Skocz do zawartości
Kidzi

7800 Gs Agp + Zalman Vf700 - Da Radę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem 2 dni temu GeForca 7800GS OC firmy BFG - wszystko ładnie, pięknie, gdyby nie to wycie w trybie 3D ..... Mam z poprzedniej karty Zalmana VF700 - chwilowo jednak wciąż siedzi na sprzedanej karcie ... jak nie będzie pasił, to pójdzie też, więc nie ściągałem.

Przyzwyczajony do raczej stonowanych dźwięków wydobywających się z kompa - wc + vf700 - obecny jazgot jest nie do przyjęcia :blink:

Czy ktoś ma może wiarygodne informacje, czy VF700 będzie pasował na moją kartę ? Ze strony zalmana to niestety nie wynika, na GT pasuje, o GS ani słówka ...

Ewentualnie może istnieje jakieś alternatywne, równie ciche rozwiązanie na GS'a ?

Muszę najpierw zrobić wywiad, zanim ściągne oryginalny cooler, bo nie będę ryzykował wieczystej gwarancji dla 'być może pasującego' zestawu chłodzącego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nowy, nie pasuje, wcale nie znaczy, że stary nie będzie ... dziwna logika :wink:

 

Tu fotka od jednego z użytkowników tego forum :

 

Dołączona grafika

 

 

Jak widać pentagram wszedł, więc VF700 też powinien ... Co do montowania GT i GS na tej samej płytce - tu byłbym sceptyczny, GT nie ma na AGP, odpada więc mostek HiS, a co za tym idzie ułożenie scalaków musi być inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze XC-80 ma wyzsze finy.

Pentagram

http://img110.imageshack.us/img110/4620/18050612333ia.jpg

Zalman

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=3688

 

img nie dziala przy zalacznikach. Trudno

 

Jezeli na tym GS jest jakis wystajacy element na PCB to mozesz miec problem. Szkoda ze wczesniej nie wyczailem tego tematu [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta wygląda tak :

 

Dołączona grafika

 

 

 

więc jak widać kupa miejsca wokoło GPU :D Jestem dobrej myśli, skombinuje tylko coś na mostek i dam znać, jak poszło B)

 

 

P.S. Jeszcze jedna fota - jedyna wyższa rzecz to gniazdo na molexa

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

 

Please contact the server administrator, images@tau5.pair.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

 

More information about this error may be available in the server error log.

To widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei - udało mi się z chłodzeniem :)

 

Zalman ma regulowaną zapinkę, ale zakres regulacji nie wystarcza ... potrzebne są drobne, kosmetyczne zmiany zarówno w zapince od spodu

 

Dołączona grafika

 

jak i tej trzymającej sam radiator

 

Dołączona grafika

 

po tych operacjach da się w prosty sposób założyć cooler

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie mam jeszcze chłodzenia na HIS'a i zasiałem gdzieś radiatorki Zalmana na pamięci :D , ale jak tylko zamontuję wszystko, wrzucę kolejne fotki. Myślę z radiatorami na pamięci nie będzie problemu, miejsca jest sporo, przy 2 kościach zaraz przy rdzeniu mogą być drobne problemy, ale to najwyżej zapodam na nie jeden podłużny, płaski radiator łączący obie kości

 

Dołączona grafika

 

Zmiany w zapince można zrobić prostym, okrągłym pilnikiem, ewentualnie rozwiercić. Boki podstawy radiatora nie są położone równolegle względem boków GPU, tylko pod kątem 45*, ale cały GPU jest zakryty, nie powinno być problemów :)

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za tak długi brak ciągu dalszego, ale kiedyś muszę zarabiać na te srzęty :mrgreen:

 

A więc po kolei - na HIS'a poszedł ściągnięty ze starej płyty radiator chipsetu MSI - szczerze mówiąc średnio jestem zadowolony z tego rozwiązania, jest dość ciepły w rejonach niskich obrotów zalmana, być może z czasem wykombinuję coś wydajniejszego, aczkolwiek po testach spisuje się bez zarzutu .... :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

 

Musiałem dodatkowo nawiercić radiator, rozstaw mocowań zupełnie odmienny.

 

Jeśli chodzi o pamięci - miałem pewne obawy, ale okazało się, że te z kompletu zalmana pasują idealnie

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Spód karty

 

Dołączona grafika

 

 

Całość prezentuje się w miarę estetycznie

 

Dołączona grafika

 

 

Efekt temperaturowy - w idle temp. spadła o 10 st. , pod obciążeniem 3dmark 2005 jakieś 8-9 st. - dotyczy to potencjometru ustawionego na 50%, czyli praktycznie absolutna cisza. Jak podkręcę na maksa wiatrak, to poprawa jest w granicach 2-3 st., ale uszy ciut bardziej cierpią. Z efektu jestem zadowolony, chodziło mi głównie o zlikwidowanie efektu dźwiękowego odkrzurzacza w trybie 3D, nawet przy tych samych temp., więc :gitarzysta: gitara gra :mrgreen:

 

To tak dla ludzi ewentualnie szukających alternatywnego chłodzenia na 7800GS ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman jest chyba jedynym konkretnym chłodzeniem do tej karciochy :) planuje zakupić XFX i jak będzie głośno to też zmienie, aha no i powielam pytanie ile mają te otworki na HSI między sobą, bo są takie radiatorki ale niby na 6600gt, 6600 lub 4,3cm między otworami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radiatorek, ktory podałeś nie pasuje. Przeczytaj topik o 7800GS, znaczy 2 topiki, w jedym z nich jest cala "bateria" fotek ze zmiana chlodzenia na 7800gs, zarowno z mojej karty jak i Kidzi-ego.

 

btw: moglbyś dajac zdjęcie napisać o czyją karte chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (jestem nowy) wiem że temat jest już stary ale chciałem się dołączyć do grona użytkowników karty 7800GS którym się udało coś pokąbinować z chłodzeniem. Nie będe się dużo rozpisywał, zamieszczam tylko fotki mojego "dzieła" :) Moja zmiana, w stosunku do zmiany poprzedników, różni sie tym, że zamiast Zalmana VF700 na karcie umieściłem Zalmana VF900. Dodam tylko, że wiadomości z tej strony dały mi bardzo wiele przy wdrażaniu w życie mojego planu zmodyfikowania GeForca 7800GS, tak więc składam pokłony dla twórców pierwowzoru :)

Kartę podkręciłem do poziomu 500/1400 (core/mem). Aktualnie pracuje na 480/1350.

Jest o 1000x cichsza niż przedtem i to jest to co, poza podkręceniem, podoba mi się teraz w niej najbardziej :)

Pozdrawiam wszystkich.

post-146293-1173391065_thumb.jpg

post-146293-1173391108_thumb.jpg

post-146293-1173391147_thumb.jpg

post-146293-1173391314_thumb.jpg

post-146293-1173391351_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...