Skocz do zawartości
glowa_1

Problem Z Kompem - C-900mhz + Abit Bx133-raid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Komp działał, działał i przestał... jak to z windami bywa. Więc reinstalka... niestety nie da się przeinstalować systemu. W pewnym momencie wyskakuje , że nie może skopiować jakiegoś pliku, za każdym razem innego... po chwili idzie dalej i wyskakuje niebieski ekran i koniec.

Myślałem, że to pamięć, przetestowałem kilkanaścierazy bootowalnym MemTestem i nie wykrył żadnego błędu.

Myślałem, że może cd-rom ma problemy z płytami (instaluje z kilku różnych wersji systemu, w tym oryginalny Win XP Pro i oryginalny Win 2000), zmieniłem więc cd-rom z innego kompa, co do którego jestem pewien, że jest ok i nic, dalej to samo. Z tych samych płyt na innych kompach bez problemu instaluje się system.

Myślałem, że może dysk twardy - wymieniłem - dalej to samo.

Biosa też wymieniałem i nic.

 

Proszę o pomysły, choćby na diagnozę co się dzieje. nie mam za bardzo możliwości sprawdzić płyty z innym prockiem ani procka z inną płytą. Procesor to Celeron 900 MHz, a płyta to Abit BX133-RAID.

 

Czy są może jakieś bootowalne programy diagnostyczne do procesora lub płyt głównych?

Co się może dziać z tym kompem?

 

p.s.

wiem, że płyty Abit'a mają często problem z kondensatorami - u mnie kondensatory wyglądają na dobre. Komp nie był też nigdy podkręcany.

Proszę o pomoc!

Edytowane przez glowa_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...