Skocz do zawartości
narcyz

Laptop Do Ok 5,5 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie napiszę, że widziałem sporo podobnych tematów, tyle że każdy ma swoje wymagania i preferencje, dlatego też zakładam nowy.

Będzie to mój pierwszy laptop, więc nie chciałbym kupić jakiegoś gniota, dlatego też liczę na pomoc z Waszej strony. A od siebie mogę zapewnić, że będzie recka w zamian ;] Ma on służyć mi przez dłuższy czas oraz zastąpić desktopa (w dużym skrócie: 2600+, NF7-S, 512MB, GF4 Ti4200). Będzie służył biednemu studencinie, więc jak wiadomo- komputer do wszystkiego. Głównie net, jakieś programy niezbyt skomplikowane, czasem filmy a najżadziej gry. To po co wydawać tyle kasy na kompa do netu? Bo nie na widzę żadnych przycinek nawet chwilowych ;]

Moje wymagania co do laptopa:

  • Core Duo - mile widziane coś powyżej T2300
  • przekątna 15,4"
  • 1024MB ramu (może być lapek z 512MB, lecz konieczne będzie dokupienie drugiej kości)
  • dostępność w dobrym sklepie internetowym
  • jakość i solidność wykonania (wykluczamy wszelkie Acery, itp.)
  • karta graficzna pozwalająca włączyć czasem jakieś gry bez pikselozy i przycinek na low- medium
  • dysk powyżej 60GB
  • dobra matryca (na początek zdam się na waszą subiektywną opinię, potem postaram się obadać sam)
  • wi-fi
  • czytnik kart pamięci
  • dobrze by było gdyby był już system (może być i Home)
Jjeśli nie uwzględniłem czegoś co może okazać się przydatne, to proszę o sugestie.

Limit cenowy, jaki sobie przyjąłem to ok 5,5 tyś. ziko, jednak jeśli coś będzie warte dopłacenia nieznacznej sumy kosztem znacznego powiększenia wydajności, to jak najbardziej wchodzi w gre. W sumie jeśli będzie taniej to fajnie, bo przydałoby się kupić porządny plecak/torbę i AP.

 

Na początku pomyślałem o Asusie A6Ja, jednak ma on zbyt wolny dysk oraz matryca nie wzbudza we mnie jakichś pozytywnych odczuć w wyniku wielu opinii. A ponieważ z oferty Asusa chyba już nic więcej nie nada się, to skupiłem się na Toshibie. Jednak nie tylko, ponieważ po głowie szwenda mi się jeszcze IBM i HP, jednak co do tego drugiego to nie mam pojęcia bo naprawdę niewiele wiem o ich laptopach.

Wracając do IBM, czy prawdą jest że laptopy produkowane przez Lenovo nie są już tak dobre? Może napiszę konkretnie- chodzi mi o model IBM Lenovo 3000 N100 Martwi mnie tylko wydajność karty, która raczej należy do low endu, za to otrzymujemy dysk o całkiem pokaźnej pojemności jak na notebooka. No i ta cena... ;] Jeśli było by warto, to może jakoś by się przebolało większy wydatek.

Następny pomysł jaki się urodził w mojej głowie, to zakup Toshiby Satelitte A100-237. Tu jest o wiele lepsza karta graficzna, lecz mniejszy dysk i oczywiście trzeba by dokupić 512MB ramu.

A na koniec najtańsza Tecra A7, czyli Toshiba Tecra A7- 108, tyle że znowu konieczne dokupienie ramu. Poza tym procek T2300, więc najwolniejszy Core Duo, mały dysk (60GB) i bateria krótko trzyma, więc troche nasuwa mi się pytanie za co ta cena? Chyba nie za 36- miesięczną gwarancję :|

 

 

Więcej ciekawych propozycji nie znalazłem- a może tylko tak szukałem ;) Czy jest jeszcze coś co by było warte zakupu, lub chociaż samego rozważenia? Chętnie poznam Wasz propozycje.

Można kupić te laptopy często o wiele taniej, jednak karen mi zazwyczaj służy do rpzeglądania specyfikacji i dlatego linki prowadzą właśnie tam. Poza tym jak się okazało karen ma sporo oddziałów i nawet w mieście oddalonym o 7km ode mnie jest jakaś namiastka tego sklepu.

 

A na koniec już takie 3 pytania lekko poza konkursem.

1. Czy zakup Core Duo ma rzeczywiście taki sens? Może po porostu jedno rdzeniowca, który byłby wysoko taktowany?

2. Czy matryca 14,1" pozwala na komfortową pracę? Co w przypadku filmów i gier?

3. Który sklep daje możlwiość płacenia kartą kredytową? Bo wtedy może udałoby mi się znacznie przyspieszyć zakup nowego sprzętu.

 

Pozdrawiam,

narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze odpowiem na 3 ostatnie pytania :

1. Oplaca sie bo roznice w cenach sa male a dwa jaja to jednak dwa jaja czyli wiecej niz jedno :D

2. Zalezy co masz na mysli mowiac komfortowa praca, wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. Poprzedni lapek mial 17" i 1680x1050 a teraz mam 14" 1280x768. Troche dziwnie bylo na poczatku ale z przestawieniem sie nie powinno byc problemow. Jesli jednak duzo siedzisz w sieci i generalnie w Windowsie a mniej grasz to lepiej brac wieksza rozdzialke. Co do gier i filmow to nie wiem co napisac : dziala tak samo.

3. Nie mam pojecia ;)

 

Z propozycji ktore podales bral bym pierwsza Toshibe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Core Duo vs. jednordzeniowiec - oczywiście że core duo - większa wydajność nawet pomimo niższej częstotliwości taktowania...

 

2) Matryca - tutaj to już decydujesz sam... Jak dla mnie 14,1" to troche mało... Jeżeli chodzi o filmy - no cóż - zdecydowanie za mała... 15,4" to chyba optimum...

 

3) Na to pytanie nie znam odpowiedzi...

 

Apropos...

Jeżeli ma to być laps głównie do surfowania w sieci, filmów i programów "biurowych" , a bardzo rzadko do gier, to nie wiem czy warto pompować a niego jakieś dodatkowe 1000 zł za kartę pokroju radeona X1600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepsza propozycja w tej cenie wydaje sie własnie ta toshiba a100-237. Ma mocnego procka (chociaz róznica pomiedzy CD T2300, a T2400 jest praktycznie niezauwazlana, chyba ze w benchmarkach) no i grafa tez sobie powinna dawac rade z wszystkimi gierkami. Nie wiadomo jak sie spisuje matryca, no i rozdz 1280x800 czasami moze byc za mała szczególnie jak duzo sie pracuje bo do gier bedzie idealna.

 

1) Na dwurdzeniówkach jest wiekszy komfrot pracy, a po drugie CD jest na nowej platformie Napa gdzie usprawinono zarzadzanie energia, dzieki czemu notebook moze dłuzej pracowac na baterii.

2) Ja teraz mam 14" (1280x800) i w zupełnosci wystarcza nawet do ogladania filmów. Niby dla niektorych moga byc za małe litery przy natywnej rozdz, ale w mim przypadku probloem nie istenieje bo przewaznie laptop jest podłaczony do LCD 17".

3) Nie wiem. Ale ja osobiscie wolałbym wziac notebooka na miejascu nawet płacac te 50zł wiecej ktory praktycznie w całosci pojda na przesyłke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos...

Jeżeli ma to być laps głównie do surfowania w sieci, filmów i programów "biurowych" , a bardzo rzadko do gier, to nie wiem czy warto pompować a niego jakieś dodatkowe 1000 zł za kartę pokroju radeona X1600...

Tysiąc to może nie, ale właśnie ze względu na kartę grafiki wacham się między tym Lenovo a Toshibą.

 

3) Nie wiem. Ale ja osobiscie wolałbym wziac notebooka na miejascu nawet płacac te 50zł wiecej ktory praktycznie w całosci pojda na przesyłke.

No tak, tylko że gdybym mógł to załatwić za pomocą karty kredytowej to nie musiałbym czekać ponad miesiąc z zakupem.

 

W tej granicy cenowej warto zwrócić uwage na Toshibe P100-217.Napewno oglądanie filmów będzie bardziej komfortowe.

GF go7600 jest porównywalny z AtiX1600.

http://www.campuspoint.de/shop/3dmark_tab.shtml

17" odpada. Przecież ja chce przenośny komputer :P

 

 

Przeczytałem recke tego Lenovo z seri N100 i jakoś jego obudowa nie wzbudza we mnie zbyt dużego optymizmu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie a100, nie ma chyba nic lepszego na razie, na rynku w takiej cenie. Jak masz kupować to np. tu: http://www.agito.pl/index.php?pid=31024 W żadnym Karenie nie kupuj, strata kasy, a Agito to sprawdzony i dobry sklep, tu są opinie o nim http://www.opineo.pl/index.php?sklep=8 . W tej Toshibie masz zajęty tylko jeden bank pamięci, dokupujesz kość 1gb za 300zł i śmigasz, cieszysz się z bardzo wysokiej wydajności i mobilności ;)

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zależy Ci bardzo na grach to może MacBook ?

 

Procesor Intel Core Duo 2 GHz

Ekran panoramiczny 13,3"

Rozdzielczość 1280x800,

512 MB RAM (2x256MB SODIMM)

60 GB twardy dysk

SuperDrive (DVD+-RW, CD-RW)

Wbudowany Bluetooth 2.0, karta WiFi 802.11 b/g

Wbudowana kamera wideo iSight

Ethernet, USB 2.0 x 2, FireWire 400,

pilot zdalnego sterowania

 

5,299zł brutto

 

Opinie

 

tylko ram najlepiej wymienić na 2x512mb lub 2x1gb i spokojnie styknie na jakies 4-5 lat

 

pozdrawiam

 

aha

 

sklep Apple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel jutro powinien dostać MacBook'a Pro poczekam na jego relacje, ale to i tak nic nie zmieni, bo taki zakup nie wchodzi w gre raczej.

 

Co do Karen. Ja tam nie zamierzam kupować, ale wszelkie specyfikacje zazwyczaj oglądam tam właśnie, a poza tym jest szansa żeby ich wykorzystać i poprosić o sprowadzenie tej Tosi do sklepu, który jest całkiem nie daleko. Nic nie zapłacę, a i przymusu co do kupienia też nie będzie.

 

Czy ktoś się orientuje ile zajmuje ukryta partycja w tej Toshibie? Bo 80GB to już nie szczyt marzeń, więc od razu chciałbym się nastawić ile z tego jeszcze zostanie "urwane".

Jak z tą srebrną farbą? Czy ona się tak łatwo zdrapuje jak chociażby z Acera? Bo z tamtego to paznokciem nawet wujkowi zdrapałem ;)

 

Wracając do moich wymagań. Czy jest coś o czym zapomniałem, a byłoby pomocne a nawet niezbędne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie czemu nie MacBook ?

 

kryteria ceny spełnia, zapomniałem napisać, ale teraz do MacBooka w cenie masz wliczone combo skaner/xero/drukarka HPka, ale nie pamiętam konkretnie modelu

 

MacBook'iekm też się możesz pobawić przed zakupem i to długo no i nikt Ci nie każe kupować po zabawie

 

za mały dysk? 60gb wystarcza do domowej zabawy w robienie filmów itp za dysk można zawsze wymienić a Maca kupujesz na jakies 5 lat a nie jak peceta z Win ktory po dwóch latach ledwo zipie ;)

 

no i komputer działa po wyjęciu z pudełka, do większości urządzeń nie potrzeba sterowników

 

no i wygodniejszy w obsłudze system

Edytowane przez kawalecs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby dlatego, że nie znam się totalnie na Mac OS. Nie wiem z czym to się je i jak do tego podejść. Jasne, że wszystkiego się można nauczyć, ale tak naprawdę to ja nie wiem czy warto się tego uczyć. Wydać kupe kasy to nie sztuka, ja bym jeszcze chciał żeby to było jak najbardziej użyteczne. A ten którego podałeś to odbiega znacznie od jednego z kryteriów- to nie jest 15,4" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby dlatego, że nie znam się totalnie na Mac OS. Nie wiem z czym to się je i jak do tego podejść. Jasne, że wszystkiego się można nauczyć, ale tak naprawdę to ja nie wiem czy warto się tego uczyć.

uczyć się obsługi Mac OS? to nie windows żeby się uczyć obsługi :lol:

 

Wydać kupe kasy to nie sztuka, ja bym jeszcze chciał żeby to było jak najbardziej użyteczne. A ten którego podałeś to odbiega znacznie od jednego z kryteriów- to nie jest 15,4" :>

tak wydać kupę kasy to nie sztuka, to Twoje pieniądze więc zrobisz jak uważasz, pobaw się w sklepie MacBookiem, i wpół godziny zobaczysz co jest bardziej użyteczne i prostsze w obsłudze

 

chcesz komputer przenośny, ja mam teraz PowerBooka 15,2" no i niedługo zmieniam na 13" bo 15" to jednak jest dużo jeżeli chcesz często nosić komputer

 

jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, zawsze miło pokazać komuś inną drogę :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kawalecs: Macbook się nie nadaje do niczego jeśli chce się w coś zagrać, kolega przecież zaznaczył, że będzie grał. Poza tym, współpraca z windows nie jest jeszcze najlepsza, Vista nie uruchamia się na mac'ach w ogóle. Dostępność software'u jest słaba, plus cała masa innych uniedogodnień.

 

Co do tego lakieru... To są na forum dwie recenzje toshib z nowej serii. Nic nie ma o lakierze, ale zawsze możesz spytać.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kawalecs: Macbook się nie nadaje do niczego jeśli chce się w coś zagrać, kolega przecież zaznaczył, że będzie grał.

tak, kolega zaznaczył: "najżadziej gry"

 

chodzi o dostępność gier,ilość punktów w 3dsmarku/ czy płynność grafiki ?

 

nie wiem jakie konkretne gry kogoś interesują, ale większość nawet nowszych działa płynnie na minimalnych detalach,

 

Poza tym, współpraca z windows nie jest jeszcze najlepsza, Vista nie uruchamia się na mac'ach w ogóle. Dostępność software'u jest słaba, plus cała masa innych uniedogodnień.

czemu nie jest najlepsza? to jasne że windows nigdy nie będzie działal tak dobrze jak mac os, bo jest robiony na prawie wszystkie możliwe platformy, co nie zmienia faktu, że do niedawna MacBook Pro był najszybszym laptopem z windows na pokładzie w jakimś smarku photoshopa

 

jeżeli ktoś potrzebuje korzystać z windows to przecież można mieć uruchomione 2 systemu jednocześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi taka rzecz, skoro MacOS jest takich oh i ah to czemu Apple ma tak maly udzial w rynku? I co oznacza ze Windows jest robiony na kazda mozliwa platforme bo chyba nie zalapalem tego.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi taka rzecz, skoro MacOS jest takich oh i ah to czemu Apple ma tak maly udzial w rynku?

nie wiem, nie jestem analitykiem, ale może przez zwolenników jedynego słusznego systemu na świecie w którym wszystko jest "proste" i "intuicyjne" ?

 

I co oznacza ze Windows jest robiony na kazda mozliwa platforme bo chyba nie zalapalem tego.

to, że teorerytycznie powinien się uruchomić nawet na kalkulatorze z procesorem x86 od ruskich, ale jak zwykle jakieś niekomaptybilności i brak sterowników ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz troche to naciagane jest bo Apple jest jedynym dostawca zarowno softu jak i hardware'u, dlatego wszystko ladnie ze soba wspoldziala, po prostu sa w stanie dopracowac wszystko. MS jako taki nie robi generalnie hardware'u (jakies tam myszki ale to bzdet). Co do niekompatybilnosci to nie przesadzaj, przewazajaca czesc akcesoriow dziala na zasadzie plug-and-play, stery sa w Windowsie. To ze od czasu do czasu cos nie dziala to wina raczej producenta sprzetu a nie MS, bo skoro na powiedzmy 100 myszek, 5 nie dziala poprawnie to raczej jest to niedopatrzenie tego kto je zrobil.

Uzywam Windowsa od zawsze, nie twierdze ze jest best ever i rozumiem ze sa ludzie ktorzy pracuja na Linuxach i MacOS. Wg mnie trzeba po prostu wprowadzic pewne podzialy, MacOS powiedzmy ze lepiej sobie radzi w pewnej kategori programow, z kolei Linux w innych. A Windows jest systemem nastawionym generalnie na wszystko, dlatego tez musi spelniac wiele wymagan na raz co nie zawsze jest latwe do pogodzenia. Przykladowo dla graczy nie ma alternatywy jesli chodzi o system, pewnie ze sa emulatory Wina na Macach ale dzialaja one wolniej, poza tym nawet GPU w nowych MacBookach sa bardzo mocno obnizone. IMO ogolnie Apple jest przereklamowana firma, po prostu ma niesamowity marketing ktory potrafi zdzialac cuda. Kiedys widzialem taki skecz satyryczny w jakiejs amerykanskiej telewizji gdzie parodiowali Steve Joba i jego prezentacje nowych iPodow. Zaczal od nastepcy obecnego iPoda a skonczyl na iPodzie ktory jest tak cienki ze niewidzialny, tak lekki ze unosi sie w powietrzu i moze pomiescic miliard piosenek. A prezentacja kolejnego zaczynala sie jak tylko skonczyl poprzednia. Na pytanie czemu wprowadza nowego skoro dopiero co wszedl poprzedni odpowiedzial : bo poprzedni juz jest przestarzaly, musicie kupic nowego. I tak wlasnie jest, Job jest bardzo dobrym strategiem, duzo rzeczy przewiduje, zaczyna wspolprace z roznymi firmami ktore lansuja jego sprzety a to w MTV a to gdzies tam. No i ludzie jak te baranki ida za glosem pasterza. Wszyscy sie jaraja ze nowe MacBooki takie super, pro i w ogole. Tylko czemu nikt nie mowi np o tym ze sie niemilosiernie grzeja bo brak w nich wiatraka, glosno jest tylko o tym jaki on cichy a ze sie ludzie parza o niego to juz ginie gdzies po drodze. I na koniec ceny, ktore wg mnie sa bardzo przesadzone. Szczegolnie jesli chodzi o wszelkiej masci akcesoria. Kamera iSight za 150$?? WTF?! No ale ladnie wyglada, pasuje designem do reszty to trzeba lyknac. Potwierdzeniem moich slow jest ostatnia kampania reklamowa Apple'a : dwie osoby na plakacie, jeden 40 paro letni typek w wiesniackim swetrze i okularach a obok mlody, zadbany, luzacki studencik. Pod pierwszym napis : I'm PC. Pod drugim : I'm Mac. (nie pamietam juz dokladnie, ale wiadomo o co chodzi). No i teraz po takiej reklamie kto powie ze chce byc pc : zamulonym, brzuchatym cieciem a nie Maciem : mlodym, energinczym, dobrze wygladajacym. Tak to sie przedstawia. Podsumowujac : nie twierdze ze Win jest lepszy, ani ze MacOS jest gorszy, sa to rozne systemy z tym ze Win jest bardziej uniwersalny i nastawiony na wieksza ilosc odbiorcow niz Mac. Apple ok, ale dla profesjonalistow, fotografow, muzykow czy kto tam jeszcze. Dla przecietnego usera Win to lepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...D=5244&katid=48 aa co powiesz na to ... mały ale szybki i za przystepna cene ... tylko od razu proponuje dokupic ramu do giga albo od razu dwuch .. zalezy jak stoisz z finansami ... no i waznym plusem tego notka ( przynajmniej dla mnie ) jest wbudowany tuner, http://www.kaitech.hk/component/option,com...94/topic,637.0/ tutaj recenzja ... :)

 

PS. cena podobna do a8j w polsce ... tyle ze asus ma 7300 grafe aa tutaj jest duzo duoz wydajniejszy x1600 ...

PS2. jezeli masz mozliwosc kupna za granica too kupuj a8jm boo ma juz grafe 7600

 

pozdro

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej nie chciałbym Benq- nie twierdzę że f-ma zła. Po prostu nie mam ochoty testować sprzętu od producenta, który nie istnieje zbyt długo na rynku notebooków. Poza tym mały ekran.

 

Fajnie by było jakbyście nie robili mi offtopa:> Kto chce pomóc, to będe wdzięczny, a jak chcecie gadać o wyższości jednego os'a nad drugim, to załóżcie sobie odpowiedni temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za OT narcyz, ale już więcej nie będę się wypowiadał

 

@maSTHa212

 

no to podsumowałeś ładnie Apple, ja po części się z Tobą zgadzam, ale chciałbym poznać twoje zdanie po 2 tygodniach pracy na maku, naprawdę ciekaw jestem czy nadal nazywałbys "barankami" klientów Apple (chodź wielu barankami można nazwać)

 

Apple przereklamowane? ja w Polsce prawdę mówiąc nigdy nie widziałem reklamy Apple, przynajmniej takiej jak reklamy pecetów, pewnie przez, że nie ma Polskiego odziału Apple, ale jednak wielu ludzi ma te komputery i używa ich w domu bo do tego zostału zrobione i nikt nie musi oglądać reklam, wystarczy,

 

jeżeli ktoś(np. narcyz) kupi komputer i po tygodniu będzie chciał wysłać znajomym zdjęcia z jakiegoś wydarzenia lub film rodzinny, czy zrobić sobie stronę internetową, to musi szukać jakiegoś programu który mu to umożliwi, potem szukać jakiegoś providera który udostępni miejsce na serwerze itd.

 

w maku masz to odrazu, po wyjęciu z pudełka, no i nie musisz znać się na komputerach, internecie itd, żeby wykorzystać w pełni komputer, cały soft jest zintegrowany z system, wszystko wygląda tak samo, prosto i intuicyjnie,

 

tak Apple ma bardzo dobry marketing i daje sobie rade, płacę za komputer i mam wszystko czego bym chciał i to za co na pececie musiałbym dopłacić lub paprać się z darmowymi programami.

 

 

Nowe MacBooki za gorące? prawie zawsze tak było- wiatraki włączają się tylko w razie konieczności, komputer kupuje się po to żeby na nim pracować a nie po to żeby na słuch zgadywać ile wiatraków jest w środku

 

tak ceny niektórych produktów są przesadzone, ale jednak są ludzie którzy kupią tą kamerkę za 150$ tylko dlatego żeby pasowała do reszty bo po prostu zależy im na tym żeby komputer nie wyglądał jak zabakwa z klocków lego

 

 

@narcyz

jeżeli masz możliwość to ja proponuję żebyś jednak spróbował pracy z MacBookiem znajomego i dopiero wtedy zastanowił się nad wyborem laptopka

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą Toshibą jest tylko jeden "mały" problem. Niemcy zrobili jej testy (www.notebookcheck.com) i wyszła saskakująco ciemna matryca (na poziomie 109 jednostek). Troszke to zaskakujące, bo Toshi ma przecież dobre matryce, a i ten model jest niby HD ready.

 

Zresztą ja mam podobny problem, tylko w segmencie o tysiąc wyższym - czy Toshi A100-192, czy Tecra A7, czy może gorszy sprzetowo, ale na pewno nietuzinkowy (numeryczna w 15,4'' !) LG S1, który przez userów oceniany jest bardzo wysoko, a jedynie nie natrafilem jeszcze na porządny test z gatunku maglujących, który by go ocenił. No i na 3dmarkach wyciąga 4200 (3900 na sterach orginalnych, 4200 na Omega), a ta Toshi A100 ok 3400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz nie sugeruj się tym co napisał dm1. Ludzie używają p100, m100 i a100, nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na jasność matrycy. To jest tylko cyferkowy bełkot i wrażenie subiektywne może być całkowicie inne. Co do marków, to testy pewnie były robione na "niezoptymizowanym" sprzęcie, chodzi głównie o sterowniki. Karta może też mieć obniżone taktowanie, w celu uniknięcia zbytniego hałasu, po przetaktowaniu na "właściwe" częstotliwości powinno być wszystko ok.

Najlepiej zrób tak jak wcześniej mówiłeś, czyli obejrzyj ją sobie gdzieś wcześniej...

A może byś chciał 17" ;)? 4h na baterii, bardzo niewiele cięższy od 15,4... http://www.agito.pl/index.php?pid=30061

Komfort pracy nieporównywalnie większy niż na 15,4", filmy wyglądają prawie jak na tv. Nawet jak nie chcesz, to sobie obejrzyj i porównaj. A nuż zmienisz zdanie ;)!?

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o smarki mi nie chodzi tak bardzo, bo przecież mógłbym wydać tą kasę na desktopa. 17" widziałem tylko na wystawie w MM, jakoś wydawał mi się już zbyt duży.

 

Czy w notebookach z prockami intela istnieje coś takiego jak synchro i asynchro? Bo z tego co widzę, to pamięci są wolniejsze od FSB procka.

Druga sprawa, to czy istnieje jaka kolwiek możliwość pracy pamięci w trybie dual channel jeśli jedna kość ma 512MB a druga 1024?

Oraz czy są jakieś zauważalne różnicę między pamięcią ram produkowaną przez różne f-my do laptopów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie swoje 3 grosze do wtracenia w sprawie matrycy w Toshi i filmow - o czym tu pisal kolega. Ta w tosi jest dosc ciemna i z tego co widzialem to nie zadziwia - juz bardziej jakis HP np nx7400 albo 8220 z 15,4 WSXGA+ WVA - one maja naprawde swietne katy i ogolnie matryce sprawdzajace sie przy filmach - to pisze na bazie dosiawdczen gosci z zachodnich forów.

Edytowane przez kamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci będą pracować w dual-channel niezależnie od pojemności i szybkości taktowania. Różnice pomiędzy pamięciami jeśli chodzi o producenta są znikome, właściwie na tyle niezauważalne, że nie warto sobie tym zaprzątać głowy. Tak samo sprawa ma się w przypadku taktowania DDR2 533Mhz a 667Mhz, znikoma różnica. Kupisz najtańszą pamięć z gwarancją (PNY, Apacer - 300zł allegro - wieczysta gwarancja) i będzie śmigać.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta HP moim zdaniem jest raczej kiepska. Nie widzę w niej nic co bym mógł wybrać- przede wszystkim mają mało lapków z Core Duo. Nie kupie notebooka dla samej matrycy.

 

Wracając do tej matrycy w Toshibie. Czy rzeczywiście to tak utrudnia codzienne użytkowanie? Czy raczej dla niewparawionego usera będzie to wręcz niezauważalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEO: No to chyba właście profesjonalne testy są robione po to, aby ograniczać wpływ subiektywnego odczucia, nieprawdaz? Dla jednego matryca może być ok, drugi moze uznać ja za za ciemną. A po to masz dane ilościowe, aby to zweryfikować w konkretny sposób. Choćby po to, aby porównać potem jakość takiej matrycy z innymi.

 

NARCYZ: Nie wydaje mi się, aby to przeszkadzało w takim codziennym użytkowaniu. Ta matryca nie jest zła (nie to co w IBM R50e), po prostu mogłoby być lepiej. Problem może się pojawić przy pracy w jasnych pomieszczeniach, albo pod chmurką, bo tak najbardziej potrzebna jest wysoka jasność. Ale też wtedy generalnie glare spisują się słabo, ze względu na refleksy świetlne.

 

Dzisiaj byłem w Karenie i babka z obsługi zachwycała się jakością LG w porównaniu do Toshi. Jakbv nie patrzeć to duży plus (choc już subiektywne odczucie tej osoby), bo przeciez Toshi to b. dobra firma (choc moze nie tak dobra jak dawniej), na pewno klasa wyzsza producentow lapów. Stąd LG na pewno jest opcja do przemyślenia.

Popatrzyłem też na Toshi, jest wystawiona ta, o której jest ten temat. Tak więc zapraszam do Arkadii zainteresowanych i chcących sobie "pomacać" :)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was może wie gdzie znajduje się jakieś porównanie pamięci 533 z 667? Jakoś nie do końca mnie przekonuje, to że różnica może być niezauważalna.

Heh, troche dziwnie kupować tak pamięci bez zagłębiania się w timingi i możlwiości oc, ale do tego chyba trzeba się będzie już przyzwyczaić mając laptopa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...