Skocz do zawartości
DStar

Czy Ktoś Ma Pojęcie Co To Za Pamięci Ocz500102eldc-k

Rekomendowane odpowiedzi

ALe dobrye winbondy trudno utrafić w kostkach 512, a cruciale wszystkie zasadniczo robia 250MHz 2,5-2-2 (a winbondy 250 2-2-2 to rzadko w przypadku kostek 512)

Racja

 

Dodatkowo czesto przekraczaja 300mhz. Jak ktos juz kiedys napisal polaczenie najlepszego z Winbondow i Samsungow TCCD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież chciałeś takie same kości ściągać z USA... Więc chyba coś o nich wiesz...

Zresztą tylko test 5? Ale się koleś natestował. Nie lepiej byłoby Ci dozbierać i kupić selekty od dszywaly na 268MHz, albo od pyhona na 267, lub też (i chyba najlepiej) kupić Crucial Ballistix PC4000 - te, do których link Ci podawałem...

Czemu upierasz się na winbondy? Przecież Ci napisali, że trudno wyrwać jakieś fajne bez selekcji...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej byłoby Ci dozbierać i kupić selekty od dszywaly na 268MHz, albo od pyhona na 267, lub też (i chyba najlepiej) kupić Crucial Ballistix PC4000 - te, do których link Ci podawałem...

Czemu upierasz się na winbondy? Przecież Ci napisali, że trudno wyrwać jakieś fajne bez selekcji...

Te Gskille nie beda zle, a od dszywali na pewno bym nie bral. A test 5 tylko, dlatego ze wiele osob wierzy ze on najszybciej sie wysypuje jak cos jest nie tak z memami. Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wiem, ale TYLKO 5? To ma być stabilne? Mogł puścić cały test na te 2h, ale widocznie sypało....

Dlaczego byś nie brał od dszywaly?

Najlepszym wyborem byłyby chyba cruciale... I cena niezła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij tam nakręciłem się na te g.skille

Podoba mi się triming a do tego sprawdze co moja płyta główna potrafi. A nie kurzem zarasta z braku OC :D

Jak do tej pory wkręciłem mego athlona na 2500. Teraz trzeba się jeszcze pamięciami pobawić. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo lepiej brac te cruciale. a w kwesti dszywali popieram enta w 100% .

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długoby opowiadać... czasem jest deczko niepoważny i szkoda się użerać... A pozatym tak raczej testowanie stabilności memek w jego wykonaniu to dużo do życzenia pozostawia zwłaszcza przy takich cenach powinny byc lepiej stestowane...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych crucialach da sięustawić mniejszy traiming coś ala ten od G>Skilla oczywiście na wolniejszym zegarze

Tak, mozna przekroczyc 250 na 2-2-2-5.

 

PS: Nie traming tylko timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu tak czy nie?

Bo w tym momęcie i tak nie przekrocze zegara 440 na memka, a za jakieś 2miechy może zmienie na 2x1gb albo procka.

Daltego puki co zależy mi na jak najmniejszym timingu

 

A i wolał bym osobiście te na winbond bo w razie co bym je szybko sprzedał i bez straty kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz cruciale... winbondow nie znajdziesz nieselektowanych (ktore sa tanie), wiem bo przegladam nowo wystawione memki co godzine... A poazatym na 440 na mem to i cruciale powinny leciec 2-2-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozna przekroczyc 250 na 2-2-2-5.

Pokaz mi Cruciale 250 MHz 2-2-2-5.

 

hary >> nie wierze ze te GSkille z aukcji nie zrobia 250.

 

Ten watek jest jakis powyginany.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemma wszystkim sam planuje zakup tych g.skilli na wielbłądach mam zamiar je sciagac ze stanów i własnie też sie wachalem pomiedzy nimi a crucialiami . I mam do was pytannie na jakie oc moge na nich liczyć ( ile tak średnio moga mi zrobic przy dobrych wiatrach :D) . Bo jeśli miala to by być jakas lipa to poczekal bym aż sie te cruciale pojawia w newegg.com.(chodzi mi o z505)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty się już gdzieś nie pytałeś o te cruciale? Z tego co wiem, to UTT kręcą się gorzej niż te "old school", a te g.skille są na utt...

 

Kas się chyba troszkę pomylił, bo te microny nie lubią chyba robić zbyt dużych częstotliwości na CL2. Lubią natomiast robić ponad 250MHz na 2,5-2-2-7 przy napięciu 2,7V.. myrddin669 zrobił 264MHz na 2,5-2-2-7 przy 3V.

Pamięci prezentują się aż nazbyt ciekawie i są bardzo wszechstronne.

Wg. mnie warto wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednia UTT wyglada lepiej niz "old skooli" przy zalozeniu ze kosci to 2x512 na A64. Cruciale to tez bardzo ciekawe memki, ale ja wolalbym Gskille. Tutaj macie wyniki Gskilli:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=69055

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=62056

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty się już gdzieś nie pytałeś o te cruciale? Z tego co wiem, to UTT kręcą się gorzej niż te "old school", a te g.skille są na utt...

 

Kas się chyba troszkę pomylił, bo te microny nie lubią chyba robić zbyt dużych częstotliwości na CL2. Lubią natomiast robić ponad 250MHz na 2,5-2-2-7 przy napięciu 2,7V.. myrddin669 zrobił 264MHz na 2,5-2-2-7 przy 3V.

Pamięci prezentują się aż nazbyt ciekawie i są bardzo wszechstronne.

Wg. mnie warto wziąć.

 

No pytałem pytałem i dalej nie wiem co mam robic czy brac te g.skille na wielbłądach czy te cruciale :mur: acha móglbys mi wyjasnic co rozumiesz pod słowem "old school" :lol: bo nie bardzo zajrzyłem o co ci chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. w pewnym sensie tak, winbond swego czasu zrezygnowal z produkcji pamieci i sprzedał maszyny sluzace do ich produkcji, czyli BH-5 UTT są pamięciami opracowanymi przez winbonda ale produkowanymi przez innych na urządzeniach od winbonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogmatwana troche ta historia :D :D ale chyba zajazyłem o co chodzi co w dalszym ciagu nie zmienia faktu ze dalej nie wiem co mam zrobic jeszcze teraz weszłem na strone z newegg i patrze a cruciale sa w cenie g.skill :mur: :mur: . Ale chyba jednak zostane przy pierwszej mysli i zdecyduje sie na te cruciale jeszcze teraz jak potanialy B) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...