Skocz do zawartości
nrl

Assassin's Creed

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę duże te wymagania :D Ciekawe na co te 16 GB na dysku.

 

Minimum System Requirements:

* Windows XP or Vista

* 2 GB RAM

* Dual core processor (Intel Pentium D or better)

* 256MB Direct3D 10 compatible video card, or Direct3D 9 card compatible with Shader Model 3.0 or higher

* DirectX compatible driver

* DVD-ROM dual-layer drive

* 16 GB free hard disk space

* DirectX libraries (included)

* Vista compatible sound card

* Keyboard, Mouse

* Microsoft Xbox 360 Controller (optional)

 

Recommended System Requirements:

* Intel Pentium Core 2 Duo, or better processor

* 3 GB System RAM

* ATI HD2900 series, Nvidia GeForce 8800 series, or better video card

* 5.1 sound card

* Microsoft Xbox 360 controller

 

*Supported Video Cards at Time of Release

 

DirectX10 compatible cards, recommended ATI HD2900 series, Nvidia GeForce 8800 series

 

Direct3D 9 card compatible with Shader Model 3.0 or higher

 

The PC version of Assassin’s Creed is scheduled for a March 25 release in the states."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje ze te wymagania faktycznie starcza do komfortowej gry przy 1680*1024 lub chociaz 1280*1024...

 

premiera: 12 luty 2008

premiera polska: marzec 2008

 

PS: kontroler z xboxa dziala z PCtem ?? czy trzeba jakas przejsciowke czy cus, bo sie nie znam :) EDIT: dobra znalazlem info ze dziala z pc i x360

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ludzie tu zapomnieliście o Assassinie ;) Wymagania trochę duże. Nic będę musiał kupić 2GB RAM-u :] Czekam na tą gierkę z nie cierpliwością :)

 

Edit: Chociaż jak patrzę na wymagania opcjonalne (3GB RAM?!) to już się zastanawiam aby nie z upgradować kompa całkowicie aby mi spokojnie płynnie chodziło. Chociaż jak mi Crysis poszedł na średnich detalach i to spokojnie to może i to da radę :)

Wymagana jest kontrolka z Xbox 360?!

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje ze te wymagania faktycznie starcza do komfortowej gry przy 1680*1024 lub chociaz 1280*1024...

 

premiera: 12 luty 2008

premiera polska: marzec 2008

 

PS: kontroler z xboxa dziala z PCtem ?? czy trzeba jakas przejsciowke czy cus, bo sie nie znam :) EDIT: dobra znalazlem info ze dziala z pc i x360

Przewodowy pad działa normalnie + stery ze strony MS do bezprzewodowego trzeba dokupić specjalny odbiornik na USB.

Co do wymagań to wielka przesada niedawno przeszedłem grę na x360 i nie wiem co mogli by zmienić na PC żeby miała aż takie wymagania chyba, że zaadoptują silnik z Crysis'a.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Przy tych wymaganiach to optymalizacja Crysisa czy DIRT'a jest wzorowa...

No bez przezsady AC ma grafe ładną ale bardzo (bardzo) daleko mu do Crysisa. No chyba ze wersja pc bedzie miała gigantyczne/ostre/z mega-ultra-giga paralaxem textury....

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3 GB ramu to napewno nie przy XP... gra nie może tak o sobie zużywać około 2.5GB RAMU!!

 

Taaa i jeszcze ten HD2900... i pewnie tekstury w grze będą tak duże że moje 256MB ramu na grafie sobie nie poradzą. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3 GB ramu to napewno nie przy XP... gra nie może tak o sobie zużywać około 2.5GB RAMU!!

 

Taaa i jeszcze ten HD2900... i pewnie tekstury w grze będą tak duże że moje 256MB ramu na grafie sobie nie poradzą. :?

Ja mam nadal nadzieję, że te wymagania jednak spadną :] Ale gra raczej może zużywać 3GB RAM. Jestem pewny, że Gry jak Crysis 2, Wiedźmina 2 czy Gothic 4 będą miały w optional 4GB RAM :]

 

 

Edit: Tak w ogóle czytam na forach na temat tych wymagań i z tego co czytam to lekki fake jest z tymi wymaganiami. Ponoć mają być mniejsze wymagania szczególnie właśnie pamięć RAM :]

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było napisane o Wiedźminie, a jak wyglądała rzeczywistość, że ludziki pomykali na nim na AXP przy 1 GB ramców? Mój kuzyn na jakimś preshocie 3GHz z 1 GB i GF6600GT działał w wieśmaka i nie wybrzydzał komp... loadingi miał za to zabójcze ale reszta dawała radę.

Zawsze przed premierą dowalają mega wypas wymagania, żeby wszyscy zaczęli kupować sprzęt, a potem okazuje się, że grać mozna na słabszych jednostkach.

 

Poza tym czemu ja to wpisuję na forum odwiedzanym przez overmaniaków? Przecież kompa się da wykręcic do wymagań :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są juz znane wymagania oficjalne, niewiele nizsze od tych nieoficjalnych. :>

 

Procesor dwurdzeniowy Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2 3800+ (zalecane: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+)

2 GB pamięci RAM (zalecane: 3 GB)

Karta grafiki 256 MB kompatybilna z DirectX 9 lub 10 (zalecane: 512 MB)

Napęd DVD-ROM (odczytujący dane zapisane na dwuwarstwowych płytach DVD)

12 GB wolnego miejsca na dysku

System operacyjny Windows XP lub Windows Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis na 2GB lata ładnie a to ma niby zjeść 3 GB ?? Coś tutaj śmierdzi.

Nic nie śmierdzi, popatrz choćby na gameplayeach jak duży obszar oferuje AC (i ile jest tam NPC-ów, w tym każdy obdarzony sztuczną inteligencją [jaka to jaka, konsolowcy dobrze wiedza;P], czym się chwalili twórcy jeszcze przed premierą :>).

 

Zresztą, ram jest teraz tani jak barszcz. Może w końcu na cos się przyda w moim komputerze te 3GB ramu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie śmierdzi, popatrz choćby na gameplayeach jak duży obszar oferuje AC (i ile jest tam NPC-ów, w tym każdy obdarzony sztuczną inteligencją [jaka to jaka, konsolowcy dobrze wiedza;P], czym się chwalili twórcy jeszcze przed premierą :>).

 

Zresztą, ram jest teraz tani jak barszcz. Może w końcu na cos się przyda w moim komputerze te 3GB ramu... ;)

Konsola ma do dyspozycji 512 MB RAM, więc jak pisałem wcześniej nie mam pojęcia po co 3 GB RAM'u. Dla mnie te całe wymagania to taki trochę fake, ktoś sobie napisał na podstawie dzisiejszego standardu komp., a reszta to powieliła. Poza tym sztuczna inteligencja w tej grze nie jest najwyższych lotów co oczywiście nie przeszkadza w grze. W topicu o konsolach są pokazane co zabawniejsze błędy AI można zobaczyć. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola ma do dyspozycji 512 MB RAM, więc jak pisałem wcześniej nie mam pojęcia po co 3 GB RAM'u. Dla mnie te całe wymagania to taki trochę fake, ktoś sobie napisał na podstawie dzisiejszego standardu komp., a reszta to powieliła. Poza tym sztuczna inteligencja w tej grze nie jest najwyższych lotów co oczywiście nie przeszkadza w grze. W topicu o konsolach są pokazane co zabawniejsze błędy AI można zobaczyć.

Nie szkodzi ze ma 512mb ramu, gry sa optymalizowane pod jedna konfiguracje, co innego na pc gdzie konfiguracji są miliony, dlatego twórcy podaja takie wymagania jakie widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi ze ma 512mb ramu, gry sa optymalizowane pod jedna konfiguracje, co innego na pc gdzie konfiguracji są miliony, dlatego twórcy podaja takie wymagania jakie widzimy.

Optymalizować można dla kart graficznych, użycie RAM'u jest podobne. Oczywiście dodać należy do tego 250 MB na system operacyjny w kompach także jeśli na konsoli przy 512 MB RAM chodzi (czasami są wyraźne framedropy) całkiem dobrze to w kompie powinno wystarczyć 1 GB.

Czytałem, że Ubisoft nie potwierdził, ani nie zaprzeczył.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake czy nie 3 GB to z deka dużo nawet jak na Vistę.. Zakładając ,że wersja ta nie będzie zbytnio odbiegać od x360 to już lekka przesada. Do szczegółowości Crysisa to mu lekko brakuje . Teksturki mogą być wysokiej rozdzielczości ,ale to bardziej zależne od pamięci na grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o szczegółowośc tekstur... zresztą nie ma co narzekac, ram jest teraz baaaardzo tani (no chyba ze ktos ma kompa z DDR1...). Zresztą, nie sugerowałbym sie tym, co podaja... zobaczymy jak to będzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszczęście 2GB(2x1GB) ramu ddr2 od dobrej firmy kosztuje w okolicach 120zł, to jeszcze nie majątek, a XP 32bit obsługuje 4GB więc nie jest źle, dla tej gierki warto zrobić upgread kompa.

 

PS: A win xp 64bit obsługuje 18 446 744 073 709 551 615 czyli jakieś 18 eksabajtów:D

 

1 KB = 1024 B (KB - kilobajt)

1 MB = 1024 kB (MB - megabajt)

1 GB = 1024 MB (GB - gigabajt)

1 TB = 1024 GB (TB - terabajt)

1 PB = 1024 TB (PB - petabajt)

1 EB = 1024 PB (EB - eksabajt)

1 ZB = 1024 EB (ZB - zettabajt)

1 YB = 1024 ZB (YB - jottabajt)

1 BB = więcej niż 1024 YB (jednostka hipotetyczna o nieustalonej wielkości, BB - brontobajt)

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia - wersja na X360 nie ma framedropów (przeszedłem całą i nie uświadczyłem).

nie wiem na jakim TV grales wiec nie zaprzecze, ale na hdtv framedropy (i to bardo zauważalne) są miedzy innymi podczas skoków z punktów obserwacyjnych...

 

Zastanawiam się czy gra bedzie rożnić sie choć troche od wersji konsolowej no bo nie ma co ukrywać, ze wtórność podsłuchów czy kradzieży wręcz razi ale pewna inowacyjność jest, która doprowadza do tego, że grę chce się ukonczyć i basta! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z grajacych w Assasina na Xklocku moglby powiedziec

jak duze sa alokacje ,jakies porownanie z istniejacymi grami ?

Na screenach widac ogromne miasto wypelnione kilkoma-setkami domow

watpie zeby taki obszar byl dostepny tak odrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze są 3 duże miasta różniące się od siebie stylami architektonicznymi, jak również panującą tam religią. Jest jeszcze wzgórze na którym znajduje się twierdza Assasynów (nie pamiętam jak się to wzgórze nazywało) i ogromny teren pomiędzy miastami. Każde miasto jest ogromne i podzielone na trzy części każdy. Wraz z postępem w grze odblokowują ci się kolejne części miast Jednak trzeba pamiętać aby działać zarówno w przeszłości i teraźniejszości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nieoficjalne wymagania potwierdziły się. Dobrze, że dziś kupiłem 2GB RAM-u. Ale dla mnie to pic na wodę z tym minimum taktowanie procka. To tak jak w Wiedźminie też minimum było 2,2 Ghz a można zasuwać na o wiele mniejszym. No nic czekam najpierw na demo bo na grę czekam od jakiegoś czasu. Jak dla mnie będzie hitem na PC w tym roku choć konsolowcy lekko krytykują ją za duże bugi

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pitolicie o wymaganiach co do ramu

taka kolej rzeczy ze z roku na rok potrzeba go coraz wiecej

rozumiem jeszcze zeby ddr2 byl drogi ale przy tak niskich cenach kazdy moze pozwolic sobie na 4gb ramu

niestety czasy kiedy 2gb wystarczalo juz mineły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...