Skocz do zawartości
elliotek

Notebook Hardware Control

Notebook Hardware Control  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Warto Instalowac NHC

    • TAK
      27
    • NIE
      5
    • a co to jest NHC
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Warto instalowac na naszych notebookach NHC? czy to program typowo informujacy nas o tempertaurach? czy daje cos wiecej? Co daje uzytkownikom malo zaawansowanym a co mocno zaawansowanym? czy dobrze skonfigurowany poprawia cos w naszych lapkach?

 

I od razu moje pytanie, co daje opcja: CLOCK MODULATION, jesli uzywa sie Cel. M??

post-135946-1151348484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh

 

Dopiero teraz zauwazylem ta opcje... gdy zmieniam na 12,5% zamiast 100% (na moim celeron m 1,5@2,0ghz) procek pracuje na 249Mhz !! REAL ! -zrobilem testy.. tragedia ! heheh szkoda ,ze temp nie spada :( ,w koncu napiecie jest takie samo,wiec temp nie spadnie.

 

ale komp muli na procku 249mhz :wink: wrocily czasy sprzed wieluuu lat :)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh

 

Dopiero teraz zauwazylem ta opcje... gdy zmieniam na 12,5% zamiast 100% (na moim celeron m 1,5@2,0ghz) procek pracuje na 249Mhz !! REAL ! -zrobilem testy.. tragedia ! heheh szkoda ,ze temp nie spada :( ,w koncu napiecie jest takie samo,wiec temp nie spadnie.

 

ale komp muli na procku 249mhz :wink:

heheh no wlasnie:D ja tez to zauwazylem, zmienilem i nie bardzo teperatura spadla:D wiec nie wiem czy to ma jakis sens???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to opcja dla SADO-MASO :wink:

jutro ja bardziej postaram sie przetestowac...tzn wlacze juz notebooka z naladowana bateria izobacze czy dluzej wytrzyma:D moze akurat to cos da:D ja duzo pracuje na bateri i duzo w office i www wiec nie do konca potrzebuje 1,5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze jest w moim laku, mniejsza teperatura na procku, zmienilem ustawienia na 50% procesora, komputer chodzi ok, a teperatura o 5st mniejsza.

 

W Toshibach jest znacznie lepszy Pawer Saver i nie miesza w systemie.

 

Dużo ustawien. :D

post-134788-1151419624_thumb.jpg

Edytowane przez lucjan1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zato jest RM-Clock który obsługuje AMD.

 

http://cpu.rightmark.org/products/rmclock.shtml

 

Rm działa też z Intelami.

Jest rm clock ale co z tego jak po 1 tyg na obnioznych napieciach system zaczal sie wieszac a pozniej na defaultowych wystepowal ten sam objaw :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rm clock ale co z tego jak po 1 tyg na obnioznych napieciach system zaczal sie wieszac a pozniej na defaultowych wystepowal ten sam objaw :/

odinstaluj NHC. potem przeinstaluj sterownik AMD. Ja tez tak mialem według mnie problem polega na tym ze kiedy się instaluje NHC to on zmienia coś w systemie. Powodowało to u mnie zawieszanie. teraz używam RMClock i on zajmuje się obnizaniem napiecia i taktowania. wszystko jest OK. Poźniej dla próby zainstalowałem najnowszy sterownik AMD i wszystko było ok do momentu kiedy znów zainstalowałem NHC. Znów zawieszki itp. Więc operację odinstalowania NHC i sterownika powtórzyłem zainstalowałem sobie najnowszy sterownik, a w NHC już się nie bawię.

pozdrawiam

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj NHC. potem przeinstaluj sterownik AMD. Ja tez tak mialem według mnie problem polega na tym ze kiedy się instaluje NHC to on zmienia coś w systemie. Powodowało to u mnie zawieszanie. teraz używam RMClock i on zajmuje się obnizaniem napiecia i taktowania. wszystko jest OK. Poźniej dla próby zainstalowałem najnowszy sterownik AMD i wszystko było ok do momentu kiedy znów zainstalowałem NHC. Znów zawieszki itp. Więc operację odinstalowania NHC i sterownika powtórzyłem zainstalowałem sobie najnowszy sterownik, a w NHC już się nie bawię.

pozdrawiam

mozesz napisac mi jakie masz napiecia poustwiane w rm clock ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...