Skocz do zawartości
JacekN8

Problem Z Podkręcaniem A64 S754

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Athlona 64 na rdzeniu Venice, mobo Asus K8N4-E Deluxe i pamięci Kingstony Cl3. Jest problem, bo jak ustawie htt na 240 to procesor chodzi na 2400MHz, hipertransport na 960MHz i pamięci na 480MHz i wszystko stabilnie ! ! ! Jak testowałem mobo to najwyższe htt jakie osiągnąłem to 350MHz, oczywiście podczas testów mnożnik procesora był na 5, a dzielnik pamięci na 100MHz i wszystko chodziło pięknie. Problem jest taki, że chce ustawić htt na 300MHz i mnożnik na 8, czyli taktowanie takie jak wcześniej 2400MHz. Pamięci dam na 133MHz i powinno być wtedy równe 400MHz. Hipertransport na x3, czyli powinno być 900MHz. Wszystkie wartości pomimo, ze są poniżej wcześniejszych, oprócz szyny, ale i tak wstaje na 350MHz, nie uruchamiają się. Wogóle nie wstaje winda, a że to asus, to mówi przy wejściu do biosa że jest błąd (wrong) i mam do wyboru: press del - wejść do biosa i f2 to continue - i wtedy winda wstaje na wszystkich standardowych ustawieniach. Co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym że na tym mobo moge ustawić tylko 1,550V i to jest max. Procesor na 1.6V robi 2700MHz, bo sprawdziłem na innej mobo. Najbardziej mnie dziwi to że na mobo wstaje na 350 a na 300 już nie chce.

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...