Skocz do zawartości
Feluke

Test bass'u w waszych glosnikach ;) - update

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel podrzucil mi bardzo fajny pliczek do testowania suba. Pomimo ze go niemam to jak odpalilem na kolumnach to jakos tak ciezko sie zaczelo oddychac :wink: :lol:

Poszedlem z nim do innego kumpla i uniego odpalilem na komputerowych pierdziawkach (z subem) i efekt byl taki ze bylo slychac jakis buczenie i swisty z BR :lol: :lol:

Jak ktos chce sobie przetestowac to zapraszam po ten plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem ze mozna taki ruch wygenerowac ;)

Tutaj macie mirror tego pliku a tutaj drugi

Jak dalej bedzie za malo to moze jeszcze gdzies wrzuce.

Piszcie jak wam sie to podoba :D

 

P.S. RS a jak tam doznania fizyczne?

P.S.2 Uzywacie tego na wlasna odpowiedzialosci ;)

2 link jest dużo szybszy... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym utworze testowany jest główne średni bas, na sam koniec jest "głębsze zejście". Niski bas jest w w tych utworach. Nie odpowiadam za zniszczone głośniki !! W utworze o nazwie plik4 ok.1:25 pojawiają się 3 basy grane z tą samą głośnością, ale schodzą coraz niżej. Kolumny przetwarzające bardzo dobrze bas powinny zagrac każdy z nich z tą samą głośnością. Jednak większość o ile nie wyda z siebie charczenia, to przynajmniej osuszy włosy basreflexem ;) U mnie dopiero subwoofer przenosi to w miare równo... Miłego słuchania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich utworów mam dużo więcej oraz kilka płyt testowych, ale nie chce sobie zawalać łącza, więc powycinałem krótkie fragmenty. Jak ktoś znajdze FTP to mogę tam wrzucić tego dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tom.O moglbys podac pelne nazwy utworow jakie zamiesciles na ftp ?? Bylbym wdzieczny.

Prosze bardzo : Love Is Bass Woofer Destruction Mix, Pure Tone Bass, Space Flight (SFX Slow Lo Mega Bass Version), Into the Future.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosniki przezyly ;) i nawet jakos zagraly, tylko niewiem co mam myslec o pliczku nr.2 ...

Myśl co chcesz ;) Dla mnie ten utwór jest niesamowity... (niekoniecznie oceniając go w kategorii utworów do testowania sprzętu hi-fi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nie "plik?.mp3" robia tylko duzo wiatru ;) - imho do testow jako tako sie nienadaja;

natomiast pozostale utworki sa wysmienite :)

To właśnie są czestotliwości poniżej rezonansowej twoich kolumienek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tom.O moglbys podac pelne nazwy utworow jakie zamiesciles na ftp ?? Bylbym wdzieczny.

Prosze bardzo : Love Is Bass Woofer Destruction Mix, Pure Tone Bass, Space Flight (SFX Slow Lo Mega Bass Version), Into the Future.

Thx Tom.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.O a co Ty slyszysz w THX Sounds - Bass Test Very Loud ?

 

bo ja slysze cichnace buczenie, az do pierwszej minuty "mptrojki" gdzie nastepuja "skoki"

 

jak masz cos innego to opisz, jestem bardzo ciekaw, bo w sumie niemam drugiej ,ze tak powiem: "wzorcowej", pary glosnikow do testu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.O a co Ty slyszysz w THX Sounds - Bass Test Very Loud ? 

 

bo ja slysze cichnace buczenie, az do pierwszej minuty "mptrojki" gdzie nastepuja "skoki"

 

jak masz cos innego to opisz, jestem bardzo ciekaw, bo w sumie niemam drugiej ,ze tak powiem: "wzorcowej", pary glosnikow do testu...

Owszem to buczenie, że cichnie - bas schodzi coraz niżej więc trudno go przenieść z tą samą głośnością... U mnie jest w miare równo do ok.50s a potem jakby były zniekształcenia - jakiś dziwny ten bas. Możliwe że to dlatego, że słucham przez komputer. Ten utwór chyba pozwala ocenić głośność, a jaką może być przeniesione pasmo niskich tonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...