Skocz do zawartości
bielski

Splitter I Cyfra +

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno kupiłem sobie cyfre + i zeby taniej wyszedł abonament chce rozdzielic ją na dwa tv za pomocą splittera. Mam dwa dekodery, jeden stary (philips 3010 z czasów kiedy jeszcze wizja była :) ) a drugi nowy który dali jak kupowałem cyfre. po podłączeniu wszystkiego, na jednym tv nie działa. nie wiem w czym twki problem, ale na pierwszym tv obojetnie jaki dekoder podepne wszystko działa. na drugim nic, czy to nowy czy stary dekoder, nic nie ma. spliter jest popiety przy pierwszym tv i działa tylko 1. jak podepne splitter przy drugim tv to działa 1, a drugi nie :/

juz sam nie iwem o co chodzi, moze ktos na forum sie spotkał z tym problemem i mi pomoze

z góry dzieki

pozdro bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jakis czas temu zajmowalem sie spliterami (rozprowadzalem je, montowalem, programowalem) i troche z tego jeszcze pamietam.

Z tego co mi wiadomo, to do dzisiaj niewiele sie zmienilo. Nie wiem jaki dokladnie spliterek masz (daj linka albo rzuc jakies informacje) ale z tymi najpopularniejszymi i z Philipsami 6010 i 3010 byl wieczny problem! Albo tunerek nie widzial karty albo cyklicznie gubil sygnal ze splitera i obraz co chwile gasl... Co moge polecic - probowac z roznym oprogramowaniem do splitera i dekodera ale najlepiej to zmienic dekoder Philipsa na cos nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy musze podłaczac antene do obu dekoderów ? jewzeli tak to czy moge z jednej anteny rozdzielic sygnał ?

Hahaha... no oczywiscie, ze tak! Spliter dzieli tylko klucze z karty do dekodowania kanalow! Sygnal antenowy musisz podzielic! Z jednej anteny mozesz rozdzielic sygnal, wystarczy kupic spliter antenowy z dwoma lub wiecej gniazdami. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha... no oczywiscie, ze tak! Spliter dzieli tylko klucze z karty do dekodowania kanalow! Sygnal antenowy musisz podzielic! Z jednej anteny mozesz rozdzielic sygnal, wystarczy kupic spliter antenowy z dwoma lub wiecej gniazdami. :rolleyes:

 

Błąd, sygnał SAT to nie sygnał TV naziemnej. Przez polaryzację niemożna tego zrobić. Żeby rozdzielić sygnał należy kupić specjalny podwójny konwerter (Twin) za jakieś 80zł. Wtedy ciągnie się 2 kabel od konwertera do 2 tunera. Nie używaj rozdzielaczy bo możesz uszkodzić głowicę w tunerze.

 

Jeśli masz jakieś problemy to zaglądnij na to największe polskie forum o tematyce Hack TV: www.dvb-board-pl.com

Edytowane przez Myrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd, sygnał SAT to nie sygnał TV naziemnej. Przez polaryzację niemożna tego zrobić. Żeby rozdzielić sygnał należy kupić specjalny podwójny konwerter (Twin) za jakieś 80zł. Wtedy ciągnie się 2 kabel od konwertera do 2 tunera. Nie używaj rozdzielaczy bo możesz uszkodzić głowicę w tunerze.

 

Jeśli masz jakieś problemy to zaglądnij na to największe polskie forum o tematyce Hack TV: www.dvb-board-pl.com

No wlasnie to mialem na mysli ale mi nazwa (konwerter) ze lba uciekla! Sam uzywalem ze znajomymi konwertera typu quad (cztery gniazda antenowe), 4 dekoderow i jednego talerza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...