Skocz do zawartości
florek41

Chcę Założyć Moje Pierwsze Wc :]

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie to witam wszystkich.

 

Czyli tak: chcę sobie założyć WC (i dołączyć do grona, którzy mają ten zaszczyt), i tu zaczynają się małe schodki, ponieważ niejestem zbyt obeznany, ale swoje czytałem i trochę już wiem B). Więc Tych którzy wiedzą więcej ode mnie proszę o pomoc.

 

Niema to być jakiś super, extra, elo, pro zestaw tylko zwyczajny, CICHY, WYDAJNY i tani kibelek pod P4 na s.478.

 

Myślałem o takim zestawie:

BLOK - F2s z Realitynet LINK

CHŁODNICA - Kadett np. z allegro LINK( Od jednego z Forumowiczów) Wybrałem Kadetta bo podobno ma BDB wydajność, jest tani, i na szer. jest dokładnie taki jak moja buda (pójdzie na dach)

POMPA - Atman 305 @ InLine LINK

REZERWUAR - z Realitynet LINK

WĘŻYKI - Cristal 10/12mm ~ 3m LINK

Wszystko na króćcach NK12 (myśle że wężyk wejdzie??). Na chłodnice oczywiście jakieś dwa ciche wentyle.

 

Więcej bloków niema chyba sensu, bo GPU jest na passive ( może kiedyś jakiś bloczek kupie i wymienie garfe), NorthBridge mam zamiar też tak zrobić (chyba nieda rady zamocować bloku na moją płyte bo niema otworów wokół chipsetu)

Mam zamiar zalać to wszystko borygo + demineralka 1:1 + jakiś barwnik UV.

 

Wszystko mam zamiar kupować na raty (przez wakacje) z powodu braku gotówki

 

Proszę o rady dotycz. w/w zestawu, tzn. czy dobry i wogule :)

Aha najważniejsze chcę się zmieścić w około 300zł

 

Z góry wszystkim wielkie THX za pomoc.

Edytowane przez florek41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

znaczy sie w mcs jest promocja na X3N i jest w cenie F2S a wydajniejszy ... atman... ja kupiłem AO 700L i jej wogle nie słysze ... no ale cena 200 zł a ty chcesz 300 za całość ... Ja bym poczekał na nową rewizje coolrivera ... Po co nk12 ?? Wydajności nie ma większej ... brzydkie ... twarde (?) dużo miejsca zajmują w budzie ... Proponuje SK10 sam mam i polecam .. Innovateki są 10 ładne i świecą na uv . No rozwtór niby dobry ale proponował bym mniej borygo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnice widziałem na żywo :) bardzo fajna ale lepiej kup jeden wentyl 120mm niż kilka 80

blok lepiej kup tego X3N lub FlowPina

pompke to radze kupić coś lepszego od atmana zamiast reza kup jakiegoś hydrolka L20

wszysko na węzach 8/10

barwnik z reality net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fakt ja ta chlodniczke tez widzialem na zywo ;] hehe bo mam ja w domku na codzien teraz lezy i czeka na nowego wlasciciela :D powiem tylko ze jest extra :D jesli chcesz sie cos o niej dowiedziec wiecej to wal na PW

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie że chłodniczka spox to chyba się decyduję.

 

Co do węży to mówiłem ze się nieznam, więc was posłucham i wezmę 8/10 :) co sądzicie o TYCH, chyba że TE będą lepsze, osobiście wolę przeźroczyste, niż te UV od Innovatek'a, bo jak mi się kolorek znudzi to mogę wlać inny barwnik itp. :D.

 

Narazie rezygnuję z reza na rzecz pompki Hydor Seltz L20 II.

 

Oczywiście wentyl(e) tylko i wyłącznie 120mm.

 

Blok - raczej FlowPin made by Termit_tm, x3n jakiś taki... te 3 króćce ---> trójnik, i to mi jakoś się niepodoba.

 

Nad mieszanką jeszcze jest czas myśleć (duużo czasu).

 

P.S.

Gdybym ja słuchał rodziców tak jak was :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

na X3N masz gware mozesz sobie podatek odliczyc bo dostaniesz fakturke ... no flow ma tesz zalety ale x3n mi sie podoba i mam założonego tak ||_ czyli na dwa sąsiadujące krucce to nie ma różnicy jak na 3 , zapewne nie będzie tesz widocznej różnicy pomiędzy x3n a flow ... Popatrz jaką mam grzałke a uczymuje na 2*120@7v 37 stopni a na ac miałem ok 60 Chłodnica ... no chłodnica ale ta co ja pokazałeś to nie ma shrouda chyba ... mariush1990 ma na zbyciu z shroudem i wentylrm w obudowie tylko nie wiem czu jusz nie upchnoł ...Ale na więcej bloków albo jak grzałke zmienisz to nie uciągnie przyzwoitych temperatór , chyba że wywalisz na śnieg albo przez okno jak będzie zimno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawe bo mam podobny uklad tj. ja go zrobilem w nizszej cenie :

blok - 30zl (spider extreme cos tam..)

nagrzewa: 35 (opel rekord) wentyle jeszcze nie mam ;D

pompka 40 (atman)

i na cellfastach 10/12 i jednym 12/16

i powiem ci tanio jest i nie ma co dokladac do hydora

zastanow sie nad rekordem bo jest dluzszy i wejda na niego 2 wentyle 120mm

 

najlepiej rozejrzyj sie dobrze po allegro i zmiescisz sie w 200zl przy podobnej wydajnosci

 

aha, blok wodny zostaw bo to chyba jedyna rzecz ktorej bym nie zmienial ;)

chyba ze na allegro bedzie jakis prison albo cube to bym licytowal (moze tego nieszczesnego power-x'a na allegro zalicytujesz? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompke ''hydor'' jestem zdecydowany w 100%, bo nie będzie mi się chciało bawić z tym atmanem w przerabianie na inline i wogule...:).

 

Z zakupem bloku jeszcze się wstrzymam, przemyśle wszystkie za i przeciw... W sumie ten X3N to nie głupi pomysł, jeśli po zatkaniu jednej dziurki niema wielkiej różnicy w wydajności... zastanowię się bo narazie brak gotówki, jak coś wpłynie to dam znać (może w piątek).

 

lukas_gab: Shroud był... ale ja niechciałem bo mam na niego pomysł, tylko jeszcze niewiem czy wyjdzie, więc narazie o tym cicho, a grzałki narazie niemam zamiaru zmieniać, chyba że gdzieś wygram, albo dostanę :lol:

 

Black_war: po allegro już niemam po co się rozglądać bo kupiłem tą od pipanol-pl i moim zdaniem jest wystarczająca jak do pierwszego WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem tak z innej beczki:

co za sens ma kupowanie na raty i skladanie i modlenie sie do tego przez pare miesiecy? Wez zarob kase, jak bedziesz mial to kup calosc. Ma wyjsc nowy coolriver, nowe fandery beda niedlugo normalnie dostepne i wszystko sie jeszcze moze zmienic przez te 2 miesiace, bedziesz sobie w brode plul, ze kupiles teraz. Poza tym moze staniec...

 

weze 8/10 tylko i wylaczenie :)

zobacz co ja mam w sigu, dziala pieknie, jestem zadowolony... czemu taki drogi blok? bo chcialem cos dobrego i zabiore go ze soba dalej... czemu pompa cwu? bo jest cicha, bez porownania z innymi... zajmuje sporo miejsca, ale jutro powinienem skonczyc mod big towera, zeby to upakowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem tak z innej beczki:

co za sens ma kupowanie na raty i skladanie i modlenie sie do tego przez pare miesiecy? Wez zarob kase, jak bedziesz mial to kup calosc. Ma wyjsc nowy coolriver, nowe fandery beda niedlugo normalnie dostepne i wszystko sie jeszcze moze zmienic przez te 2 miesiace, bedziesz sobie w brode plul, ze kupiles teraz. Poza tym moze staniec...

 

weze 8/10 tylko i wylaczenie :)

zobacz co ja mam w sigu, dziala pieknie, jestem zadowolony... czemu taki drogi blok? bo chcialem cos dobrego i zabiore go ze soba dalej... czemu pompa cwu? bo jest cicha, bez porownania z innymi... zajmuje sporo miejsca, ale jutro powinienem skonczyc mod big towera, zeby to upakowac ;]

W sumie dobra rada, myślałem o tym ale głowa mnie rozbolała i zapomniałem :lol:, DZIĘKI:)

Czyli kupno bloku narazie zostawiam na boku, teraz kupię pompkę i wężyk, a blok i wentylki jak będzie już cała kasa

 

Pozdro B)

 

EDIT: Nawet nie zauważyłem, że taki rym wyszedł :D

Edytowane przez florek41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

narazie kup sobie rezik węze i krucce jak koniecznie chcesz ... Wentylki potem ,blok potem i pompka potem , może jusz wyjdzie nowy coolriver ,Narazie kup jakąs nagrzewke albo ze słoma wyciąg , będzie zabawy z nią żeby zabić czas zbierania kasy ;) Ja polecam albo zajebistą duża typu star , albo kup cś mniejszego dedykowanego , bez zabawy pro i wogle ... sam mam coolteka dual extreem i do nowego kompa dołoże jakąs nagrzewke pomiędzy proc a vga ale to w dalekiej przyszłości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolriver może i wyjdzie nowy, tylko że on też będzie kosztował "TROSZKE" więcej , tak mi się przynajmniej wydaje, jeśli się mylę oświećcie mnie :) . Nagrzewe kupiłem tą od pipanol-pl. W piątek podskocze do Leroy Merlin, zobacze czy mają tam węże i króćce, i jak coś to kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz może poczekam, ale każda nowość kosztuje więcej od poprzedniej wersji, mniejsza z tym... Ma ktoś informacje kiedy mniej więcej wyjdzie ten Coolriver, bo na reality pisze że niewiedomo, ale może wiecie coś więcej.

Edytowane przez florek41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz może poczekam, ale każda nowość kosztuje więcej od poprzedniej wersji, mniejsza z tym... Ma ktoś informacje kiedy mniej więcej wyjdzie ten Coolriver, bo na reality pisze że niewiedomo, ale może wiecie coś więcej.

Z tego co mi mowil Samhain, to nie wie kiedy wyjdzie nowy coolriver ;/

 

Sam mam dylemat, czy czekac czy brac dotychczasowa rev, ale jednak skusze sie na obecnego coolrivera :P

 

Nowy ma sie chyba tylko roznic wiekszym wlotem i metalowymi wkrecanymi kroccami...

 

Zreszta, poczekamy, zbaczymy ;)

Edytowane przez SarmaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic niewie, szkoda... :/

 

...Sam mam dylemat, czy czekac czy brac dotychczasowa rev, ale jednak skusze sie na obecnego coolrivera :P

Tylko jest jeden problem... "stary" jest niedostępny na reality... chyba że można go dostać jeszcze w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp już jest, baaardzo mały, ale zawszcze coś :D

Mam nagrzewnice, shroud w budowie. Kupiłem wąż (Cellfast), Borygo Eko 1l i Demineralke też 1l.

 

Co do bloku (dzisiaj chyba bedzie troche kasy), przemyślałem wszystko co mówił lukas_gab i chyba wezmę X3N (układ króćcy ||_ ), chcę się upewnić, że będzie dobry bo wiecie to moje pierwsze WC i niechcę, wyrzucać kasy w błoto i wogule...

 

Jeszcze jedno, miał ktoś TEN, zielony barwnik, fajnie świeci, różni się czymś od tego z Reality??

Edytowane przez florek41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Jak już to wez X3N bo X3M to troszke przeżytek , i nie wiem , czy kupisz takiego nowego

Edytowane przez lukas_gab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie & ludziska mam blok X3N, węże, nagrzewe, rez będzie w poniedziałek, czyli mam prawie wszystko, oprócz wentyla i nieszczęsnej pompki, nieszczęsnej dlatego, że niewiem którą kupić :mur: i tu do was pytanie, CO MAM WYBRAĆ ??

 

Czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> hydora L20 II za 99zł, czy zbierać i kupić LANIGA za około 250zł, jest jeszcze COOLRIVER tylko kiedy on wyjdzie i ile będzie kosztował tego nikt niewie, czy może jeszcze coś innego polecacie (pompy c.o i c.w.u odpadają, ze względu na wielkość).

 

Sam już niewiem, jedni piszą że hydor jest cichy, a inni, że buczy, pierdzi etc. Laing jest cichy, wydajny, malutki... tylko za tą cene miałbym dysk i jeszcze zostało by na skrzynke browara, bo w końcu mamy wakacje. :lol2:

 

Napiszcie czy ten hydor jest dużo głośniejszy od lainga i czy opłaca się dokładać te 150 zł

 

Aha i najważniejsze, na hydora miałbym kase może jeszcze w tym miesiącu, bo jak tak patrze na bloczek i to wszystko to aż się chce wmontować w kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe porównanie :lol2: , ale chodzi mi w głównej mierze o głośność tzn. czy hydor jest dużo głośniejszy od lainga, bo że laing jest mercedesem wśród popek to ja wiem, tylko chcę się dowiedzieć czy jest sens dopłacania tych 150 zł do czegoś co jest trochę bardziej ciche, niestety mam mocno ograniczony budżet i muszę DOOBRZE przemyśleć każdą decyzję, mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy mnie zrozumieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem (słyszałem) jak pracuje Laing wiec trudno mi powiedzieć. Ale twój dylemat rozumiem w 100%. Tylko, że ja mam taki problem, że posiadam juz pompkę - jest nią Atman, może nikt mi tu nie będzie wierzyć, ale jej nie słychać jak pracuje i sie zastanawiam, czy zmiana pompki mi coś da. Czy po prostu warto zmieniać pompkę za 50zł na taką za 200 ;)

Może miałem takie szczęście i trafił mi sie wyjątkowy egzemplarz .. nie wiem. Dobrze ją wyciszyłem i jestem z niej zadowolony.

Moim zdaniem, każda pompka, która sama z siebie nie terkocze może być cichutka. Wszystko zależy tylko od jej odizolowania od obudowy. Jeżeli zrobisz to dobrze to będzie cicho, w innym przypadku obudowa będzie rezonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w moim Atmanie jakbym nie odizolował, zawsze buczało, nawet jesli był idelanie odizolowany od budy i nie przenosił drgań. Buczała obudowa, trzebaby ją zalać z centymetrową warstwą distalu.

EDIT: Chodzi o plastikową obudowe pompki!!!

 

A wracając do tematu. To jesli przeliczasz kazdy grosz, chcesz dobze zainwestowac kase, w solidną pompke, która pochodzi ładne pare lat, to polecam ci C.W.U. Ona napewno sie predko nie zuzyje. Koszt nowej od 180zł.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady :) , niemam zamiaru trzymać tego 5 lat :D, myślę, że za jakiś rok, może mniej będzie rev. 2... Heh ja tu o drugiej rewizji, a pierwszej jeszcze niema :wink: , pozatym one (czyt. pompki c.w.u) są stosunkowo duże, a mi na estetyce też zależy B)

Czekam na opinię kogoś kto miał hydora i lainga, i może mi powiedzieć czy ten pierwszy jest dużo głośniejszy, oczywiście inni też mogą się wypowiadać :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

C.O są duze, CWU nie. CWU jest idealnie cicha, trwała i mocna. Wiele osób ma markowe, drogie czesci, a estetyki nie widać. Estetyka to głównie pomysłowo złozony układ, tak aby uniknąc zbednych plontanin kabli. Z CWU tez mozna osiągnąc estetyke.

Hydor bedzie głosniejszy.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...