Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Przepis Na Pizze

Rekomendowane odpowiedzi

Hi!

Wczoraj zrobiłem pizze, ale z tegp przepisu.

Podobno w pizzeriach do pizzy nie dodaje się jajek i mleka, to prawda? Dlatego wybralem inny przepis.

Niestety nie miałem prawdziwych drozdzy i zrobiłem z "instant" (w torebce, bez rozrabiania) i ser dałem na spód (po sosie).

Wyszło super, cienkie ciasto mniam. Zastanawia mnie tylko jedno - w srodku ciasto bylo mięciutkie (smakowalo troche bułką), a na zewnatrz troszke twarde. Czego dodac aby bylo bardziej miękkie?

 

 

Pizza wyszła podobna do tej pizzy RS'a.

Skladniki ktore uzylem na wierzch: ser radamer, bazylia, oregano, szynka, salami, ananas, oliwki, niestety pieczarek nie miałem.

Do sosu: sol, pieprz, oregano, cebula, czosnek, przecier z pomidorow, troche kayena (nie wiem jak to sie pisze). Troche slabo wyszedl bo solniczka mi sie zwalila i za duzo soli wsypalem :)

Pizze pieklem w temp ~210 przez 20min. Dokladniej temperatury nie moge podac, bo piekarnik to straszny klekot :) Ostatnio byl uzywany z 4lata temu

 

Ps. nie spodziewalem sie tego, że bede wchodzil na ppc po to aby zobaczyc przepis na pizze <lol>

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby cistao bylo baridzej miekkie trzeba dodac wiecej oliwy.

wazna jest tez jest konsystencja ciacha. Przy wyrabianiu nie moze byc za suche, musi sie leciutko kleic do rąk.

Ja dodaje lyzek (duzych) oliwy z oliwek na 3,5 szklanki maki.

Pol lyzeczki soli tez musi byc koniecznie zeby ciasto sie dobrze wyrabialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby cistao bylo baridzej miekkie trzeba dodac wiecej oliwy.

wazna jest tez jest konsystencja ciacha. Przy wyrabianiu nie moze byc za suche, musi sie leciutko kleic do rąk.

Ja dodaje lyzek (duzych) oliwy z oliwek na 3,5 szklanki maki.

Pol lyzeczki soli tez musi byc koniecznie zeby ciasto sie dobrze wyrabialo

 

A ile dokładnie łyzek oliwy?

Może to wina drozdzy instant? (daje ~3/4 torebki, ma ona 7g, w instrukcji jest napisane ze cala torebka jest na 500g maki)

Aha chciałbym sobie zamrozic ciasto, czyli normalnie wyrobić ciasto, zostawic w kulce posypaną mąką na ~20-30min (zeby drozdze wystartowaly) i zamrozic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja raz zrobilem pizze bez jajka i smakowala tak samo, nie czulem ZADNEJ roznicy, pizza z jajkiem jest lepsza, bez jajka ciasto = sama maka i drozdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a udalo sie komus zrobic keidys ciasto podobne do tej z PizzyHut?

Kurcze smakuje niezle ale nigdzie nie mozna znalesc dokladnego przepisu. Rozumiem, ze jest chronione ale moze komus udalo sie wykombinowac cos podobnego?

 

Tylko nie atakujcie mnie, ze ciasto domowe jest 100 raazy lepsze, bo nie jest :P Jest inne, to jest dobre i to jest dobre. ;)

 

Jak ktos zarzuci dobrym prepisem na ciasto piwko gratis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :P

 

Pizza - ciasto puszyste

Czas przygotowania: 15 min + 1 h wyrastanie ciasta

Ilość porcji: 2

Składniki:

400 g mąki

30 g drożdży

4 łyżki oliwy z oliwek

2/3 szklanki mleka rozcieńczonego z wodą w równych proporcjach

pół łyżeczki soli

szczypta pieprzu

bazylia, oregano, tymianek

Sposób przyrządzania:

Mąkę wsypać do dużej miski, dodać sól i rozdrobnione drożdże. Zrobić wgłębienie,

dolać oliwy z oliwek i trochę rozcieńczonego z woda mleka. Wyrabiać ciasto dodaj¹c

stopniowo mleko z wodą. Ciasto zagniatać przez około 10 minut. Następnie

odstawić na około godzinę w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, a potem rozwałkować

na placki grubości 5-6 mm i ponakłuwać je widelcem.

 

Pizza - cienkie ciasto

Czas przygotowania: 20 min przygotowanie + 1,5h wyrastanie ciasta

Ilość porcji: 2

Składniki:

400 g mąki

40 g drożdży

6-7 łyżek oliwy z oliwek

woda

pół łyżeczki cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

sól, pieprz, bazylia, oregano, tymianek

Sposób przyrządzania:

Drożdże rozdrobnić i rozmieszać z trzema łyżkami wody, połową łyżeczki cukru i szczyptą soli. Dodać trzy łyżki

mąki, dokładnie wymieszać i wyrobić z ciasta wałek. Odstawić na pól godziny w ciepłe miejsce.

Mąkę wsypać do dużej miski, wymieszać z proszkiem do pieczenia, szczyptą soli i pieprzu i ziołami. Zrobić

wgłębienie, wlać oliwę z oliwek, jedną czwartą szklanki wody i wymieszać łyżką. Dodać wałek przygotowanego

wcześniej ciasta. Zagnieść dokładnie na jednorodną masę. Uformować dwie kule i odstawić na godzinę do

wyrastania w ciepłe miejsce.

Ciasto rozwałkować na okrągły placek o grubości około 3 mm i ponakłuwać je widelcem.

 

 

Nie wiem czy tego naprawde uzywaja w pizza hut, ale ten przepis mam z pedeefki pt. "67 przepisow pizzahut & kfc". Zreszta moge ci to podeslac mailem jesli chcesz :) .

A jak przepis Ci przypasuje to piwko mozesz wyslac poczta/kurierem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grinch: Nie, nie uzywalem tych przepisow - ciasto zawsze robie po swojemu w taki sposob jaki opisalem troche wczesniej w tym temacie :)

 

@Pioorek: No z tym proszkiem do pieczenia to mi tez troszke zalatuje profanacja <_< , no ale kto wie... moze cos w tym jest. Jak mi ktoryms razem wyjdzie za duzo ciasta to sprubuje z tym proszkiem i zobaczymy co to wogole z tego wyjdzie. Moze pizza-zombie jak w Kiepskich :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tak sie ludzie rozkrecacie ze nie dlugo bedzie trzeba zalozyc pizzerie PurePC.

Nawet wiem kto by po drozdze chodzil B-)

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozdze to u nas nie problem dostac, a zaciekawilo mnie wlasnie ze w europie zachodzniej trudno je kupic. I to nawet w tak duzym miescie jakim jest Dublin o czym pisal kucyk :? . Ja sobie nie wyobrazam braku drozdzy - dla mnie to jeden z podstawowych produktow sporzywczych. Ciekaw jestem czy tak trudno jest tez o drozdze winiarskie, bo na zachodzie jest dosyc popularne (duzooo bardziej niz u nas) domowe piwowarstwo i winiarstwo, a tu bez specjalnych drozdzy ani rusz :D . Wlasnie takich drozdzy mozesz szukac kucyk bo tez sie nadadza, coprawda bedzie to tak jakby zakladac zlote felgi do malucha, no ale coz... czego sie nie zrobi dla dobrej domowej pizzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak sobie wczoraj czytałem ten topic i narobiliscie mi takiego smaku, ze dzisiaj sam postanowiłem zrobić. Ogolnie wyszla kapitalnie, ciasto wedlug przepisu Pioorka, sos EOX3'a ale zamiast koncentratu pomidorowego dalem wiecej ketchupu bo akurat nie mialem koncentratu :(. Ogolnie to polecam, bo smak tej pizzy jest wielki, a satysfakcja jeszcze wieksza : D

 

pozdro bielski

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrukowałem se przepisy na ciasto z postu maro_wroc i z pierwszeo postu pioorka :] teraz musże przemyśleć jak przekonać mame że nie wysadze kuchni :P (zawsze jak coś sobie pichcę to moja mama jest dziwnie zaniepokojona - heh nie moja wina że ostatno przy pieczeniu czegoś na patelnii walną mi z niej półmetrowy ogień :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przepisy nie sa na ciasta z PizzaHut....

Jak juz gdzies tu na forum pisalem, kolega pracowal w kuchni PH, a jego brat byl menagerem.

Nie mogl za duzo powiedziec, ale wiem, ze do tego cista daja sporo mąki kukurydzianej, oraz cos w rodzaju proszku do pieczenia ktory jest tajemnica PH. Dlatego te ciasta sa takie "inne". Nie sa to oryginalne ciasta drozdzowe na pizze. Zauwazcie jak smakuje to ciasto gdy wystygnie :). Sa gumowate i do niczego... Chemia niestety, i takiego ciasta w domu nie zrobicie i tyle.

 

 

BTW, wlasnie skonczylem robic swoja pizze. Wyszla przepyszna, miedzyinnymi dzieki 3maniu sie paru bardzo waznym szczegolow. Oczywiscie przekazal mi je kolega z kuchni PH :>

Porobilem pare fotek chyba zaraz przy piwku zmajstruje HOW TO - PIZZA by RS

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...