Skocz do zawartości
lgolebio

Korzystanie Ze Stałego źródła Prądu A Obecność Baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio buszując trochę po internecie natknąłem się na forum elektroniczne, gdzie omawiany był pewien problem z kalibracją baterii. Jeden z forumowiczów twierdzi, że w trakcie używania zasilacza, w notebooku nie powinna być włożona bateria :blink: Zresztą zacytuje słowa:

 

Po pierwsze - jeśli używasz laptopa tylko na zasilaniu sieciowym - wyjmij z niego baterię, wkładaj ją tylko wtedy gdy chcesz korzystać z zasialania bateryjnego.

Powód jest bardzo prosty - baterie w laptopach zbudowane są z ogniw litowo-jonowych, ładowaniem których steruje elektronika baterii. To ten eprom "liczy" cykle ładowanie-rozładowanie. Sęk w tym, że jest liczony każdy cykl, także częściowego rozładowania - gdy bateria jest w laptopie, on ciągle pobiera z niej minimalny prąd, dlatego przy podłączeniu zasialacza bateria jest przez chwilę doładowywana, ale "licznik" w elektronice baterii bije.

Czy to prawda i czy w takim razie powinienem wyjąć baterię z lapka, bo jak narazie to chodzi wyłącznie na zasilaczu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio buszując trochę po internecie natknąłem się na forum elektroniczne, gdzie omawiany był pewien problem z kalibracją baterii. Jeden z forumowiczów twierdzi, że w trakcie używania zasilacza, w notebooku nie powinna być włożona bateria :blink: Zresztą zacytuje słowa:

Czy to prawda i czy w takim razie powinienem wyjąć baterię z lapka, bo jak narazie to chodzi wyłącznie na zasilaczu ??

dzieje sie tak w starych laptopach...w nowych laptopach ten problem rozwiazano. Ale powiem ci, ze u mnie w instrukcji napisali..a nie wiel jest tam pomocniczego tekstu, ze jesl nie uzywasz przez dluzszy czas laptopa..rozladuj baterie i wyjmij z laptopa..to tak jak z bateriami.. jesli nie uzywa sie np latarki albo aparatu fotograf...to baterie powinno sie wyjac....ale nie napisali nic..ze jesli siedzisz na AC to ze musisz wyjac baterie..moim zdaniem bylaby to glupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie tak w starych laptopach...w nowych laptopach ten problem rozwiazano. Ale powiem ci, ze u mnie w instrukcji napisali..a nie wiel jest tam pomocniczego tekstu, ze jesl nie uzywasz przez dluzszy czas laptopa..rozladuj baterie i wyjmij z laptopa..to tak jak z bateriami.. jesli nie uzywa sie np latarki albo aparatu fotograf...to baterie powinno sie wyjac....ale nie napisali nic..ze jesli siedzisz na AC to ze musisz wyjac baterie..moim zdaniem bylaby to glupota

Nie należy maksymalnie rozładować baterii. To prawda, że jeżeli nie pracuje sie na lapku przez dłuższy okres >3miesiące, to wtedy należy wyjąc baterie, ale tylko w połowie rozładowaną.

Ja pracuje z wyjętą baterią, ale tylko dlatego, ze lapek chodzi mi 24h/dobe przez już chyba 7 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...