Skocz do zawartości
DStar

Czy Ktoś Ma Pojęcie Co To Za Pamięci Ocz500102eldc-k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem i szukam pomocy

Mianowicie posiadam DFI LAN PARTY ultra-d, te pamięci OCZ500102ELDC-K, zasilacz 400 chiefteka i procka athlona 3200 na 939.

I choć bym chciał nie moge wcisnąć pamięci na 500mhz( pomimo że jest to ich znamieniowa prędkość) maks jakie uzyskuje to 438mhz tak samo miałem na zwykłym kingstonie.

Zmiana napięcia , traimingu itp itd nie pomaga. Może jest jakaś opcja w biosie dfi którą omijam.

Albo co gorsza mam zwalony kontroler pamięci na procku(słyszałem kiedyś o takiej opcji)

 

Potrzebuje pomocy bo już wymiękam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem topik

a gdzie dokładnie mam zadawać te pytania link jeśli można

Chodziło mi o to, że w topicu o DFI (pierwszy link) najszybciej uzyskabyś pomoc

 

Na jakich kostkach masz te OCZ'ety :?:

 

Testowałeś je przy różnych Max Async Latency i Read Preamble czy tylko zmieniałeś podstawowe timingi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że w topicu o DFI (pierwszy link) najszybciej uzyskabyś pomoc

 

Na jakich kostkach masz te OCZ'ety :?:

 

Testowałeś je przy różnych Max Async Latency i Read Preamble czy tylko zmieniałeś podstawowe timingi :?:

A co mu niby zmiana by pomogła, ma standartowe timingi określone przez producenta i przy nich mają działać 250Mhz(500) tak jak na strickerze jest napisane bez kombinowania.

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu niby zmiana by pomogła, ma standartowe timingi określone przez producenta i przy nich mają działać 250Mhz(500) tak jak na strickerze jest napisane bez kombinowania.

Może na jakiejś płycie GB... DFI to nie ta liga, tu trzeba ustawić wszystko ręcznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie myle to traiming 3-4-4-8 i napięcie 2,75

Są to oczy iwęc powinny działać

Chciałem sprawzdzić u kumpla ale mam za słabego kompa. A w jaki sposub moge sprawdzić kontroler pamięci???

Bo procek przy standardowym napięciu bez problemu chodzi na 2500 a pamięć [gluteus maximus]

 

A i jeszcze jedno prubowałem z różnum traimingiem i napięciem na poziomie 2,8 i też D**a

 

A i jeszcze jedno prubowałem z różnum traimingiem i napięciem na poziomie np

2,8 i też D**a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisz wszystko dokładnie, co masz napisane na stickerze, na pudełku.

Czy masz BrainPower PCB? Będzie taki napis na boku PCB, np. B6U815... Tutaj masz przykładowe zdjęcie

Dołączona grafika

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jestlink do aukcji na której je kupiłem za 460zł.

 

 

http://www.allegro.pl/item107266021_ocz_50..._odss_wawa.html

 

I tego miejsca raczej nie widać (choć jeszcze sprawdze) bo radiator zasłania

A jak moge sprawdzić czy to nie procek mnie ogranicza

A i wrazie co ile jest wart używany alhlon 3200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz EL, a hynixy raczej nie są montowane w EL. Z resztą hynixy spokojnie mogą pracować na timingach mniejszych o 3-4-4-8, a w opisie twoich na proline napisane jest, że nie współpracują na niższych bez względu na częstotliwość, czyli tak jakby UCCC.

Ten spis jest do bani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momęcie chodzą na ustawieniach 415mhz 2,5-3-3-6

jak puscisz CL=2 to mozemy wyeliminowac ze sa to UCCC. Analiogicznie jezeli nie pojdzie CL=2 to najprawdopodobniej jest to UCCC i masz zle dobrane alfy/napiecie dlatego nie mozesz z nich wiecej wykrzesac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech popatrzy na boki kostek pomiedzy radiatorami. Jezeli maja "micronowe", polokragle wciecia, to bedzie pewnosc, ze to micron.

Wybaczcie, ze bez polskich znakow, ale pisze z przegladarki links i nie mam tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że zwracam te pamięci i będe miał 450zł na nowe inne( więc pytam jakie memki najlepiej wybrać do tej ceny)

I co do pamięci to jest to najprawdo podobniej wina procka bo na obojętnie jakich pamięciach i na róznym napięciu mam te same osiągi i na żadnych nie moge zejść poniżej 2,5-3-3-6 mo i przekroczyć 440mhz. Więc odrazu putam jakiego prock najlepiej kupić za niską kasieore( czy opłacasię brać Atklona 3700 na Sandiego czy 3800 na Venaicie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że zwracam te pamięci i będe miał 450zł na nowe inne( więc pytam jakie memki najlepiej wybrać do tej ceny)

I co do pamięci to jest to najprawdo podobniej wina procka bo na obojętnie jakich pamięciach i na róznym napięciu mam te same osiągi i na żadnych nie moge zejść poniżej 2,5-3-3-6 mo i przekroczyć 440mhz. Więc odrazu putam jakiego prock najlepiej kupić za niską kasieore( czy opłacasię brać Atklona 3700 na Sandiego czy 3800 na Venaicie)

3800+ jest nieopłacalny. Każdy Venice 3000+ pójdzie na te 2400 MHz. 3700+ jest już dobrym wyborem, 1 Mb cache robi swoje. Ale nie ten dział na to pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak czy zna ktoś kogoś kto kupował coś z ameryki, i czy jest ktoś kto był by w stanie zamówić dal mnie taki ram

 

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231013

 

Pużniej wystawi jaką lipną aukcje na allegro.

Dam zarobić 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak czy zna ktoś kogoś kto kupował coś z ameryki, i czy jest ktoś kto był by w stanie zamówić dal mnie taki ram

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231013

 

Pużniej wystawi jaką lipną aukcje na allegro.

Dam zarobić 40zł

A po co kombinowac licytuj np Te tez winbond.

 

Albo Te masz pewne O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamieci nie pójdą poniżej 440zł, a w ten sposub co ja chce zamkne cene w kwocie 400zł

Z tymi G.Skillami raczej nie zmiescilbys sie w 400 zl predzej w 500 zl. Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cruciale są ok aczkolwiek jesli masz lan party (a masz bo wiem :) )to winbondy są najlepsze :D

 

co do procka zamiast san diego moze lepiej opterona 144/146 albo juz X2 podobno AMD ma nieźle zbic ceny dwurdzeniówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cruciale są ok aczkolwiek jesli masz lan party (a masz bo wiem :) )to winbondy są najlepsze :D

 

co do procka zamiast san diego moze lepiej opterona 144/146 albo juz X2 podobno AMD ma nieźle zbic ceny dwurdzeniówek

ALe dobrye winbondy trudno utrafić w kostkach 512, a cruciale wszystkie zasadniczo robia 250MHz 2,5-2-2 (a winbondy 250 2-2-2 to rzadko w przypadku kostek 512)

 

A pozatym jakbyś chciał dobre winbondy 2x512mb to musiałbyś od dszywali kupić, czyli cruciale ballistixy wyjda ci duuuzo taniej (conajmniej 50-70zl)...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...