Skocz do zawartości
matiass

Rdza W Rekordzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

zakupilem kolejna nagrzewnice na allegro tym razem byl to rekord. http://allegro.pl/item101723380_super_reco...cm_bcm_bcm.html po testowym plukaniu okazalo sie ze mnostwo tam rdzy.... plukalem w sumie gdzies z 20 razy octem z kwasem cytrynowym podgrzanym do wrzatku. w miedzyczasie plukalem niezliczona ilosc razy zwykla woda. konca rdzy nie widac. da sie cos z tym zrobic? z tego co wiem record to czysta miedz a ta nie powinna rdzewiec?

pozdrawiam

 

edit:link

Edytowane przez matiass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Może trochę zabawy :[ ? Ja proponuje dla rozrywki rozlutować ją i wyjąć flaki i każdą część z osobna przeczyścić ... Fajna zabawa a i rdzy nie będzie ...

 

Edit:

poprawione błędy ortograficzne. Polecam używać słowników języka polskiego

Romek

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Albo roztwór kwasu azotowego z wodą ? Ja tak czyściłem kapilary od nawadniania kropelkowego z osadu z pożywki i kamienia .Tak na oko dawałem, że po dłuższym myciu ręce szczypały . Taka 10 minutowa kąpiel na zewnątrz i wewnątrz powinna wszystko usunać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to nie rdza- w jednym kadecie miałem taki kamień/nalot o pomarańczowym kolorze.

Wysusz nagrzewnicę (tak aby wewnątrz nie było wody) i wlej do niej rozpuszczalnik NITRO. Niech chwilę postoi, następnie zatkaj wloty, potrząchaj i wylej. Być może będziesz to musiał powtórzyć.

Pozostałości rozpuszczalnika w nagrzewnicy usuniesz płukaniew w gorącej wodzie z ogólnodostępnymi środkami myjącymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

wszystkie nagrzewnice ze starych aut albo ze szrotu mają pełno pomaranczowego syfu. TO jest kamien. Kupiłem kiedys rekorda jako czysty i tem było w nim pełno syfu, ale to był taki brązowy i twarty w wąskich i długich kawałkach. Pozbylem sie go nitro, a potem octem, no i jeszcze cilit :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho lukas nie dawaj takich rad..

rozlutowanie harrisona najczesciej konczy sie jego rozlutowaniem ;> tj. juz go nie zlutujesz, rozszczelni sie

Ale tak jest tylko przy dwóch pierwszych podejściach :D no chyba że używa się do tego kuchenki :lol:

 

Jeśli jest to rdza, to da się ją wypłukać, bo w harrisonach nie ma co rdzewieć - ciekawe jak wyglądał silnik tego samochodu :) ... Raz też miałem coś podobnego, ale nie była to rdza tylko kamień ze starym olejem i po parodniowym moczeniu w rozpuszczalniku dało się to usunąć standardowymi metodami (ocet, kwasek i środek do czyszczenia kibelka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Jeśli jest to rdza, to da się ją wypłukać, bo w harrisonach nie ma co rdzewieć - ciekawe jak wyglądał silnik tego samochodu :)

Nie śilnik tylko jak juz to blok silnika (zeliwny) i chłodnica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wpowiedzi

Teraz dopiero zauwazylem ale nie wiem czemu zamiast do nagrzewnicy to dalem jakis inny link.

poki co nagrzewnica przelezala ponad 12h w occie, potem mniej wiecej 24h w coli, oba plyny byly co pare godzin wymieniane. Przy kazdej wymianie plukalem pare razy woda. przy ostatnich plukaniach wylatywalo juz tylko po kilka platkow. teraz sobie leci drugi dzien na pompce z woda destylowana. podlaczona jest do 5l butelki takze mam nadzieje ze osad zostanie na dnie;] Zauwazylem jeszcze ze lepsze efekty daje nalewanie, odpowietrzanie i wylewanie wszystkiego niz staly przeplyw wody. jutro skoncze zabawe z pompka i poplukam ja troche ww. metoda. W kazdym razie bede walczyl jeszcze;]

 

Odnosnie dyskusji czy to rdza czy kamien. Mieszanka ktora serwowalem na poczatku czyli wrzacy ocet z kwasem cytrynowym rozpuszczala w parenascie sekund kazdy kamien ktory znalazlem w domu, w umywalkach, czajniku itp. w nagrzewnicy ten roztwor byl lacznie przez parenascie minut mniej wiecej. Zreszta glownym skladnikiem kamienia jest wapn ktory sie i w occie i w kwasie rozpuszcza, ocet z kolei rozpuszcza tluszcze ktore moglbyby pokrywac ew kamien. a tutaj wyplywaja platki ktore wcale nie chca sie rozpuscic.

 

Nie znam sie natomiast na rdzy. czy cola, ocet ja wlasnie wyplukuja czy rozpuszczaja? bo jak to drugie to juz naprawde nie wiem co w tej nagrzewnicy siedzi;]

 

pozdrawiam

 

PS: Jak ktos dobrnal do konca to gratuluje i dziekuje;]

 

Edit: zapomnialem, wszystkim powiem od razu ze nie bede jej otwieral, nie mam sprzetu, czasu, umiejetnosci.Jak skapituluje czyszczeniem chemicznym to ja odesle predzej. Mimo wszystko dziekuje za rady w tej kwestii;]

Edytowane przez matiass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to ocet i sraczpłyn, a także odkamieniacz do czajników, z tego co wiem zużył tego masakryczną ilość. Pomagało także opukanie nagrzewki.

Teraz jest czyściutka i zaopatrrona w 2 fanderki 120 na schroudzie z powodzeniem chłodzi sobie Bartona na 2500Mhz zasilanego 2VCORE.

Ale przy tych upałach przy obrotach wicherków około 1050rpm jest już nieco ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie jestes pewny ze to jest rekord ? bo ja widzialem troche inne :)

 

no dobra ale nie wazne

 

wlej cilit kamien i rdza

 

aha i teraz pytanie do znawcow :) jakbym wlal ocet i puscil pompke to czy ocet by jej nie zniszczyl ? bo cos mi sie wydaje ze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlej cilit kamien i rdza

 

aha i teraz pytanie do znawcow :) jakbym wlal ocet i puscil pompke to czy ocet by jej nie zniszczyl ? bo cos mi sie wydaje ze tak

cilit to tylko w akcie desperacji, boje sie ze rozszczelnilby.

 

Uprzedziles moje pytanie z tym octem, przylaczam sie;]

pozdrawiam

Edytowane przez matiass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jesli masz tam wiele gumowych czesci w pompce to pewnie tak ja swojego aquael pod wiele specyfikow podlaczalem i nic mu nie bylo ;] odrdzewiacze i inne badziewia do ukladow chlodniczych ;] cilit raczej nie rozszczelni bez przesady az taki zracy to on nie jest ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

zato mojej C.O nie powinno zaszkodzic, nie?

No to uzyje jej do czyszczenia kolejnej nagrzewnicy ze szrotu, prawdopodobnie to tez bedzie rekord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cilit raczej nie rozszczelni bez przesady az taki zracy to on nie jest ;]

Ja jednak pozostane ostrozny, po 1 za silny jest na czajniki a to chyba mocna konstrukcja, poza tym byly przypadki ze rozszczelnial. jakbysmy kwas cytrynowy potrzymali dlugo to tez by rozszczelnil bo wyplukuje cyne z mosiadzu a z kolei ocet wchodzi w reakcje z miedzia tworzac jakas sol? w kazdym razie po dluzszym trzymaniu octu wyplywa niebieski plyn:/ nie wiem czy to sol czy cos innego ale anapewno sole miedzi maja niebieskie zabarwienie.

 

Nikt nie odpowiedzial na moje pytanie pare postow wyzej, co sie dzieje z rdza pod wplywem octu, coli?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja piedziele zaraz mnie coś strzeli miałem nagrzewnice mosiężno miedzianą i zaczął lecieć syf wlałem do niej ocet na noc jakieś 9godzin była w pozycji pionowej podnosze ją i jak z niej zaczęło cieknąć rozszczelniła się i klops potrzebny ktoś z okolic Katowic w odpicowaniu jej bo mi brak umiętności tylko nie mam za duzo hajsu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie. Nagrzewnica cieknie...

Podlaczylem z pompka do garnka z octem, na koniec weza wylatujacego z nagrzewnicy dalem kawalek materialu pelniacego role filtra. wszystko chodzilo pieknie ale po paru godzinach przyszedlem obejrzec i patrze cala lazienka plywa w occie...

Nie mam szczescia do tych nagrzewnic z allegro na 3 kupione jedna jest wporzadku;/

 

Po prawie 4 tygodniach ciaglego czyszczenia wciaz ma w sobie rdze:/

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...