Skocz do zawartości
4rch0n

Upgrade Sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o upgradedzie sprzętu z podpisu do:

-Płyty głównej Asus P4GPL-X Intel 915PL za 280 PLN

i

-Radeona SAPPHIRE x1800GTO za 760PLN

 

W sierpniu będę miał 1000PLN i chyba to byłoby najlepsze rozwiązanie.

 

A może poczekać aż wejdzie DX10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o upgradedzie sprzętu z podpisu do:

-Płyty głównej Asus P4GPL-X Intel 915PL za 280 PLN

i

-Radeona SAPPHIRE x1800GTO za 760PLN

 

W sierpniu będę miał 1000PLN i chyba to byłoby najlepsze rozwiązanie.

 

A może poczekać aż wejdzie DX10?

Hmm. Płytka i radek są spox. Chociaż w wakacje tanieją częsci kompowe ja bym poszukał jakiegoś tańszego gf7900gt. Do do dx10 to tak naprawde nie wiemy kiedy to bedze :/. Bo jeżeli jeszcze w tym roku to nie połaca sie kupować 7900gt ani nawet 1800gto. Ja w takim wypadku kupiłbym tylko płytke i poczekał aż wyjdą jakie karty pod dx10.

 

EDIT jezeli ten radzio 9600 jest pod agp (a pewnie jest :P) to jest mały problem hmm z tym czekaniem(płyta pod pci-e). W takiej sytuacji kupił bym 7600gs albo nawet 7300 gt (256 mb, 1.2ns) i dzieki temu zaoszczędził byś troche kasy na nastepną karte, która obsługuje dx10.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale po co mi teraz ta płyta i słaba karta pod PCI-E, jak już bym czekał na DX10 to z płytą też bym poczekał(zaoszczędziłbym na tej tymczasowej grafice). Windows Vista wchodzi dopiero w 2007 ciekawe czy sprzęt pod DirectX 10 będzie wcześniej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale po co mi teraz ta płyta i słaba karta pod PCI-E, jak już bym czekał na DX10 to z płytą też bym poczekał(zaoszczędziłbym na tej tymczasowej grafice). Windows Vista wchodzi dopiero w 2007 ciekawe czy sprzęt pod DirectX 10 będzie wcześniej czy później.

Skoro możesz czekać to czekaj ;). Ja pomimo tego ze mam szybszą karte (ok 6000 w 3dmarku 03) to sobie kupie na przeczekanie właśnie taniego 7300gt. Jak bym dokładnie wiedział kiedy bedą karty z dx10 to było łatwiej. Bo jakby były w tym roku to bym poczekał jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz czekać to czekaj ;). Ja pomimo tego ze mam szybszą karte (ok 6000 w 3dmarku 03) to sobie kupie na przeczekanie właśnie taniego 7300gt. Jak bym dokładnie wiedział kiedy bedą karty z dx10 to było łatwiej. Bo jakby były w tym roku to bym poczekał jeszcze.

raczej początek przyszłego dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej początek przyszłego dopiero

Czyli dobrze robie ze teraz kupuje sobie 7300gt ;).

 

@-=Drizzt=-

Jeżeli chce Ci sie czekać to ofc możesz. A jak nie to imo nie ma sensu kupować czegoś takiego jak x1800gto bo przepłacisz troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba do tego tematu wrócimy pod koniec lipca może x1800GTO stanieje... albo coś w tym guście. :smile2:

Dlaczego mówicie że bym przepłacił? Waszym zdaniem która karta za 760 PLN będzie szybsza? Lub inaczej która karta poniżej 760 jest opłacalna.

Z góry mówię, że nigdy nie przepadałem za nvidią... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sierpień już jest, moja kasa coraz bliżej... A pech chciał, że wszystkie sklepy nagle w sierpniu pozbyły się P4GD1 i P4GPL-X... Wie ktoś gdzie to teraz można dostać? Nawet na allegro nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już nie wiem co brać… Może Geforca 7800 pod agp, x800, albo 6800 za 500pln…

A może kupić cala platformę AM2...

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans 297,- zł

Asus M2N-E nForce 570 Ultra 361,- zł

GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 800 MHz 497,- zł

7600GS@GT 256DDR3 1.2ns 500/1400MHz ZALMAN 589,- zł

 

w sumie 1744, na razie mam 900, wiec brakuje 844, ale...

 

za to co jest w podpisie wyciągnąłbym jakieś 800pln jak nie więcej na części...

proc- ~200

ram ~350 może 400

karta graf. ~200

płyta główna ~100

~850 może 900 i wyszedłbym w sumie na 0 nie musiałbym szukać dodatkowych funduszy

 

Co myślicie o takiej opcji?

 

No i jeszczce jest jedna opcja...

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice -295,- zł

Asus A8R-MVP ATI Xpress 200 (RD480 CrossFire) -324,- zł

lub

Jakiś EPOX tylko nie wiem jaki... sugestie?

Radeon X1800GTO HiS IceQ3 256MB 889,- zł

1508PLN bo tutaj ram zostaje stary

 

a może zbierac na conroe, albo pentium d? podobno athlony strasznie działają gdy chcemy robić dwie rzeczy naraz np. rozpakować rara i coś innego robić w jednym czasie.

Ja już jestem w rozsypce...

 

Ale chyba najbardziej mi odpowiada s939

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zbierac na conroe, albo pentium d? podobno athlony strasznie działają gdy chcemy robić dwie rzeczy naraz np. rozpakować rara i coś innego robić w jednym czasie.

Coz, sam mam p4 z HT a mialem a1800+ i moge potwierdzic, ze HT to fajna sprawa. Starszy komp potrafil zamierac nawet przy masowym otwieraniu zakladek w FF (dosyc czesto i to bynajmniej nie z braku ramu). Na a64 3200+ kolegi na przegladarke juz tak nie narzekalem, ale komp potrafil dalej nieprzyjemnie zamierac (to sa ulamki sekund, czasem sekunda, ale jednak niefajnie).

 

Ale ty chcesz chyba grac, bo po co bylaby ta karta grafiki?

 

W kazdym razie obecna wymiana wydaje mi sie troche bezsensowna, typowy skok z podlogi na dywan. Jak juz zmieniac to na cos znaczaco szybszego. Ja pozostalem chwilowa dlaej na agp kupilem x800pro za te ok 500 z kawaleczkiem. Fajna szybka karta (chociaz leciwa), chyba najkorzystniejszy zakup w tej cenie na agp (no i ma 256MB szybkiego ramu). Skok byl spory nawet z r9800pro, wiec tym lepiej powinno byc przy 9600pro. Ale sam zrobisz jak zechcesz, ciezko tu cos doradzac, bo inwestycja w agp teraz jest mocno dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i racja, że jak już zmieniać, to tak, żeby był duży skok... za 500 pln moge mieć już 6800 na agp, albo 7600 więc chyba to lepsze niż x800 a za to co zostanie kupie dysk twardy, albo ram... zawsze jakas alternatywa

 

No właśnie co lepsze 6800 czy 7600?

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i racja, że jak już zmieniać, to tak, żeby był duży skok... za 500 pln moge mieć już 6800 na agp, albo 7600 więc chyba to lepsze niż x800 a za to co zostanie kupie dysk twardy, albo ram... zawsze jakas alternatywa

 

No właśnie co lepsze 6800 czy 7600?

6800 mozeby byc lepsze od x800pro tylko i wylacznie, jezeli jest to 6800gt (a i to nie zawsze, mniej wiecej pol na pol w testach wychodzi, w zaleznosci czy gra jest doom3 czy nie;). Zadne zmodowane 16/6 nie daje rady, poza tym maja 128MB wolnej jak na dzisiejsze standardy pamieci. A mozesz mi wierzyc, ze zanim kupilem swoja karte dokladnie poczytalem rozne testy - sam tez mozesz zajrzec tu i tam.

 

testow 7600gs nie wiedzialem, ale po specyfikacji wnioskujac, nie widze tam niczego co mogloby pokonac x800pro. Pamiec nie dosc, ze 128bitowa to jeszcze niskie taktowania, 12p na rdzeniu nizej taktowanych niz te w radeonie... Ja bym sie w to nie pchal, chyba, ze koniecznie chcesz zobaczyc HDR (na slajdach). Standardowo karta ma wydajnosc szybkiego 6600gt, czyli nic specjalnego.

 

Po pobierznym rozeznaniu sytuacji na allegro polecam zapoznac sie z karta taka:

http://www.allegro.pl/item120078786_his_ra...0pro_iceq2.html

 

lub taka (wyglada na najlepsza opcje w tym towarzystwie - nowa, 16p, szybkie pamieci...)

http://www.allegro.pl/item120177858_sapphi...6_pot_nowa.html

 

Albo w przypadku wiekszego drenazu portfela taka:

http://www.allegro.pl/item119967028_prawdz...ition_bcm_.html

 

Oczywiscie sprawa sie zmienia, kiedy chcesz miec karte nowiutka ze sklepu

wetdy zawalczyc mozna o cos takiego:

http://www.allegro.pl/item119438230_leadte...256mb_ddr3.html

 

Ale to chyba juz przesada, ok 500zl na karte agp powinno wystarczyc i tu zachwalany przeze mnie juz x800pro wygrywa ze wszystkimi :)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast klusic ktora jest lepsza :mur: nie lepiej przeczytac to

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1582

I tam wwszystko jest jasne ktora lepsza ITD.

Macie tam porownanie 7600gt7600gs/7300gt/6800gs/x800gto/x800gto/16p

praktycznie wszystkie grafy podkrecone.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mi najbardziej zależało na przesiadce do pci-e i przy okazji zmianie na lepszą płytę główną, bo nie dość, że pod agp nic już później nie kupie, to jeszcze ta moja płyta główna jest godna pożałowania, ani podkręcić, ani napięć zmienić...

Czy athlon, tak słabo sobie radzi z wieloma programami? chyba, przejdę się do kolegi potestuje, jego athlona 64bit 3000+, bo kurcze teraz wydam kasę na agp, a potem będę znowu uziemiony z wyborem...a athlona w przyszłości mogę sobie zmienić na x2 który ma dwa rdzenie, one też sobie źle radzą? A przy 64bitach, będę mógł swobodnie się przesiadać na Viste...

 

Radeon X800XT- 749,99 zł troche dołożę i kupie sobie nowe x1800... przecież to jest bez sensu

Geforce 7800GS - 800 już prędzej, ale tyle kasy na agp... jak bym miał lepszą płytę główną to mógłbym się jeszcze zastanawiać.

 

Jak najtaniej i najlepiej przesiąść się na platformę PCI-e... to jest pytanie które sobie zadaje od miesiąca...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tam porownanie 7600gt7600gs/7300gt/6800gs/x800gto/x800gto/16p

praktycznie wszystkie grafy podkrecone.

NIby tak, ale to sa wersje pci-e, z innymi taktowaniami (i w czesci przypadkow na innych rdzeniach).

 

@GreenGo

Podaj jakies konkretne zyski z ps3.0 w dotychczasowych grach, bo z ich przyszlosciowoscia jest jak z 64bitowoscia a64. Predzej wyjdzie dx10 niz ta karta wykorzysta swoja przyszlosciowosc.

 

@-=Drizzt=-

W takim razie szukaj tamtej plyty z [ci-e. To jest najtansze wyjscie i w tej chwili najlepsze. Wstukaj w google nazwa + cena i przegladaj pierwsze 10 stron przynajmniej. Albo zadzwon, moze sprowadza.

 

A jak nie i koniecznie musisz miec pci-e, to laduj kase w niemal identyczny sprzet, bo jak kupisz a64/semprona + plyte + moze ram + grafike to zadna z tych opcji nie bedzie lepsza od tego co masz teraz. No, moze oprocz grafiki, ale bonanzy sie tez nie spodziewaj, 7300gt to nie x1800gto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak bym szedł w pcie to bym bral venice 3000+ płyte do tego, ramu bym nie brał, tylko x1800

czyli do kupna dochodzi tylko procek... bo płyte i tak miałem zmieniać za podobną cenę...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GreenGo

Podaj jakies konkretne zyski z ps3.0 w dotychczasowych grach, bo z ich przyszlosciowoscia jest jak z 64bitowoscia a64. Predzej wyjdzie dx10 niz ta karta wykorzysta swoja przyszlosciowosc.

W tym, że PS 3 jest na teraz i na przyszłość bo dzisiejsze gry wykożystują PS3.

A oto zyski KLIK, KLIK, KLIK

- różnice w wydajności nawet do 30% oraz w grafice głównie przy wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym, że PS 3 jest na teraz i na przyszłość bo dzisiejsze gry wykożystują PS3.

A oto zyski KLIK, KLIK, KLIK

- różnice w wydajności nawet do 30% oraz w grafice głównie przy wodzie.

 

Taaa, ps3.0 w far cry to sciema, taki sam zysk (identyczny) jest na radeonach z ps2.0b Poczytaj topic o far cry na forum, zobaczysz, jak to sie robi. To raz.

 

A dwa - zamiast dawac screeny popatrz na wykresy. Radeon zamiotl tego gf z ps3.0 pod dywan w AoE3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... jagbyś nie wiedział to AoE3 zawsze lepiej wypada pod Radkami... w dodatku nie mówimy o Far Cry tylko ogólnie o PS3. Dałem Ci dowody na to, że PS3 zwiększa wydajność i gdzie niegdzie poprawia znacznie grafike a ty mi gadasz, że PS3 w FC to ściema a Radeon pokonał GF w AoE3 :mur:

 

Teraz wszystkie gry już będą wykożystały PS3 a ty doradzasz kupowanie przestażałego x800 z PS2 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... jagbyś nie wiedział to AoE3 zawsze lepiej wypada pod Radkami... w dodatku nie mówimy o Far Cry tylko ogólnie o PS3. Dałem Ci dowody na to, że PS3 zwiększa wydajność i gdzie niegdzie poprawia znacznie grafike a ty mi gadasz, że PS3 w FC to ściema a Radeon pokonał GF w AoE3 :mur:

Zdecydowanie masz problemy z czytaniem. Oczywiscie, ze mowimy o Far Cry, bo podales wykresy, wg. ktorych ps3 w Far Cry daje kilka procent wiecej fps. Na co ja napisalem, ze ten sam efekt i dokladnie taki sam przyrost wydajnosci w far cry (i zadnych roznic w obrazie) daje puszczenie spatchowanej gry na sciezce ps2.0b. Co bylo udowadniane na tym forum w dziale gry jak i na forach zagranicznych. W przypadku Far Cry ps3.0 to pic na wode i fotomontaz. A skoro tak wlasnie jest, to ta gra nie moze byc dowodem na zwiekszanie wydajnosci. Bardziej lopatologicznie juz nie potrafie.

 

A na podstawie AE3 pokazalem ci, ze moze bedziesz mial 2 kolory wiecej w bardziej blyszczacej wodzie, ale za to nizszy fps. I co mu po tych rudno dostrzegalnych efektach, jezeli gra bedzie haczyc?

 

Teraz wszystkie gry już będą wykożystały PS3 a ty doradzasz kupowanie przestażałego x800 z PS2 :mur:

No to extra, tyle ze x800pro i tak bedzie szybszy od tanich kart z ps3.0 na agp. Moze jeszcze napissesz, z x800pro nie ma hdr i to jest jego wilka wada, bo nowe produkcje oferuja hdr...

Poza tym zagladaj czasem do slowika, bo robienie bledow ortograficznych jest sprzecne z regulaminem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak wlasnie jest, to ta gra nie moze byc dowodem na zwiekszanie wydajnosci. Bardziej lopatologicznie juz nie potrafie.

 

A na 3`ci link to już Ci się nie chciało kliknąć ? Tam też jest porównanie wydajności PS3 vs PS2 <_< (ktoś mówił o problemach z czytaniem ? )

 

A na podstawie AE3 pokazalem ci, ze moze bedziesz mial 2 kolory wiecej w bardziej blyszczacej wodzie, ale za to nizszy fps. I co mu po tych rudno dostrzegalnych efektach, jezeli gra bedzie haczyc?

taa z tym, że granica płynności zauważalna dla człowieka to 16fps więc nie wiem jak Ty ale ja wole mieć 50 fps i kilka kolorków więcej niż 60 fps bez nich.

 

Poza tym zagladaj czasem do slowika, bo robienie bledow ortograficznych jest sprzecne z regulaminem forum.

No tak, teraz trzeba powytykać innym błędy... Z resztą zanim będziesz pouczał innych sam pisz bez błędów i literówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na 3`ci link to już Ci się nie chciało kliknąć ? Tam też jest porównanie wydajności PS3 vs PS2 <_< (ktoś mówił o problemach z czytaniem ? )

I na podstawie czego byly robione te testy? Oczywiscie Far Cry.

 

taa z tym, że granica płynności zauważalna dla człowieka to 16fps więc nie wiem jak Ty ale ja wole mieć 50 fps i kilka kolorków więcej niż 60 fps bez nich.

Nie wiem skad te informacje o 16fps. 16 klatek na sekunde maja filmy krecone przed druga wojna swiatowa (nie wszytskie), mozesz zobaczyc, co to za plynnosc. Za minimalna granice plynnosci uznaje sie powszechnie 25fps.

 

60/50 = 12%. Jak dla mnie spora roznica za kilka kolorow. Zwlaszcza, jak w innej grze bedzie to 22 i 25 klatek, a nie 50 i 60.

 

No tak, teraz trzeba powytykać innym błędy... Z resztą zanim będziesz pouczał innych sam pisz bez błędów i literówek.

Staram sie;)

 

Poza tym chyba nie moa co sie produkowac, autor pytania ma raczej problem wyboru platformy, a nie karty grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem, z ogólnym upgradem sprzętu, a nie z wyborem platformy... wiem, że conroe byłby najlepszy ale nie stać mnie... chcę sobie kupić x1800 ale, żeby mi działało musze mieć płytkę pod PCI-E jak by ta moja płyta główna była normalna, to może i bym kupił coś droższego pod agp, ale przez 2 lata naprawdę się do niej zniechęciłem. Zawsze gdy conroe stanieje będzie można przecież platformę zmienić, a karta grafiki już będzie wtedy pod PCI-E i będzie w miarę szybka, bo zanim wejdzie PS4.0 to sądzę, jak już ktoś wcześniej napisał x1800 się spokojnie zestarzeje... no ale oczywiście nadal wysłucham każdej propozycji, alternatywy. Zawsze mam jeszcze ten tydzień czy dwa na zmianę decyzji, bo przed wyjazdem nad morze nie będę zmieniał sprzętu... po co ma dwa tygodnie leżeć.

 

Hmm jak bym już brał tego s939 to jaką płytkę pod to dfi? konkretny model... A może ten Asus A8R-MVP ATI Xpress 200 (RD480 CrossFire)...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...