Skocz do zawartości
Feluke

Test bass'u w waszych glosnikach ;) - update

Rekomendowane odpowiedzi

No i maly update.

Tutaj macie linka do generatora sygnalu od 20Hz do 20kHz :lol:  :lol: 

Niech ktos kto ma zestaw komputerowy powie jak to jest u niego bo u mnie najlepiej slychac od 60Hz do 17kHz. Wartosci graniczne to 40-42Hz i 20kHz. Ponizej 40 juz trzeba porzadnie podkrecic wzmacniacz zeby cokolwiek uslyszec a przy 30Hz wogole nie slycha ale wychodzi ze obudowa jest gdzies nieszczelna bo slychac niewielkie swisty :wink:  :lol:

O ja pier... fajna rzecz - u mnie przy 20Hz już słychać lekkie buczenie (i to średniej głośności - jak daje cicho, to tylko wieje z woofera), trochę też wieje z bassreflexu. Potem zaczyna być nieprzyjemnie dla moich uszu (dla subwoofera również) aż do ok 150Hz - dalej do 20kHz jest już spoko. Przy 20kHz jest tylko cieniutki pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde dajcie tytuly tych utworow do testowania... te ftpy nonstop maja max useroof albo nie dzialaja wcale... jedyny dzialajacy to ten zeus :wink:

Ja dodam cos od siebie Bass Outlaws - Illegal Bass fajnie dudni na tubie w aucie 8) szkoda she tylko w 128kbps'ach ta moja mp3 jest :? Ale i taq jest wypas :P Macie jakies pomysly skad mozna zassac jakies utwory do testowania :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde dajcie tytuly tych utworow do testowania... te ftpy nonstop maja max useroof albo nie dzialaja wcale... jedyny dzialajacy to ten zeus :wink:

Ja dodam cos od siebie Bass Outlaws - Illegal Bass fajnie dudni na tubie w aucie 8) szkoda she tylko w 128kbps'ach ta moja mp3 jest :? Ale i taq jest wypas :P Macie jakies pomysly skad mozna zassac jakies utwory do testowania :?:

Kazaa :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny generator:

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~thriadae/bass/ttg.zip :)

memory presets :arrow: bass slide

frequency constant lub sweep, do wyboru

i glosno :D milego warczenia.

mp3 od soultaker'a tez wrzucilem na zeusa.

w tym caly czas siedze (akg k-66) : :)

Dołączona grafika

wieze mam przecietna, wiec nie wyciaga, a za wczesnie jest zeby sie mocniej pobawic :twisted:

do badania jeszcze polecam daft punk - around the world :) jak beda chetni to wgram, 320kbit, 16,3mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde dajcie tytuly tych utworow do testowania... te ftpy nonstop maja max useroof albo nie dzialaja wcale... jedyny dzialajacy to ten zeus :wink:

Ja dodam cos od siebie Bass Outlaws - Illegal Bass fajnie dudni na tubie w aucie 8) szkoda she tylko w 128kbps'ach ta moja mp3 jest :? Ale i taq jest wypas :P Macie jakies pomysly skad mozna zassac jakies utwory do testowania :?:

Kazaa :twisted:

To jush przerobilem, szukajac KaZaA moza znalesc ok 15 utworow ktore sie nie powtarzaja lub nie sa przerobkami innych, do tego ich jakosc pozostawia wiele do zyczenia, bo wiekszosc z nich nawet nie jest w 192kbps'ach. A zeby znalesc cos innego to jush trzeba znac tytuly!

 

 

phranzee jak masz troche miejsca na zeusie to bym mogl podrzucic jeszcze pare MB podobnych mp3 ktore udalo mi sie znalesc KaZaA'om niestety jak mowilem prawie wszystkie to tylko 128kbps, ale da sie posluchac 8) a wypalone na CD i zapuszczone w autku na dobrym sprzecie daja po uszach az milo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phranzee jak masz troche miejsca na zeusie to bym mogl podrzucic jeszcze pare MB podobnych mp3 ktore udalo mi sie znalesc KaZaA'om niestety jak mowilem prawie wszystkie to tylko 128kbps, ale da sie posluchac 8) a wypalone na CD i zapuszczone w autku na dobrym sprzecie daja po uszach az milo 8)

wyslij :) update... cos chyba adres sie w profilu nie pokazuje chociaz ustawilem :? zagadaj na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Basik taki ze sobie mozna wlosy suszyc na wylotach basu heheheehhee

 

Dzieki za programik Phranzee, niewiedzialem ze moj sprzet moze tez sluzyc jako suszarka ;D

 

BTW. fajny efekt, nie slychac zeby cos "gralo" a szklanki sie trzesa jakby jakies trzesienie ziemi bylo niemowiac o szybie w oknie heheehehehe Sasiedzi pewnie zesrani niewiedza co sie dzieje hehehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za programik Phranzee, niewiedzialem ze moj sprzet moze tez sluzyc jako suszarka ;D

no problemo 8)

 

u mnie oprocz sluchawek to gra taka jvc:

Dołączona grafika

zoom

ale nie mialem czasu sprawdzic ;) rano bylo za wczesnie, a teraz za pozno, caly dzien mnie nie bylo :)

tak od softwareowej strony - gram na foobar2000 48kbit fixed-point 8) winamp i reszta niech sie chowa :twisted: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny dzialajacy FTP to  FTP phranzee

8)

moze zamiescisz jakies nowe utworki bede bardzo wdzieczny podoba mi sie :)

tylko sciagne koze ;) bo na dc sie nie znajdzie

jak myslicie jak by to dzialalo na takim zestawie  

ZESTAW KODA SERIA KF225 + SW1000 + DVD631C + AV502  

http://www.polpak.com.pl/koda/zestawy/kf22...d631c_av502.php

wyglada ladnie, ciekawe jak brzmi ;)

________

 

edit:

######################

:!: wszystkie pliczki slijcie na thriadae^zeus.polsl.gliwice.pl :!: :)

######################

wpakuje je na zeusa, a tego nie ma bata zeby zapchac ;)

leecho podeslij swoja mp3, bo juz ja skasowales z /pub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w domku okolo 10 takich kawalkow moze nie w super jakosci ale starcza :)

a co do sprzetu to stare polskie dobre altony 110 z zregenerowanymi basami (graja jak nowe) przenoszenie od 32hz

moc o ile dobrze pamietam 150 watt (bo w altonach 110 nie oznacza mocy) bass srednicy 30 cm zasilane unitra pw 9013 2x35 watt przy podbitych basach na wzmacniaczu nie dochodze nawet do polowy na skali :) i spadaja mi przedmioty z szafek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie chodzi 8O 8O

 

puscilem sobie to na 2 kolumnach Tonsil 30W i jednej wlasnej roboty z glosnikiem o srednicy 40cm ;) to wszystko podlaczone do wzmachola Tonsila 110W

Basy na FuuuL (+6) i jaaaaazda, w domciu tylko meble brzeczaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie :)

czekam na nowe utworki :P

Jak mi ktoś udostępni kilkadziesiąt MB na w miarę szybkim FTP-ie to chętnie podzielę się swoimi fajnymi utworkami do testowania basów - jest to normalna muza, żadne sygnały z generatora. Mam ich kilkanaście i niektóre ładnie masują basem :) U siebie mam serwerek pod SDI i nie chcę aby mi ludziska zapychali łącza, oraz sami bluźnili na kiepski transfer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie :)

czekam na nowe utworki :P

Jak mi ktoś udostępni kilkadziesiąt MB na w miarę szybkim FTP-ie to chętnie podzielę się swoimi fajnymi utworkami do testowania basów - jest to normalna muza, żadne sygnały z generatora. Mam ich kilkanaście i niektóre ładnie masują basem :) U siebie mam serwerek pod SDI i nie chcę aby mi ludziska zapychali łącza, oraz sami bluźnili na kiepski transfer :D
wieeesz.... moze dalem za mala czcionke, ale zobacz 5 postow wyzej.... ;) daj na prv adres swojego ftp to posciagam i wrzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki jeden utworek ze studia car hifi.....do testowania sprzetow w samochodach i nie tylko.......dajcie namiary gdzie uploadowac......

BTW..swoja droga to mialem szczescie przezyc bass pochodzacy z głośnika Rockford Fosgate 38"...wierzcie mi na słowo ze to wygina blache od bagaznika.....(oprócz tego polecam jako pewny środek przeczyszczający.....po paru minutach efekt w 100% )

wlasciciel wozu (zreszta pracownik studia) twierdził z przekonaniem jednak ze to nic w porównaniu z autem ktore pare godzin temu od nich wyjechalo razem z 4 x RF 30".......gosc podobno przejeżdzajac włączał alarmy w samochodach........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki jeden utworek ze studia car hifi.....do testowania sprzetow w samochodach i nie tylko.......dajcie namiary gdzie uploadowac......

BTW..swoja droga to mialem szczescie przezyc bass pochodzacy z głośnika Rockford Fosgate 38"...wierzcie mi na słowo ze to wygina blache od bagaznika.....(oprócz tego polecam jako pewny środek przeczyszczający.....po paru minutach efekt w 100% )

wlasciciel wozu (zreszta pracownik studia) twierdził z przekonaniem jednak ze to nic w porównaniu z autem ktore pare godzin temu od nich wyjechalo razem z 4 x RF 30".......gosc podobno przejeżdzajac włączał alarmy w samochodach........

dns 8) wsiadz do samochodu ze sprzetem takim:

Glosniki: Rainbow Reference Line 260.30 (sub 160W) + Audax La Passion

Radio: Nakamichi CD700

2 wzmakole Genesis Monoblock

a wszystko to w Mitsubishi Eclipse, przyjemnosci z siedzenia w tym aucie nie zamienilbym nawet na dobrego PCta :wink:

 

btw. bylem na wakajach... jush wrocilem 8) Mam pytanko ( ale prosze sie nie smiac :wink: ) chce jakis zestaw 5.1 do kompa za 300 zl max, chodzi mi o to co zakupic zeby za tak malo $ dalo sie tego sluchac, a karte zmieniam na SB Live! 5.1 ( nie smiac sie qfa :wink: moj portfel sfieci pustkami :wink: ) bo sprzet audio mam na drugim koncu mieszkania. Wiec doradzcie na jakie zestawy 5.1 do ~300 PLN mam zwracac wogole uwage... ktory zestaw bedzie mial najlepszy (znaczy sie znosny) dzwiek i bass. Jak znajde w necie cos ciekawego to podrzuce do oceny.

PS.

Zadnym audiofilem nie jestem, ale dobry dzwiek lubie... a na drogi sprzet jak wiecie... niektorych nie stac ;)

PS.2

Chetnie wymontowalbym wszystko z tego Eclipsa i wpakowal sobie do pokoju 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...