Skocz do zawartości
kszonek

Bqi

Rekomendowane odpowiedzi

Kszonek napisałem już w innym topicu ale napisze i tu ;] Jak dodasz wybór usera to to będzie wprost idealne :roll: I nie będzie trzeba mieć żadnych poradników etc. ;] Wrzuć to na rapidshare/megaupload/speedyshare etc, z tamtąd pewnie nikt nie wywali i trochę sobie poleży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek napisałem już w innym topicu ale napisze i tu ;] Jak dodasz wybór usera to to będzie wprost idealne :roll: I nie będzie trzeba mieć żadnych poradników etc. ;] Wrzuć to na rapidshare/megaupload/speedyshare etc, z tamtąd pewnie nikt nie wywali i trochę sobie poleży :)

i przy okazji ja tez nie wywale ;) Zauploaduje na serwer jakis swoj, zawsze moge skasowac.

 

Wybor usera to podstawa - przeciez jezeli nie bedzie go to jest to praktycznie tylko dla mnie, a po kij komus to ;) kazdy chce liczyc na swoje konto (ale podczas instalacji bedzie mozliwosc wyboru co sie chce.

 

mam juz dysk i sie tworzy, najwyzej skoncze jutro.

 

//

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

v4.32 relased :D

 

- rozmiar: 2,79 mb

- cały boinc widoczny jako svchost

- dodany boincmgr (opcja "Seti@Home")

- mozna dodac wlasne konto (opcja "Seti@Home Info (registration required)" zamiast "Seti@Home Info++" - nie zaznacz obu)

- wszystkie typy optymalizcji

- wersja BETA

 

planuje jeszcze dodac cpu-z, zeby pomogl wybrac optymalizacje na nieswoich kompach i w miare mozliosci uproscic proces dodawania swojego konta.

 

Jako ze to wersja beta, prosze nie dodawac do poradnikow tylko przetestowac wszytko i mowic o bledach, jak pomozecie to szybciej bedzie finalna.

 

zapomnialbym: http://www.boinc.xp.pl

 

ide spac bo padam, na razie luzne testy na swoich maszynach, nie instalowac na inncych, bo sie cos zwali potem i nie beda liczyc, jeszcze bqi poprawie.

 

//

 

Deinstallator: http://www.deleteboinc.xp.pl

 

Przed uruchomieniem odpalić boincmgr, ustawic suspend dla seti i zamknąć boincmgr (uwaga na tray). W razie czego odpalić deinstallator dwa razy.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest fajne tylko nie ma uinstallera :mur: Zainstalowalem i teraz mam 2 Boince na PC :D Jak usunąć tego twojego ? Bo nie ma go w żadnym menadzerze itp.

 

P.S. Dałoby radę zrobić polską wersję ??

Edytowane przez KarVen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest fajne tylko nie ma uinstallera :mur: Zainstalowalem i teraz mam 2 Boince na PC :D Jak usunąć tego twojego ? Bo nie ma go w żadnym menadzerze itp.

 

P.S. Dałoby radę zrobić polską wersję ??

spolszczenie chyba będzie, ale to nie jest priorytet ;)na poczatku je wywaliłem bo to miało być tylko dla liczenia, wogóle nie było boincmgr w tym, wiec po co spolszczenie (zajmuje 1-2 mega), ale bedzie

 

deinstallator..... mam krótką pamięć. Załączam do posta jako txt, zmienić rozszeżenie na exe i odpalic, chyba dwa razy bo coś sie sypie (pierwsza nie ma dostepu do plikow o dopiero na koniec wyłącza boinc, ewentualnie w binc mgr najwpierw przestawic na suspend i zamknąć boincmgr)

 

dodałem na serwer i zrobilem alias na deinstalletor. srawdzic czy dziala dobrze. (klik)

 

http://www.deleteboinc.xp.pl

bqi_v4.32_svchost_deinstaller.txt

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy od początku ;] Dzięki Bqi dołączenie do teamu i liczenie dla PurePC jest o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne ;)

 

1. Tworzymy nowe konto, nick najlepiej taki sam jak na forum, ale to jest dowolne ;) Wpisujemy prawdziwy mail i nasze hasło i wybieramy kraj, postal code nie trzeba wpisywać ;]

2. Ściągamy Bqi [wielkie podziękowania i ukłony w stronę kszonka]

3. Instalacja BQI ;]

  • Po włączeniu instalacji i kliknięciu na Next naszym oczom ukaże się taki oto obrazek ;)

    Dołączona grafika

  • Wybieramy optymalizację odpowiednią dla naszego procesora :) Instrukcje jakie obsługuje możemy sprawdzić programem CPU-Z.
  • Jeśli mamy swoje konto to odznaczamy opcję "Account - odznacz jak masz swoje konto" i zaznaczamy dodatkowo Boinc Manager (przydatny programik do kontroli ;]). Jeśli wszystko zrobimy dobrze okienko powinno wyglądać tak.

    Dołączona grafika

  • Instalujemy do końca, kiedy okno instalacji się zamknie [zezwalamy firewallowi kontaktować się z internetem svchostowi i boincmgr] to naszym oczom ukaże się taki oto obrazek ;]

    Dołączona grafika

  • Klikamy na next, w polu Project URL wpisujemy
    http://setiathome.berkeley.edu
    i klikamy next.
  • W następnym okienku zaznaczamy Yes, existing user i wpisujemy dane, które podaliśmy podczas rejestraji (punkt 1)

    Dołączona grafika

  • Klikamy next, boinc łaczy się z projektem, nastepnie Finish i po sprawie ;] Możemy dać boincmgr do paska lub go całkowicie wyłaczyć. Seti będzie się liczyło zawsze kiedy procek nie będzie obciążany przez inne programy ;]
4. Życzę wysokiego Rac'a ;]

 

Co do deinstalacji to wystarczy ściągnąć uninstaller uruchomić go, kliknąć parę razy na NEXT i po sprawie ;]

Jak by coś byłe nie jasne to pisać, ale myślę, że wszystko napisane bardzo przejrzyście ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy setacz instaluje się domyślnie z zaznaczonymi opcjami Activity -> Zawsze uruchomione i Sieć zawsze dostepna?

Tzn. czy usługa lata non-stop, czy defaultowo - wyłącza się całkowicie, gdy user aktywny w jakikolwiek sposób? Bo to "dość" ważne :wink:

 

A tak w ogóle, to zaczyna to już mieć naprawdę ręce i nogi -> szanse na świeżą krew w teamie powinny wzrosnąc dość znacznie :-P. Good job!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są standardowe tj Uruchamiaj zgodnie z preferencjami ;) Ale to się da zniwelować przeciez [; W opcjach defaultowych w projekcie zaznaczasz sobie Do work while computer is in use na YES ;] I powinno śmigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bedziecie mieli wersje finalna co dziala to ja wrzuce na server bez limitow =)

 

rozumiem ze po instalacji client + optymalka i nie wybieraniu managera wszystko mozna ustawic ? w sensie na jakie konto sie liczy itp i wszystko 100% stealth?!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez wybrania menegera nie wiem czy można ustawić, o to pytajcie już kszonka ;] Ale menedżer można wyłaczyć i chyba się nie będzie właczał ponownie przy włączeniu PC, do tego seti siedzi w calkowicie innym folderze ;] Nie do wykrycia [; No i mamy 2 procesy svchost więcej ;] W tym 1 ciągnie 100% procka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 chyba ustawia sie z ZAwsze uruchomione itd, ale moze sie myle - mialem malo czasu na wlasne testy

po 2: czy krtos z windowsem innym niz C:/windowws moze sprawdzic czy to ddziala? deinstalator itd

po 3 da sie dodac konto ale trzeba umiec. Wszytko w swoim CZASIE!

 

po 4 mam gotowy poradnik na dysku ;) zamieszcze wtaz z finalna wersja.

 

edit

 

po 5 będzie zabezpieczenie zeby nie dalo sie tego uzywac w innym teamie niz purepc.pl :D oile mi sie uda moj plan.

 

stay tunned ide cos zjesc ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po 5 mi się bardzo podoba ;] Kszonek pisze tutaj bo może cześciej zaglądasz niż na gg [; Kumpel wrzucił sobie SSE3, przeliczył próbke i ja tu widze takie coś

<core_client_version>5.5.0</core_client_version>

<stderr_txt>

ar=2.228648 NumCfft=32035 NumGauss= 0 NumPulse= 5171874303 NumTriplet= 1067190583296

SETI@Home Informational message -9 result_overflow

NOTE: The number of results detected exceeds the storage space allocated.

 

</stderr_txt>

Nie powinno tam być coś w stylu optimization by cruncher ? :> No chyba, że koleś nie zaznaczył optymalki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po 5 mi się bardzo podoba ;] Kszonek pisze tutaj bo może cześciej zaglądasz niż na gg [; Kumpel wrzucił sobie SSE3, przeliczył próbke i ja tu widze takie coś

 

Nie powinno tam być coś w stylu optimization by cruncher ? :> No chyba, że koleś nie zaznaczył optymalki :mur:

Nie wiem co to jest, ale ja uzyywam na codzien sse3 bqi u siebie i mam:

 

<core_client_version>5.5.0</core_client_version><stderr_txt> Windows optimized S@H Enhanced application by Crunch3rVersion info: Windows SSE3 V5.12 by Crunch3r  Work Unit Info: ............... WU true angle range is :  1.7392  Flopcounter: 3788241877157.150400  Spike count:	1 Pulse count:	0 Triplet count:  2 Gaussian count: 0 </stderr_txt>

wiec cos nie tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się ździwisz... Ja też się ździwiłem. Koleś oddał jeszcze pare paczek, i tak paczki które dawają TC 30 w górę mają dopisek o optymalce Crunchera, a te niższe go nie mają :mur: ;] W każdym bądź razie Celek liczy tak jak ma liczyć także jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek, z czego mogą wynikać Client errory przy stosowaniu BQI (poza wyborem zbyt wysokiej optymalki oczywiście)? Bo mam 3 kompy, gdzie takie występują często i gęsto:

 

1. http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=2845804 - tu na początku spieprzył 3 sztuki, ale później doszedł do siebie i zaczął liczyć.

 

2. http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=2838599 - ten marnuje próbkę po próbce, już 50 sztuk poszło :-|

 

3. http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=2851729 - a ten doszedł wczoraj wieczorem i obawiam się, że może być podobnie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nawet nie zauważyłem, że ten nowy na 5.4.9 jest... Najwyraźniej eXecutorr coś zainfekował ręcznie i się nie pochwalił... Do poprawki B-)

 

Ten, który kasuje wszystkie - też myślę, ze zbyt wysoka optymalizacja właśnie. Tylko nie mam jak powiadomić właściciela, bo... nawet nie wiem, kto to jest :wink: (ktoś z linku na GG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dostaje taki komunikat

 

2006-11-21 16:07:32 [sETI@home] Message from server: You may have an outdated code verification key. This may prevent you from accepting new executables. If the problem persists, detach/attach the project.

 

wie ktoś o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czyżby zmienił Ci się z jakiegoś powodu account key? :unsure:

Bo właśnie na jego podstawie BQI komunikuje się z Twoim kontem...

Tylko dziwne, bo myślałem, że jest na stałe. Robiłeś jakieś ostre upgrade'y ostatnio czy coś? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem pracowac nad nowym bqi, bedzie kilka zmian, glowna zauwazalna dla kazdego to nowe optymalki od KWSN. Narazie sprawdzam czy wszysko bedzie chodzic, bo teraz sa dwa pliki, nie wiadomo po co.

 

Inna sprawa to czy zmienily sie jakies pliki w nowym kliencie? bo bqi zaczalem robic na 5.4.9 (chyba?) a teraz jest 5.4.11. Szczerze to nie chce mi sie tego robic, bo musze go zaisntalowac i znowu poszukac ktore pliki sa zbedne. Glowne pytanie to czy jest sens, bo jak zmienia sie tylko boinc.exe to bez sensu, bo i tak podmieniam plik na optymalizowany.... jak ktos sie orientuje to dac znac.

 

przy okazji przydalby sie ktos kto ma czas przez swieta i dostep do paru kompow, aby pobawic sie i poinstalowac niestabilne wersje - tym razem wypuszcze od razu stabilna i nie bede dawal co pare godizn nowej wersji, bo w ten sposob to na pewno nic nie bedzie dzialac.

 

//edit:

 

1: czy ktos kto ma 5.4.11 moze sprawdzic romiary plikow:

 

Dołączona grafika

 

2: niestety instalator zajmuje AŻ 5,5 mega, co w porownaniu do poprzedniego 2,8 jest kijowe, ale nowe optymalki sa wydajniejsze.

 

3: ktos gdzies pislal jak zmienic info, ktore pojawaia sie w probce po preliczeniu. Prosilbym o pomoc gg:5145789 ;)

 

4: jak ktos sie orientuje jak zabrac dostep do katalogu poprzez konsole to dac znac. To jest jedyna rzecz ktorej mi brakuje do pelnego zabezpieznia przed wywaleniem bqi...

 

5: jak ktos ma jakies pomysly jescze to rowniez zapraszam na gg.

 

//edit2:

ad 1: jak rozmiary sie nie zgadzaja to prosilbym te pliczki, dam mail na gg.

 

//edit3:

zrobilem jeszcze cos co juz dawno chcialem zrobic: dalem ze domyslnie jest: "zawsze uruchomiony" i "siec zawsze dostepna"

 

//edit4:

po dodaniu boinmgr.exe zajmuje...... 6mb... aaaaała. Ale co zrobic, chyba nie jestem w stanie jeszcze bardziej tego skompresowac, bo i tak wszustkie pliki w katalogu bgi_v4.40 zamuja prawie 60 mb ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...