Skocz do zawartości
DrKleiner

Dobra Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zbliżają się wakacje i w mojej budzie jest mało miejsca wszystko się grzeje ciśnie nie mam gdzie czego dać jeden wielki bałagan. Blacha wpada w rezonans słychać wszystko co dzieje się w środku ach ten tracer. Mam do was pytanie jaką kupić obudowę do 250zł żeby spełniała te warunki:

- duża

- cicha

- cena: 250zł

- dobry przepływ powietrza

- ładna

- może byc okno ale nie musi bo zależy mi na ciszy

- żeby było miejsce an wywiew na 120 mam zamiar tam wrzucić jakiś duży cichy wentylator

- żeby się blacha nie wyginała

 

Mile widzialne linki na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon jest OK, jedyny feler to mocowanie dysków - straszny rezonans, ale starczy jakaś guma/film, oczywiście bez śrubek - i jest ok.

 

Mój dragon - masz porównanie wielkości do normalnej budy ATX

 

http://www.mmj.pl/~a_wyszpolski/komputer/

 

@Orgiusz

 

Zieleń jest prześliczna! Flash na zdjęciach troche psuje efekt. Ale Piękny metalik moim zdaniem. Poza tym powiedzmy sobie szczerze - ile osób w polsce ma zielonego dragona? :>

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybieral miedzy Anteciem a Chiefteciem :) Chief jest wyzszy i ma wiecej miejsca miedzy zasilaczem a gorna scianka (imho niepotrzebna przestrzen) i jest troche dluzszy. Antec jest bardziej poelcany np na spcr pod wzgledem mozliwosci wyciszenia (jak to wyglada w praktyce to nie mialem mozliwosci porownac), no i ma gumowe podkladki do dyskow ktore sa calkiem przydatne, ale nie radza sobie z drganiami samsunga :lol2: Jesli ci to pomoze to komp poskladany w antecu wyglada tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec to świetna buda za małe pieniądze. Dla mnie dyskwalifikuje go przód - ale to kwestia gustu. Co do wyciszania, nie mogę się zgodzić - kto wie "o co be" wyciszy każdą budę, i do tego nie trzeba Anteców "lodówek" B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece to:

http://allegro.pl/item108616269_coolermast...ront_gw_fv.html

 

2x 120mm wentyle wchodzą + beznarzędziowy montaż ...

Klasyczny wygląd, tylko tutaj akurat wersja srebrna, spytaj gościa czy nie ma całych czarnych bo wyglądają znacznie lepiej jak po mojemu ...

 

Ewentualnie jeszcze ta: http://allegro.pl/item107845836_coolermast...wentylator.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowiles, ze bedziesz malpowac wiec bierz Dragona ;) Masz lepsza sytuacje bo nowe Dragony maja z tylu 1x120mm.

Oooo ktoś tu widze że pamięta co kiedyś nawijałem :rolleyes: i zgadza się tylko ta waga Dragona :D przeraża.

 

Zajrzyj do tego tematu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202678

Moze znajdziesz cos co Cie interesuje.

Wrzucilem tam obudowy z monatazem MoBo 'do gory nogami' (tzw. standard BTX). Jest w nich sporo miejsca.

Z tych co podałeś to fajnie wygląda ta - http://silverstonetek.com/products-tj06.htm i ma więcej miejsca niż Dragon przy czym mniejsza, ładniejsza i pewnie ma niższe temperatury.

 

---

Cena: 630zł

0.o za drogo - teraz zobaczyłem

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to fajnie wygląda ta - http://silverstonetek.com/products-tj06.htm i ma więcej miejsca niż Dragon przy czym mniejsza, ładniejsza i pewnie ma niższe temperatury.

 

---

Cena: 630zł

0.o za drogo - teraz zobaczyłem

Zwroc uwage ze kazda z tych obudow ma identyczne wnetrze. CPU w nich jest na samym dole gdzie rowniez znajduje sie tunel ktory pomaga odprowadzac cieplo.

Osobiscie nie mam takiej obudowy ale przymierzam sie do kupna owej z tym ze nie koniecznie musi to byc ktoras z wymienionych - m. in. ze wzgledu na cene jak rowniez dostepnosc (Tt Xaser Circle i AC Spiral Galaxies znalazlem na amerykanskich stronach). Najbardziej z tym obudow przypadla mi do gustu Tt. :)

 

Ceny faktycznie sa wysokie ale za to masz swietna obudowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.:

1 plastik można wywalić

2. Odległość zgadzam się może być problem z kablami

3. Czemu jest złe? Że niema tam wentylatorów to nie problem mój Seagate leży sobie na dole bez wentylatora w zatoce i ma 35C w stresie :) więc nie widzę problemu.

 

Hmmm, sam nie wiem mam jeszcze trochę czasu na do zbieram tej stówy więc zobaczymy. Kiedyś myślałem nad WC ale po tym co się stało mojemu znajomemu nigdy żadnego WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości miejsca w obudowie to kwestia bardzo neijasna...

Do normalnego uzytkowania w obudowach CoolerMastera jest miejsca w groma i znam ludzi co to nawet WC do nich upchali, czyli miejsca mają raczej sporo...

natomiast jeżeli chcesz miec nieuzywaną wolną przestrzeń to jak najbardziej obudowa FULL tower bedzie spełniać to kryterium idealnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrałem: 2176428[/snapback]

1. Tunel plastik Fantasstik - po co

2. Odległośc od zasilacza

3. Położenie dysków

 

Nie warta tych pieniędzy, za tyle można mieć Lian Li, Antec Sonata, Big towery chiefa... ta buda jest średniasta.

ad. 1

Po cos ten tunel wymyslili. ;) Zreszta nie koniecznie trzeba go instalowac.

ad. 2

To jest prawada - trzeba sie liczyc z rozlozeniem gniazdek na MoBo. Tu pojawia sie problem. Wszystko widac na fotce (ASRock 939Dual-SATA2):

Dołączona grafika

 

Gniado zasilania jest na wys. dniazda CPU co nie wrozy zbyt dobrze. :/

Dla porownania z moja MoBo:

Dołączona grafika

 

gniazdo zasilania jest nieco wyzej.

Biorac pod uwage zasilke (NeoTEC V4200 - mam identyczna) w ktorej kabel zasilajacy ma ok. 50 cm moze braknac (u mnie chyba nie). :/

ad. 3

Nie rozumiem. Co tu mozna miec do polozenia dyskow. Wlasnie takie jes w porzadku. :)

Edytowane przez THEJAJO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups z tymi kablami może być krucho :(

Niestety. :/

Z tego co sprawdzilem mozesz miec problem. Chyba ze skombinujesz jakis maly przedluzac do kabla zasilania od PSU. Wtedy nie braknie raczej napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...