Skocz do zawartości
Niemiec

Wc By Niemiec Rev3

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie urodzilo sie moje rev3 chlodzenia woda.

czescio to:

F2S

Eheim 1046

Innovetec 8/10

Innovatec rez

Black Water Ultimate 121

wentylek scythe

borygo eko i demineralka 50:50 ok 600ml

 

kibelek sobie chodzi i jest dosc cichy, bo eheim niestety jest slyszalny, musze popracowac nad jego lepszym odizolowaniem.

 

wentyl na chlodnicy to Scythe od ninji plus, mial byc fander, ale z powodu swojej konstrukcji a wlasciwie mocowan potrzebne sa dlugie srubki a takich nie mialem podobnie jak praktiker.

 

temperaturki sa nizsze niz na boxie o ok 15st przy tych upalach co wcale nie znaczy, ze jest chlodno. temp na procku przy wlaczonym boincu na 2 rdzenie wynosi 72-74st. jest to niestety wina chlodnicy, ktora nie wyrabia :/ powietrze wydmuchiwane z niej jest cieple, sama chlodnica tez, mozna powiedziec, ze jest goraca. jezeli wierzyc staremu termometrowi rteciowemu to woda w rezie ma 35-37st. radiator na mosach az parzy, trzeba bedzie pomysles nad wymiana na cos duzo wiekszego. a teraz fotki :)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1szy :)

 

Generalnie standardzik. Czesci kuopione z glowa (allegro) pokazuja ze mozna wzglednie tanio skladac na markowych gratach.

A ze chlodnica wymieka - nic dziwnego, tez mialem tego typu zabawke, na jeszcze slabszym configu i nie wyrabiala.

 

Balbym sie troche o eheima przy takich temp wody. Moze sie zdeformowac os wirnika i zacznie pierdziec.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do tej chłodnicy jest potrzebny mocny nawiew albo dwa słabse wentyle :/

Jak było chłodniej to u mnie ten BWU 121 spokojnie wyrabiał ale teraz to masakra :(

w IDLE'u cpu/gpu 36/37 *C w tym momencie, w pokoju jest prawie 25*C, jak było chłodniej to miałem w IDLE'u CPU/GPU - 30/31, a na chłodnicy mam Ambera i Fandera oba na min.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyplacie podepne druga taka chlodniczke z tylu w miejscu arcticow. w idlu jakos daje rade, bo teraz mam ok 45-47st co nie jest zle przy mojej grzalce - D805@3,2ghz 1,42V.

 

 

grafy nie bede podpinal z 2 powodow:

-zalman jest na 5V i jest cicho

-2 za czesto bawie sie grafikami, zeby chcialo mi sie rozkladac uklad

 

predzej dodam bloczek na NB, ale tylko wtedy jak znajde jakas uzywke, bo Mate pogielo z cenami wersji intelowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze że uparcie gadałeś że chłodnica spokojnie wystarczy ...

 

skąd wziełeś patent na montaż chłodnicy ? dziwnie znajomy mi sie wydaje [;

 

WC średnio mi sie podoba (mimo markowych cześci)

masz burdelek w kablach zrób coś z tym

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o temperatury nieciekawe ... ale możesz dołożyć drugą taką chłodniczke na tył obudowy to powinno być lepiej.

Ta wtyczka na pompkę to kurcze mi ten pomysł nieświadomie ukradłeś, też sie nad tym zastanawiałem i chciałem to zrobić dokładnie tak samo, nawet w tym samym miejscu ;)

Co tu więcej mówić. Kibelek bardzo prosty ... takie minimum.

Grafa i nb aż sie prosi o bloczki, no i jakiś mały nawiew w okolice mosfetów.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chlodnicy mialy byc 2 nowe fanderki, ale poczta dala ciala i gdzies sie zawieruszyly :(

 

przewody przy wtyczce sa gole, ale ja o tym wiem a inni trzymaja lapy zdala od srodka kompa :)

 

moze temperatury powoduje nie do konca odpowietrzony uklad choc z drugiej strony skoro chlodnica jest ciepla, woda tez to znaczy, ze uklad dobrze odbiera cieplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać wypadnie z dwiema chłodniczkami, bo też takie coś planuje ale krąży opinia że jak sie da dwie chłodniczki to temp pójdzie w góre zamiast w dół :shock:

[OT] a mi spadła o 2*C jak doszedł bloczek na NB :blink: [/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ten kibelek, Niemiec :) Układ prosty, przydałby się blok na NB, ale widzę, że już sam go też planujesz. Zabezpiecz sobie jakoś tą radosną twórczość w postaci gniazdka dla pompki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC średnio mi sie podoba (mimo markowych cześci)

masz burdelek w kablach zrób coś z tym

 

powiedz asusowi, zeby nie dawal gniazda zasilania na srodku plyty to bedzie ladniej, do tego trzeba jeszcze podpiac molexa na mobo. moze ciutek ladniej sie da, ale po co?? obiegu powietrza nei tamuje, wiazki, ktore nie sa uzywane leza na zasilce wiec nie wiem w czym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze temperatury powoduje nie do konca odpowietrzony uklad choc z drugiej strony skoro chlodnica jest ciepla, woda tez to znaczy, ze uklad dobrze odbiera cieplo.

No własnie chłodnica jest tylko ciepła, 35C-39 to nie tak znowu dużo. Różnica miedzy wodą a rdzeniem jest zbyt duża. Gdyby chłodniczka nie wyrabiała to byłaby imho o wiele cieplejsza. Ja bym obstawiał, że to bloczek w dużej mierze nie wyrabia. Ale to tylko taka moja opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel do grafik czesto mi sie przydaje wiec tak wisi a po zamknieciu budy i tak go nie widac, straszne, ze wiazka idaca od mobo do hdd i w gore troche sie rozeszla, kabel od zalmana jest za krotki, zeby go ladniej ulozyc, nie kumam wykrzyknika przy pompce i znajdz mi miejsce gdzie jej kabel schowac.

 

ceny:

BIX - 90pln nowka

weze - nada

blok - ~50pln

wentyl - nada

eheim + rez ~100pln

zlaczki - 20pln

 

 

jak kupie koszulki termokurczliwe to wyladuja na gniazdku.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utnij ten kabel od pompki !

Już nie truj o tych kablach :blink: Dżizus

 

Nie wazne jakie wc jest to Ty zawsze piszesz swoje: kable kable kable, habla habla. :huh:

--

"Zamknij" jakos kable od pompy bo to zagraza ;] Reszta wg. upodoban.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laaadnie, czysto... (mowili Ci o przewodach? :P)

 

aaa i zerwij ta brzydka folie z naklejki Rn ;) ladniej bedzie wygladac :D

 

dla mnie bomba

 

Greetz

 

dales naklejeczke w przesylce to ja nakleilem choc i tak srednio mi sie ona podoba ;)

juz jej nie ma [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dales naklejeczke w przesylce to ja nakleilem choc i tak srednio mi sie ona podoba ;)

juz jej nie ma [;

po 1. Pfffff

 

po 2. jak ma sie podobac jak zostawiles folie ochronna na niej? :P

 

na temat wc juz sie wypowiedzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wc fajne bardzo fajne tylko tempy nie zaciekawe ale coż może uda się to zmienić wraz z nową chłodniczką.

 

btw niewiem dlaczego ale u mnie boinc mocniej wygrzewa proca niż sp2004, a na nb musiałem dać bez pośrednio arctica bo parzył parzył ;]

 

 

@Sam: w sigu to SOAD? ;]

Edytowane przez HUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...