Skocz do zawartości
wegorz91

Z Wyborem Weza....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ukladam sobie wc od nowa i mam problem z wezem, dawniej uzywalem jakiegos z obi pozniej mialem kawaleczek eheima i takie tam :unsure: I mam dylemat jaki waz kupic, mam 3 na oku :

1) eheim, 12 do nk12 9zł / metr

2) waz igielitowy 12 do nk12 ze sklepu z pneumatyka okolo 3zł za metr(przezroczysty)

3) waz z ogrodnika zielony podobny do eheima ale 9/11 probowalem naciagac na nk12 i jakos idzie.... 1,5zł za metr

i wlasnie nie wiem jakiego kupic, wiem ze bylo to walkowane ale prosze o pomoc :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ukladam sobie wc od nowa i mam problem z wezem, dawniej uzywalem jakiegos z obi pozniej mialem kawaleczek eheima i takie tam :unsure: I mam dylemat jaki waz kupic, mam 3 na oku :

1) eheim, 12 do nk12 9zł / metr

2) waz igielitowy 12 do nk12 ze sklepu z pneumatyka okolo 3zł za metr(przezroczysty)

3) waz z ogrodnika zielony podobny do eheima ale 9/11 probowalem naciagac na nk12 i jakos idzie.... 1,5zł za metr

i wlasnie nie wiem jakiego kupic, wiem ze bylo to walkowane ale prosze o pomoc :rolleyes:

cellfast, cellfast!! ;)

 

to pewnie pkt 2, ale sprawdz czy to cellfast [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cellfast, cellfast!! ;)

 

to pewnie pkt 2, ale sprawdz czy to cellfast [;

Raczej nie cellfast, ale tak na oko to bardzo porzadny ten waz bo bardzo gietki i mam pare centymetrów i nawet dobrze uklada sie w budzie.....I jest sens dokladac do eheima??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 3 rodzaje weza: Cristallo, Cellfast i Innovatek. Pierwszy jest do niczego. Innovatek (przezroczysty) ladnie wyglada - na nim mam 95% WC. Reszta to wlasnie Cellfast. Gorzej zaklada sie go na zlaczki SM8/10, ale za to pieeeknie sie uklada. Zatem polecam tak Innovateka jak i Cellfast (duzo tansze od Innov.).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

mam w domu z metr eheima i nie mam zamiaru montowac do budy (12/16)

Na NK12 najlepiej kup wąż o wew średnicy ~10mm, szczelniejsze i pewniejsze połączenie. Z eheimem 12 i NK12 są problemy, trzeba dodatkowo zabezpieczac cybantem bo inaczej cieknie. Szukaj cellfastów 10/mm. A jak nie to moze eheim ale 10mm a nie 12.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w domu z metr eheima i nie mam zamiaru montowac do budy (12/16)

Na NK12 najlepiej kup wąż o wew średnicy ~10mm, szczelniejsze i pewniejsze połączenie. Z eheimem 12 i NK12 są problemy, trzeba dodatkowo zabezpieczac cybantem bo inaczej cieknie. Szukaj cellfastów 10/mm. A jak nie to moze eheim ale 10mm a nie 12.

Pozdro.

mozesz mi sprzedac tego eheima(pw)?? nie ma eheima 10 jest 9/11.... Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ukladam sobie wc od nowa i mam problem z wezem, dawniej uzywalem jakiegos z obi pozniej mialem kawaleczek eheima i takie tam :unsure: I mam dylemat jaki waz kupic, mam 3 na oku :

1) eheim, 12 do nk12 9zł / metr

2) waz igielitowy 12 do nk12 ze sklepu z pneumatyka okolo 3zł za metr(przezroczysty)

3) waz z ogrodnika zielony podobny do eheima ale 9/11 probowalem naciagac na nk12 i jakos idzie.... 1,5zł za metr

i wlasnie nie wiem jakiego kupic, wiem ze bylo to walkowane ale prosze o pomoc :rolleyes:

od razu kup sobie luksusowe wężyki raz na zawsze :D

TYGON - i ostatnio często na allegro bywają

odradzam półśrodki

przerabiałem w swoim WC kilka węży i mówię TYGON to jest to (tekst niesponsorowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu kup sobie luksusowe wężyki raz na zawsze :D

TYGON - i ostatnio często na allegro bywają

odradzam półśrodki

przerabiałem w swoim WC kilka węży i mówię TYGON to jest to (tekst niesponsorowany)

Tylko że ceny dochodzące do kilkudziesięciu zł za mb mocno odstrasza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 PLN za 3m to nie tak wiele - zważywszy na jaość węża

ludzie - jak nie mieliście w łapkach TYGONU to nie piszcie o trudnozałamywalności :D

nikt tu o czymś takim nie pisał, ale jak dla mnie cena 65zł za 3m węża to zdecydowanie za dużo, za 50zł to ja kupiłem Channela V2 na NB :P - nowego żeby nie było niedomówień ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 PLN za 3m to nie tak wiele - zważywszy na jaość węża

ludzie - jak nie mieliście w łapkach TYGONU to nie piszcie o trudnozałamywalności :D

przyznam yoto ze nie mialem .. aczkolwiek widzialem jego mozliwosci ..

fakt jest taki ze na wygiecia w mojej budzi starcza z zapasem jeszcze nawet gutasyn za 1z/metr ... i mam 60zl w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu kup sobie luksusowe wężyki raz na zawsze :D

TYGON - i ostatnio często na allegro bywają

odradzam półśrodki

przerabiałem w swoim WC kilka węży i mówię TYGON to jest to (tekst niesponsorowany)

Popieram w 100% - te weze sa rewelacyjne. Jeden user wystawia regularnie BCM. Ostatnia akukcja poszla ponizej 60zl za 3m o ile sie nie myle.

Sam bylem sceptykiem, ale te weze mozna tak wyginac - ze nic nie moze sie z tym rownac. Maja grube i zaskakujaco miekkie scianki. Ogolnie to bardzo solidne weze na lata. Lepszych - nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest najpierw nałożyc węże na bloki a potem je dopiero montowac w kompie. Z choinkami może nie ma tego niebezpieczenstwa, ale ze zlączkami SK trzeba uważac, gdyż wymagają one użycia siły do nałożenia węża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jeden mam problem czy upche te weze do budy, bloki mam 3, ten zielonkawe 9/11 moze sie uda ale tego z punktu 2 dokladnie 10/12 chyba sie nie uda.... wszystkie weze jakie mam 10 lub 12 nie moge upchnac tak zeby zamknac budy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... wszystkie weze jakie mam 10 lub 12 nie moge upchnac tak zeby zamknac budy :cry:

To ja zapytam troche ironicznie: to co ty masz laptopa? :o

Jakos nie jestem w stanie sobie wyobrazic, że eheima jesteś w stanie upchnąć do budy a innego igielitu juz nie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bude mam normalna, szerokosc 19cm ale z gpu do nb ciezko mi ten luk zrobic i wychdzi poza obudowe :sad:

 

A waszym zdaniem co ladniej wyglada : zielony eheim czy przezroczysty waz z barwnikiem od sama i UV?

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

A waszym zdaniem co ladniej wyglada : zielony eheim czy przezroczysty waz z barwnikiem od sama i UV?

Moim zdaniem przeźroczysty z barwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

ja proponuje innowatek ...

 

1 łądne

2 małe

3 świecą

4 łątwo sie naciągają

5 świecą

6nie łamią sie są mięciutkie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

ale na pszyszłośc ... No 10 są ładniejsze i wogle poręczniejsze ... Chociaz na upartego one są takei miękknie że byś naciągnoł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak sobie patrze na te innovateki to one sąekstremalnie cieniusienikie. Jak obok kłade cellfasty 8/11,5 no to cellfast wydaje sie dużo grubszy.

Ja tam wole 10mm, bo idzie na wszystko naciągnąć. Chyba zebym miał duzo kasy i wszystko byłoby na złączkach i nie potrzebowałbym na nic naciągac węzy to zapewne bym sie przezucił. Z cienszymi węzami jest estetyczniej w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Nie przesadzaj ... po 5 zł za SK to nie majątek a te inno sie nie skręcają ... Tylko nakłądasz zakręcasz i jest ;D bez kłopotu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...