Skocz do zawartości
Sid.

Nowe Forum O Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież temat był wałkowany we wszystkie strony w stosowny dziale tego forum

na ale na laptopach nie było :rolleyes: i w grach o modyfikacjach nie wspomnę.... Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie bez offtopa. Sid - jak chcesz sie dowiedziec jak jest/bylo to na obu forach masz mnostwo tematow (wiekszosc juz zamknieta) ale mozna sie z nich bardzo duzo dowiedziec. Jak mniemam nie orientujesz sie do konca o co chodzi, a ja nie wiesz o co chodzi to sie pierw dowiedz a potem osadzaj. Poza tym nie bardzo zrozumialem twoja aluzje o forum, ze niby skradzione? Albo ze mobile.purepc.pl to tez bedzie kradziez? Bedziemy to tworzyc od totalnych podstaw wiec kompletnie nie wiem w czym problem. I na koniec tak jak chlopaki juz wspomnieli : nikt tu nikogo na sile nie trzyma, jesli sie nie podoba zawsze mozesz wrocic na Tweak, ja zagladam tam z czystej ciekawosci raz na tydzien i musze powiedziec ze ciezko bedzie miec nowa moderacja laptopow (o ile w ogole ktos tam zaglada, bo wg mnie znow zarosnie mulem ten dzial). Na razie sugerowalbym odrobine cierpliwosci, ruszy subportal, pewien czas minie i wtedy bedzie mozna ewentualnie psioczyc/chwalic nasze rezultaty.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki ze na razie wszyscy (mam nadzieje!!), ktorzy powinni, wyslali swoje dane do romka, on ma nam wyslac umowy i dopiero po podpisaniu i odeslaniu do niego cokolwiek ruszy. Cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należaloby ustosunkować się do zaistniałych zmian w temacie "Nowego Forum O Laptopach".

 

Z moich sugesti zrealizowano:

 

-zmniejszono drastycznie ilosć tematów przyklejonych (dziękuje choć nie którzy mają to za złe).

 

-no i pojawiły się artykuły odnosnie sprzętu komputerowego w szerokim tego znaczeniu minus tego, że po pewnym czasie znikają (prawdopodobnie gdzies są na forum ale trzeba je szukać). Zostawcie to miejsce jako stałe, żeby było można przeczytać dany artykuł nawet po dwóch miesiącach.

 

To tyle o nowosciach (takowe tylko zauważyłem jeżeli się pomyliłem proszę mnie poprawić).

 

 

 

Co do funcjonowania samego forum:

 

Sugestia dla moderatorów - uczestnik, który wprowadza nowy temat a sam nie uczestniczy aktywnie w polemice wg. mnie należy zamknąć natychmiast taki temat bo to jest brak szacunku dla innych (to jest praca za kogos ale w imię czego).

 

Następna uwaga do uczestników nie nadużywajcie tej ikony :mur: w obec osób inych (bo to jest deprymujące a jeżli już to w obec siebie jeżeli mamy trudny problem) jak również pouczenie i to w formie nie zbyt eleganckiej na zapytanie kierujecie na Google.

 

Z tych powodów wielu uczestników opusciło to Forum ( bo taka forma raczej zniechęca).

 

 

 

A teraz uwaga do tych uczestników, którzy traktują Forum jako Biblotekę Publiczną, jeżli tak wszycy będziemy podchodzić do sprawy to nie bawem nie będziecie mieli co czytać. Proszę o bardziej aktywny udział. :D Dziękuje.

 

Bo gdy jestesmy tylko uczestnkami przed zakupem sprzętu i w czasie awarii sprzętu to wg. mnie trochę mało.

 

 

 

Na koniec chciałbym przeprosić wszyskich za moje zbyt moralizatorskie uwagi. Ale za to TO FORUM będzie przyjemniejsze dla wszystkich.

 

 

 

Uwaga ogólna do tego tematu-zrobiono wiele ale nie do końca.

 

Odzywka MaSTHa będzie taka, że chcę narzucić swoją wolę wszystkim. :D

 

Ale może kiedys sie doczekam na spełnienie mojej sugesti :?: i będzie tak :cool:

Edytowane przez lucjan1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lucjan : wydaje mi sie czy wyczuwam od ciebie jakies negatywne wibracje wzgledem mojej osoby ;) Robisz ze mnie strasznego despote ;) a tak chyba jednak nie jest

Co do zmian to moze sie zdziwisz, ale jestem dosc podobnego zdania. Jesli chodzi o zamykanie topicow to niestety nie da sie tego tak generalizowac, ale nie mowie ze czesciowo nie masz racji. Odnosnie ikonki :mur: - bez przesady, moze komus sie wydac obrazliwa, ale z drugiej strony nabierzmy troche dystansu do tego, przeciez to tylko emotka. Forum sie zmienia, nie wszystko zawsze tak jak bysmy tego chcieli, ale jakby jednak wszystko bylo po naszej mysli to by troche nudno bylo nie? Nie byloby sie na co wkurzac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lucjan : wydaje mi sie czy wyczuwam od ciebie jakies negatywne wibracje wzgledem mojej osoby ;) Robisz ze mnie strasznego despote ;) a tak chyba jednak nie jest

Co do zmian to moze sie zdziwisz, ale jestem dosc podobnego zdania. Jesli chodzi o zamykanie topicow to niestety nie da sie tego tak generalizowac, ale nie mowie ze czesciowo nie masz racji. Odnosnie ikonki :mur: - bez przesady, moze komus sie wydac obrazliwa, ale z drugiej strony nabierzmy troche dystansu do tego, przeciez to tylko emotka. Forum sie zmienia, nie wszystko zawsze tak jak bysmy tego chcieli, ale jakby jednak wszystko bylo po naszej mysli to by troche nudno bylo nie? Nie byloby sie na co wkurzac ;)

 

Widzisz ja też wiedziałem, że będzie pierwsza Twoja odzywka (moze nie potrzebnie wezwałem Cię do tablicy).

 

Despotą nie jestes ale trochę trzymasz w ryzach to forum-tak trzeba.

 

Na temat ikonki podtrzmuje swoje zdanie (jeden widząc swoją karykaturę się usmieje a drugi jest gotów zastrzelić autora).

 

Ale dajmy możliwosć wypowiedzi dla biblofili. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, lubie jakosc, a utrzymywanie porzadku to jest jakas tam forma jakosci, pewnego poziomu i standardu, dlatego staram sie jak najlepiej spelniac swoje obowiazki. Na pewno znajda sie osoby, ktore powiedza, ze jestem za ostry i zbyt radykalnie podchodze do niektorych spraw, ale prawda jest taka ze PurePC (kiedys Tweak) od zawsze slynal wlasnie z cietej i surowej (ale za to dobrej!!)moderacji. Ja osobiscie nie uwazam zebym za czesto przeginal pale, ale nie twierdze ze czasami i mnie nie ponosi, w koncu jestem tylko czlowiekiem. No ale dosc o tym, chcialbym na moment jeszcze wrocic do jednej sprawy, teraz dopiero doczytalem. Mowisz ze brakuje szacunku ze strony userow ktorzy zakladaja watki i potem je olewaja. I wporzadku. Ale spojrz na to tez z drugiej strony, z perspektywy osob, ktore dzien w dzien musza odpisywac (nie mowie tu tylko o sobie) na kolejne kompletnie bezmyslne posty osob, ktore palcem w bucie nie ruszyly zeby poszukac odpowiedzi w Googlach. Taka ignorancja i zwykle lenistwo draznia, dlatego ja wcale sie nie dziwie ze zdarzaja sie takie odpowiedzi i dosc "niegrzeczne" skierowania na google.com. Juz nie raz to mowilem, ale powtorze jeszcze raz : niech kazdy wykaze chociaz odrobine zangazowania, niech pokaze ze wlozyl przynajmniej minimalna porcje wysilku, a gwarantuje ,ze stali uzytkownicy (a na odpowiedzi wlasnie takich osob chyba najbardziej nam zalezy) odplaca sie tym co maja najlepszego do zaoferowania - wiedza.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez cos napisze ;)

 

Niech każdy robi swoje, ten co nie wie niech pyta, ten co wie niech odpowiada, ten który sugeruje użycie google też ma przecież jakes intencje w tym i to napewno nie złe (próbuje zmusić usera do myślenia i odrobiny wysiłku), moderator nich pilnuje porzadku i wtedy wszyscy beda zadowoleni, a jezeli komus to nie pasuje to niech zmieni forum (dosłownie i przenośni - pomysly @lucjana nie sa zle i tez sie z nimi zgadzam)

 

Proponuje troche dystansu do tego wszystkiego bo jak zaczniemy wszystko zmieniac na lepsze to moze byc nudno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten temat nie żle się czyta ale gorzej się pisze-proponuję tą pozycję potraktować jako dział rozmaitosci gdzie się pisze przysłowiowo "o wszyskim i niczym" no "i poszły konie po betonie" :D

 

Pytanie lucjan1948 do tazik:

 

Pytanie @tazikk dlaczego forum Purepc.pl jest nie lubiane przez userów tego forum (uzasadnij), to postaram przekazać Twoje uwagi na forum purepc.pl gdzie jestem userem jak i na innych (tutaj jestem od niedawna)

Odpowiedż tazikk:

 

Pare osob zostało zbanowanych z PPC albo Tweak.pl ( Ci sami moderatorzy ) za takie blachostki jak np link w sygnaturce , albo zbyt dluga sygnaturke...

 

Poza tym moderatorzy na tych forach to mysla ze sa paniska... Co oni nie moga...

 

Zobacz na to :

 

http://forum.purepc.pl/in...dpost&p=2261426

 

A teraz spojrz w jakim to jest dziale oraz co na gorze jest napisane... Nizej tez zobacz co ten moderator mi odpowiedzial jak go upomnialem... Ale np. Ty sproboj dac cos nie w tym dziale to normalnie bana masz na tydzien ( z doswiadczenia wiem bo dostalem 10% za temat w dziale powiazanym... )...

Czasami brak mi slow na to forum, owszem jest najwieksze ale moderatorzy to porazka... Dołączona grafika Poza tym jakbys teraz zauwazyl prawie wszystkie nowe tematy trafiaja do dzialu "Podstawowe zagadnienia" wiec ten dzial jest tak za****** ... zawalony ze nawet nie ma po co go przegladac bez zaawansowanych opcji szukania Dołączona grafika

Odpowiedż lucjan1948:

 

Za bardzo wziąłes to do głowy (ja też dostałem 10% za zbyt długą sygnaturkę chociaż jest naprawdę rozbudowana prawia jak litania). Ja również zwruciłem uwagę na pewne negatywne zachowania:lucjan1948

Przepraszam koledzy. :D

 

A teraz cos przyjemniejszego proszę popatrzeć tu:http://www.notebookforums.com/thread154313.html

 

i tu:http://www.notebookforums.com/thread170296.html

 

post-134788-1156438670_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lucjan : ja bym jednak prosil o nie robienie z tego tematu "smietnika" gdzie wrzucamy newsy itp. Od tego jest inny topic. Jak chcecie sie podzielic jakas nowoscia to walcie posta w Niusach a potem pare slow jesli chcecie w Dyskusji o Niusach i juz.

 

Co do slow tazikka to troche przekrecil fakty bo z tego co widze urlop dostal za rzucanie sie i wyzywanie a nie za dlugosc siga. Poza tym z tego co sie orientuje moderatorow dzialajacych na obu forach mozna policzyc na palcach jednej reki, cala "stara gwardia" siedzi tylko na Pure. Jako ciekawostke podam fakt ze na Tweaku mody dostali ludzi wczesniej banowani za notoryczne lamanie regulaminu a to juz powinno dac troche do myslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

='maSTHa212' date='24 sie 2006, 19:17' post='2286714'] @ Lucjan : ja bym jednak prosil o nie robienie z tego tematu "smietnika" gdzie wrzucamy newsy itp. Od tego jest inny topic. Jak chcecie sie podzielic jakas nowoscia to walcie posta w Niusach a potem pare slow jesli chcecie w Dyskusji o Niusach i juz.

Wiem, że jest dział Niusy ale chciałem żeby pod tym tematem (ponieważ już chyba nikt nic nowego nie wniesie) była by poz. tzw. "groch z kapustą" nie koniecznie Niusy

 

Chyba by to nikomu nie zaszkodziło. :D

 

No ale jestescie władni-żołnierze muszą się podporządkować. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii celowości powstania forum-portalu tylko o notebookach jestem za - niezależnie czy będzie to odłam PurePC - czy coś nowego .

 

Argumenty dla "góry" purepc za powstaniem czegoś jak mobile.purepc.pl

 

za

 

- brak konkurencji na poziomie

- zaplecze : doświadczeni pracownicy , zaangażowani użytkownicy, posiadana "marka"

- szansa na dodatkowe zyski (handel,usługi)

- szansa na posiadanie dobrej pozycji gdy ta część rynku "urośnie" co jest pewne (i wtedy wzrosną też zyski B-) )

 

przeciw

 

- ubogie społeczeństwo (ale to zmienia się powoli) = mało posiadaczy notebooków = małe zainteresowanie portalem

 

Zupełnie nie rozumiem sceptycznej "góry" która ma szansę prawie za darmo (zaangażowani użytkownicy) zrobić coś z duchem postępu . Skoro cały świat przesiada się na notebooki to i my to zrobimy .

 

Jeśli skostniała "góra" nic nie zrobi to zrobi to ktoś inny , i jeśli zrobi to dobrze to zainteresowanie PurePC spadnie do zera .

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan na razie moge Cie uspokoic i powiedziec ze tematów laptopowych w portalu PurepPC bedzie coraz wiecej, faktycznie mielismy wystartowac troche wczesniej ale to chyba generalnie wina wakacji, sporo osob nie ma, a ci ktorzy sa do roboty sie nie rwa (a komu by sie chcialo w wakacje zasuwac?). Co do konkurencji to na chwile obecna nie ma sie chyba czym martwic, jedyne co ewentualnie mogloby cos zadzialac to laptopy.info.pl (ale na razie nie wroze im sukcesow) i notebookcheck.pl ktory jest po prostu tlumaczona wersja portalu notebookcheck.de. I to tyle w temacie konkurencji. Wiadomo, ze kazdy portal ma jakies artykuly czy recki zwiazane ze sprzetem przenosnym ale my bedziemy chcieli pojsc ciut dalej, beda tutoriale, felietony no i oczywiscie recenzje. Tyle, ze to wszystko na raz sie zrobic nie da, pamietaj, ze to nie jest nasza praca, sa tez inne rzeczy do roboty, a to traktujemy jako hobby (bardzo absorbujace zreszta). Co do twoich plusow i minusow to generalnie sie zgadzam, ale z 2 strony jak sam zauwazyles Polska jest troche w tyle jesli chodzi o reszte swiata, laptopy nie stanowia tak duzej czesci wszystkich komputerow jak to ma miejsce na zachodzie. To bedzie sie zmieniac, co do tego nie ma watpliwosci, ale chyba bedzie to dluzszy proces niz ci sie moze wydawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy są - OK , ale dla ułatwienia i przyspieszenia szukania było by dobrze gdyby były podzielone tematycznie (np.: recenzje , problemy , osprzęt ...) inni tak mają i jest to ułatwieniem .

Konkurencją laptopy.info.pl faktycznie nie jest , na notebookcheck.pl forum też za dużo się nie dzieje ale gdy przeglądam nowości to zaczynam od nich .

 

Recenzje chętnie poczytam nawet tzw. subiektywne bo lepsze niż żadne , a benchmarki czy ilość klatek w określonej grze to też już coś .

 

Jeśli chodzi o długość procesu przemiany (wzrost grubości portfela min.) to niestety chyba Masz rację bo w końcu z tego powodu opuszczam kraj i raczej nie wrócę jeśli się nie poprawi . Gdyby nie moja sytuacja (emigracja więc pewnie będę często zmieniał mieszkania + przelot ze stacjonarnym=pełna ciężka waliza) pewnie też bym kupił stacjonarny (bo przez myśl by mi nie przeszło ile notebooki mają zalet więc tkwił bym w przekonaniu że to drogie mało wydajne zabawki dla nadzianych) .

 

Ale myślę że w Polsce jest już taka ilość posiadaczy notebooków (albo będzie bardzo szybko - w końcu mamy te prawie 40 mln. obywateli więc nawet niewielki odsetek da przyzwoitą liczbę) by takie forum-portal miało zwolenników i zyski (reklama,handel,usługi,...)

 

Życzę powodzenia w dążeniu do celu , i oczywiście sukcesu dla dobra naszego(ciemniaków) i Waszego .

 

Ps. z własnego doświadczenia wiem że polscy pracodawcy rzadko doceniają zaangażowanie . inicjatywę itp.

 

"pamietaj, ze to nie jest nasza praca, sa tez inne rzeczy do roboty, a to traktujemy jako hobby (bardzo absorbujace zreszta)"

 

więc zasłyszane prymitywne stwierdzenie "za darmo umarło" jest bardzo trafne wobec pracodawców nie dostrzegających zależności zaangażowani kompetentni pracownicy=większe zyski . Z drugiej strony im więcej takich pracodawców tym więcej polskich fachowców za granicą , idąc dalej wyższe zarobki tych którzy zostaną = więcej posiadaczy notebooków i użytkowników forum purepc , więc może słuszną linię ma nasza władza ;) sory że się tak rozpisałem

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam byc szczery to kompletnie nie kumam o co biega z tym watkiem o "narcyzie", powaznie popracuj nad stylem pisania bo to juz nie 1 raz chyba. I te emotki z murem tez moglbys ograniczyc. Wytlumacz jeszcze raz co i jak to sie ustosunkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam byc szczery to kompletnie nie kumam o co biega z tym watkiem o "narcyzie", powaznie popracuj nad stylem pisania bo to juz nie 1 raz chyba. I te emotki z murem tez moglbys ograniczyc. Wytlumacz jeszcze raz co i jak to sie ustosunkuje.

Oczywiście muszę przeprosić Narcyza bo z powodu nieznajomości "topografii" działu "Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne" - wysnułem teorię spisku iż po tym jak zamieściłem nieco złośliwego posta w jego kierunku On (Narcyz) w zamian "schował" temat "Czekać na merom?" .

(dobre co? ale spoko już zamówiłem sobie wizytę u psychiatry :mur: ).

 

Tymczasem temat "Czekać na merom?" jest w dziale "Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne subfora " . Zawsze szukając ten temat korzystałem z "szukaj" i nawet nie wiedziałem że istnieje - "Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne subfora " .

Tego dnia gdy wysnułem teorię spisku , odkryłem że tematy są rozmieszczone w kolejności od najświeższych postów , gdy nie znalazłem tematu "Czekać na merom?" (w "Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne" ) po umieszczeniu nowego posta wysnułem teorię spisku - temat został schowany ( a temat był oczywiście w "Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne subfora ") .

 

Więc kolejne moje przeprosiny , a jedyne wytłumaczenie to fakt że moim zdaniem budowa działu jest niepotrzebnie skomplikowana i mało czytelna , co wydłuża czas szukania konkretnej informacji .

 

Jeszcze raz sory Narcyz .

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z przedmówcą, bo mimo że jestem tutaj od wczoraj, to nie miałam problemu ze znalezieniem interesujących mnie informacji. Wręcz przeciwnie. Zdziwiło mnie, że praktycznie wszystko tu jest - począwszy od serwisów lapków po porady zakupów. Od razu otrzymałam też pomoc i odpowiedź na pytania. Może to kwestia odpowiedniego posługiwania się wyszukiwarką ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...