze sie chyba w glowe musialem uderzyc...

hehehe ja tak mam, ze musze zmieniac conajmniej raz w miesiacu, czasami wypada tak, ze zmieniam co 4-5 dni bo poprostu czesto handluje komorkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja to widze tak że na stronie głównej purepc tam gdzie są artykuły i link urządzenia mobilne podłączyć podstrone mobile.purepc.pl bo w tym dziale i tak nic sie nie dzieje jest jeden artykół i tyle i po kliknięciu przenosi nas na strone mobile.purepc.pl.

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucek a wyjasnij mi wg Ciebie jaka jest definicja recenzji? Bo dla mnie to jest wlasnie wrazenia kogos kto posiada dany sprzet, testuje go ogolnie dostepnymi programami, robi zdjecia ogolu i dzieli sie wrazeniami. A druga sprawa : jaki sprzet pomiarowy masz na mysli? Wage mozesz pominac.

Własnie recenzent winien być osobą obiektywną a nie subiektywną i tu jest różnica.

To co robimy jest również dobre bo jak się mówi "na bez rybiu i rak ryba".

Sprzęt:kolorymetr, sprzęt do pomiaru akustyki, temperatur wewnętrznych i zewnetrznych, dobry aparat foto. z dobrym operatorem no i choćby ta nieszczęsna waga.

A co dotyczy tych "Naszych" recenzji to mogę dołączyc wiele linków gdzie własciciel w pierwszej chwili po zakupie wyraża same pozytywy jednak po upływie czasu jest trochę inaczej o czym Sam dobrze o tym wiesz bo znacznie dłużej od mnie egzystujesz na tym forum jak i na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, bez przesady, ostatnie pare recek mialo i plusy i minusy. Poza tym nawet z czasem az tak wiele rzeczy sie nie zmienia, wiekszosc glownych wad wykrywa sie praktycznie od razu (nie liczac Acera ktory moze nas zaskoczyc chyba kazdego dnia ;) )

Co do sprzetu to troche chyba przesada : kolorymetr? pomiar akustyki? To moze jeszcze dorzucmy sejsmometr do badania drgan przy odczycie CD. Nie popadajmy w skrajnosci, osobiscie nie widzialem recenzji gdzie ktos by uzywal wyzej wspomnianych narzedzi a nawet jesli, dla typowego usera az tak dokladne pomiary beda zbedne zeby nie powiedziec nudzace. Pamietajmy ze te testy czytaja potem nie tylko osoby siedzace w temacie wiec musi byc prosto i przystepnie.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, bez przesady, ostatnie pare recek mialo i plusy i minusy. Poza tym nawet z czasem az tak wiele rzeczy sie nie zmienia, wiekszosc glownych wad wykrywa sie praktycznie od razu (nie liczac Acera ktory moze nas zaskoczyc chyba kazdego dnia ;) )

Co do sprzetu to troche chyba przesada : kolorymetr? pomiar akustyki? To moze jeszcze dorzucmy sejsmometr do badania drgan przy odczycie CD. Nie popadajmy w skrajnosci, osobiscie nie widzialem recenzji gdzie ktos by uzywal wyzej wspomnianych narzedzi a nawet jesli, dla typowego usera az tak dokladne pomiary beda zbedne zeby nie powiedziec nudzace. Pamietajmy ze te testy czytaja potem nie tylko osoby siedzace w temacie wiec musi byc prosto i przystepnie.

Chyba zakończymy polemikę na temat recenzji i niech każdy pisze jak uważa (bez szablonu bo by było jak w exelu, że tylko się wypełnia rubryki-inwencja każdego z oddzielna wniesie cos nowego niż schematy).

Ale jestm za zmianą struktury forum. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole się "wciąć" w dyskusje.

 

Jeśli jest zapotrzebowanie na notebooki na purepc w większym stopniu niż do tej pory - jasne jesteśmy bardzo chętni i otwarci.

Problem wygląda z recenzjami które miały by być wiarygodne:

recenzja tworzona przez użytkownika sprzętu jest tylko jego opisem bardzo subiektywnym a nie zawiera żadnych kwantyfikowalnych i porównywalnych parametrów. Nie mam nic przeciwko publikowaniu opisów notebooków na powiedzmy mobile.purepc.pl pod warunkiem że nie nazwiemy tego recenzją tylko opinią użytkownika.

 

Co do rzeczywistych testów i recenzji notebooków problemy są wielorakie:

* trudności z wypożyczeniem sprzętu. Umówmy się nawet przeciętny notebook jest wart więcej niż dowolna karta graficzna czy inny podzespół komputerowy. Plus egzemplarz przekazany do testów napewno nie będzie się nadawał do sprzedania jako brand-new ;>

* sprzęt pomiarowy np do mierzenia poziomu głośności (będziemy coś takiego mieć ;), badania matrycy etc.

 

Tylko w momencie gdy sprzęt jest testowany przez tą samą osobę przy tych samych ustawieniach wyniki są w jakiś tam sposób porównywalne.

 

Chociaż z drugiej strony co myślicie o ideii nie co bardziej sformalizowanej oceny użytkownika? Tj. piszecie coś o Waszych komputerach, ale jednocześnie odpalacie jakiś tam nasz programik i benchmarki przy podanych ustawieniach tak żeby całość była w miare porównywalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądne podejście. To fakt, że o uzyskanie laptopa do testów jest o wiele trudniej niż z resztą sprzętu komputerowego, nie mówiąc już o zamiłowaniu użytowników purepc do high-endowych zabawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie ale recenzje notebooka,poparta "badaniami" przez dzien czy kilka dni to tak jakby po jazdzie probnej pisac test dlugodystansowy samochodu.

Jednak sprzet komputerowy starzej sie tak szybko ze takie testy nie wchodza w rachube.Trzeba sie zadowolic tym co jest.Taka recka moze tylko naszkicowac obraz sprzetu ;)

 

Wady sprzetu zawsze jakies wyjda.Wadami beda tez rzeczy do ktorych nie mozna sie przyzwyczaic(choc jak wiadomo to kwestia subiektywna).

 

O ile z wypozyczaniem notebookow moze byc problem,to mozna pomyslec o akcesoriach(takie ktorymi zainteresowanie jest na forum).

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...