Skocz do zawartości
VoyTECH

Jak To Się Dzieje że Trafia Do Mnie Spam

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

 

chciałem się dowiedzieć jednej rzeczy. mam sobie konto płatne w domenie adres.pl

czasem przeglądam je z poziomu przeglądarki. i ostatnio spojrzałem sobie do katalogu "spam" a tam od groma syfu.

czasem się trafi, że mejl jest wrzucany do katalogu "odebrane" i siedzi tam dopóki go jakimś programem pocztowym nie ściągnę.

ale przeglądając te spamy, zauważyłem jedną rzecz. te mejle faktycznie nie są wysłane stricte do mnie. nie jest to moje_konto@adres.pl tylko np. zapa@adres.pl, albo assssdd@adres.pl i ciekawi mnie teraz jak to się dzieje że one trafiają również do mnie?

 

wie ktoś????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czym przejmowac, skoro Spam jest wylapywany to wszystki jest OK.

no właśnie nie do końca. dostaję jakieś 5% z tego co do mnie wpada na skrzynkę. ale chodzi mi o to że adres odbiorcy jest inny niż mój i dlaczego trafia do mnie?

czy to jest jakaś luka w oprogramowaniu providera poczty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

ja tez jestem badzo ciekaw dlaczego tak jest

 

co innego programy ktore przeszukuja globalna siec w poszukiwaniu adresow mail ktore gdzies tam kiedys podalismy na roznych stronach www

wtedy to wiadomo...wytarczy przeszukac i zapisac wszystko co w nazwie ma "@" i gotowe. mamy frajera na spam

ale tez czesto widze maila, ktory wyslany jest do mnie + wysylany do ilus tam uzytkownikow o podobnym nicku

np.

bat@poczta.pl

batt@poczta.pl

bbat@poczta.pl

itp

 

wyglada jakby metoda ala brutal force wyszukiwano adresy

hmm pozniej taki program dostaje info zwrotne ze "adres nie istanieje" i wtedy wiadomo ze bat@poczta.pl istnieje a inne nie

i jest

chyba tak to dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez trafia duzo spamu a nie rejestrowalem nigdzie sie swoim e-mailem, wkoncu zaczolem go zbierac juz od jakis 8 miesiecy, zobaczcie co mi sie juz uzbieralo, juz od dawna tam nie robilem porzadkowDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...