Skocz do zawartości
Gość ctx0075b

Projekt Ferrari

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ctx0075b

Niedługo wakacje, masa czasu więc mam zamiar zrobić kompa w stylu Ferrari: Czerwona obudowa, okno z czerwoną katodą, odpalanie kompa stacyjką, światła przednie, tylnie i kierunkowskazy, oczywiście logo Ferrari itd. Ale natknąłem sie na kilka problemów: :mur:

1) Jak sprawić aby podczas uruchamiania komputera było słychać dzwięk silnika?

2) Czy da sie odpalić kompa pilotem centralnego zamka? I jak to zrobić?

3) Jak zrobić aby po naciśnięciiu drugiego przyciska na pilocie mrugały kierunkowskazy (na styl włączania alarmu) ?

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez ctx0075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) użyc głowy

2) użyć głowy

3) użyc głowy

 

 

jak juz coś wymyślisz to zapraszamy ponownie

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Zmienie tylko wygląd, pokaze na forum i dostane odpowiedź że to kolejny mod w stylu katoda plus okno, no dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, widzę że bez pomocy zdziałasz niewiele

 

1) elektronika :mur: np. układ z serii ISD http://www.eres.alpha.pl/index.php?text=235 - miałem gdzieś schematy, ale nie mogę znaleźć, więc :google: - układ jest dość prosty, będziesz miał wtedy niezależne dźwięki, nie wiem jak zrobić żeby wyłączały się po jakimś czasie, ale na pewno bardziej kompetentni ludzie (np. Arnie, Pełzak) coś poradzą.

 

2) da się - montujesz odbiornik wewnątrz kompa, podłączasz zamiast silnika od centrala elektromagnes z dzwonka do drzwi, do końcówki podłączasz połowę kabla od power switcha, drugą do jakiejś blaszki, tak żeby włączony elektromagnes zwierał kable uruchamiając pc. wszystko może być zasilane z baterii, albo z niezależnego sieciowego zasilacza.

 

3) nie chce mi już myśleć, coś typu p. nr 2

 

 

 

 

mnie nie bolało

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

No i o to mi właśnie chodziło!! dzięki za pomoc!!

Jeszcze tylko małe pytanko, jaka katoda będzie pasować lepiej do czerwonej obudowy? Czerwona czy żółta??

P.S. Jak zrobie jakieś zdjęcia moda to napewno pojawią się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko małe pytanko, jaka katoda będzie pasować lepiej do czerwonej obudowy? Czerwona czy żółta??

Nie kupuj w ciemno czerwonych katod, bo większość z nich jest różowa, na razie żadnych nie kupuj, zrób moda. Oświetlenie zawsze zakłada się na końcu. Być może wystarczą same, dobrze rozmieszczone diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody led były by o wiele lepsze. A Ty masz już jakiś ogólny zarys jak ma to mniejewiecej wyglądac ? Czy narazie tylko wymyśliłeś że chcesz zrobić moda w stylu ferrari ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona katoda do czerwonej budy? No nie wiem [; Musze w koncu zamowic panel z oknem do swojego czerwo...wroc ceglastego smoczka [; Bo biale katody sie marnuja w srodeczku [;

Jak bude chcesz modowac? Bo front widze jako F50 z bialymi ledami, pod maska wejscia usb&mini-jacki a z tylu czerwona 80x80mm [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

na elektronice troche sie znam, ale nie za bardzo, więc dlatego pytam.

Co do ogólnego zarysu projektu ciągle wymyślam coś nowego, więc nie wiem jak to wszystko się skończy, jestem otwarty na wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dołączona grafika

 

 

Wzorując się z lekka na tym obrazku bierz się do roboty.

Obudowa koloru czerwonego, można się pobawić w zaokrąglenia jak w prawdziwym Ferrari.

Jesli chodzi o oświetlenie to raczej koloru czerwonego i pochodzącego od wentylatorów a nie katod.

 

No ja tak widze...

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien pomysł jeśli będziesz montował szybkę to można by za nią wstawić wydrukowany w kolorze na foli ulubiony model ferrari

 

 

można kupićpodel jakiegoś ferrari i wsadzić kompa do tego modelu ale taki model dużo kosztuje

Edytowane przez karololszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę to drogie :unsure:

 

musisz tylko dorobic/dokupic dodadkowy zasilacz do tego zeby dzialalo przy wylaczonym kompie

a nie wystarczy zwykła bateria? ja ostatnio odpaliłem na 4,5V TESCO 120mm delte 0.90A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będziesz wymieniał tą baterię co parę dni? Jak już coś to akumulator ładowany z kompa...

a ile razy on będzie tego kompa odpalał z pilota? to tylko bajer, żeby kolegom pokazać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Musze zawieść tych co myślą ,że nic z tego nie będzie. Jak narazie wyciąłem dziure w bocznej ściany obudowy, załatwiłem osprzęt od centralnego zamka razem z pilotem, brat załatwił mi elektronike do kierunkowskazów, jutro zaczne bawić się z przodem obudowy. A więc praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dzwieki to przy niskiej jakosci (mono) wystarczy prosty mikroprocesor z serii AVR + kawałek pamieci (eprom 4mbit wystarczy na zapisanie 50s dzieku w jakosci 11Khz Mono) co w zupełnosci staczy by byla słyszalne ;)

hmm po co z pilota centralnego zamka lepiej uzyc pilota IR

Mozna to podpiac do plyty i niema problemow ;)

Jesli się znasz na elektronice to mogę ci pomóc przy pisaniu oprogramowania do tego (Bascom powinien bez problemu to zrobic)

 

 

Pozdrawiam

DarkStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...