Skocz do zawartości
Chemik4

Winniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi wyjątkowo obrzydliwie.

Tak samo jak móżdżek , język, comber, nerki, płucka, ośmiornice, raki, krewetki (akurat mi nie smakowaly:P konsystencja kijowa:)) ale to trzeba spróbować...kiedys zamowilem pizze z owocami moza tak4 fun zjadlem pol bo mi sie dzwigalo, ale nie dlatego ze smak byl kijowy...tylko konsystencja niektorych rzeczy byla jak GLUT:D dlatego mi sie odechcialo:P

@Chemik4 jak coś wyskrobiesz:P to podziel sie wrazeniami:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak

móżdżek , fuuj

język, fuuj

comber, fuuj

nerki, fuuj

płucka, fuuj

ośmiornice, IMO bez smaku i konsystencja jak guma

raki, smakowały mi

krewetki pycha! tylko nie można patrzeć na nie w trakcie jak się je, bo się przypominają ich powiązania gatunkowe z pająkami

(akurat mi nie smakowaly:P konsystencja kijowa:)) ale to trzeba spróbować...kiedys zamowilem pizze z owocami moza tak4 fun zjadlem pol bo mi sie dzwigalo, ale nie dlatego ze smak byl kijowy...tylko konsystencja niektorych rzeczy byla jak GLUT:D dlatego mi sie odechcialo:P

@Chemik4 jak coś wyskrobiesz:P to podziel sie wrazeniami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm krewetki nie maja nic wpspolnego z pajakami:) mozesz je jesc bez problemu:P to sa krewne homarów, raków, krabów :) to jest ten sam TYP-STAWONOGI ale GROMADY rozne:P pajęczaki i skorupiaki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm krewetki nie maja nic wpspolnego z pajakami:) mozesz je jesc bez problemu:P to sa krewne homarów, raków, krabów :) to jest ten sam TYP-STAWONOGI ale GROMADY rozne:P pajęczaki i skorupiaki:P

Jaka to roznica dla mnie kiedy maja pelno tych cienkich nozek :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to roznica dla mnie kiedy maja pelno tych cienkich nozek :|

To 2 rozne gromady:p roznica taka jak miedzy ssakami a ptakami:P etc;P

a co do krewetek wkurza mnie ich konsystencja, jak je gryze mam wrazenie ze to chrząstka z kurczaka... ale smak pycha;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak móżdżek , język, comber, nerki, płucka, ośmiornice, raki, krewetki (akurat mi nie smakowaly:P konsystencja kijowa:)) ale to trzeba spróbować...kiedys zamowilem pizze z owocami moza tak4 fun zjadlem pol bo mi sie dzwigalo, ale nie dlatego ze smak byl kijowy...tylko konsystencja niektorych rzeczy byla jak GLUT:D dlatego mi sie odechcialo:P

@Chemik4 jak coś wyskrobiesz:P to podziel sie wrazeniami:)

 

Od kiedy krewetki maja konsystencje gluta? Normalne, biale mieso. Ty jestes pewien, ze to krewetka byla? ;)

 

EDIT: @HeatheN - ale zdajesz sobie sprawe, ze pancerzyka sie nie je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak móżdżek , język, comber, nerki, płucka, ośmiornice, raki, krewetki (akurat mi nie smakowaly:P konsystencja kijowa:)) ale to trzeba spróbować...kiedys zamowilem pizze z owocami moza tak4 fun zjadlem pol bo mi sie dzwigalo, ale nie dlatego ze smak byl kijowy...tylko konsystencja niektorych rzeczy byla jak GLUT:D dlatego mi sie odechcialo:P

@Chemik4 jak coś wyskrobiesz:P to podziel sie wrazeniami:)

A gdzie on napisał że chodzi o krewetki ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadintepretacja... nadal jestem jednak ciekaw, ktore to owoce morza wygladaly jak glut.

 

ośmiornice, IMO bez smaku i konsystencja jak guma

Mi tam smakuja. A co do gumy - osmiornice trzeba umiec zrobic. Jesli sie ja za krotko gotuje, rzeczywiscie jest nie do pogryzienia - niestety sprawdzilismy to na sobie.

 

Jakby ktos chcial kiedys robic: osmiornice tlucze sie troche mlotkiem do miesa, potem gotuje jakies 2 godziny na niezbyt duzym ogniu, osmiornica podczas tego procesu robi sie czerwona. Potem odcedzamy, zostawiamy do przestudzenia, jak przestygnie to obtaczamy w mace i na patelnie. Polecam przed gotowaniem pokroic na kawalki. Wysmienita z ryzem. Swoja droga, wode po gotowaniu osmiornicy mozna wykorzystac do ugotowania w niej ryzu - nabierze on wtedy fajnego lekko czerwonego koloru i specyficznego aromatu. Mozna tez wymieszac z ryzem obrane krewetki i malze, wychodzi fajne i egzotyczne danie z owocow morza :)

 

Drugi wariant jaki testowalismy to z frytkami i podsmazana marchewka - tez calkiem niezle, ale wariant powyzszy bardziej mi przypadl do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaki w domu zrobic ciezka sprawa. Lepiej kupic gotowe juz w sklepie. Do pieca na chwile i mozna jesc. Slimaki swierze trzeba gotowac wiele godzin. Polecam kupic gotowe juz obrobione, przewaznie sa z maslem czosnkowym w srodku w skrupie :) PYCHA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...