Skocz do zawartości
narcyz

Zmiany Cen Laptopów.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat troche ogólny i odbiegający od reszty z tego działu, ale co tam ;]

Zanoszę się z zamiarem zakupu laptopa. 15 lipca mam wiedzieć co to będzie. Tylko zastanawia mnie czy są jakieś lepsze momenty na zakup laptopa (oprócz Świąt Bożego narodzenia :P )? Notebookami zacząłem się interesować dopiero jakies 2-3 mies. temu, więc nie jestem w stanie wyrobić sobie jeszcze konkretnego zdania czy ceny szybko spadają oraz czy warto czasem trochę poczekać z zakupem. W zwykłym sprzęcie często wejście nowej techmologi powoduje spadek cen nieco starszych podzespołów, ale czy takie sytuacje mają wogóle miejsce w przypadku sprzętu przenośnego?

Nie chce czekać w nieskończoność, ale chyba oczywiste, że lepiej przemyśleć sprawę i podejść do tego z rozsądkiem.

 

Będe wdzięczny za podopwiedni i rady ;]

Pozdrawiam,

narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ceny kształtują się tak samo jak we wszystkich innych sektorach rynku. Wchodzi coś nowego, stare tanieje. Ceny spadły dramatycznie po wejściu dwuprocesorowych Intel'ów.

Raczej nie ma jakichś takich "momentów" w ciągu roku kiedy ceny były by znacznie niższe. Teraz moim zdaniem, następny znaczny spadek cen będzie po wakacjach, na rynku na stałe zadomowi się Turion X2 i wejdzie do sprzedaży Core2Duo z 4mb cache i 64bit. Tak więc koniec września to pewnie będzie idealny czas na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze Core2Duo przelozyli gdzies na grudzien/styczen :blink: Poza tym premiera procesora to nie to samo co pojawienie sie laptopow na polkach sklepowych. Zeby miec z czego wybierac a nie brac to co jest to musi chwila uplynac.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest generalnie taka ze jesli masz kupowac to kupuj i juz. No chyba ze cos nowego wychodzi doslownie na dniach to wtedy ewentualnie warto poczekac. Ale tylko wtedy, generalnie na chwile obecna nie ma co sie zastanawiac i lykac cos z CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core Duo.

Jestem nieco wczorajszy, więc chyba stąd się wzięło to że nie skojarzyłem.

 

A teraz pytanie już nieco odbiegające od tematu. Czy rzeczywiście warto kupować w necie laptopa po wcześniejszym obadaniu na żywo? Nie mam w poblizu wyspecjalizowanych sklepów, a MM nie che się sugerować, więc napiszcie mi czy ceny się znacznie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w 99% przypadkow bedzie wyzsza, chyba ze wyprzedaja juz kompletny chlam to wtedy moze i bedzie taniej. Ale generalnie lepiej sobie cos obejrzec w MM a potem zamowic w zaufanym sklepie internetowym jak softon, agito czy co tam jeszcze.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze ze dopiero od tygodnia przeglądam ten dział :oops: gdyż nigdy nie interesowałem się laptopami ze wzgęldu na cienkie możliwości. :mrgreen:

 

Ale zmieniłem zdanie, powiem jest tu kilka osób znających się na rzeczy i bardzo mnie to cieszy, gdzieś w połowie września myśle zastanawiaćsienad kupnem laptopa lub jakiegoś blaszaka. wszystko będzie zależało od tego ile uda mi sie kasy zarobić do tego czasu. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... Nie martw się, mądrość przychodzi z wiekiem ;) ;) ;) . Ja już dawno zdałem sobie sprawę, że nie ma sensu wymienianie co 6mies karty graf. i proca. Teraz mam laptopa... Od grania są konsole. Laptopy są ciche, małe, mobilne, porównywalne mocą do pc i po prostu fajne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy karen.com.pl jest dobrym sklepem? Pomijam fakt, że nie sprzedają Asusa, ale za to mają 2 oddziały w odległości 40-45 km ode mnie. Czy można zamówić tak żeby sprzęt był danego dnia w sklepie, a ja sobie pojade obadać? A to czy kupie to już tylko będzie wynikiem tego "zbliżenia" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy karen.com.pl jest dobrym sklepem? Pomijam fakt, że nie sprzedają Asusa, ale za to mają 2 oddziały w odległości 40-45 km ode mnie. Czy można zamówić tak żeby sprzęt był danego dnia w sklepie, a ja sobie pojade obadać? A to czy kupie to już tylko będzie wynikiem tego "zbliżenia" ;)

karen.com.pl jest dobrym sklepem tyle że drogim. U mnie w mieście poszedłem i powiedziałem że mnie interesuje taki sprzęt i pare dni puźniej koleś miał go na sklepie no ale mi sie nie spodobal i nie kupiłem.

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie co do karen - to jesli np chodzi o laptopy FSC to oni maja troche tansze niz w VObisie. Z tego co sie orientuję to FSC domowe - nikt inny nie prowadzi na taka skale, albo wogole, no chyba, ze sie myle ( ?????), zas FSC businessowe to pare sklepów ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...