Skocz do zawartości
Feluke

Test bass'u w waszych glosnikach ;) - update

Rekomendowane odpowiedzi

W tym utworze testowany jest główne średni bas, na sam koniec jest "głębsze zejście". Niski bas jest w w tych utworach. Nie odpowiadam za zniszczone głośniki !! W utworze o nazwie plik4 ok.1:25 pojawiają się 3 basy grane z tą samą głośnością, ale schodzą coraz niżej. Kolumny przetwarzające bardzo dobrze bas powinny zagrac każdy z nich z tą samą głośnością. Jednak większość o ile nie wyda z siebie charczenia, to przynajmniej osuszy włosy basreflexem ;) U mnie dopiero subwoofer przenosi to w miare równo... Miłego słuchania :)

ja chętnie do boju wystawię mój sprzęcior, przegram na cd i w hifi odtworze ale niestety twój ftp mnie odrzuca :(, może inny sznur wrzucisz?

 

btw pliku od Feluke - testowałem go z kolei na samsungu 5100 w kompie i cóż - jak na taki sprzęcik to nieźle, mimo, że świszczało powetrze, co wychodziło przez nieszczelność pokrętła od głośności, hehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chętnie do boju wystawię mój sprzęcior, przegram na cd i w hifi odtworze ale niestety twój ftp mnie odrzuca :(, może inny sznur wrzucisz?

Pewnie było 10 osób zalogowanych w tym momencie. Limitu userów nie podniose, bo i tak już zwolniło mi wyraźnie łącze... Spróbuj później. Jeżeli nadal będzie problem to pisz na PRV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam coś od siebie, być może jest na serwie Tom.O ale nie mogę się do niego dobić:

Bass - Boston Acoustics Bass Test CD - Give Me Orgasm.mp3

Około 0:50 i 2:10 oraz pod koniec bas jest bardzo niski, ładnie brzmi na moim subie (f rezonansowa 38Hz).

Ten utwór to rewelacja. Obawiam się, że przy 1:25 frez=38Hz nie wystarcza... (zejścia poniżej 25Hz). U mnie usłyszałem, szum otworów w subie, a to się nie zdarza często . Jak masz więcej takich utworów, to może ci nawet założe konto u mnie na FTP i się wymienimy paroma ciekawymi kawałkami. W razie jakiś problemów, kolejny FTP tym razem na moim kompie (to samo łącze i tak już zawalone na max'a ;), ale brak limitu userów ). W nocy ten FTP będzie niedostępny.look here

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwieki np. 4Hz na lepszych kolumnach to jest jazda - tylko ze malo ktore maja takie pasmo przenoszenia

Mało które ?? 8O 8O Ja jeszcze nie widziałem, ani nie słyszałem nawet subwoofera przetwarzającego tak niskie częstotliwości, nie wspominając o kolumnach. U mnie przy 4Hz suba nie słychać ( ma filtr dolnozaporowy poniżej 20Hz - 18dB/oktawa), a z kolumn wydobywa się cichy szum otworów, a membrany osiągają olbrzymią amplitude. Zresztą poniżej 25Hz nie ma co słuchać, bo to bardziej drgania, niż dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam coś od siebie, być może jest na serwie Tom.O ale nie mogę się do niego dobić:

Bass - Boston Acoustics Bass Test CD - Give Me Orgasm.mp3

Około 0:50 i 2:10 oraz pod koniec bas jest bardzo niski, ładnie brzmi na moim subie (f rezonansowa 38Hz).

no niezłe :) Tom.O twierdzi, że ma puste przestoje, hmm może ja też miałem ale nie zauważyłem. fakt, że by odczuć (w sensie dosłownym też) musiałem usiąść ok 4,5 m od kolumn ale te masowanie basu było niezłe. głośniki nie charczały (to z kolei zasługa sporych wzmacniaczy 8) ), czy wszystko przeniosły, cóż jeżeli myślicie o tym uczuciu, że czuć jakby wewnętrzna część mózgu dostała się pod prasę to wiem o czym mówicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miłe

 

aż chyba przerobię swój "sub" hehe - chwilowo jest to 20cm przerobiony nieco tonsil wbudowany w biurko (oczywiście wszystko ładnie wyliczone) o objętości 84.5l + bass reflex (skierowane w stronę podłogi)

już nawet upatrzyłem odpowiedni głośnik

 

swoją drogą fajne uczucie podczas gier - biurko z force-feedback :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansio: na Słonecznym, za wiaduktem kawałek, po prawej jak si eze szczecina centrum jedzie, sa tkie pawilony, parking obok spory , tam jesst sklep elektroniczny i duzo głosnikow mają, w ruznych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas sluchania tego bass orgasm.mp3 tez macie uczucie jakby wam uszy sie przytykaly, a obraz na monitorze jakby faluje ? 8)

Na monitorze nic nie faluje bo przy kompie mam tylko Tannoy'e M1, ale sygnał mam wyprowadzony do drugiego pokoju, gdzie jest odpowiedni sprzęcik do "masowania" basem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem te samsungi Shakur, subik jest neiszczelny, duzo traci na tym, szczegolnie przez przycisko power wieje, powoduje to nieprzyjemne brzeczenia, niemowiac ze tylna sciana przykrecana jest nieszczelna, ja przyciski i pokretla od wewnatrz wylozylem gabeczka i zalalem silikonem, tylna scianke tez uszczelnilem silikonem, poprawa w dźwieku jest znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwieki np. 4Hz na lepszych kolumnach to jest jazda - tylko ze malo ktore maja takie pasmo przenoszenia

Mało które ?? 8O 8O Ja jeszcze nie widziałem, ani nie słyszałem nawet subwoofera przetwarzającego tak niskie częstotliwości, nie wspominając o kolumnach. U mnie przy 4Hz suba nie słychać ( ma filtr dolnozaporowy poniżej 20Hz - 18dB/oktawa), a z kolumn wydobywa się cichy szum otworów, a membrany osiągają olbrzymią amplitude. Zresztą poniżej 25Hz nie ma co słuchać, bo to bardziej drgania, niż dźwięk.

hehe no wlasnie - ponoc gdzies jakas firma raczej w ramach experymentu fizycznego zrobila cacko przenoszace ponize 10Hz ,,drgania" :D

ale masz racje nawet dobry sprzet jesli ma powidzmy 22Hz to juz duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem te samsungi Shakur, subik jest neiszczelny, duzo traci na tym, szczegolnie przez przycisko power wieje, powoduje to nieprzyjemne brzeczenia, niemowiac ze tylna sciana przykrecana jest nieszczelna, ja przyciski i pokretla od wewnatrz wylozylem gabeczka i zalalem silikonem, tylna scianke tez uszczelnilem silikonem, poprawa w dźwieku jest znaczna.

Hahahah, ja też to puszczam na tych Samsungach, bo mój komp jest nieczynny, a nie chce mi się głośników przenosić, ale i tak całkiem nieźle - chociaż chyba dzisiaj kompa przeniosę i podłączę właściwe głośniki, bo te Szajsungi do Megaworksów się nie umywają.

 

edit (16:16) przeniosłem kompa - teraz, to już zupełnie nie da się słuchać :lol: wszystko w pokoju mi dzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit (16:16) przeniosłem kompa - teraz, to już zupełnie nie da się słuchać  :lol: wszystko w pokoju mi dzwoni.

To daj jakieś podkładki pod te rzeczy, ew. mate bitumiczną... U mnie jedyna rzecz która rezonansuje to opakowania płyt CD w stojaku, ale muszą one tam zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

edit (16:16) przeniosłem kompa - teraz, to już zupełnie nie da się słuchać  :lol: wszystko w pokoju mi dzwoni.

To daj jakieś podkładki pod te rzeczy, ew. mate bitumiczną... U mnie jedyna rzecz która rezonansuje to opakowania płyt CD w stojaku, ale muszą one tam zostać.

Muszę się za to zabrać, ale nie wszystko da się wytłumić np. odtwarzacz wideo, który ma metalową obudowę, ale najlepsze są dwiczki od szafek, które przy mocniejszych basach minimalnie się otwierają i zamykają na przemian (myślę nad przyklejeniem do nich gąbkowej uszczelki).

 

Już dawno miałem to zrobić, ale jak komp mi wysiadł, to głośników urzywałem dość rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem co dla niektorych utworow pod wrazeniem, czesc z nich to sa zwykle zabawy generatorem sinusiody (nawet taki mam)........ sprzecik moj nawet sie zachowal przy tym, choc w niektorych mometach moje paradigmy monitor 3 bardziej bylo czuc niz slychac (fanie bas reflax skonstruowali ze nie slychac furczenia),........tylko nie wiem co przy duzej glosnosci sie konczy wzmacniacz (Rotel RA 971 mkII) czy kolumny.............ale ogolnie nie jest zle gonie teraz do kumpla zobaczyc jak na JBL LX2003 + Rotel RA 931 mkII to pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklepisty temacik... Piszta cos jeszcze ludziska ;D Moze komus w powietrze okna w y j e b a l o ? :D

 

BTW. FTP juz niedziala :/ moze zalozcie konto/a na www.eopolszczyzna.pl (50 mb - darmowe) i powrzucajcie jakies najlepsze tego typu (jak Bass Orgasm) "TESTERY"... I wtedy bedzie mozna sobie PONAPIERAC na sasiadow, ktorzy to lapiac szklanki z segmentu niebeda mieli czasu zwrocic nam uwagi ze glosno gramy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie troche i zapomnialem o tym temacie. Przesluchalem wszystko i musze powiedziec ze kolumny bez suba calkiem niezle odtwarzaja niski bass. Na ucho to jeszcze dobrze odtwarza w granicahc 50Hz, poznij zaczyna ostro opadac a przy tych 30Hz to tylko membrana lata a nic nie slychac :)

Musze z tym pojsc do kolegi z "pierdziawkami" i uniego zobacze jak to bedzie odtwarzac :) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i maly update.

Tutaj macie linka do generatora sygnalu od 20Hz do 20kHz :lol: :lol:

Niech ktos kto ma zestaw komputerowy powie jak to jest u niego bo u mnie najlepiej slychac od 60Hz do 17kHz. Wartosci graniczne to 40-42Hz i 20kHz. Ponizej 40 juz trzeba porzadnie podkrecic wzmacniacz zeby cokolwiek uslyszec a przy 30Hz wogole nie slycha ale wychodzi ze obudowa jest gdzies nieszczelna bo slychac niewielkie swisty :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...