Skocz do zawartości
Virtus

Dzielnik Pci - Ustawianie Na Abit St6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwiększam FSB z 100 do 120. Wszystko dobrze chodzi, ale żeby nie nadwyrężać twardziela, chcę zmienić dzielnik CPU: SDRAM : PCI z 3:3:1 na 4:4:1. Niestety - po zmianie ustawień w Biosie - na 4:4:1, komp nie wstaje, tylko piszczy. Jeśli odłączę napięcie, potem włączę i próbuję go ponownie odpalić, to pojawia się komunikat, że zmieniono proca.

 

Jak można zmienić ten dzielnik ? Please.

 

 

 

Płyta Abit ST6 i Celeron Tualatin 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zwiększ napięcie i postaw go na 133Mhz wtedy wstanie ci na 4:4:1, tylko że może być ciężko troche przekonać celinę żeby chodziła na 1600Mhz.

 

Spróbuj jeszcze 4:3:1 może wstanie...

 

U mnie np: na dzielnik 4:4:1 spoko działało przy FSB 124Mhz

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zwiększ napięcie i postaw go na 133Mhz wtedy wstanie ci na 4:4:1, ..

 

Spróbuj jeszcze 4:3:1 może wstanie...

U mnie np: na dzielnik 4:4:1 spoko działało przy FSB 124Mhz

U mnie spokojnie chodzi na FSB 124 przy dzielniku 3:3:1 , więc widac że potencjał proca i płyty jest. Ale przy FSB 124, to magistrala PCI ma 41,3, a to za dużo dla twardziela.

 

O Abicie ST6 słychać że dobry jest w O/C. Natomiast trzeba znać Patent na zmianę tych dzielników.

 

RAM mam dobry, po włożeniu, komp sam się domagał by zmienić z CL3 na CL2

 

Docelowo chciałbym mieć FSB 124, i dzielnik CPU: SDRAM : PCI 4:4:1.

 

Patent pleaseeee !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie z napięciem rdzenia?? Można jeszcze wykonać moda który podniesie domyślne napięcie o 0.2V. Może wtedy by ci ruszył na 133Mhz i z dedykowanym dla tej częstotliwości dzielnikiem 4:4:1...

 

 

W razie co to w tym temacie znajdziesz sposoby jego wykonania.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie z napięciem rdzenia??

 

Dzięki za linka, przeczytałem z przyjemnością.

 

U mnie w biosie mozna ustawić max. napięcie na 1,675 V. Niestety niewiele mi to daje. Ostatnią częstotliwiścią przy której system pracuje stabilnie jest 124.

 

1,625 V i FSB 124 - stabilna praca

 

1,650 V i FSB 125 - Explorer - ogólny błąd ochrony

 

1,675V i FSB 125 - system otwiera się, ale częste zawieszki

 

1,675 i FSB 126 - Na czarnym tle komunikat: Błąd ochrony systemu Windows.

 

Czytałem kilka relacji, że przy 1,600 V można było ustawić FSB na 130 - 131, tak więc dochodzę do wniosku, że mój proc można kręcić stabilnie na FSB 124. A to, o co sie staram, to to by ustawić dzielnik na 4:4:1

 

Znalazłem na Forum taki patent ( Abit ST6):

 

"A ja już wiem! Jak by ktoś pytał o te dzielniki:

 

- dla 3:3:1 jest potrzebne inne napięcie a dla 4:3:1 i 4:4:1 inne,

 

- switche 1 i 2 na płycie trzeba ustawić na autodetect procka (wykryje fsb100),

 

- następnie znaleźć optymalne fsb przy dzielniku 3:3:1 (i oczywiście napięcie) - u mnie fsb130 i vcore 1.6,

 

- zmienić dzielnik na 4:3:1 lub 4:4:1 i KONIECZNIE dodać do vcore 0.025 lub 0.050 - u mnie to drugie,

 

- zapisać zmiany i NIE POZWOLIĆ kompowi uruchomić się ponownie - trzeba go szybko wyłączyć bo zawieszka murowana,

 

- przestawić switche 1 i 2 na manual a 3 i 4 na fsb133,

 

- odpalić kompa - YES!"

 

Tylko nie wiem, co to są te "switche 1 i 2" i gdzie ich szukać ?? Wiesz może ?

 

P.S. Ten post był pisany na FSB124MHz i dzialnikach 3:3:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dip switche na takiej niebieskiej kostce. Normalnie służą do zmiany fsb i mnożnika (no tyle że w Intelach mnożnik jest zablokowany na amen).

 

Ale jak na mój gust to nie spróbować z większym napięciem to grzech i tak ci się nieźle kręci, a te proce spokojnie wytrzymują napięcia do, a nawet powyżej 2V.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dip switche na takiej niebieskiej kostce.

 

W czasie weekendu spróbuję poszukać. Mam nadzieję, że nic innego nie jest w kolorze niebieskim :o)

 

Ale jak na mój gust to nie spróbować z większym napięciem to grzech

Co do moda płyty głównej, to nie bardzo chcę to robić z dwóch powodów:

 

- Może uda mi się nabyc P III 1,4 GHz , 512KB no i wtedy zapoznam się co z takim procem mozna zrobić ;+)

 

- Mam cichego kompa, i tak musi pozostać. Gdy w czasie moich prób z FSB, komp przez jakieś 30 min. pracował z napięciem 1,675 , to temperaturka cpu skoczyła na 58 C. Co będzie przy większym napięciu łatwo przewidzieć.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to najlepiej sprawdzać organoleptycznie ---> rączką :huh: :huh: (u mnie przkłamuje z jakieś 10*C). Powyżej 52*C to już parzy. A żeby obniżyć temperature można użyć np. pasty Arctic Silver, powinna spaść o jakieś 5*C. Napięcie zaś jest niziutkie póki co, bo mój Celeronik się wyrabia na 1.95V, no tylko że teraz zmniejszyłem bo garące dni mamy, a ja bude mam zamkniętą.

 

Heh może w końcu jakieś wodne chłodzonko.... albo rozmontuje lodówke campingową i przerobie ją na obudowe :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to najlepiej sprawdzać organoleptycznie ---> rączką :huh: :huh: (u mnie przkłamuje z jakieś 10*C).

 

Ale przekłamuje w górę, czy w dół ?

 

Może wiesz jaka jest największa dopuszczalna temperatura pracy procesora ? ( Celek , P III )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przekłamuje w górę. Tzn w Evereście podaje że jest jakieś 50*C a sprawdzając ręką stwierdzam że ma mniejwięcej temperaturę ciała.

 

Jeżeli chodzi o max temperatury to wystarczy w googlach wpisać po serii, ale Tulipanki podobnie jak Coperki (bez różnicy czy to Pentak czy Celina) według specyfikacji wytrzymują 70*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...