Skocz do zawartości
Kiczis

Upgrade Komputera Dla Kolegi...

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

 

a wiec tak kolega ma komputer: p4 (chyba 1.8 ), 2x256, grafa jakis syf, plyta jakis asus na agp 4x(blizej nie znana).

 

i teraz poprosil mnie zebym mu ten komputer ulepszy czyli kupil mu grafe i plyte i pozniej dokupi ram

 

wymyslilem ze najbardziej mu sie oplaca zastosowac 478 i pci-e poniewaz znalazlem mu na ebay.com x800xl od MSI za okolo 80 $(bo chwilowo znajduje sie w usa:D) i teraz tak trzeba do tego plyte i mamy kilka rozwiazan i teraz tak asus ma 3 modele p4gd1 (ten mnie interesuje najbardziej - jak ktos zna sklep niech mi poda gdzie to mozna w krakowie kupic albo jakims sklepie internetowym:)), P4V800D-X (plyta ciekawa bo 478 i agp/pcie bardzo tania i na czipsecie via (w opisie np na komputroniku jest napisane pci-e 16x (sprzetowe 4x) CO TO ZNACZY i czy ma to jakies znaczenie?) jest jeszcze 3 model P4GPL-X ( tu jest troche lipa bo tylko 2 sloty na ram i jeden kabel ata a kolega urzadzenia ma 3 :D, ale z tym bym sobie jakos poradzil...). Prosze was o opinie na temat tych 3 mobo a szczegolnie o P4V800D-X. Jest jeszcze asrock i albatron ;))

 

 

Kolega ma okolo 600 zl moze nawet troche wiecej... i np jakbym zakupil to 2 mobo co podalem za okolo 160 to zostaje mu okolo 450 zl zakladajac ze bedzie mial 600 poczatkowo i niewiem czy moze jaks lepsza grafe niz to x800xl lub jakos pamieci rozbudowac ( tzn wedlug mnie nie ma sensu pakowac tu wiecej niz x800xl ale prosze o opinie na ten temat). mam taki pomysl zeby kupic jedna z tych 3 plyt i x800xl i w przypadku 1 i 2 plyty dokupic 2x256 albo sprzedac 2x256 i kupic 2x512 albo to samo tylko 2x1 gb (to juz chyba przesada) w przypadku 3 plyty mysle ze nalezy sprzedac te ramy i walnac tam 2x512 lub nawet 2x1 gb ;) prosze podajcie mi swoje propozycje bo juz mam metlik w glowie. ew jak ktos na ebay.com znajdzie jakas inna grafe oplacalnie i od zaufanego sprzedawccy niech zazuci linkiem :P

 

WIELKIE POZDRO !!!

 

Prosze jak mozecie zebyscie pomogli mi wmiare szybko bo czas mnie goni. Z gory wielkie THX.

 

 

NARA :)

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak masz pentium 1.8 ghz na 775 to kupie od ciebie...

 

co do zasilacza bedzie zmiana na jakiegos fortrona przynajmniej

 

 

narazie nikt sie na temat mobo nie wypowiedzial co jest :P?

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jego miejscu opchnął bym ten sprzet, nie opyla się kupywać mobo na 478 i pcie, pozatym ten P4 1,8Ghz nawet przy x800xl nie będzie tak szybko pracował żeby dać dobrą wydajność więc ten pomysł chyba nie jest dobry a i te płyty takie sobie.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sprzeda stary procek i mobo, powinien dostac koło 280-300zł grafike jak mowisz ze to syf czyli pewnie jakis MX 440 to tez z 50zł. Wiec to co ma (600zł) + te ok. 350 to razem jest 950zł. za to moze bez problemu kupic Asrocka + Athlona64 (razem jakies 560zł) no i zostanie wtedy ok. 400zł na grafike. Wiec można jakiegos Galaxy 7300GT albo dołożyc do 7600GS;) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sprzeda proca i mobo. Kupi sobie Asrocka 939DualSata2 + Athlon 3000+. Później może myśleć nad lepszą grafą.

 

Dokładnie.

 

Ma 600zł +za spraedany syf jakies 300złto razem 900zł.

 

Asrocka 939DualSata2

Athlon 3000+ Oem

(Pentagram NX 100AlCu)

Fortron 400

i jeszcze zostanie na 2x512.

 

Z czasem sensowna grafika pod Pci-e.

 

Inaczej moim zdaniem nie ma sensu pakowac w tego pentaiuma, nakupisz ramu, zmienisz grafe a płyta da dup**, a procek będzie chdoził jak z czopem tyłku.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mniej wiecej ale troche inaczej:P

 

Asrocka 939DualSata2 - 209zł

Athlon64 BOX - 355zł

Ram narazie zostawic albo zamienic na jedną kosc 512 i potem drogą dołożyc

Grafika to Galaxy 7300GT (ok 380zł chyba) albo dołożyc do 7600GS (569zł)

 

Ceny są ze sklepu Proline.pl

 

Athlony BOX są tańsze od OEM :P sam nie wiem czemu:D

 

 

 

A co do zasilacza to lepiej Modecoma niż Fortrona do tego sprzetu. Przynajmniej 350w.

 

no mniej wiecej ale troche inaczej:P

 

Asrocka 939DualSata2 - 209zł

Athlon64 BOX - 355zł

Ram narazie zostawic albo zamienic na jedną kosc 512 i potem drogą dołożyc

Grafika to Galaxy 7300GT (ok 380zł chyba) albo dołożyc do 7600GS (569zł)

 

Ceny są ze sklepu Proline.pl

 

Athlony BOX są tańsze od OEM :P sam nie wiem czemu:D

A co do zasilacza to lepiej Modecoma niż Fortrona do tego sprzetu. Przynajmniej 350w.

 

 

Moja pomyłka:P Wczoraj jeszcze OEM kosztował 400zł dzis juz 325:p ale i tak lepiej BOXa bo wiecej gwarancji;P

Edytowane przez MODY89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja na temat zasilacza sie nie wypowiadam bo sam mam Q-Teck'a:P:P hehe Ale z tego co czytałem to s939 ciagnie z lini 12v a fortrony mają słabą linie 12v a mocną 5v do starszego szprzetu tak jak np. ten p4:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli nie oplaca mu sie kupowac x800xl w tak atrakcyjnej cenie bo i tak reszta sprzetu mu bedzie zwalniac... kurde pogadam z nim jeszcze... moze zrobiimy tak ze sprzeda plyte i proca i grafe i kupimy 3 nowe czesci... ale chyba z hajsem bedzie problem :S kurcze niewiem

 

kolega wyzej napisal ze za jakos 380 zll kupil 7300 nie lepiej za 300 zl kupic x800xl?

 

co do plytki asrocka wiem ze ma swietna opinie ale do mnie to nie przemawia... sa jakies inne opcje?

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli nie oplaca mu sie kupowac x800xl w tak atrakcyjnej cenie bo i tak reszta sprzetu mu bedzie zwalniac... kurde pogadam z nim jeszcze... moze zrobiimy tak ze sprzeda plyte i proca i grafe i kupimy 3 nowe czesci... ale chyba z hajsem bedzie problem :S kurcze niewiem

 

kolega wyzej napisal ze za jakos 380 zll kupil 7300 nie lepiej za 300 zl kupic x800xl?

 

co do plytki asrocka wiem ze ma swietna opinie ale do mnie to nie przemawia... sa jakies inne opcje?

No to nie ch kupi tam i sprzeda tu chyba logiczne co nie?? I wtedy bedzie mial wiecje kaski na sprzecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok po dlugich rozmowach z kolega i przekonywaniu okazalo sie ze sie zgodzil. tzn kupie mu tege asrocka dual sata, venice 300+ na 939 box (zeby przez chwile mial czym kompa chlodzic ;)) i tego x800xl na pci-e za 100 $.

 

 

ACHA NO I ZASILACZ JAKI??? moze chieftec albo jakis huntkey albo fortron z allegro ;] co bedzie lepsze?

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok :D dalej nie wiem co do zasilacza... ale trudno... odnoscie oc to kolega nie zna sie na tym i jak cos to ja mu bede to robil... chociaz niewiem bo moze trafic jakiegos slabego e6 ktory wogule sie nie bedzie chcial krecic ;/ sprzet jaki bedzie mial to tak: athlon 3000+, asrock dual sata, x800xl na pcie, 2x256 kingstona (chyba 400), zasilacz: bedzie potrezbna zmiana teraz jest noname, napedy zostaja, dysk zostaje narazie(chociaz to jakis szit jeszcze na tasme ;)).

 

Podsumowojac grafa juz zamowiona, plyta i proc bedzie na dniach albo jak wroce do polski(bo moze ceny wtedy jeszcze spadna), zasilacz to prosze o wasze propozycje, no i ramy trzeba bedzie zmienic ale to przyszlosc... prawdopodonie sprzeda te i zakupi 1x1gb i pozniej 2 kostke albo 2x512...

 

pozdro

kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytalem ze te 350 maja lepsza linie 12V i teraz tak czy ten fortron uciagnie ten sprzet: athlon 3000+ asrock dual sata, x800xl (wydaje mi sie ze na 100 % tak) a jak bedzie z oc da rade ??. acha no i czy bedzie kompatybilny z tym asrockiem (tez jestem prawie pewnien ze tak) ;]

 

znalazlem takiego samego

http://allegro.pl/item111792962_zasilacz_a...2_lata_gw_.html

 

pare zl wiecej ale ten jest kompletnie nowy...

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...