Skocz do zawartości
kurek

Truskawki!

Rekomendowane odpowiedzi

sa, w koncu sa, synonim poczatku lata, ze smietanka i z cukrem, wlasnie zjadlem druga porcje, jeszcze tylko czekam na czeresnie....

 

Lubicie truskawki, z czym jecie, same? Ze smietana czy jeszcze inaczej :wink:

 

ps. wiem ze temat glupi ale lato nadchodzi i czlowiek zaczyna myslec o [ciach!]lach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jada truskawki same i w formie uplynnionej :D tzn 0,5kg truskawek miksuje (takim recznym mikserem) dolewa 0,5 - 0,7 l mleka, mieszam w reczym mikserze, robie test na slodkosc :D jesli nie slodkie (zalezne od truskawek :>) to dosypuje troche cukru, mieszam, pije, slucham marudzenia ze wypilem cale :D czeresnie kocham :> ale tylko same, najlepiej z drzewa prosto :)

Edytowane przez D@ve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truskawki :))))))))

Uwielbiam ajjj (widać po avatarku?:>)

 

w każdej postaci:

same

coctail truskawkowy mmmm ;]

z bitą śmietaną

z deserem lodowym :)

gofry z truskawkami swieżutkimi.. ^^

w każdej, każdej postaci...

 

w postaci błyszczyka też ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zrobiłem cocktail z truskawek prosto z lodówki. Wczoraj miałem prosto z pola, więc się dodało trochę kruszonego lodu.

Dobrze działają na tych upałach ;)

Szkoda że sista nie lubi ze śmietaną, bo są super... a że muszę się dzielić, to nie pasuje mieszać :/

 

Btw. Truskawki są od sąsiada, ja mam tylko swoje czereśnie (nie udały się w tym roku, bo poobmarzało wszystko w okolicy :evil: ).

 

nemo1802: sposób jedzenia czereśni udostępniony dzięki uprzejmości znajomego :D :

1) Bierzesz wiadro czereśni.

2) siadasz wieczorem przed domem.

3) nie zapalasz światła

4) jesz wszystkie jak leci, nie patrzysz do środka.

 

Punkty 2 i 3 można wyedytować dla tych którzy lubią jeść czereśnie w domu:

2) siadasz w pokoju

3) zapalasz świeczkę albo cokolwiek co daje mało światła

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truskawki są wyśmienite, rosną na polu u mnie, w pobliżu :D Ja najbardziej lubię koktail własnej roboty, ale nie słodzę. Moja mamcia piecze wspaniałe ciasto z truskawkami, jak tylko poczuję jego zapach, to od razu do kuchni pomykam. Po chwili nic już z niego nie zostaje hihihihi ;).

 

ja mam tylko swoje czereśnie (nie udały się w tym roku, bo poobmarzało wszystko w okolicy :evil: ).

U mnie to samo :angry:. Czereśni nie ma w tym roku, a też są wyśmienite. W tamtym roku miałem ich tyle, że sprzedawałem u mnie pod bazarkiem. Miałem najtaniej, ludzie brali (głównie mohery), schodziły jak woda. Zarobiłem całkiem nieźle. A teraz... echhhh

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Czereśni nie ma w tym roku, a też są wyśmienite. W tamtym roku miałem ich tyle, że sprzedawałem u mnie pod bazarkiem. Miałem najtaniej, ludzie brali (głównie mohery), schodziły jak woda. Zarobiłem całkiem nieźle. A teraz... echhhh

U mnie zawsze idzie barter z sąsiadami :] My im czereśnie, oni nam truskawki, potem jeszcze różne odmiany pomidorów, ogórki, inne warzywa... fajnie jest mieć trochę swojego, chociaż trzeba się nasiedzieć w polu żeby wszystko wyglądało jak powinno, a nie jak popegeerowski ugór ;)

 

Hehehe. Patent z czereśniami jest niezły ;)

 

Dziś mama upiekła placek z truskawkami. Wcześniej zdążyłem kilka zabrać zaraz po umyciu. Niektóre mutanty miały rozmiar mandarynki. Normalnie niebo w gębie.

A ja wczoraj wtryniłem zmiksowane pluskawki (:D), wyjęte po godzinie z zamrażarki... wiecie jak wyglądają lody owocowe? Nie? No to do sklepu i szukać... te truskawki wyglądały tak samo :D Tylko smakowały lepiej :]

 

(...)

Marecku, to dlatego w Kraku jest po 8ziko/kg

Ja nawet nie wiem po ile u mnie. Ale też pewnie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie za free tylko trzeba wyjsć za dom :P

nomalnie mam dość, inwazja normalnie!

 

macie jakieś inne pomysły poza koktajlem, lodami (zamrożone zmiksowane termomixem,) jogurtem (naturalny+mix truskawek) oraz plackami ?

 

Bo szkoda marnować tych kilogramów i wyrzucać potem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wystaw jakis bazar, wyjdz przed chalupe i sprzedawaj. Mowie ci, te wszystkie Mohery sie zleca to w 5 min cale pole pojdzie, a te bardziej napalone to moga nawet ci zniszczyc rynek, bo wiadomo - konkurencja.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw jakis bazar, wyjdz przed chalupe i sprzedawaj. Mowie ci, te wszystkie Mohery sie zleca to w 5 min cale pole pojdzie, a te bardziej napalone to moga nawet ci zniszczyc rynek, bo wiadomo - konkurencja.

jestem pazerny, nie dam komuś jeść truskawków :P

pozatym wole iść uczciwie zarobić a nie jakieś grosze zbierać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak. Wlewam szklane soku pomaranczowego (musi byc naturalny a najlepiej wyciskany z pomaranczy) Wlewam do miksera dodaje jakies 200 dg truskawek i troszke cukru jak to woli i wychodzi przepyszny koktajl. Cos zamiast smietany. Mozna dodac troszke kwasku cytrynowego jak wyjdzie za slodkie. Polecam ale pod warunkiem ze ma sie dobry mikser ktory zmieli to na papke ;) Potem do lodowki. Mozna nawet zamrozic i tez smakuje dobrze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chesz cos dobrzego to zrob sobnie truskawki ze smietana i cukrem... normalnie zajefajne cos :P :D

 

Wrzucasz truskawki do talerza, dodajesz troche cukru, zgniatasz wiedelcem i mieszasz ze smietana :P Szybko latwo i smacznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak. Wlewam szklane soku pomaranczowego (musi byc naturalny a najlepiej wyciskany z pomaranczy) Wlewam do miksera dodaje jakies 200 dg truskawek i troszke cukru jak to woli i wychodzi przepyszny koktajl. Cos zamiast smietany. Mozna dodac troszke kwasku cytrynowego jak wyjdzie za slodkie. Polecam ale pod warunkiem ze ma sie dobry mikser ktory zmieli to na papke ;) Potem do lodowki. Mozna nawet zamrozic i tez smakuje dobrze ;P

Jak dzisiaj odpaliłem mikser, to wyszedł mi Kubuś ;) Było poznać że to truskawki tylko po ziarenkach i kolorze :D

 

Mój (no, mojej matuli) pomysł na truskawki: ugotujcie sobie ryżu (tylko, kurna, sypki ma być :P ), polejcie go truskawkami zmiksowanymi z niewielką ilością cukru i... smacznego :]

 

 

Jedyny minus, to to że średnio się to nadaje na upały- gorący ryż, zimny nie smakuje tak dobrze. Ale za to dobre na deszczowe/burzowe dni jak się ma gdzieś jeszcze zachomikowane truskawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...