Skocz do zawartości
bartez2

Am2 Czy 939

Rekomendowane odpowiedzi

[OT]ty człowieku chyba nie rozumiesz jednej rzeczy. jak zapewne zdajesz sobie sprawę większośc ludzi jest tzw. wzrokowcami. oznacza to w praktyce ze jezeli bedą nonstop czytać wyrazy z błędami to w końcu sami zaczą popełniać te błędy. Administracja wraz z moderatorami stara sie tego uniknąć a najprostszym sposobem na zmotywiwanie cię jest zawstydzenie.

 

aha - pamiętaj że jesteś gościem na tym forum i należy sie odrobina szacunku gospodarzom[/OT]

 

kontynuująć myś przewodnią tematu - AM2 wcale nie jest takie złe. przesiadłem się z opterona 144, dfi i winbondów na mobo asusa, athlona 3000+ i 2gb ddr2 800. zmiany w zupełności nie żałuję. proc bez problemu osiąga CAŁKOWICIE stabilne 2925 mhz

 

EDIT

DarkArrow - ubiegłes mnie ;)

A to co podkreślone to pomyłka?? :mur: Kolo po pierwsze jak chcesz kogos pouczać to zacznij od siebie :mur: Po drugie jak zaczynasz pyskować to dowiedz się do kogo pyskujesz i w jakim celu.Po trzecie współczucie powiedz że teraz twój komp jest wydajniejszy to okłamiesz sam siebie i nas wszystkich :mur: że Prock się kręci nie znaczy o wydajności kompa!!Pierwsza lekcja za darmo :lol: Teraz podaj odczyt pamięci i zapis to się pośmiejemy :lol: :lol: :lol:

I po czwarte pierwszy punkt w którym jest Ci co przesiadają się z 939 na AM2 "Jest :mur: "

Wszystko jasne

I kto kogo "ZAWSTYDZIŁ" Śledziu

 

I zdanie zaczyna się z "WIELKIEJ" litery!!!

Edytowane przez ExodusXXL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to to sa literowki... zaczą mialo byc zaczną, reszta analogicznie do tego pierwszego

 

ja nie widze w tym niczego smiesznego...

 

zas u Ciebie to nie bylu literowki, tylko katygoryczne bledy, ktorych nie da sie wybaczyc

 

@ja dobrze o tym wiem, tylko moja wypowiedz nie jest, az tak dluga aby musial zaczynac ja WIELKA LITERA

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w esc rownie tanie sa procki na AM2 (ceny takie same jak na 939) lecz ram... on wszystko psuje, rowniez slabe kontrolery pamieci, jak i biosy/moba

 

pozadny ddr2 kosztuje juz troche... wiec lipa, moze za miech/dwa AM2 bedzie czyms interesowalo

Skoro te same podzespoły na AM2 i 939 mają takie same wyniki to wybieram tą pierwszą opcje (mój obecny sprzęt to pięcioletni Pentium 4, więc dla mnie to będzie wielka zmiana). Nie jestem fanem OC, więc myślę, że taki ASUS M2N-E będzie odpowiedni. Do tego dorzuce Semprona @2800 lub @3000 (potem zmienie na Athlona X2) i X800GTO 512MB i GoodRAM'y 1GB w jednej kości lub dual'u z 667 (na lepsze narazie nie mam kasy - dokupie później). No i oczywiście zasilacz 400W Chieftec'a (ktoś wie jakim wyposażeniem róźni się wersja box od bulk'a?) bo mój "made in china" nie wytrzyma.

 

Możecie ocenić mój wybór? Jeśli coś źle dobrałem to mnie poprawcie :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... jesli nie krecisz i to Cie nie interesuje zbytnio to mozesz kupic tego AM2

 

ja jednak bym dalej pomyslal nad s.939 bo jest to praktycznie to samo, no i dopiero ddr2 800 moze konkurowac z ddr 400 (lepszej firmy)

 

wiec zastanow sie nad tym... najlepiej podaj ile masz $$$ to moze sie cos wymysli

 

P.S wyniki to maja zblizone, ale na dzien dzisiejszy to s.939 jest srednio bardziej wydajniejszy :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro te same podzespoły na AM2 i 939 mają takie same wyniki to wybieram tą pierwszą opcje (mój obecny sprzęt to pięcioletni Pentium 4, więc dla mnie to będzie wielka zmiana). Nie jestem fanem OC, więc myślę, że taki ASUS M2N-E będzie odpowiedni. Do tego dorzuce Semprona @2800 lub @3000 (potem zmienie na Athlona X2) i X800GTO 512MB i GoodRAM'y 1GB w jednej kości lub dual'u z 667 (na lepsze narazie nie mam kasy - dokupie później). No i oczywiście zasilacz 400W Chieftec'a (ktoś wie jakim wyposażeniem róźni się wersja box od bulk'a?) bo mój "made in china" nie wytrzyma.

 

Możecie ocenić mój wybór? Jeśli coś źle dobrałem to mnie poprawcie :wink: .

Jakie takie same wyniki????W tym problem że AM2 w ogólnych testach kompa dostaje lanie od 939.Nic dodać nic ująć.Po drugie wszyscy czekają na nowe płyty główne które może to zmienią ale szybciej będzie nowy socket niż Am2 będzie leprze o tyle żeby wymieniać coś leprzego na coś przeciętnego.Troszeczke czytać

 

PS:

Co do moich błędów to nie mam czasu na mysleniu jak pisze czy RZ czy Ż ,nikogo nie obraziłem nie napisałem nic w stylu /użyj funkcji "SZUKAJ"/ a napisałem żeby pomóc!!! Więc nie sądze żeby jechano po mnie jak po 8 latku

Edytowane przez ExodusXXL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czytania o tym wszystkim to mi łeb już pęka :wink: .

 

Mam 1800zł + komponenty, których nie musze wymieniać czyli: monitor, napędy, klawiatura, myszka, głośniki, obudowa (narazie) i 512MB DDR400. Może to 939 to nie taki zły pomysł (jak nie było AM2 to było lepiej z wyborem :wink: ). Zestaw, który ułożyłem sobie miesiąc temu pod 939 kosztuje już tylko 1600zł więc mam 200zł na coś jeszcze :wink: (pod AM2 prawie ten sam zestaw = 1800zł).

 

Więc:

-AMD Athlon 64 3500+ Venice /2.2 GHz/ BOX

-DFI NF4 INFINITY (939)

-S. Radeon X800GTO 512MB

-Chieftec 400W

-Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.9

-512MB RAM (do 200zł)

? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: AMD Athlon 64 3500+ Venice /2.2 GHz/ BOX --> 459 zl

Mobo: Epox 9NPA3 Ultra --> 295 zl lub ASRock 939Dual-SATA2 --> 220 zl

Grafa: Galaxy GeForce 7600gs@gt 256MB 500/1400 --> 575-600 zl

Zasilacz: HuntKey HK-350AP --> 199 zl

Dysk: Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.9 --> 250 zl

Pamiec: od wyobru do koloru 512 MB --> 150-200 zl

 

razem: 2003 zl z Epoxem i ramem za 200 zl / z ramem za 150 zl i ASRockiem 1878 zl

 

zestaw godny polecenia

 

zestaw zlozony wyzej nie moze kosztowac 1600 zl... chyba, ze ten radeon jest dosyc tani...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czytania o tym wszystkim to mi łeb już pęka :wink: .

 

Mam 1800zł + komponenty, których nie musze wymieniać czyli: monitor, napędy, klawiatura, myszka, głośniki, obudowa (narazie) i 512MB DDR400. Może to 939 to nie taki zły pomysł (jak nie było AM2 to było lepiej z wyborem :wink: ). Zestaw, który ułożyłem sobie miesiąc temu pod 939 kosztuje już tylko 1600zł więc mam 200zł na coś jeszcze :wink: (pod AM2 prawie ten sam zestaw = 1800zł).

 

Więc:

-AMD Athlon 64 3500+ Venice /2.2 GHz/ BOX

-DFI NF4 INFINITY (939)

-S. Radeon X800GTO 512MB

-Chieftec 400W

-Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.9

-512MB RAM (do 200zł)

? :)

-proc wez słabszy, jakis 3200+ i podkręć do tych 2.2GHz, bedzie to samo za mniejszą kase.

 

-karte z 256mb, nie ma sensu kupowania tego radeona z 512mb bo i tak nie bedzie bardziej wydajny niz wersja 256mb.

 

-zasilacz moze jakis inny, Tagan czy coś w tym stylu, ostatnio Chiefteca nikt nie kupuje, są lepsze zasilacze

 

-512mb ramu to STANOWCZO za mało w dzisiejszych czasach. 1Gb to minimum, jezeli Ci nie zalezy na jakimś super o/c, polecam Kingstony 512 value, mozna trafic na kostach infineona ce-5, te 245-2.5-3-3-6 da się osiągnąc bez problemów, a są tanie.

 

 

@ DarkArrow - ten GF7600 będzie słabszy od radeona, pomimo taktowan GT :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj... od kiedy gto jest takie uber... powiedz jeszcze, ze ty bys wymienil swojego gf na tego radzia :P x800 to juz nie ta liga, do tego brak PS 3.0/VS 3.0 --> mamy juz 2006 rok i powoli wchodzi SM 4.0 :D

 

to nawet galaxy 7300gt potafi miec niekiedy lepsza wyadajnosc od x800gto2 a co dopiero mowic o zwyklym x800gto

 

-> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306-7

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-512mb ramu to STANOWCZO za mało w dzisiejszych czasach. 1Gb to minimum(...)

512mb już mam :wink: .

-karte z 256mb, nie ma sensu kupowania tego radeona z 512mb bo i tak nie bedzie bardziej wydajny niz wersja 256mb.

Na ESC.pl X800GTO z 512 jest tańszy niż ten sam Radeon z 256 :D .

 

zestaw zlozony wyzej nie moze kosztowac 1600 zl... chyba, ze ten radeon jest dosyc tani...

1600zł kosztował zestaw, nad którym myślałem miesiąc temu (Amd @3200, bez RAMu).

 

Przeanalizuje Wasze propozycje (dzięki) i będę musiał pomyśleć (mam jeszcze tydzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3.0=Conroe Kiedy to się skończy??Po co komu PS 3.0 tyle bleblania i zero efektu nawet jak sprzedaja karty graficzne to sa porównania z włączonym PS 3.0 bez PS.Ale nie widziałem żeby gdzieś było PS 2.0 z PS 3.0 tak po ludzku porównane B) Nie mów że 7300 pobije X800 ,fakt że z 7600 może dac lanie x800 :wink: i pewnie to zrobi :wink: ale... no właśnie jak kto woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w link, ktory podalem wyzej grafa walczy niekiedy rowno z x800gto2 16 potokow takty 500/1060... w nowszych grach to ten 7300gt jest lepszy zas w troche starszych x800 gto2

 

a gdzie tu porownanie do biednego zwyklego x800gto 12 potokow 400/980? zreszta na tym tescie x800gto 12 potokow 500/1060 okazuje sie slabszy

 

PS/VS 3.0 to tylko drobny dodatek

 

wiec mowienie, ze 7600gs 500/1400 bedzie slabszy od gto to troche nieporozumienie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogole kupowac proca 3200+, 3500+ itd.??

Przeciez bierze sie venice 3000+, b. dobra plyte i kreci ile fabryka dala :D

Juz nie piszcie czasem bzdet, ze nowe procki sie kreca do 2200mhz na 1,55V jak ktos to napisal na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze zainteresowani napisali, iz nie chca bawic sie w OC (ew. niskie itp.)

 

wtedy lepszym wyborem jest kupic, np. takiego 3500+ 459zl to nie az tak duzo... szczegolnie jak z miech temu kosztowal ponad 700 zl

 

na kupnie 3000+ oszczedzi max 70-80 zl, a 400 MHz wiecej bedzie mial... jesli jednak zamierza jakies wieksze OC min. 2500 MHz to 3000+ bo za to 70-80 zl mozna zmienic boxowe chlodzenie na AC Freezera 64 Pro i puscic go na niskich obrotach :) co zapewni cisze

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tą karte chodzi: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+256+P3 ? Tylko 6zł więcej niż ten X800GTO... tylko, że w większości sklepów nie ma tej karty albo jest na wyczerpaniu, musze się popytać.

A zasilacz ten: http://www.allegro.pl/item109104880_zenfis...v3_gratisy.html? Nie wpomniałem jeszcze, że posiadam 256 MB RAM (co prawda wolnego). Więc ten miesiąc wytrzymam na 768MB RAM i potem dokupie 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie lepiej na allegro poszukaj ver. z zalmanem i taktowaniami 500/1400 bedzie znacznie lepsza od tej co podales... bo ta ma tylko takty 500/1000 (da sie podkrecic srednio 600/1400, lecz za drobna doplata mozesz miec ten lepszy model)

 

na tym Forum Niemiec sprzedaje te grafy za 575 zl

 

Tagany jak mnie pamiec nie myla maja juz troche stara konstrukcje... ten HuntKey wytrzymuje nawet grafy w CrossFire/SLi i procka 2-rdzeniowego

 

rownize mozesz kupic model Galaxy 7600gs 128MB 500/1400 -> 490-495 zl, a wydajnosc duzo nie ustepuje modelowi z 256MB

 

wybor nalezy do Ciebie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagany jak mnie pamiec nie myla maja juz troche stara konstrukcje... ten HuntKey wytrzymuje nawet grafy w CrossFire/SLi i procka 2-rdzeniowego

Po wielu przejrzanych sklepach w końcu go dopadłem => http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...0W_PFC_ATX.html.

350W w zupełności wystarczy?

 

Teraz porozglądam się za tą kartą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj... od kiedy gto jest takie uber... powiedz jeszcze, ze ty bys wymienil swojego gf na tego radzia :P x800 to juz nie ta liga, do tego brak PS 3.0/VS 3.0 --> mamy juz 2006 rok i powoli wchodzi SM 4.0 :D

 

to nawet galaxy 7300gt potafi miec niekiedy lepsza wyadajnosc od x800gto2 a co dopiero mowic o zwyklym x800gto

 

-> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306-7

hehe mój błąd...spojrzałem na "800GTO" i myślałem ze to 1800GTO ;) moze dlatego ze sam chcę kupic takiego 1800 ;] sorx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo: Epox 9NPA3 Ultra --> 295 zl

Tą płyte znalazłem jedynie w dwóch sklepach*... mało popularnych, zamawiał ktoś coś u nich? Moge w ślepo zamawiać?

 

*-http://mcomp.com.pl/sprzet/plyty_glowne/socket-939amd/epox_9npa3-ultra/_1_24_249/-156354/

-http://q-x-a.com/product.php?productid=37990&cat=171&page=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...