Skocz do zawartości
FumFel_20

Jak Rozebrać Aristo Smart400?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak rozebrać tego laptopa?Odkręciłme wszystkie śruby wodoczne z tyłu (i te za zaslepkami tez) i niby powinno być ok.ALe w miejscu wyjscia DSUB coś trzyma i to nie jest zatrzaszk.Tylko widocznie jakaś sruba któa oddalona jest od tego wejscia jakieś 2 cm w głąb laptopa i nie jest widoczna.Wychodzi na to ze powinienem wyjąć najpierw klawiatóre i wtedy powinna tam być sruba.Ale za cholere nie moge wyjąć klawiatóry.Zachowuje sie tak jak by była przyklejona...Ktoś pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donner, moglbyś napisać ile jest tych zatrzasków i mniej wiecej w których miejscach ? (chodzi mi o Twojego LG) W którą stronę podnosi sie klawiatura: w stronę matrycy, czy w drugą strone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Laptopy Aristo nie "lubią" być rozkręcane. Chyba należą do tej coraz szerszej grupy sprzętu jednorazowego użytku.

Miałem podobny problem z A.Optimą. Rozwiązanie zajęło mi jakieś 2 godziny zanim dotarłem do perfidnie ukrytej śrubki pod klawiaturą.

Jak zdjąć klawiaturę.

Patrząc na laptop staraj się odsunąć maksymalnie klawiaturę - jak by to powiedzieć - w dół, czyli od klawiszy F w stronę spacji. Po stronie klawiszy F znajdują się zaczepy (2 lub 3). Po przeciwnej coś jakby zawiasy.

Dlatego możesz potrzebować pomocy drugiej osoby, jakiegoś swojego technicznego rozwiązania, narzędzia itp.

Śrubka trzymająca "obramowanie" w A. Optimie znajduje się pod klawiaturą z prawej strony obudowy jakieś 5-8 cm od prawej górnej części.

Zaczepy prawa strona (jeśli dobrze pamiętam 2, lewa 3, "dół" 4 lub 5.

Mocowania zaczepów są bardzo słabe i mają tendencję do pękania i wyłamywania się.

Dalsze rozkręcanie A.Optimy nadal jest dla mnie dużą zagadką. Wykręciłem wszystkie śrubki i nie mogę dalej ruszyć. Wszystko trzyma się "kupy" i nie daje się rozłożyć do części pierwszych.

 

Pozdrawiam

Xaviersaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...