Skocz do zawartości
pawelekmal

Obudowa Z 120 Z Przodu I Tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obudowy MEDIUM tower z wentylatorem 120mm z przodu i z tylu + 1/2 92 na boku. Obudowa bez zbednych bajerow itp. ale z pleksa na boku. Najlepiej czarna. W przyszlosci planuje wc i podswietlanie wew. wiec powinna byc setetyczna i powinna wszystko zmiescic wc ;] cena do 300zł

 

Czy ktos zna taką obudowe??

 

Pozdro.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jest nawet fajna. Przod i tyl 120mm, a na boku zawsze mozna okno wyciac i wstawic co sie chce.

http://zenfist.pl/pID/424.htm

 

Lub taka:

http://zenfist.pl/pID/427.htm

 

TT Mambo widzialem na zywo i wyglada o niebo lepiej niz na fotkach w necie.

 

 

A tak wogole to sam powinienes wiedziec, czego chcesz i co Ci sie podoba. ;)

Edytowane przez Recall1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie, czy w tych obudowach daloby zamontowac chlodnice 1x120 w miejsce wiatraka 120 z przodu?? bo z tylu to raczej tak....(?) ale to tylko midi....

 

http://www.madtech.pl/index.php?d=produkt&id=37

http://www.madtech.pl/index.php?d=produkt&id=39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mi z tej lian li pc7? niby ma 2x120 ale w ich miesjce nie zmieszcza sie chlodniczki+ wentyle, ogolnie jest mala, nie ma szyby z boku i jest droga..... odpada

Jest cała z aluminium. Można do niej z powodzeniem zmieścić dwie chłodnice (jedną potrójną i drugą podwójną) dwie pompy i rezerwuar.

Także nie gadaj bzdur, że nie ma w niej miejsca.

Ale jak wolisz mieć wioske i okno to kup sobie jakąś padake za 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała z aluminium. Można do niej z powodzeniem zmieścić dwie chłodnice (jedną potrójną i drugą podwójną) dwie pompy i rezerwuar.

Także nie gadaj bzdur, że nie ma w niej miejsca.

Ale jak wolisz mieć wioske i okno to kup sobie jakąś padake za 300zł

Czy Antec lub Coolermaster to wioska to nie powiedział bym (wygląd rzecz gustu). Są tak samo obszerne jak Lian-Li, fakt faktem nie z aluminium w 100% (coolermaster ma alu fronty) ale za to 150 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Antec lub Coolermaster to wioska to nie powiedział bym (wygląd rzecz gustu)

Sam sobie odpowiedziałeś więc po co to zdanie? W moim guscie coolermaster nie ma ani jednej porządnej i ładnej obudowy a widziałem na zywo i topowe modele i te dla przeciętnych zjadaczy chleba. De gustibus non es disputantum więc dajmy już spokój wrażeniom wizualnym ;)

 

fakt faktem nie z aluminium w 100% (coolermaster ma alu fronty) ale za to 150 zł w kieszeni.

No właśnie z aluminium masz aż fronty a u lian'a całą budę - więc chyba warto doplacić do tych 380zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś więc po co to zdanie? W moim guscie coolermaster nie ma ani jednej porządnej i ładnej obudowy a widziałem na zywo i topowe modele i te dla przeciętnych zjadaczy chleba. De gustibus non es disputantum więc dajmy już spokój wrażeniom wizualnym ;)

No właśnie z aluminium masz aż fronty a u lian'a całą budę - więc chyba warto doplacić do tych 380zł.

Jak dla mnie nie warto - co mi to daje :?: W praktyce nic, więc wole te 150zł przeznaczyc na co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała z aluminium. Można do niej z powodzeniem zmieścić dwie chłodnice (jedną potrójną i drugą podwójną) dwie pompy i rezerwuar.

Także nie gadaj bzdur, że nie ma w niej miejsca.

Ale jak wolisz mieć wioske i okno to kup sobie jakąś padake za 300zł

Jezeli ktos ma okno w kompie, to odrazu jest to wiejski tuning ? Gratuluje toku myslenia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie - obudowa staje się lżejsza i sztywniejsza od zwykłej blachy.

Jak lżejsza to wada - włóż w taką obudowę kilka dysków i zacznie 'łazić' po pokoju. Po prostu lekka obudowa bardziej przenosi drgnia .

Aluminium sztywniejsze od stali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lżejsza to wada - włóż w taką obudowę kilka dysków i zacznie 'łazić' po pokoju. Po prostu lekka obudowa bardziej przenosi drgnia .

Aluminium sztywniejsze od stali ?

Sorry ale pieprzysz farmazony. Wiem doskonale jak ta obudowa się zachowuje pod wpływem drgań zarówno dysków jak i napędów 5,25.

 

I już ci mówię, żebyś nie szukał albo nie daj Boże kogoś wprowadzał w błąd - TAK, aluminium jest sztywniejsze od stali. I to wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale pieprzysz farmazony. Wiem doskonale jak ta obudowa się zachowuje pod wpływem drgań zarówno dysków jak i napędów 5,25.

Wyluzuj.

Chcesz powiedzieć, że lżejsza obudowa będzie lepiej się tu zachowywała od stalowej, która jest cięższa ?

Dla mnie lekka obudowa jest akurat wadą, bo używam paru dysków i m.in. dlatego nie wybrałem aluminiowej.

 

I już ci mówię, żebyś nie szukał albo nie daj Boże kogoś wprowadzał w błąd - TAK, aluminium jest sztywniejsze od stali. I to wielokrotnie.

Tu się kłócić nie będę bo nie wiem, tylko się zdziwiłem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lżejsza to wada - włóż w taką obudowę kilka dysków i zacznie 'łazić' po pokoju. Po prostu lekka obudowa bardziej przenosi drgnia .

Szczerze mówiąc mam wrażenie, że 10kg Antec bardziej drga od LianLi... Ale poziomic nie używałem, a tymbardziej nie mierzyłem decybeli ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jak to wygląda w obudowie aluminiowej czy tylko domniemasz?

A znasz sklep który coś takiego umożliwia ?

Czytałem, że aluminium bardziej rezonuje.

Obudowa Lian Li, o której wspomniałeś zrobiła na mnie pozytywne wrażenie tyle tylko, że kilka osób wysunęło twierdzenie o wyższości aluminium nad stalą w obudowach to ja się zapytuję czemu, bo argument, że coś jest lżejsze to lepsze mnie jakoś nie przekonuje. Nie chcę się wdawać w dyskusję o wyższości Lian Li nad resztą świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-7 SE - nie przenosi drgań. Obudowa jest szeroka i bardzo dobrze wykończona. Dolny koszyk na napędy można wymontować - wykręcić dwie śruby i w to miejsce spokojnie zmieścić chłodnicę 120x120 + wentyl, znajdzie się miejsce także na pompę.

Z przodu jest także zamontowany filtr przeciwpyłowy.

 

Lian Li jest bardzo lekka pomimo zamontowania dwóch Barracud 200GB 7200.9 - RAID 0 i nagrywarki DVD nie wyczuwa się drań.

Zresztą jak może drgać wręcz jeździć obudowa obciążona Topowerem SPW480 EZA, dwoma dyskami i Ninją na procku :?:

Lian Li świetnie odprowadzają ciepło z napędów, PC-7 SE nie posiada żadnych sanek dla napędów innych bzdur tylko pogarszających oddawanie ciepła.

 

Nie dziwę się osobom, które używają lekkich produktów obudowopodobnych za 100 pare pln przesiadka na np. stalowego Chiefteca utwierdza w przekonaniu, że im cięższe tym lepsze.

 

A co za problem wyciąć dziurę w aluminium i wstawić okno :?:

Już ktoś na purepc ciął Lian Li w związku z tym napisał do Lian Li czy w razie nie udanej próby będzie mógł zamówić u nich nowy bok.

W odpowiedzi otrzymał informację, że Lian Li nie posiada boków do tego modelu z oknami. Ale jeśli mod nie uda się to prześlą mu za darmo

nowy bok.

 

To jest firma, która rozumie klienta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...