Skocz do zawartości
aerial

Rekordowy Bong

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że gdyby przed wylotwym wiatrakiem zainstalować drobną siatkę metalową np. z sitka kuchennego i np. częśc rury wyłożyć metalem, czy zastosować metalową rurę, , to na nim skraplały by się opary cieczy, bo byłby zimniejszy od plastiku rury. Zastosowanie miesznki płyn do chłodnic/demineralka ogranicza teżparowanie samej cieczy, takze ubytki mogły by być uzupełniane dosć żadko.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdyby przed wylotwym wiatrakiem zainstalować drobną siatkę metalową np. z sitka kuchennego i np. częśc rury wyłożyć metalem, czy zastosować metalową rurę, , to na nim skraplały by się opary cieczy, bo byłby zimniejszy od plastiku rury. Zastosowanie miesznki płyn do chłodnic/demineralka ogranicza teżparowanie samej cieczy, takze ubytki mogły by być uzupełniane dosć żadko.

...co oczywiscie zmniejszy wydajnosc bonga bo o to wlasnie w nim chodzi (o parowanie cieczy)

---------------------------------------------------------------

Mam pomysl :) zamiast pompki akwariowej (ktorej z reszta nie mam) wykorzystam pompe samochodowa od spryskiwaczy. Jutro postaram sie zalatwic jakas. Nie wiem tylko czy taka pompa moze dlugo chodzic, bo przeciez spryskiwaczy uzywa sie raz na jakis czas. Co o tym sadzicie ?

----------------------------------------------------------------------

No to dzisiaj bedzie jazda :D starszy mi kupil 80watowego potwora na targu. Oczywiscie mam na mysli pompke wodna. Musze ja troche wyczyscic i sprawdzic jaka ma wysokosc podnoszenia, ale patrzac na moc to chyba bedzie spora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie zdaje ze taka siatka o ktorej mowi Benito nie zda egzaminu - nie widze powodu, dla ktorego siatka mialaby byc zimniejsza niz plastikowa rura.

 

To, ze kawalek metalu wydaje sie zimniejszy od kawalka plastiku jest zwiazane z czyms zupelnie innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie zdaje ze taka siatka o ktorej mowi Benito nie zda egzaminu - nie widze powodu, dla ktorego siatka mialaby byc zimniejsza niz plastikowa rura.

 

To, ze kawalek metalu wydaje sie zimniejszy od kawalka plastiku jest zwiazane z czyms zupelnie innym

wlasnie mialem to napisac :) sama z siebie rura czy metalowa czy plastikowa nigdy nie zejdzie ponizej temp otoczenia to chyba jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysl :) zamiast pompki akwariowej (ktorej z reszta nie mam) wykorzystam pompe samochodowa od spryskiwaczy. Jutro postaram sie zalatwic jakas. Nie wiem tylko czy taka pompa moze dlugo chodzic, bo przeciez spryskiwaczy uzywa sie raz na jakis czas. Co o tym sadzicie ?

Pompa do spryskiwaczy to chyba najgorszy pomysł. Po pierwsze jest strasznie głożna, a po drugie bardzo słaba a po trzecie szybko padnie jak bedzie chodzić non stop (tak mi sie wydaje).

Już lepsza akwariówka, albo dwie podłączone szeregowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wystarczy pompa CO

Ja mam pompe 30W/230V o max. słupie wody do 2m. Pompka zanużeniowa, nota bene już wyposażona w sitko (generujące krople prysznicowe), gdyż jest to użądzenie do oczek wodnych i małych fontann. I to bedzie wykożystane do bonga. Po przebudowaniu jakiegoś radiatora na blok wodny (socket 478 - obkleje radiator płytkami z plexi i wkleje króćce po obu stronach - na silikon montażowy), zostanie mi jeszcze znalezienie rury od kaloryfera z wspawanymi spiralnie wokół żeberkami (mam pełno rur PCV, ale słabo tutaj z przewodnictwem termicznym). Taka rura poprawi znacznie oddawanie ciepła i wydajność całego systemu - można też zamontować dwie rury równolegle obok siebie i połaczyć z jednym zbiornikiem - układ nie musi mieć wtedy monstrualnej wysokosci. Dodatkowo nie wiem czy wystrczą 2 dwu watowe wentylatory od zasilaczy... Rozważam użycie wentylatorów łazienkowych, ale to już koszt i one są głośne :mur: . Edytowane przez LechuCzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownym procesem powodujacym oddawanie ciepla jest parowanie, a nie przewodzenie. Nie wiem po co Ci te rury miedziane i kaloryfery.

Nie do końca. Tutaj sładają się trzy procesy. Przewodnictwo rury po której spływa strumieniami część gorącej wody, ewaporacja oraz odbiór ciepła przez przepływające powietrze. Przepływ powietrza będe miał bardzo mocny, parowanie reguluje się samo w sobie, a zatem zostaje przewodnictwo które chce "podrasować". Zauważ że wieża ewaporacyjna po dodaniu żeberek na zewnątrz zaczyna przypominac fragment dużej chłodnicy. Tak to działa.

Pomysl na blok wodny tez srednio udany

Jakbyś nie miał kilkudziesięciu złotych, albo byś na coś zbierał/wydał to też byś kombinował. Najpiękniejsze w tej zabawie jest kombinowanie samemu, a nie składanie gotowych żeczy z zestawu czy sklepu które ktoś złożył przed tobą, przetestował, zatwierdził i skierował do produkcji. Mnie nie interesuje takie coś. Ja chce wszystko sam. Tyle ile moge zrobić sam to zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie miał kilkudziesięciu złotych, albo byś na coś zbierał/wydał to też byś kombinował. Najpiękniejsze w tej zabawie jest kombinowanie samemu, a nie składanie gotowych żeczy z zestawu czy sklepu które ktoś złożył przed tobą, przetestował, zatwierdził i skierował do produkcji. Mnie nie interesuje takie coś. Ja chce wszystko sam. Tyle ile moge zrobić sam to zrobie.

LechuCzechu widze ze myslimy dokladnie tak samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Tutaj sładają się trzy procesy. Przewodnictwo rury po której spływa strumieniami część gorącej wody, ewaporacja oraz odbiór ciepła przez przepływające powietrze. Przepływ powietrza będe miał bardzo mocny, parowanie reguluje się samo w sobie, a zatem zostaje przewodnictwo które chce "podrasować". Zauważ że wieża ewaporacyjna po dodaniu żeberek na zewnątrz zaczyna przypominac fragment dużej chłodnicy. Tak to działa.

 

Jakbyś nie miał kilkudziesięciu złotych, albo byś na coś zbierał/wydał to też byś kombinował. Najpiękniejsze w tej zabawie jest kombinowanie samemu, a nie składanie gotowych żeczy z zestawu czy sklepu które ktoś złożył przed tobą, przetestował, zatwierdził i skierował do produkcji. Mnie nie interesuje takie coś. Ja chce wszystko sam. Tyle ile moge zrobić sam to zrobie.

 

To nie jest elektrownia atomowa, tu nie ma goracej wody tylko woda max 15 stopni cieplejsza od otoczenia (po wyjsciu z ostatniego bloku).

Co wiecej bong dziala tak, ze woda jest ZIMNIEJSZA od otoczenia. Nasuwa to dwa wnioski:

 

- parowanie jest glownym czynnikiem powodujacym obnizenie temperatury i trzeba podjac wysilki, by ten proces zintensyfikowac

- poniewaz woda bedzie miala temperature nizsza od temperatury otoczenia to procesy przenikania ciepla beda powodowaly PODNOSZENIE temperatury wody

 

co do ciecia kosztow - jak chcesz robic wszystko sam to kup plaskownik i wyskrob z niego bloczek a nie obklejaj radiator (powinien byc miedziany zeby nie bylo korozji, a miedziany radiator swoje bedzie kosztowac) - pomijajac fakt ze chcesz kupowac jakies stalowe i miedziane rury - nie zdziw sie jak zobaczysz ile to bedzie kosztowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aeriel: Twoje? Czemu takie czyste :lol:

Wygladasz jakbys znal sie na takim sprzecie :lol:

Swoja droga spedzilem troche czasu ogladajac rozne galerie bongow, fajek wodnych i innych wynalazkow. Spore zaplecze homemade'ow w necie jest - jest to napewno popularniejsza rzecz do eksperymentow niz nasz tytulowy bong-chlodnica. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial: skromnie powiem - ZNAM SIE ;D

 

Pamiętam jakieś 4 lata temu była podobna dyskusja na temat bong. I ogólnie skończyło się na tym, że wszyscy doszli do wniosku ze jest to kompletnie bez sensu gdyż:

- efekt niewspółmierny do hałasu

- parowanie wody już po paru miechach doprowadzi do grzybów w domu, pleśni w tv itd... trzeba mieć świetną wentylacje by mieć 2m bongo w pokoju

 

Fajnie, że wam sie chce. Ja jestem za leniwy już na takie akcje.

Wole ten drugi typ bong. Ale have fun

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a kto to na stale chce uzywać? nie widze sensu. Taka zabawka. Zrobic, odpalic, nacieszyc sie przez jeden dzień i wyniesc do piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja i krolik1989 robimy tylko 4fun po co nam to na stałe :blink:

 

EDIT sory za 2 takie same posty ale coś z netem miałem nie tak :mur:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

... to włóż kawał weza do co i do wanny i zobatrz jaką masz fonntanne ... co musi być zalana i musi jednoczeście ciągnać i pchać ... do tego jest stworzona ... fonntanowe i głębinowe są do ssania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Niemam pojecia czy taki projekt by sie sprawdził ale ocencie sami.

1.Nie bardzo, bo jeden układ=dużo syfu. Chyba że na krótko to ma działać.

2. Z czego miałby niby być ten filtr co by zatrzymywał parę wodną a nie przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr mogl by byc taki jak jest w okapach nad kuchenkami gazowymi. Zatrzymuje on pare i inne zanieczyszczenia a powietrze przepuszcza. Para mysle ze by sie tez zatrzymala na jakiejs gabce. Gdyby gabka byla cienka to i by niestawiala duzego oporu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Witam

Z góry przepraszam że tyle nie pisaliśmy ale siły wyższe - lan party ze znajomymi ;) i nie było czasu :P ale do rzeczy:

 

Na jednej pompce nie pociągnie, mieliśmy mieć inną od znajomego ale nic z tego nie wyszło, zdecydowaliśmy się na zakup drugiej. I tutaj moje pytanie czy 2xatman305 napewno to pociągnie? Niby tak ale wolę się upewnić niż potem płakać ;) Nasze bongo ma ponad 2m wysokości, stąd moje wątpliwości :oops:

 

A teraz fotki

Dołączona grafika

krolik & bongo ;)

 

Dołączona grafika

podstawa

 

Dołączona grafika

pokrywa

 

Dołączona grafika

razem ;)

Dołączona grafika

cała podstawa

Dołączona grafika

dwójnik

Dołączona grafika

wszystkoo razem :)

Dołączona grafika

i oczywiście jeszcze ja ;) proszę się nie śmiać ze mnie, nie będę cenzurował zdjęcia bo uważam że to oszukiwanie samego siebie ;)

 

 

Wiem że lipa że nie ma nic przezroczystego ale nie ma skąd wziąć :( będziemy dalej kombinować, narazie dalej stoimy z powodu wyjazdu krolika i czekania na pompke :mur:

 

To by było na tyle pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Na jednej pompce nie pociągnie, mieliśmy mieć inną od znajomego ale nic z tego nie wyszło, zdecydowaliśmy się na zakup drugiej. I tutaj moje pytanie czy 2xatman305 napewno to pociągnie? Niby tak ale wolę się upewnić niż potem płakać ;) Nasze bongo ma ponad 2m wysokości, stąd moje wątpliwości :oops:

Zalezy gdzie postawisz, z tego co sie orintuje to max słup wody dla atmana 305 to 1,2m. Bedziesz musiał powiesic jednego gdzies w połowie wysokosci bonga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No mamy zamiar przyciąć, ew na balkon z tym :lol: no ale jak bym powiesił tego atmana w połowie to da rade? to jak wtedy na pułeczke go czy coś? czy lepiej nie kombinować i 306?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

No mamy zamiar przyciąć, ew na balkon z tym :lol: no ale jak bym powiesił tego atmana w połowie to da rade? to jak wtedy na pułeczke go czy coś? czy lepiej nie kombinować i 306?

Ja polecam C.O :D Pociągnie nawet 4 metry bonga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...