Skocz do zawartości
theneo

Laczenie Dwoch Odcinkow Kabla... How?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec bede musial uciac kabel w pewnym miejscu a nastepnie chcialbym te 2 odcinki polaczyc. Da sie to ? za pomoca czego?

 

musze to zrobic poniewaz chce przeniesc kompa na pietro w moim a w raz z nim dostep do neta, a kabel mam wmurowany w sciane, wiec zebym mogl miec na pietrze, bede musial go uciac i na gorze polaczyc.

 

 

z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej jest przeciąć potem tylko odizolować i skręcić kolorami żyły i zaizolować to ładnie ? Jak ktos chce mozna lutować :]

 

No chyba że chcesz wydać całe 4,70 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcałem, lutowałem i "używałem" tej przelotki. Największym sukcesem okazało się lutowanie. Na skręconym kablu, pomimo dobrej izolacji były jakieś problemy z gubieniem pakietów, pingiem, itd. Przelotka mi w ogóle nie działała;] Tak więc lutowany kabel działa już ponad rok, a znajduje się ok 0,5 m pod ziemią, więc narażony jest na mróz, pomimo tego działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam "pinezki" telekomunikacyjne. Jest to mala "kuleczka", w ktora wsuwa sie laczone kabelki, zaciska i specjalnie ostrza podobnie jak przy zaciskaniu wtyku RJ45 lacza je razem. Dodatkow wylewa sie zel, ktory zastyga i izoluje od czynnikow zew. >tanio, szybko i pewine.

nie wiem gdzie o to pytac - mam znajomego i jak potrzebuje to mi przywozi za dobrego browara paczke (ok 100szt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam "pinezki" telekomunikacyjne. Jest to mala "kuleczka", w ktora wsuwa sie laczone kabelki, zaciska i specjalnie ostrza podobnie jak przy zaciskaniu wtyku RJ45 lacza je razem. Dodatkow wylewa sie zel, ktory zastyga i izoluje od czynnikow zew. >tanio, szybko i pewine.

nie wiem gdzie o to pytac - mam znajomego i jak potrzebuje to mi przywozi za dobrego browara paczke (ok 100szt).

nazywane jest toto ETONAMI. faktycznie podobno do zdobycia tylko z telekomunikacji :) podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kabla nie lutowałem jeszcze :P nie miałem potrzeby

Etony są bardzo wygodne bo małe i praktyczne bo szybko się nimi łaczy, są też wypełnione zelem(zabezpiecza przed wilgocia w jakims stopniu)

Ale do łaczenia kabla na szybko to "przelotki" - chyba najlepsze wyjscie na kablu z zarobionymi końcówkami :P

Tylko trzeba uważać jakie kable łączymy, bo się różne kombinacje robią:

Prosty + Crosowany = Crosowany

2x Crosowany = Prosty

2x Prosty = Prosty

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...