Skocz do zawartości
ZeroSuper

Okazyjny Upgrade Sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Całkiem przypadkowo znalazłem kupca na moje Mobo wraz z klockiem w dobrej cenie.

Postanowiłem skorzystać z okazji i poczynić upgrade kompa, ale bez zbytnich inwestycji.

Konfig:

Epox 8RDA3+Pro

AMD Athlon XP 1700+ JIUHB (FalconRock II)

2x512Mb DDR TwinMos SpeedStep

Samsung 160Gb SataII

WinFast A6800XT 16/6

 

Za Epoxa wraz z prockiem i chłodzeniem dostanę 450pln. Pare złoty wysupłam z własnej kieszeni.

Najrozsądniejszym wydaje mi się taki konfig:

1. ASrock s939 Dual SATAII

2. A64 Venice 3200+

3. Arctic Freezer

4. Pamięci 2x512 Speedstep (bez zmian)

5. A6800XT 16/6 (bez zmian)

6. Samsung 160Gb SATAII - które to będe mógł wreszcie wykorzystać

7. Reszta śmieci bez zmian

 

Co myślicie o takim upgrade ? Jakoś nigdy nie dażyłem zaufaniem Asrocków, chociaż opinie na temat tego modelu są pozytywne.

Z tego co wiem to inne firmy nie dają razem pełnego AGP i PCIEx. A może lepiej olać na chwilę obecną PCIEx i kupić

jakieś DFI na NF3 z samym AGP ? Nie wiem czy w najbliższym czasie będe inwestował w ten komp i grafę PCIEx. A podejrzewam,

że następny upgrade będzie raczej całościowy.

A jak wy się na to zapatrujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i spoko - bierz to co napisałeś - nic lepszego nie bedzie :) ew jakies wentyle jak nie masz w obudowie bo fryzjer PRO lubi dobrą wentylacje :)

 

chyba zę spylisz karte i kupisz jakąś na PCIex .. 7600GT lub coś w tym stylu (a nawet x1800GTO :) )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom - za tą 6800 AGP mozesz sporo dostać :wink:

powinno starczyc na coś pokroju radka x1800gto a może i nawet jakieś 7900GT sie wyrwie .... (ee chyba przesadzam :) )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STYKA - ale moze byc lepiej i to przaktycznie bez dopłaty :)

 

-

 

albo nie - poczekaj troche .. ceny kart na AGP juz praktycznie nie spadają ze względu na brak konkurencji :) podejrzewam ze za jakis czas sprzedasz za podobną cene :) chyba że szyscy przelizą na PCIex :P

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Zamiast 3200+ wez 3000+ - lepiej sie kreci i jest bardziej wydajny w o/c.

Mobo: Epox EP-9NPA7I nForce 4 S939 (DZW/SATA/LAN)

Chlodzenie: AC Freezer 64 Pro

Gpu (PCI-E): GeForce 7600GS, najlepiej z pamiatkami 1,2, lub 1,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniakiem to nie, ale sprzętu nie podkręcać to grzech, więc jakieś tam OC na bank będzie. Dlatego planowałem 3200 a nie 3000. A karty na dzień dzisiejszy nie planuje zmieniać.

Edytowane przez ZeroSuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że nie mogę czekać, gdyż moja płyta z prockiem ma już nowego właściciela a ja zostałem bez kompa.

AM2 odpada, szkoda mi wymieniać pamięci, te SpeedStepy co u mnie siedzą są całkiem niezłe. A jak mnie coś zmusi do AM2 to dokupię przejściówkę do tego Asrocka :lol:

Zresztą płyta (Asrock 939Dual SATAII) leży już u mnie w domu i czeka na klocka. Szukam czegoś na allegro, a w sobotę, będe testował partię procków w sklepie (4szt 3000+ i 6szt 3200+) więc może się trafi jakiś dzik :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...